Skoči na vsebino

Hišni ljubljenčki

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
5298 odgovorov v temi
rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 923
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Ne, niso... ampak j**i ga, naredili smo vse, da bi ugotovili, kaj revežu je...

Sploh mi domov iz službe ni za it, ker vem, da bom našel tamalo + psa v meduzi, enega v solzah, drugega celega bogega...

@Mat xxl

Ne vem... zaenkrat mi je to vse preveč... 

Ne morem verjet, da se lahko v par dnevih tako navežeš na koga... Še ko to pišem, mi gre na jok...

Na te kosmatince se neverjetno hitro in močno navežeš, če si čuten človek. Vsekakor ti ne zavidam današnjega in jutrišnjega dne. Meni bi se srce trgalo, iz napisanega pa vidim, da je pri tebi podobno.

Tega se nikoli ne navadiš, tudi če je zaradi starosti psa - vsaj jaz se nisem, pa sem že kar nekaj psov pokopal.

Drži se, nimam kaj drugega rečt. Ko bo najhujše za tabo, boš kar hitro šel naprej, seveda bo težje za hčerko.

Kar se pa stroškov tiče - veterinarske storitve so res precej drage - ampak saj ni za ljudi nič drugače, če greš samoplačniško. Je pa zelo pomembno, da je veterinar zaupanja vreden. 

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in joda uporabnikom je všeč to sporočilo

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 781
  • Avtomobil: /

Štekam, sranje od sranja, ampak da boš zaradi te izkušnje odkorakal od psov je pa res brezveze. Toliko energije in veselja ko pes skozi svoje življenje podari lastniku, je res neverjetno. Meni so po prejšnjemu psu vsi govorili, da ne kupovat novega..preveč dela in skrbi. Sedaj ko imam novega, je pa vsak tako vesel, ko se ukvarja z njem..Cela familija se vrti okoli tega veseljaka. Tudi otroci se lahko ful naučijo nekih pravih osnov in obnašanja, če imajo psa za katerega skrbijo...

b4d26b38-bc0b-4046-a2b0-.jpg

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 638
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Pri nas je bilo enako, ko smo našo pokopavali sta oba otroka govorila da nikoli nočeta več drugega, da jima ne bo treba še enkrat skozi to it, sedaj pa že razmišljata katerega bi naslednjega imeli.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 603
  • Avtomobil: new age e39

Mi smo meli zlate ribice doma. Dve. Ziveli sta dve leti in ko sta poginili sva s sestro dva dni jokala. Ne mors verjet kolk se navezes na žival. Foter cist popizdil in smo zakljucili s tem. Na psa pa niti pomislit ne upam kako bi bilo... Praktično ti je družinski član.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Ni lepšega, kot videti veselo kosmato bitje, ko prideš domov. Jst prec pozabim na vse pizdarije. Če kdaj doma pizduliram zaradi česarkoli, me pogleda in naslednji moment spleza v naročje, da ga čoham - pa kako boš pol še slabe volje.

Ti knedli ti res dajo tolk topline in brezpogojne ljubezni, da je neverjetno.

Pripete slike za predogled

• IMG_0436.JPG
Prikaži več možnosti
    • Gambit, kn3z007, Mat xxl in 2 ostalim je všeč

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 211
  • Avtomobil: E91 LCI

Ojoj, moje sožalje. Jaz dolgo nisem pomislil, da bi bilo kaj narobe z našo. Ko sva bila pa na sterilizaciji pa so pregledali kri, me je bilo pa skoz strah kaj bodo rekli. 

Evo še nekaj slik naše borderke iz morja.  :-D

PS: Zobi so bili del igre  :laugh Ujeta v trenutku.

Pripete slike za predogled

• IMG_0837.jpeg
  • IMG_1258.jpeg

Urejal J9320, 21.08.2019, 06:46.

Prikaži več možnosti
    • bpavsic je všeč

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 890
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Evo, zgodba zaključena, ob 8:00 bil pri veterinarju, še enkrat naredil pregled, bezgavke čisto zatečene, težko je dihal, pluča polna metastaz... Edina možna varianta je bila še CT in kemoterapija, ampak verjetnost, da to preživi, je bila praktično nična. Od včeraj do danes je samo ležal, še glave ni dvignil, ko je samo videl hrano, mu je šlo na bruhanje (krči v trebuščku). Še visokokalorične hrane v injekciji direktno v gobček ni mogel niti prav požreti... 

To je to, hvala za sožalja. Vam pa želim čimveč veselih in norčavih trenutkov z vašimi ljubljenčki! Izkoristite vsak trenutek, nikoli ne veš, koliko jih bo.

Ojoj, moje sožalje. Jaz dolgo nisem pomislil, da bi bilo kaj narobe z našo. Ko sva bila pa na sterilizaciji pa so pregledali kri, me je bilo pa skoz strah kaj bodo rekli. 

Evo še nekaj slik naše borderke iz morja.  :-D

PS: Zobi so bili del igre  :laugh Ujeta v trenutku.

Nočem delat panike, samo v vednost. Na prvi preiskavi je veterinar delal en test, na drugi, ko ni bilo boljše, pa nek drug test.. Po prvem je bilo vse perfektno, po drugem (čez 1-2 dni), pa vse narobe... Nisem domač v medicini, da bi vedel podrobno v čem je finta oz. v čem se testi razlikujejo. Tudi ultrazvok je pokazal neke "plavajoče" trdne delce v želodcu in rane na požiralniku (zato je veterinar predvideval, da je pojedel kaj). Rentgen pa je spet pokazal čisto drugo sliko (požiralnik ok, pljuča, srce in želodec daleč od ok)...

Včeraj smo se tudi družinsko odločili, da ne bomo kupovali novega psa... Hčerka tudi trenira jahanje in je precej z živalmi, tako da mislim, da se bo hitro pobrala (še dobro, da je cel naslednji teden na jahalnem taboru, kjer bo tudi delala izpit za Jahač 2 in bo s tem polno zaposlena).

Če kdo potrebuje kakšno zadevo za psa (~10-13kg), imamo na voljo komplet opremo (rabljeno 2 tedna), od meduza ležišča, hiške (80x70 + 70x70 "terasa"), oprsnica, pas za avto, flexi, pas za tek, ... ni da ni... več na ZS.

Urejal bpavsic, 21.08.2019, 08:35.

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 105
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Ni lepšega, kot videti veselo kosmato bitje, ko prideš domov. Jst prec pozabim na vse pizdarije. Če kdaj doma pizduliram zaradi česarkoli, me pogleda in naslednji moment spleza v naročje, da ga čoham - pa kako boš pol še slabe volje.

Ti knedli ti res dajo tolk topline in brezpogojne ljubezni, da je neverjetno.

Katera pasma je že tole in kolk ta igrača zraste?

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 433
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... naj bi bil Maltežan, lahko je pa tudi Bišon ali Coron Al pa kaka mešanca med njimi.... ima kolegica Maltežana, mešanca med Maltežanom in Bišonom, pa Bišona, pa ko se skupaj podijo in če nimajo ravno vsi nove frizure jih težko ločiš...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Katera pasma je že tole in kolk ta igrača zraste?

Naš je Cotton de Tulear - poznan tudi kot bombažek. Naš je s svojimi 9 kg že med večjimi, čeprav sem srečal tudi že 10+kg. Ponavadi so samci nekje 7-8kg, samičke pa kilogram manj.

Sta pa maltežan in bišon podobna, vendar imata povsem drugačno dlako, maltežani pa tudi bolj zoprn karakter. Za bišona pa ne vem, ampak kar sem jih srečal so se obnašali podobno kot naš. Nobenega tečnarjenja ipd.

Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 126
  • Avtomobil: P-407 Alfa GTV Delta TT

Evo, zgodba zaključena, ob 8:00 bil pri veterinarju, še enkrat naredil pregled, bezgavke čisto zatečene, težko je dihal, pluča polna metastaz... Edina možna varianta je bila še CT in kemoterapija, ampak verjetnost, da to preživi, je bila praktično nična. Od včeraj do danes je samo ležal, še glave ni dvignil, ko je samo videl hrano, mu je šlo na bruhanje (krči v trebuščku). Še visokokalorične hrane v injekciji direktno v gobček ni mogel niti prav požreti... 

Ne vem kaj da pametnega povem. Ubogi kužka, vam pa tudi ni lahko. Zelo žalostna  štorija. Smrt ljubljenčka je žalostna in stresna zadeva. Pred 13 let sam psičko katera je pri nama bila 13 let zaradi raka moral eutanizirati, ampak jo enostavno nisam mogel pustiti samo pri veterinaru. On je vse pripravil, injekcijo sam pa dal jaz ko sem jo božal. Jokali smo jaz in veterinar skupaj. Tudi zdaj mi je cmok v grlu ko se spomnim tega. Dva meseca pozneje smo vzeli novega kužka in za par meseci še eno z ceste. Ja, njihov čas se pa zdaj pomali izteka. Z prvom smo se praktično poslovili že v novembru prošlega leta, ima tumorje na prsih in srce joj je tak slabo da se ji kupča voda v trebušni šupljini. Kuža od 9 kil je po punkciji imel 8, kaj pomeni da je veterinar vzel litro vode. Pričakovali smo da bo na življenju še max 2 tedna. Ampak, evo, še je tu poleg mene. Prvo smo hodili vsakih 10 dni na punkcijo + zdravila, potem so se pauze med punkcijah podaljšale, zdaj nismo bili skoro 2 meseca. Zdravila jemle redovno, kontroliramo vse, psica se dobro počuti in klub temu da je pod dlako kost in koža še vedno je full nora kot prvega dne kad je prišla k nama. Zavedam se da je to vse kupljeni čas in da bo prej ali slej konec, ampak dok se pes dobro počuti ni šans da ju eutaniziram. Druga je pred leto in pol v razmaku od pol leta operirala 2 tumora, zdaj pa se pojavlja tretji :-( Upam da bo vse OK. Zdaj je v hiši tudi mladi mucek od 2 meseca katerega smo pred mesec dni našli v susedovi garaži. Kaj hočem povedati, ko je čas, je čas in to je full stresno in žalostno. Ako se pes muči in nič več ne gre - eutanazija je edina rešitev. Občasno pa se desijo "čudeži". Jaz tudi po eutanaziji nisam hotel več pesa, za dva meseca sam se premislil. Ne velim da bo tudi pri tebi podobno, ampak "never say never".

Urejal Big D, 21.08.2019, 16:38.

Prikaži več možnosti
    • Gambit in bpavsic uporabnikom je všeč to sporočilo

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 105
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Naš je Cotton de Tulear - poznan tudi kot bombažek. Naš je s svojimi 9 kg že med večjimi, čeprav sem srečal tudi že 10+kg. Ponavadi so samci nekje 7-8kg, samičke pa kilogram manj.

Sta pa maltežan in bišon podobna, vendar imata povsem drugačno dlako, maltežani pa tudi bolj zoprn karakter. Za bišona pa ne vem, ampak kar sem jih srečal so se obnašali podobno kot naš. Nobenega tečnarjenja ipd.

Kateri pa so uni, ki so podobni maltežanom, sam so še manjši. Jaz bi eno mikro verzijo. tako za v tokwin.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 645

Živali imajo to srečo, da imajo možnost evtanezije in še te so sedaj humane (narkoza in nato doza), je pa seveda težko. Sam sem jokal ko mali otrok, ko sem se po 11 letih moral posloviti od naše zverine. Sedaj po 3 letih me spet drzi da bi imel psa, vendar doma nikakor ne pridemo skupaj.
Prikaži več možnosti
    • bpavsic je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 420
  • Avtomobil: BMW logicno

Kateri pa so uni, ki so podobni maltežanom, sam so še manjši. Jaz bi eno mikro verzijo. tako za v tokwin.

Teacup poodle ,  sicer v EU nepriznani, v USA pa so priznani pri nas so najmanjši Toy poodli.  

Potem pa ženi eno lepo torbico, psa ima pa za dodatek ;)  .

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Obstaja neka verzija pritlikavih maltežanov - pred leti sem srečal en par, ki ga je imel. Kolikor berem, lahko da je to ameriška verzija maltežana. Že tako so maltežani manjši - do 4kg, ameriški pa naj bi bili manjši.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 420
  • Avtomobil: BMW logicno

Maltežani so realno tam 6 do 10 kg ,   zavisi, kako so rejeni ;)

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Maltežani so realno tam 6 do 10 kg ,   zavisi, kako so rejeni ;)

Si ziher, da so to maltežani?

V treh letih, odkar je moj coton polne velikost, še nisem srečal maltežana, ki bi bil vsaj približno podobne velikosti. So bili vsi precej manjši - recmo da do 6kg.

Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 438
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

nas coton ma 6,5 kg, star je pa leto in pol. Maltezani kar sem jih videl so ponavadi malo manjsi od cottonov.

Urejal luta, 22.08.2019, 15:12.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 433
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Si ziher, da so to maltežani?

V treh letih, odkar je moj coton polne velikost, še nisem srečal maltežana, ki bi bil vsaj približno podobne velikosti. So bili vsi precej manjši - recmo da do 6kg.

... jaz še nisem srečal Maltežana, ki bi se vsaj približal 5kg....v glavnem imajo tam od 3-4kg

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti