Skoči na vsebino

Hišni ljubljenčki

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
5298 odgovorov v temi
Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 631
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Ja sej vsak, ki ima doma psa v bistvu z njim sobiva. Razlika pa je, koliko se kdo s psom ukvarja in mu nameni pozornosti. Kaj pomeni namenit psu pozornost vemo verjetno vsi. To ni samo, da se psu da za jest in za pit.
Da pa pes skozi laja in se ne pusti pobozat je pa ravno tako stvar pozornosti in pa vzgoje. Ce psa ne naucis kako in kaj in je ves cas pripet na ketni ali pa v ograjenem pesjaku prepuscen sam sebi, bo iskal pozornost tako da bo lajal, ko bo koga videl ali slisal.
Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 464
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

Koliko pa to zraste ko je odrasla?

Ne poslušaj jode, ker nima pojma. Pes je srednje rasti, samičke okoli 20-22kg (ranga nemški bokser, za občutek). Ta pasma mi je všeč, ker je zelo zaščitniška, hkrati pa zelo rada v družbi ljudi. Enostavno ne želi biti sama zunaj, ampak vedno v bližini ljudi. Moja kužica gre sama spati v boks. Ko se bo umirila in navadila na svoj prostor, bo tam imela posteljo, ki je že kupljena in bo nadomestila boks. Bova šla pa tudi na tečaj agilitya in mogoče še za terapevtskega psa, ker se odlično razume z otroci.

p.s.: ovratnica je narobe obrnjena, ker sem jo že odpenjal, ampak je tako lepo sedela, da sem jo še enkrat na hitro pofotkal.

Pripete slike za predogled

• IMG_20190819_181817.jpg
  • IMG_20190814_185619.jpg

Urejal kn3z007, 19.08.2019, 18:03.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 631
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Full je lepa, pogled ima kot tigrica :)
Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 678
  • Avtomobil: Bmw

Lepa psička :)
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 402
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Ne poslušaj jode, ker nima pojma.

... ne seri...

... nisem rekel, da pes ni luškan ali lep, je pa bistveno prevelik glede na podane zahteve.... in če se odločijo za psa si hitro na 30 kg ali več... in ne mu kazat mladičev, ko vemo, da so vsi lušlani, pokaži mu odraslega psa...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 084
  • Avtomobil: 523i

Povprecen pes je to, nic posebnega. Ce je prevelik v tvoji glavi se ne pomemi da tudi je. Ljudje shajajo z 4 otroci v garsonjerah, tko da en tak pes v povprecnem stanovanju skoraj neves da ga imas. Zasede pol kvadrata, skatla s hrano in posodice pa se dodatnih pol kvadrata. Kje je problem pa verjetn sam tvoj mozak ve
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 395
  • Avtomobil: BMW logicno

Hay!

... ne seri...

... nisem rekel, da pes ni luškan ali lep, je pa bistveno prevelik glede na podane zahteve.... in če se odločijo za psa si hitro na 30 kg ali več... in ne mu kazat mladičev, ko vemo, da so vsi lušlani, pokaži mu odraslega psa...

lp

joda

Joda povedal si svoje;    AMEN !

Ne vsiljuj ljudem svojega pogleda, povedal si, daj jim možnost, da razmislijo z svojo glavo !!!

_2ND9700.jpg

Evo še ena od mojih, sedaj spet iskanih pasem, pa še v zelo iskani barvi ....

Urejal Mat xxl, 19.08.2019, 20:37.

Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 746
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

naš (z)mešanček :) 

img20180326160813hdr.jpg

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti
    • Gambit, bmw330cd, kn3z007 in 4 ostalim je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 402
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Povprecen pes je to, nic posebnega. Ce je prevelik v tvoji glavi se ne pomemi da tudi je. Ljudje shajajo z 4 otroci v garsonjerah, tko da en tak pes v povprecnem stanovanju skoraj neves da ga imas. Zasede pol kvadrata, skatla s hrano in posodice pa se dodatnih pol kvadrata. Kje je problem pa verjetn sam tvoj mozak ve

... če je kaj preveliko je prevelik tvoj narcis ego v glavi, nič drugega...to da shajajo ljudje s 4 otroci v garsonjeri, je milo rečeno neodgovorno, da ne rečem kaj drugega in bo spet halo (govorim za razviti svet, ne za tretje države) in ravno tako kot bi bilo potrebno veliko staršem v današnjem času prepovedati, da imajo otroke, ravno tako bi bilo potrebno vsaj 1/3 lastnikom psov prepovedati, da jih imajo...lastiti si psa se je v zadnjem desetletju razbohotilo do onemoglosti in ljudje si nabavljajo pse neprimerne svojemu karakterju in značaju znanju/ne znanju in zmožnostjo sobivanja s psom... tu je v ospredju predvsem odnos pes/lastnik, velikost psa in velikost bivalnega prostora za psa....in ne mi zopet pametovati o tem koliko prostora zasede.... tudi lev, ali bolje recimo volk v kletki zasede samo 1kvadrat v divjini pa vsaj 10 km2 minimum in logično, da se bo večji pes v manjšem stanovanju zleknil na blazino Al karkoli že je njegov prostor, saj prostora za kaj več kot žalost v kotu nima, ker drugega ne pozna...in potem večina novodobnih lastnikov psov, ker je to pač in, pelje psa v pasjo šolo, da se bo tam pes kaj naučil...največja napaka...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Rally fan je všeč

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Teb so se spet brihtoli vsipal. Se zgodi...
Prikaži več možnosti
    • kn3z007 je všeč

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 464
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

Hay!

... ne seri...

lp

joda

Še enkrat, potrjuješ, da ne veš kaj govoriš.

Sem imel tudi odraslo avstralko. Pes zasede en kvadratni meter v bivalnem prostoru, na kavču ali postelji pa še manj, ker mu je važno le to, da je lahko zraven in se bo stlačil v še tako majhen prostor. Jaz mu bivalnega prostora doma ne omejujem in mu pustim, da se prosto giblje.

Še nisem srečal 30 kilskega avstralca, ker bi ga verjetno infarkt od debelosti. Povprečna teža pri samičkah je okoli 20-22kg, pri samčkih okoli 24-26kg. Vse kar je več, je preveč oz. so že malo bajsasjti.

@Nixxon, če te zanima kaj več o pasmi povej, ti pošljem na ZS.

Urejal kn3z007, 20.08.2019, 08:29.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 596
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Hvala, zaenkrat ni potrebno. :ok Všeč mi je vzorec njenega kožuha.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 878
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Evo, da zaključim našo zgodbo o psu... 

13. julija smo ga šli gledat v zavetišče in rezervirali, nato šli na dopust. Vrnili smo se prvi teden avgusta in psa posvojili. Prvi teden je bil živahen, pefekten, vsak, ki ga je videl, ni mogel verjet, kako cartkan in priden kuža je. Nakupili smo vse možno od opreme, ni da ni, naredili hiško...

Nato je začel bruhat. Najprej 1x, naslednji dan cel dan... Ker dan zatem še vedno ni nič jedel (riž na vodi) in pil, smo ga peljali v kliniko... 1 teden pozneje, po ne vem koliko preiskavah, infuzijah, rentgenih in ultrazvokih so ugotovili, da ima raka na pljučih in srcu, krvna slika pokazala, da ne tvori več krvničk (ne vem točno katerih), pije in je praktično nič ne... V glavnem jutri gre rojstnodnevno darilo, ki ga je hčerka čakala zadnjih 5+ let, na evtanazijo :( Ne morem opisat, kako je ta cartkan kuža v 1 tednu prirasel k srcu vsem domačim...

Hčerka se je sesula, s tem pa sem z domačimi živalmi zaključil, ker takega sranja ne bom še 1x skozi dal...

Floki, jutri pozdravi Nixxonovo psičko in upam, da vama bo lepo!

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Gambit in branevrankar uporabnikom je všeč to sporočilo

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Ajej, revez
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 918
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Đizs, tega pa res nikomur ne privoščim, sploh pa ne kužku samemu  :frown . Me je kr zvilo, k sem to prebral.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 114
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

:frown

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Še malo lepša slikica našega neusojenega Flokija (še iz azila).

Pripete slike za predogled

• floki.jpg
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 596
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Tile pregledi najbrž niso bili poceni, vem za našo psičko, ko je bila januarja samo na osnovnem pregledu in testu krvi (dvakrat), pa je bil vsak pregled hitro blizu trimestne cifre.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 395
  • Avtomobil: BMW logicno

bpavsic    moje sožalje, vseeno pa ne smete tako hitro obupat, vendar pa ne glede na vse sedaj poiščite mladička ...............  

Res žalostna zgodba, me je, kar zvilo.......

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Tile pregledi najbrž niso bili poceni, vem za našo psičko, ko je bila januarja samo na osnovnem pregledu in testu krvi (dvakrat), pa je bil vsak pregled hitro blizu trimestne cifre.

Ne, niso... ampak j**i ga, naredili smo vse, da bi ugotovili, kaj revežu je...

Sploh mi domov iz službe ni za it, ker vem, da bom našel tamalo + psa v meduzi, enega v solzah, drugega celega bogega...

@Mat xxl

Ne vem... zaenkrat mi je to vse preveč... 

Ne morem verjet, da se lahko v par dnevih tako navežeš na koga... Še ko to pišem, mi gre na jok... bom kar izklopil forum, se jutri kaj javim.

Urejal bpavsic, 20.08.2019, 12:49.

Prikaži več možnosti