Skoči na vsebino

Hišni ljubljenčki

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
5298 odgovorov v temi
Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 082
  • Avtomobil: 523i

Se enkrat ponovim - nimas pojma.

Ce visavc ali maltezan smrdi je bolan. Ker to so psi brez vonja, sploh maltezani - katerim tudi ne sme izpadat dlaka in je primeren za alergike.
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

JANI E39
JANI E39
  • Uporabnik
  • Sporočil: 212
  • Avtomobil: Bayerische Maschine

Imam yorkshier terierja v bajti pa mi ni še nikoli noben rekel, da je kaj drugačen vonj notri. Kopaš na 12 do 14 dni, to je to. Niti dlake ne pušča, verjetno meni in punci več las odpade kot psički dlak.

BAYERISCHE MOTOREN WERKE   :bmw  :burnout

Freude am fahren!

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 142
  • Avtomobil: Bmw

Se enkrat ponovim - nimas pojma.
Ce visavc ali maltezan smrdi je bolan. Ker to so psi brez vonja, sploh maltezani - katerim tudi ne sme izpadat dlaka in je primeren za alergike.

V svojem živlnenju sem imel veliko psov, in v ogromno hisah in stanovanjih sem bil. Zato imam se prevec pojma o marsicem.

Pa dejva se zadevo razplest...

Kolikor sem jaz imel psov, je psica vedno imela izrazitejsi vonj kot pa pes.
Za te tamale pa mozno da sterilizirani psi nimajo tako mocnega vonja kot nestirilizirani (ni ta rdece, ni gonitisa).
Pri kameratu ki ima Havanski "nevemkaježe" se nisem zasledil tega vonja, la i.a psa in psico sterilizirana. Docim maltezan od sestre in terier od tete sta imeli obe psici vonj , in nista bili sterilizirani.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Loh si ti bil na mont everestu, pac o psih ne ves velik. Nic hudega, jst tut ne znam omare narest jebiga
Prikaži več možnosti
    • Leshinjo in T.EEE uporabnikom je všeč to sporočilo

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Imam yorkshier terierja v bajti pa mi ni še nikoli noben rekel, da je kaj drugačen vonj notri. Kopaš na 12 do 14 dni, to je to. Niti dlake ne pušča, verjetno meni in punci več las odpade kot psički dlak.

Saj jaz tudi nobeni stranki in zlahtniku al pa prjatlu se nisem rekel da ima cuden vonj v hisi ali pa da celo smrdi.
In ce ti zivis z necim, se tega navadis in ne opazis. Npr. Ce bi ti prisel h meni na obisk, bi ti takoj v nos prisel vonj po mesninah, suhe klobase,salame itd. jaz ne voham nicesar. In pri vsaki stvari je tako.

Urejal branevrankar, 14.08.2019, 23:14.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Loh si ti bil na mont everestu, pac o psih ne ves velik. Nic hudega, jst tut ne znam omare narest jebiga

Kaj ne vem? 9 psov sem imel v zivljenju, samo so bili psi Psi in vsi v pesjaku. Ze kot mulc sem skrbel za pse doma , ko sem se odselil pa se pri tastu.
Edino dresiral jih nisem jaz, drugace pa sem pocel vse ostalo. Od cesanja, futranja, umivanja in sprehodov. Dovolj da vem kako in kaj je s psi.
Prikaži več možnosti

T.EEE
T.EEE
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8
  • Avtomobil: ...

To da so živali sam za v štalo ali klet je čist mim . Moja je notr in nima vonja razen ko je mokra jo pa vsake tok skopamo in krtačmo pač je treba tud skrbet za njih da so negovani . In tud z drugimi psi imam podobne izkušnje večina nima izrazitga vonja , vsak k je spil 3 pire alpa skadil 2 cigareta bolj smrdi . 

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 401
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

odvisno je tudi od pasme do pasme, ampak psi večinoma smrdijo od smradu, ki ga prinesejo od zunaj, se pravi tace od "dreka" po katerem hodijo in "dreka" po katerem se valjajo....

... še pravi, če se pes zunaj ne valja nima po čem smrdet in če se mu tace vedno operejo pred prihodom v stanovanje tudi te nimajo po čem smrdeti...

naš JRT se kopa morda enkrat na 3-4 mesece, razen če kdaj stopi v kakšen nepobran drek ali pa se povalja po kakšni svinjariji....se pa obvezno vsakič umijejo tačke v banji ko pride od zunaj v stanovanje, če tudi je šel samo na teraso lajat na mačke... in smrček, ter se ga nato obriše s svojo brisačo.... pes ne smrdi ima svojo vrečo na kateri najraje spi, lahko je na kavču v dnevni in pozimi pride velikokrat spat k puncam pod kouter v posteljo enkrat k eni, drugič k drugi... k nama nima vstopa v spalnico razen zjutraj ko se oglasi budilka in ne vstane a, naju pride buditi.... na morju, ko smo na dopustu pa lahko spi pri nama na postelji pri nogah in tudi na morju se vedno stušira ko pride iz plaže/morja pred vstopom v hišo, ravno tako pa se vedno operejo tudi tačke....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Lugs je všeč

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj ne vem? 9 psov sem imel v zivljenju, samo so bili psi Psi in vsi v pesjaku. Ze kot mulc sem skrbel za pse doma , ko sem se odselil pa se pri tastu.
Edino dresiral jih nisem jaz, drugace pa sem pocel vse ostalo. Od cesanja, futranja, umivanja in sprehodov. Dovolj da vem kako in kaj je s psi.

Met psa v pesjaku al pa zivet z njim je cist druga zgodba. Od vonja do povezanosti z clovekom.

In ja, psi ki so zunaj majo vonj, kot sem ti ze napisal.
Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 207
  • Avtomobil: E91 LCI

Midva imava v hiši border collija, trenutno je z nama 6 mesecev, stara je pa 8.5. Ima vonj, ampak še nihče ni temu rekel smrad. 

Ko pridemo s kakšnega bolj aktivnega sprehoda, jaz definitivno smrdim bolj kot ona. S šamponom sva jo umila 2x do sedaj, po vsakem sprehodu jo v bani sperema z vodo, če ni umazana pa samo obriševa tačke. Meni osebno diši, ko jo povoham po dlaki, po pranju prevlek kavča in njenih dekic ima res vonj po mehčalcu. Druga pesem je izpadanje dlak, ampak tudi to ni problem, če si navajen tedenskega sesanja, kar predvidevam da smo vsi, tudi tisti, ki nimate psa. 

Je pa dejstvo da so negovani notranji psi čisto druga zgodba od zunanjih. Naše ne dam ven pa naj stane karhoče. Gremo na obisk pa pravijo nesme noter, ker bo parket skraspala s krempli, bo lulala noter, bo lizala/grzila zadeve. Po drugi strani jim pa otroci rišejo po stenah, po tleh vlečejo pohištvo, ...  Marsikdo si ne predstavla kako čisti je lahko kuža, tudi jaz nisem dokler nisem dobil svojega. 
Je pa res, da naša borderka po dveh tečajih in urah in urah treninga uboga na večina vsakdanjih besed brez pomislekov. Če jo kdaj kaj izdaja je to samo višek energije :D

Pripete slike za predogled

• IMG_5451.JPEG
  • DSC_9265.JPG

Urejal J9320, 15.08.2019, 07:35.

Prikaži več možnosti
    • rockson, bmw330cd, Lugs in 2 ostalim je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Met psa v pesjaku al pa zivet z njim je cist druga zgodba. Od vonja do povezanosti z clovekom.
In ja, psi ki so zunaj majo vonj, kot sem ti ze napisal.

Se strinjam, da se ne strinjava. Zato pa imam jaz pse v pesjaku , ti pa v hisi.

Trenutno pa nimam psa, ker nimam casa se z njim ukvarjat.

Midva imava v hiši border collija, trenutno je z nama 6 mesecev, stara je pa 8.5. Ima vonj, ampak še nihče ni temu rekel smrad.
Ko pridemo s kakšnega bolj aktivnega sprehoda, jaz definitivno smrdim bolj kot ona. S šamponom sva jo umila 2x do sedaj, po vsakem sprehodu jo v bani sperema z vodo, če ni umazana pa samo obriševa tačke. Meni osebno diši, ko jo povoham po dlaki, po pranju prevlek kavča in njenih dekic ima res vonj po mehčalcu. Druga pesem je izpadanje dlak, ampak tudi to ni problem, če si navajen tedenskega sesanja, kar predvidevam da smo vsi, tudi tisti, ki nimate psa.
Je pa dejstvo da so negovani notranji psi čisto druga zgodba od zunanjih. Naše ne dam ven pa naj stane karhoče. Gremo na obisk pa pravijo nesme noter, ker bo parket skraspala s krempli, bo lulala noter, bo lizala/grzila zadeve. Po drugi strani jim pa otroci rišejo po stenah, po tleh vlečejo pohištvo, ... Marsikdo si ne predstavla kako čisti je lahko kuža, tudi jaz nisem dokler nisem dobil svojega.
Je pa res, da naša borderka po dveh tečajih in urah in urah treninga uboga na večina vsakdanjih besed brez pomislekov. Če jo kdaj kaj izdaja je to samo višek energije :D

Zagotovo se motiš. Pes ki je noter, sigurno nima vonja. Nemogoče, so forumski strokovnjaki zapisali.

Kar je nekomu vonj za ustnice obliznit, je lahko drugemu smrad za bruhat. Vsak pac po svoje dojema vonjave. Da ti dam primer:
Meni cigaretni dim diši, in se vsak dan trudim da ne kupim cigaret, dolocenemu folku pa smrdi in ga ne prenasajo...

Urejal branevrankar, 15.08.2019, 08:57.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 631
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

V nasi druzini smo vsi stirje ljubitelji psov, doma imamo dva psa pasme stafordski bull terrier in kot sem te zgoraj napisal, imata psa svoj prostor v kletnem delu hise, kjer spita v hladnejsem delu leta. Zdaj, ko je toplo sta zunaj, tud ponoci spita na terasi za hiso. Hisa je nova, vseljeni smo kako leto in kljub temu, da se vse redno cisti, je zaznati vonj po psu, ko stopis v klet. Ne recem, da smrdi ampak tud disi ne in vonj je drugacen, kot v ostalem bivalnem delu hise. Nevem no, jaz se nebi mogel navadit, da bi pes lezal zraven mene sedezni, kljub temu, da ju redno kopamo. Dlaka jima ne izpada nekaj full, vseeno pa je je nekaj. Tud hrana, ki jo jesta ima svoj vonj, ki pac ni za v hiso. Vsakemu svoje, nekateri imajo v hisi in celo v stanovanju po par mack in vec psov, pa papagaje pa morske prasicke in jih to ne moti. Spet nekoga drugega bi zmotila ze ena macja ali pasja dlaka. Ljudje smo razlicni in prav je tako..
Prikaži več možnosti
    • branevrankar in gepl uporabnikom je všeč to sporočilo

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 712
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

V nasi druzini smo vsi stirje ljubitelji psov, doma imamo dva psa pasme stafordski bull terrier in kot sem te zgoraj napisal, imata psa svoj prostor v kletnem delu hise, kjer spita v hladnejsem delu leta. Zdaj, ko je toplo sta zunaj, tud ponoci spita na terasi za hiso. Hisa je nova, vseljeni smo kako leto in kljub temu, da se vse redno cisti, je zaznati vonj po psu, ko stopis v klet. Ne recem, da smrdi ampak tud disi ne in vonj je drugacen, kot v ostalem bivalnem delu hise. Nevem no, jaz se nebi mogel navadit, da bi pes lezal zraven mene sedezni, kljub temu, da ju redno kopamo. Dlaka jima ne izpada nekaj full, vseeno pa je je nekaj. Tud hrana, ki jo jesta ima svoj vonj, ki pac ni za v hiso. Vsakemu svoje, nekateri imajo v hisi in celo v stanovanju po par mack in vec psov, pa papagaje pa morske prasicke in jih to ne moti. Spet nekoga drugega bi zmotila ze ena macja ali pasja dlaka. Ljudje smo razlicni in prav je tako..

Realno napisano :beer

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Zunanja psa - enim se kar ni jasno...
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 631
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

@Miholl zunanji ali notranji pes, imel bo svoj vonj to je dejstvo. Noben ne pravi, da bo smrdel oziroma nekomu ta vonj smrdi, nekdo zgoraj je napisal, da mu pasja dlaka disi, ko jo voha. Cisto vsak pes, ne glede na pasmo ima svoj znacilen vonj. Pa govorim o zdravih psih, ki jedo zdravo hrano in ne kar vse poprek in so normalno aktivni in je redno poskrbljeno za njihovo higieno. Ce je pa pes bolan (ni nujno da gre za hudo bolezen), je nezdravo hrano in se ne skrbi za njegovo higieno pa lahko smrdi ko pok. In noben me ne bo preprical, da pes nima vonja. Se enkrat pa poudarjam, da ta vonj ni nujno smrad. Kakor za koga. Meni vonj, ki ga oddaja pes ne disi in nebi mogel spati v istem prostoru kot spi pes. Poznam pa primer, ko pes spi v postelji pri nogah lastnikov :)
Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 927
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

Vsak po svoje pač. Pri meni v hiši ga ne bo. Če bi bilo po mojem tudi zunaj ne. Ravno danes mu je nekaj v glavo skočilo. Nikol še doslej, res prijazen in igriv, danes je pa sedem letna hčerka šla mimo njega in ne vem kaj mu je bilo, da je skočil vanjo in zarenčal. Če ne bi bil očetov, bi bil že uspavan. Če bo še enkrat to naredil, bo pa sigurno.

Enoprostorci niso za užitek.

Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

@Miholl zunanji ali notranji pes, imel bo svoj vonj to je dejstvo. Noben ne pravi, da bo smrdel oziroma nekomu ta vonj smrdi, nekdo zgoraj je napisal, da mu pasja dlaka disi, ko jo voha. Cisto vsak pes, ne glede na pasmo ima svoj znacilen vonj. Pa govorim o zdravih psih, ki jedo zdravo hrano in ne kar vse poprek in so normalno aktivni in je redno poskrbljeno za njihovo higieno. Ce je pa pes bolan (ni nujno da gre za hudo bolezen), je nezdravo hrano in se ne skrbi za njegovo higieno pa lahko smrdi ko pok. In noben me ne bo preprical, da pes nima vonja. Se enkrat pa poudarjam, da ta vonj ni nujno smrad. Kakor za koga. Meni vonj, ki ga oddaja pes ne disi in nebi mogel spati v istem prostoru kot spi pes. Poznam pa primer, ko pes spi v postelji pri nogah lastnikov :)

Saj barićeviću so bili psi tako pri srcu, da niso samo spali z njim v istem prostoru :barf

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 503
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Imam tibetanskega terierja, dejansko nima vonja. Kopamo na 2-3 mesece, tačke po vsakem sprehodu. Tudi tik pred kopanjem, če povohaš dlako, nima nobenega vonja. Prav tako ni vonja v stanovanju in iz gobca. Vonj po psu v stanovanju je velikokrat tudi vonj po briketih ali drugi hrani, ki je nastavljena. Naša je samo surovo meso in še to poje takrat, ko ji damo, tako da nikoli ne stoji. Zaradi tega tudi nima vonja iz gobca.  Pa ne govorim to tako kot pač vsak lastnik psa, ker ne zaznava več vonja, tudi recimo moj oče, ki ima ekstra občutljiv nos, ne more vrjeti, kako ne pušča nobenega vonja.

Po drugi strani pa imajo kolegi francoske bulldoge, ki pa dejansko smrdi in ga nikoli ne bi imel niti v hiši, kljub temu, da moj spi na postelji. 

Je pa še nekaj, naša potegne vonj sveže postelnine, če je v kopalnici, ko se moja parfumira zjutraj, pride do mene in ima vonj po parfumu, če se igra s francoskim bulldogom smrdi in jo moramo umiti s suhim šamponom itd.. vglavnem zanimiva dlaka. In če bi recimo kuhal brez nape, imel vlago in zatohlo v stanovanju, ne čistil sproti vsega, puščal hrano na štedilniku itd, bi tudi pes smrdel po tem.

lp,m

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Vsak po svoje pač. Pri meni v hiši ga ne bo. Če bi bilo po mojem tudi zunaj ne. Ravno danes mu je nekaj v glavo skočilo. Nikol še doslej, res prijazen in igriv, danes je pa sedem letna hčerka šla mimo njega in ne vem kaj mu je bilo, da je skočil vanjo in zarenčal. Če ne bi bil očetov, bi bil že uspavan. Če bo še enkrat to naredil, bo pa sigurno.

Pri nas smo imeli psico (mešanka med nemškim in kraškim ovčarjem) ki ni nikoli na nobenega zarenčala ali zalajala. Še otroci so jo jahali (moji sestri), ker je bil ogromen pes. Po parih letih se ji je pa nekaj naprdnilo in je šavsnila mlajšo sestro... Naslednji dan jo je foter odpeljal in je nismo več videli.

Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 642

Jaz sem imel 11 let bullmastiffa (baričevic), pa se ni zgodilo da bi na enega zarenčal kaj sele da bi ga zagrabil. Pa smo imeli kup otrok okoli njega, pes ni bil nikoli na ketni itd, sem pa pazil da ga kak otrok ne bi preveč mrcvarli oz povzročil kako hujso bolecino oz kak podobnega. Seveda je bil prs toleranten, valjal si se lahko po njem, crkljal.
Prikaži več možnosti