Skoči na vsebino

Hišni ljubljenčki

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
5298 odgovorov v temi
Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 631
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

@bmw330cd potem si se pa ze navadil na njen vonj. Vsaka zival ima svoj vonj, tud ljudje imamo vonj, ne da ga psi nebi imeli. Tud nasa dva stafordska bull terrierja nista smrduha ampak imata svoj vonj. Kadar spita s svojem prostoru in jima pridem zjutraj odpret vrata, da ju spustim ven, je v prostoru vonj po psu. Pa imamo po celi hisi urejeno prezracevanje z rekuperatorjem, iz njune sobe je narejen odvod izrabljenega zraka, svez zrak pa prihaja v prostor pod vrati, pa vonj enostavno je. Full imam rad pse, tud moja zena in otroka, v ta nasa dva smo vlozili kar nekaj truda, solanja in konec koncev tud denarja. Z njima se ukvarjamo vsak dan, kljub temu, da imata vec kot 1500m2 parcele na voljo, po kateri se lahko gibljeta, ju vozimo vsaj 3x dnevno na sprehod, ker zanimivo posrala se na parceli ne bosta. Ampak, ne glede na vse to, in da sta full pridna, da ubogata, da bosta tud 5 ur sedela pri miru, ce jima tako recem, v hisi zraven nas ne moreta spat. To se strinjamo vsi stirje. Sta lahko na 25m2 veliki terasi za hiso, ki je pokrita in za vetrom, to pa je tud vse. Zival je zival in ima svoj vonj, ki nam pac ne odgovarja do te mere, da bi lahko z njima sobivali v istem prostoru.

PS: do danes, se ne pes in ne psica nista niti enkrat zarencala na nobenega od nas. Sta pa zarencala na postarja, ki je suvereno odpr vrata od ograje. Je hitro stopil nazaj. Zelja je bila imeti psa, ki bo vzbujal strah, v resnici pa bo cartika. Ampak ne glede na vse, kljub solanju in vzgoji, jaz pravim da ima pes se vedno kosmate uhe in nikoli neves kaj mu dogaja v njegovi glavi. Previdnost nikoli ni odvec..

Urejal Popo30, 15.08.2019, 20:48.

Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 084
  • Avtomobil: 523i

Zato je najvecja neumnost 100% zaupanje psu. On ne zna povedat da ga glava boli, da ga zob boli, dostikrat majo tudi klikerje iz preteklosti na nekaj.

Je pa res da lastnik ki pozna svojega psa - torej takega s katerim zivi, se ukvarja in vecji del dneva prezivi z njim, bo znal prebrat njegovo mimiko da nekaj ne stima.

Jaz recimo prec vem po faci kdaj je moji slabo in mi bo bruhala.
Popo ti res ne stekas, vonj mata ker sta zunaj. In verjetno mata podoben vonj. In verjetno tut isto hrano jesta.
Dejte si mal prebrat o pasji fiziologiji
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl in Popo30 uporabnikom je všeč to sporočilo

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 583
  • Avtomobil: Bicikel

Kako ze pravijo, pes je ogledalo lastnika. Vsak ima svoj pogled na kaj in kako s psom, dokler smo vsi zadovolnji je vse vredu. 

Je pa toliko razlicnih pasem in mesancev, da je posplosevanje brezveze. Nekateri lovski psi se posebaj nimajo vonja, zato da jih plen ne zazna. tako da govoriti da imajo vsi vonj je malo sfaljeno, niso na tem svetu samo nemski ovcar, rottweiler in vaski mesanec. 

Je pa recept za uspeh najprej lastnik s stabilnim karakterjem, sele potem je lahko tudi pes tak. Sploh pri vecjih in mocnejsih psih je to toliko bolj pomembno. Treba mu je posvetiti pozornost, solanje traja celo zivljenje itd, ce pes renci na domace nekje nazalost fali pri oskrbi. 

Prikaži več možnosti
    • Gambit in Mat xxl uporabnikom je všeč to sporočilo

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 503
  • Avtomobil: 218d AT, M2

@bmw330cd potem si se pa ze navadil na njen vonj. Vsaka zival ima svoj vonj, tud ljudje imamo vonj, ne da ga psi nebi imeli. Tud nasa dva stafordska bull terrierja nista smrduha ampak imata svoj vonj. Kadar spita s svojem prostoru in jima pridem zjutraj odpret vrata, da ju spustim ven, je v prostoru vonj po psu. Pa imamo po celi hisi urejeno prezracevanje z rekuperatorjem, iz njune sobe je narejen odvod izrabljenega zraka, svez zrak pa prihaja v prostor pod vrati, pa vonj enostavno je. Full imam rad pse, tud moja zena in otroka, v ta nasa dva smo vlozili kar nekaj truda, solanja in konec koncev tud denarja. Z njima se ukvarjamo vsak dan, kljub temu, da imata vec kot 1500m2 parcele na voljo, po kateri se lahko gibljeta, ju vozimo vsaj 3x dnevno na sprehod, ker zanimivo posrala se na parceli ne bosta. Ampak, ne glede na vse to, in da sta full pridna, da ubogata, da bosta tud 5 ur sedela pri miru, ce jima tako recem, v hisi zraven nas ne moreta spat. To se strinjamo vsi stirje. Sta lahko na 25m2 veliki terasi za hiso, ki je pokrita in za vetrom, to pa je tud vse. Zival je zival in ima svoj vonj, ki nam pac ne odgovarja do te mere, da bi lahko z njima sobivali v istem prostoru.

PS: do danes, se ne pes in ne psica nista niti enkrat zarencala na nobenega od nas. Sta pa zarencala na postarja, ki je suvereno odpr vrata od ograje. Je hitro stopil nazaj. Zelja je bila imeti psa, ki bo vzbujal strah, v resnici pa bo cartika. Ampak ne glede na vse, kljub solanju in vzgoji, jaz pravim da ima pes se vedno kosmate uhe in nikoli neves kaj mu dogaja v njegovi glavi. Previdnost nikoli ni odvec..

Ni navada, tudi ko me cel dan ali par dni ni, se ne voha nič. To je klasika za to pasmo. Je pa nativec, predniki 2 generaciji nazaj direktno uvoženi iz Tibeta in ima tipičen tibetanski karakter. Torej čuvaj, ki opozori in je zadržan v stiku s tujci. Kar pa je problem, glede na videz, ker marsikdaj priletijo otroci do nje, da bi jo božali, kar pa se ne pusti in takoj opozori z laježem. Ko pa te pozna in si njen, pa ji lahko jemlješ hrano iz gobca, umivaš zobe in ne bo niti odreagirala. 

Je pa res, da ko živiš z psom in je s tabo ves čas, ga drugače dojemaš, poznaš itd... mene, če ima mogoče 2x letno prebave s težavo, pride ponoči zbuditi, da jo peljem ven in mi je v trenutku jasno, kaj želi. Potem vodo pije svežo iz bideja, se postavi pred kopalniška vrata in gleda proti meni.  Vglavnem vsako reakcijo in vse da vedeti kaj želi, hkrati pa točno ve, kaj se pričakuje od nje. In to navezavo s psom ne moreš imeti, če ne živiš z njim. 

Smo imeli doma rottija z vsemi izpiti za službenega psa in kasneje nemškega ovčarja, čudovita psa, bila sta zunaj v pesjaku (tak pes zame ne sodi v hišo, isto kot staffi ne in vse podobno, tudi francoskega bulldoga ne bi imel ker pušča dlako, smrdi in se slini). Tibetanci so pa psi, ki so ekstremno navezani na lastnika in imajo tako večplasten karakter, da bi ogromno zamudil, če ga nimaš zraven sebe.

Prikaži več možnosti
    • rockson je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

@Miholl res je, ce je pes cel dan zaprt v pesjaku ali privezan na ketni in ima clovek kontakt z njim samo, ko mu prinese jesti in piti, tak lastnik tezko rece, da pozna svojega psa. In tak pes bo prej ali slej naredil nekaj, kar nebi, ce bi se z njim kdo ukvarjal tako kot treba..

Urejal Popo30, 15.08.2019, 21:08.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

@bmw330cd ne poznam tvoje pasme, zato ti verjamem, da nima specificnega vonja. Vseeno pa je pri psu se toliko drugih moznosti zaradi katerih se sproscajo razne vonjave. Vonj lahko oddajajo lojnice oz pore, potem slina, vonj lahko prihaja iz trebusne votline in iz gobca.. nasa dva imata svoj vonj, ocitno je ze pasma taka, plus to, da sta dosti zunaj. Drugace pa je @lugs dobro napisal, pes je ogledalo lastnika. Ce bo lastnik nek butelj, ki se nezna obnasat, bo tud pes zraven njega podivjan. In ni malo taksnih primerov na cesti ali v parku. Najbolj mi grejo na kurac narkomani, ki si nabavijo masino od psa, potem pa ga neznajo in ne morejo obvladat. Pes v rokah taksnega lastnika je lahko smrtno nevaren. Res je, da pes se uci celo zivljenje. Jaz pravim, da vsak ki ima psa, bi ga moral vpisat vsaj v zacetni tecaj oziroma it z njim na solanje, da se nauci vsaj osnove. Nekdo, ki pa nima casa za kaj takega pa boljse, da psa sploh nima. Psi so zelo pametna bitja, dokler ne dozivis kaj vse so sposobni in kaj vse znajo, ne mores verjet.
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 596
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Pri nas smo po skoraj 17 letih bili prisiljeni prejšnji teden uspavati našo koker španjelko. :jok Predvsem ženo in hči je to kar prizadelo, je pa čuden občutek ko je ne vidiš več v spalnici v svojem kotičku, ko ne prileti skozi vrata ko prideš domov ipd. Nekaj časa bomo sedaj brez, s časom pa bomo najbrž kakega iz zavetišča vzeli.

Mi je pa ostalo približno 2/3 vreče Belcando Senior briketov, če bi komu prav prišli jih podarim. Naj mi sporoči.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 402
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...moj nasvet...pojdite takoj, še ta vikend po drugega

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 596
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ne, trenutno tudi otroka nočeta drugega.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 207
  • Avtomobil: E91 LCI

Sožalje.  :frown  Jaz že našo pogrešam, ko jo oddama v varstvo bratu kadar midva nimava časa več dni. Pa vem kje je pa vem, da jo razvaja, ker je ljubitelj ampak zaradi službe ne more imeti svojega pa še vedno.... 

Za vonj v stanovanju mi je rekla do sedaj samo moja mama, zaradi nje nismo nikoli imeli psa, ni marala dlak, pesa si pa niti pobožati ni upala zaradi strahu, da jo bo pojedel :laugh . Od kar imam jaz našo psičko se ji je čisto obrnilo. Če nas ni 2-3 dni na obisk pride sama pogledat "če je že kaj zrasla"...  :napaka  Pred psom ni prišla nikoli na obisk...

Midva jo imava zaprto v hodniku, po noči je odprta tudi spalnica in ponavadi spi na tepihu zraven postelje ali v svoji postelji v predsobi, ko je pa vroče pa v kopalnici na ploščicah. Sama ne sme ne na posteljo ne na kavč in to tudi uboga. Žal nimava ravno prostora, da bi imela svoj prostor v hiši, ampak mi je že jasno, da potrebuje najino bližino - da naju vidi, voha, sliši... Če sma zaprla vrata spalnice je zjutraj ležala na parketu zraven vrat in smrček tišala v špranjo pod vrata. 

@Miholl kje kupuješ surovo hrano? Midva sva probvala, ampak nama nekako ni shodla logistika & cena. Na koncu sva ugotovila, da bi naju prišla surova hrana za psa več, kot hrana za naju in večkrat tedensko bi morala v trgovino, ker nimava velikega zamrzovalnika. Zdaj je hladno stisnjeno hrano in občasno kombiniramo kakšen obrok s surovim. 

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 878
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Pri nas smo po skoraj 17 letih bili prisiljeni prejšnji teden uspavati našo koker španjelko. :jok Predvsem ženo in hči je to kar prizadelo, je pa čuden občutek ko je ne vidiš več v spalnici v svojem kotičku, ko ne prileti skozi vrata ko prideš domov ipd. Nekaj časa bomo sedaj brez, s časom pa bomo najbrž kakega iz zavetišča vzeli.

Mi je pa ostalo približno 2/3 vreče Belcando Senior briketov, če bi komu prav prišli jih podarim. Naj mi sporoči.

:jok  :jok

Glede psa v hiši... (mater ste se razpisali... včeraj smo od jutra do večera hodili po dolini triglavskih jezer, pa ni ravno signala in nisem mogel odpisat...).

Da odgovorim. Pes bo v predsobi, oz. imamo eno takšno sobo ob predsobi, kjer so pač omare, ima 3 okna in balkonska vrata (da je dovolj svetlo), je dovolj velika (20 m2) in skozi njo se ne hodi v stanovanje. Pes bo tam. Praga stanovanja ni šanse, da prestopi (tu pa sem/bom strikten).

Če mu bo všeč, mu lahko še hiško pozimi premaknemo v to sobo.

To je bil kompromis, ki smo ga sprejeli (moji 2 bi ga imeli noter, jaz pa ne).

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Bos povedu cez 3 mesece hehee
J320 jaz svojga pesa futram samo z briketi. Nekdo drug je napisal za surovo hrabo. Nevem, jaz ne kompliciram, moja pozre vse kar je uzitno in neuzitno, tko da ni tezav s hrano.
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Bos povedu cez 3 mesece heheeJ320 jaz svojga pesa futram samo z briketi. Nekdo drug je napisal za surovo hrabo. Nevem, jaz ne kompliciram, moja pozre vse kar je uzitno in neuzitno, tko da ni tezav s hrano.

Tu mi ne gre nekaj skupaj..

Napisal si: “jaz svojga pesa futram samo z briketi”.. V zadnjem stavku pa “JAZ NE KOMPLICIRAM, MOJA POZRE VSE KAR JE UZITNO IN NEUZITNO, tako da ni tezav s hrano.

Kaj zdaj drzi?? Ker vceraj si pisal, da tvoj pes ne oddaja vonja. Ce poje kar vse poprek, kot pravis danes, ti to tezko verjamem. Po mesanici razlicne hrane, prihaja vonj iz trebusne votline, iz gobca, pes spusca vetrove itd. Tud dlaka zna odpadat (odvisno od pasme). Pri hranjenju z eno vrsto hrane, so te tezave z vonjavami manjse.
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Moja zre 7 let ene in iste brikete - ker ni zbircna, in nisem nikoli menjal hrane ker nebi hotla jest - to sm mislu. Pozre pa vse uzitno in neuzitno kar zvoha in mava velike borbe s tem ker me je strah raznih strupov.
Uceraj je pozrla pol kile maslenih piskotov ki mi jih je prinesel Leo37, in res si jih je mogla zelet ker so bili na omari . 4 mi je pustila - verjetn zato da loh probam :napaka
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in rockson uporabnikom je všeč to sporočilo

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 207
  • Avtomobil: E91 LCI

Imam tibetanskega terierja, dejansko nima vonja. Kopamo na 2-3 mesece, tačke po vsakem sprehodu. Tudi tik pred kopanjem, če povohaš dlako, nima nobenega vonja. Prav tako ni vonja v stanovanju in iz gobca. Vonj po psu v stanovanju je velikokrat tudi vonj po briketih ali drugi hrani, ki je nastavljena. Naša je samo surovo meso in še to poje takrat, ko ji damo, tako da nikoli ne stoji. Zaradi tega tudi nima vonja iz gobca.  Pa ne govorim to tako kot pač vsak lastnik psa, ker ne zaznava več vonja, tudi recimo moj oče, ki ima ekstra občutljiv nos, ne more vrjeti, kako ne pušča nobenega vonja.

Po drugi strani pa imajo kolegi francoske bulldoge, ki pa dejansko smrdi in ga nikoli ne bi imel niti v hiši, kljub temu, da moj spi na postelji. 

Je pa še nekaj, naša potegne vonj sveže postelnine, če je v kopalnici, ko se moja parfumira zjutraj, pride do mene in ima vonj po parfumu, če se igra s francoskim bulldogom smrdi in jo moramo umiti s suhim šamponom itd.. vglavnem zanimiva dlaka. In če bi recimo kuhal brez nape, imel vlago in zatohlo v stanovanju, ne čistil sproti vsega, puščal hrano na štedilniku itd, bi tudi pes smrdel po tem.

lp,m

Pardon, bmw330cd je napisal da hrani s surovim. Lahko izvem od kje? Mislim sem še komentirati to s parfumom. To sem jaz že tudi opazil. Moja se zjutraj naparfuma, nevem a je pes zraven ali ga potem še žuli, ko se ustanem diši po njenem parfumu.  :-D

Prikaži več možnosti

JANI E39
JANI E39
  • Uporabnik
  • Sporočil: 212
  • Avtomobil: Bayerische Maschine

Naša zverina :-D

Pripete slike za predogled

• IMG_E8120.JPG
  • IMG_8163 (2).JPG

BAYERISCHE MOTOREN WERKE   :bmw  :burnout

Freude am fahren!

Prikaži več možnosti
    • Bawaria murder je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

@J9320 jaz surovo meso za psa kupujem direkt pri lokalnem mesarju. Ponavadi vzamem kar govedino, pleca ali pa zunanji del stegna. Sem pa ze pred casom bral, da kaj se govedine tice, naj nebi bila problematicna katerikoli del lahko damo psu. Pri svinjskem pa je treba bit bolj pozoren. Dalje nisem niti raziskoval, ker jima svinjskega mesa sploh ne dajemo, dobita pa svinjske brikete od N&D (natural and delicious), kjer je zraven se razna zelenjava in ostali vitamini.
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 957
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

ali ga potem še žuli, ko se ustanem diši po njenem parfumu.  :-D

Jaz tako delam.  :laugh

Prikaži več možnosti
    • J9320 je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 395
  • Avtomobil: BMW logicno

Kako ze pravijo, pes je ogledalo lastnika. Vsak ima svoj pogled na kaj in kako s psom, dokler smo vsi zadovolnji je vse vredu. 

Je pa toliko razlicnih pasem in mesancev, da je posplosevanje brezveze. Nekateri lovski psi se posebaj nimajo vonja, zato da jih plen ne zazna. tako da govoriti da imajo vsi vonj je malo sfaljeno, niso na tem svetu samo nemski ovcar, rottweiler in vaski mesanec. 

Je pa recept za uspeh najprej lastnik s stabilnim karakterjem, sele potem je lahko tudi pes tak. Sploh pri vecjih in mocnejsih psih je to toliko bolj pomembno. Treba mu je posvetiti pozornost, solanje traja celo zivljenje itd, ce pes renci na domace nekje nazalost fali pri oskrbi. 

In točno taki LOVSKI, psi, ja so Kodri, ali Pudlji po domače in ja nimajo vonja ali zelo malo, če niso skopani na dni. 

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 395
  • Avtomobil: BMW logicno

@bmw330cd ne poznam tvoje pasme, zato ti verjamem, da nima specificnega vonja. Vseeno pa je pri psu se toliko drugih moznosti zaradi katerih se sproscajo razne vonjave. Vonj lahko oddajajo lojnice oz pore, potem slina, vonj lahko prihaja iz trebusne votline in iz gobca.. nasa dva imata svoj vonj, ocitno je ze pasma taka, plus to, da sta dosti zunaj. Drugace pa je @lugs dobro napisal, pes je ogledalo lastnika. Ce bo lastnik nek butelj, ki se nezna obnasat, bo tud pes zraven njega podivjan. In ni malo taksnih primerov na cesti ali v parku. Najbolj mi grejo na kurac narkomani, ki si nabavijo masino od psa, potem pa ga neznajo in ne morejo obvladat. Pes v rokah taksnega lastnika je lahko smrtno nevaren. Res je, da pes se uci celo zivljenje. Jaz pravim, da vsak ki ima psa, bi ga moral vpisat vsaj v zacetni tecaj oziroma it z njim na solanje, da se nauci vsaj osnove. Nekdo, ki pa nima casa za kaj takega pa boljse, da psa sploh nima. Psi so zelo pametna bitja, dokler ne dozivis kaj vse so sposobni in kaj vse znajo, ne mores verjet.

Ravno zaradi tega, kar tu navajaš, bi morali tudi pri nas za vse nevarne in potencialno nevarne pasme uvest, da mora lastnik narediti pregled in preverjanja znanja, fizične moči, čustvene inteligence in podobno , da ne bi mogel ravno vsak NIČE ali morda celo drogeraš ali kronični alkoholik, si omisliti takega psa.   Pa psi v takih primerih niso nič krivi, so samo žrtve. 

Moje sožalje, kako pa boli, pa lahko vemo samo resnični ljubitelji živali.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč