Skoči na vsebino

YU nostalgija

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
2973 odgovorov v temi
BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 277
  • Avtomobil: 525tds Touring

Ok,še jaz!

Tito - največja potegavščina 20 stoletja - podturjeni slovak ali čeh ali kaj je že bil ! :ok

Bilo je nekdaj super - se je pa sesulo, ker ni moglo funkcionirati - zdaj pa plačujemo še za takrat.

Imelo smo vse - jaz pravim da skoraj ničesar razen kar rabiš za osnovno preživetje - saj se je pa vse pametno prešvercalo oz. 3 krat preplačano uvozilo če so slučajno dovolili :damn

Imeli smop pravice ker smo bili obrambna cona zahoda pred vzhodom - za lepe kredite so nas imeli za stražare.

UDBA... - premnogo ljudi je še po kakih luknjah v gozdovih, ker jih še niso odkrili njihovih kosti :frown - bil je pač sistem: ali si naš, ali pa te ni !!!

Da ne bom omenjal čistke takoj po 2 svetovni vojni... - še par zadnjih mesarjev pocrka pa se bo vse zvedelo seveda ko ne bodo več mogli biti krivi !

V šoli so nas seveda učili kako so bili partizani dobri ter vsi ostali slabi - ob koncu vojne so spoklali vse kar je imelo inteligenco ter voljo do dela :blackeye

Skratka žalostno :jok

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 579
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Ok,BB še tebi.Res je da je v gozdovih še nekaj nedolžnih(nekaj krivih pa manjka) vendar je bilo vojno stanje in ve se kaj to pomeni.Tisti,ki je med borbo proti fašizmu držal z njimi in se prodal zato,da je ohranil celo rit in premoženje je zame slabši od okupatorja in za izdajalce domovine in njihove sodelavce je povsog po svetu kazen enaka(ali vsaj bila v tistih časih),ker mladi se danes premalo zavedajo,da če se med II svetovno vojno nebi bilo NOB-ja nebi bilo niti Yugoslavije niti danes Slovenije,zato se mi dvigajo lasje ko danes poveličujejo izdajalce domovine(črne,bele,kler,domobrance...) med NOB,ki so se odločili za fašizem zaradi lastnih interesov(skrivajo pa se za izgovori o komunistični bandi) in jih enačijo z nekaj tistih nedolžnih žrtvev pobojev (predvsem svojcev in družin izdajalcev),ki jih je zagrešil režim in z tem se ne strinjam in obsojam,vendar ne vem kaj bi jaz storil z družino nekoga zaradi katerega bi umorili nekoga od mojih med osvobodilno vojno.

lp

joda

P.S. Sedaj pa prosim še enkrat dovolj o politiki,ker potem se lahko pogovarjamo samo o tem:fight.večina vas je pa premladih,da bi vedeli določena dejstva in ste preveč pod vplivom "moderne" politike in staršev
in imate malo izkrivljene poglede na vse(ne vsi).
Naj povem,da nisem bil nikoli v nobeni stranki niti v bivši partiji /pa čeprav so me hoteli v JNA včlaniti na vsak način in sem bil mislim da edini od Slovencev v bataljonu,ki se ni, niti ne maram komunizma kot končnega stadija socializma,ker je utopija vendar še vedno pravim,da je bilo življenje v bivši Yugi bolj prijazno človeku in družini in KVALITETNEMU preživljanju prostega časa z njo. Država pa ni razpadla toliko zaradi sistema ampak zaradi nacionalizma,česar se je bal tudi Stari (država ni uspela zatreti vseh nacionalistov) zato pa je venomer ponavljal.....treba je čuvati bratstvo i jedinstvo naših naroda i narodnosti.....tako,da veste iz kod to izhaja in da ni samo fraza ampak strah pred nacionalosti in izdajalci,ki so večinoma pobegnili po vojni iz države ali pa ostali potuhnjeni v njej.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • jozy3 je všeč

vlakci
vlakci

BMW fanatik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 2 650

UDBA... - premnogo ljudi je še po kakih luknjah v gozdovih, ker jih še niso odkrili njihovih kosti :frown - bil je pač sistem: ali si naš, ali pa te ni !!!

Da ne bom omenjal čistke takoj po 2 svetovni vojni... - še par zadnjih mesarjev pocrka pa se bo vse zvedelo seveda ko ne bodo več mogli biti krivi !

V šoli so nas seveda učili kako so bili partizani dobri ter vsi ostali slabi - ob koncu vojne so spoklali vse kar je imelo inteligenco ter voljo do dela :blackeye

Skratka žalostno :jok

LP, BB

Ja in ne.
Saj na obali (kar so ta "stari" pripovedovali) so imeli ta "nenaši" saj opcijo it stran - brat od none je tako šel v trst ker je bil proti režimu - med vojno pa da niti ne govorim. Po vojni sem prepričan da bi tud ti komu poslal metek v glavo ker je sodeloval z okupatorji in bil zraven kriv za smrt v tvoji družini - pa sem imel dost sorodnikov ki so bili deportirani in tud v taboriščih :frown.
Ta pametno in z iteligenco so pa že med vojno poklali/deportirali in pol jih je nov režim imel za izdajalce ker so preživeli - žalostno ampak iskali so grešne kozle.
Najbolj me moti da vsi od takrat do zdej se "obračajo" kakor veter piha, tako da najdeš osebe ki so nasprotovale R.Sloveniji zdej v politiki, osebe ki so pajdašile z okupatorji jih po vojni niso tikali ker so se znašli.
Moj dedek je bil v še v partiji med YU pa je pol izstopil ker ga je motil način, pa mu niso nič naredili
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

@vlakci:ok

Hay!

Da se ne bomo pogovarjal o kurbah,ker tema ni njim namenjena,koliko vas je dovolj starih,da se spomnete tega:

(je več posnetkov z boljšimi komentarji ampak slabšo sliko,zato sem se odločil za tega)

...obrazložitev ostalim,to je bilo takrat tako kot,če bi leta 84 na Ženevskem salonu predstavili E39 z vso opremo

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

Jugo-nostalgija je hecen konstrukt. Poslušaš recimo Ekatarina Velika ali Paraf, pa ti kdo reče da si YU nostalgik. Hm. Kaj pa če poslušaš francosko zgodnjerenesančno glasbo?

Če že kaj pogrešam iz bivše države, so to obleke (kvalitetna in poceni bombažna konfekcija, ne cenen poliester China-made crap kot danes) in mid-tempo življenje. In seveda precej manj debilnih reklam. :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Fizikalac
Fizikalac

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 1 212
  • Avtomobil: Francoska omleta in 4WD

@vlakci:ok

Hay!

Da se ne bomo pogovarjal o kurbah,ker tema ni njim namenjena,koliko vas je dovolj starih,da se spomnete tega:

(je več posnetkov z boljšimi komentarji ampak slabšo sliko,zato sem se odločil za tega)

...obrazložitev ostalim,to je bilo takrat tako kot,če bi leta 84 na Ženevskem salonu predstavili E39 z vso opremo

lp

joda

Pretiravaš. Pa zbud se. Smo že pošteno v osamosvojeni državi, tako da so ti časi že poštena senca. Pa hvala bogu.

Tok nakladaš o bivši jugi, kot da si samo ti preživel doberšen del svojega življenja tam, nas pa so pripeljali marsovci in nas pustili v Sloveniji leta 1991 :crazy :crazy.
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 092
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

@Joda: verjemi, da nisem premlad in na vpogled druge strani bi si ti moral prebrati se kaj drugega, kot osnovnosolske ucbenike zgodovine... ker ti se vedno ni jasno, da "belih" sploh ni bilo... bolj partizanov proti okupatorju je pa bil ponavadi sistem "iz zasede poci kakega svaba, potem pa spizdi", zaradi cesar je ponavadi najebal nedolzen folk po vaseh. Bolj znana je t.i. Drazgoska bitka, ki jo se sedaj proslavljajo kot ne vem kaj, v resnici pa ni bilo drugega, kot zgoraj opisan sistem "bojevanja"...

@ Azael: se strinjam, oblacila so bila res kvalitetnejsa :ok Mid-tempo je bil pac posledica tega, da si sel na siht in delal, kolikor si pac delal, danes te pa vsak navija, da delas max. in se cez... to je pa pac posledica kapitalizma :blackeye

To je od mene sedaj vse... se umikam iz te teme, ker se prevec kresejo mnenja... :)
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Pretiravaš. Pa zbud se. Smo že pošteno v osamosvojeni državi, tako da so ti časi že poštena senca. Pa hvala bogu.

Tok nakladaš o bivši jugi, kot da si samo ti preživel doberšen del svojega življenja tam, nas pa so pripeljali marsovci in nas pustili v Sloveniji leta 1991 :crazy :crazy.

...sej so tebe izgleda res pripeljali marsovci:fight

Raje najprej poglej kaj si komentiral,potem pa govori naprej:crazy :crazy

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMWKILLA
BMWKILLA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 013
  • Avtomobil: E61 525d

Po vsem tem kar berem al so bili stari belogardisti al pa partizani da so vam govoril o Jugoslavijo in Titu. Eni pljuvajo na bivšo Jugoslavijo drugi jo hvalijo. :ok

Pa se ena reklama:

Pa ne rect da ni Youg-o avto :-D
Prikaži več možnosti

gasparri
gasparri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 569
  • Avtomobil: cl

Lahko se ogibate politike, a ji ne uidete, ko govorite o Yu.

Šport je bil uspešen, seveda, in to v vseh vzhodnih deželah. Forsirala ga je politika!
Dobro življenje, kao, krediti za vsakogar, vsi so imeli delo ... itd. je bilo spet politično motivirano, saj je bilo potrebno imeti socialni mir, da si lahko obdržal sistem!
Slovenci smo se počutili "nategnjene", ker smo veliko več in bolje delali kot ostali, a na koncu na kolenih prosili za ceste (takrat so odžagali Staneta Kavčiča), čudo od avta ala jugo, 101 itd.
Bil sem v Kosovu v vojski, ko so bili nemiri in so hoteli tamkajšnji prebivalci svojo republiko. Treba je bilo upor ustavit,(l.81) padlo je nekih 100 civilistov, a o tem se ni vedelo nič, ker se o tem ni smelo pisat. In nekdo, ki je doma iz naslanjača opazoval uspehe košarkarjev, nogometašev, Mateja Parlova, gledal Maratonce, poslušal Čoliča, Kesovijo, Balaševiča in starogradske pesme, ta je mislil, da vse klapa! Tisti, ki je bil pa obsojen po 133. členu (svoboda govora) je šel pa za ene par let na Goli otok prenašat kamenje. Imate možnost si to ogledat, pa presodite.
Ljudje, ki so bili kritični in ambiciozni, ki niso tiščali glavo v pesek, so živeli v strahu, bili so tiho, ker so bile posledice strahotne. Nekatere še danes ne pripravite do tega, da spregovorijo, ker se še vedno bojijo!

Če vse to odmislite, pa je bilo fajn!:)

Da pa ne bom enostranski in da mi ne očitate, da vlečem le v eno smer, pa je bilo tudi nekaj pozitivnih izkušenj.

Lahko smo potovali, hvala bogu, po vsem svetu, imeli večjo socialno uranilovko, zdavstvo je bilo dosegljivo, šolstvo tudi, stanovanja ... pač, bilo je tudi nekaj dobrih strani ...

a ne pozabite, seštejte vse, ne le ugodnosti ... in na koncu se je zgodilo to, kar se je moralo ... ljudje tega enostavno niso prenesli in obračun,(polaganje računov) je bilo za prenekatere tragično!!!

Nekaterim je pač današnji trenutek težak in tranzicija družbe, ki je slonela na nerealnih ekonomskih predpostavkah, je boleča.
Jaz ne obsojam nikogar, ki je jugonostalgik, ali pa človek "novih" časov...
Za vse je dovolj prostora! Samo bodimo bolj strpni!
Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 018

Problem ki ga vidim jaz v prejšnem režimu, ja to da se se nadpovprečnost prej kaznovala, kot stimulirala.

Potem bilo pa še nekaj bolj očitnih, vendar na dolgi rok ne tako usodnih "traparij".
E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, |{}| = 0
Prikaži več možnosti

Carpenter
Carpenter

Sarcasm king

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 464
  • Avtomobil: e30, AR Spyder `74

No...bom poskusil brez politike, čeprav je težko.

Meni je v spominu ostala hrana...gavrilovičeve hrenovke v konzervi (a se to še dobi..?), coca-cola ki se je prodajala v pravih steklenicah-zgoraj pa je z velikimi tiskanimi pisalo 1 LITER, pa Munchmallow (sem slišal da so ga morali sedaj umaknit z polic zaradi salmonele), pa Softi-je in čunga-lungo bi rad še enkrat žvečil...:-D

Član KOS
Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 018

Pa sirupi iz Agrokomerca - Velika Kladuša, Pralini praški od TEAD, Saponia Osijek, Zlatorog - sedaj Henkel, Jaffa.

Pa še uspešna podjetja iz Yu (ki si mi dobro ostala v spominu).

- Iskra (od tel. - računalnikov - vojaške tehnologije)
- Tomos (ali veste, da je zelo uspešno tekmoval v svetovnem prvenstu v motciklizmu)
- Gavrilović
- Sava (v tistih časih v povezavi s Semperitom)
- Treska
- IMV
- TAM
- Litostroj
- Strojegradnja
- Gradis
- Zavodi crvena zastava
-

Dejansko smo bili ZELO močni na področju strojištva, metalurgije, strojegradnje, gradbeništva in še vedno nismo dosegli nivoja, ki je bil v času juge.
E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, |{}| = 0
Prikaži več možnosti

BMWKILLA
BMWKILLA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 013
  • Avtomobil: E61 525d

Pa sirupi iz Agrokomerca - Velika Kladuša, Pralini praški od TEAD, Saponia Osijek, Zlatorog - sedaj Henkel, Jaffa.

- Iskra (od tel. - računalnikov - vojaške tehnologije)
- Tomos (ali veste, da je zelo uspešno tekmoval v svetovnem prvenstu v motciklizmu)
- Gavrilović
- Sava (v tistih časih v povezavi s Semperitom)
- Treska
- IMV
- TAM
- Litostroj
- Strojegradnja
- Gradis
- Zavodi crvena zastava
- Elan
- Železarne ( Štore, Ravne, Jesenice...)
- Gorenje
- :-D

:ok
Prikaži več možnosti

Fizikalac
Fizikalac

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 1 212
  • Avtomobil: Francoska omleta in 4WD

Hay!

...sej so tebe izgleda res pripeljali marsovci:fight

Raje najprej poglej kaj si komentiral,potem pa govori naprej:crazy :crazy

lp

joda

Verjetno se nanaša na olimpijske igre v Sarajevu. Doh... Sej pravim, pridi v realnost. Da ti sporočim, Bjelo Dugme je že zdavnaj razpadlo. Sklepam da si to poslušal.

Ti pa malo poglej kako navdušeno opisuješ Jugoslavijo, kot da se je tam cedilo samo med in mleko. No, kar navadi se, da so ti časi za vedno mimo. Redko kdo bo pritrdil, da mu je šlo odlično, jaz pa lahko samo rečem, ena traparija.

100 let prepozno smo se osamosvojili, eni bi še pa kr tičali skupaj. Osebno nimam nič z Hrvati, Srbi, Bošnjaci, Albanci in ostali..... Kultura, zgodovina, jezik..... Pa tudi če ne bi bilo vojne, ne bi bili na tako visoki ravni razvitosti, kjer Slovenija je. ..... Tile naši bratje....
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 402

Verjetno se nanaša na olimpijske igre v Sarajevu. Doh... Sej pravim, pridi v realnost. Da ti sporočim, Bjelo Dugme je že zdavnaj razpadlo. Sklepam da si to poslušal.

Ti pa malo poglej kako navdušeno opisuješ Jugoslavijo, kot da se je tam cedilo samo med in mleko. No, kar navadi se, da so ti časi za vedno mimo. Redko kdo bo pritrdil, da mu je šlo odlično, jaz pa lahko samo rečem, ena traparija.

100 let prepozno smo se osamosvojili, eni bi še pa kr tičali skupaj. Osebno nimam nič z Hrvati, Srbi, Bošnjaci, Albanci in ostali..... Kultura, zgodovina, jezik..... Pa tudi če ne bi bilo vojne, ne bi bili na tako visoki ravni razvitosti, kjer Slovenija je. ..... Tile naši bratje....

Kakorkoli obrneš je bilo za navadno rajo bolje v prejšnem sistemu kot pa zdaj.
Kakorkoli pa ti govoriš,je v tebi ogromno zaničevanja,nacionalizma ker si tako ali tako ovrednotil slovence za nekaj več-razvidno iz tvojih dveh postov.
Sam osebno nisem slovenec,pa vseeno mogoče prej kot pa marsikateri pravi-v smislu branjenja države.
Dejstvo pa je da imam dosti dobrih prijateljev slovencev,pa ko slišijo narodno jim zaigra srce.Za obratno ne bi glih lahko tole potrdil.
Tako kot se imajo nekateri slovenci za nekaj več,tako tudi nas razni nemci,avstrijci ovrednotijo kot gasterbajterje.
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Se pravi, kot mala Rusija... znamka avta je bila skret in drugega nisi mogel dobiti (razen seveda, ce si placal astronomske dajatve)... za ficaka si vplacal kako leto prej, da si prisel na vrsto za nakup ,ter ti je po dveh letih zgnil... z vojsko se jaz ne bi hvalil, ker to je domena diktatorskih drzav (kar juga je bila), za sportnike se strinjam, ceprav se mi zdi, da je glavnina uspesnih prisla ravno iz SLO (:-D). Za nepremicnine se strinjam, da so bili boljsi casi (ceprav gradbenega materijala zaboga nisi dobil), sola je zaenkrat se vedno zastonj, tovarne so pa bile zato, da so delavci imeli kje delati (ceprav so najveckrat delale izgube), predsednik je bil jasno poznan po svetu, saj se je druzil z vsemi drugimi diktatorji... in jasno pri njih jemal enormna posojila... :)

V jugi je bilo ravno tako za nekatere vse super, kot je bilo za drugega polom... drzava kot taka je imela ravno tako hude hude minuse in zanima me, koliko od vas nostalgikov bi menjalo za tedanji rezim oz. ureditev...:)

Jst takoj ;) Takrat si veliko lažje pošteno zaslužil denar, tudi avto iz zahoda se je dalo kupit, samo res si moral malce več plačati dajatev ... si pa potem na bencinu in zavarovanjih plačal toliko manj, da je konec koncev bilo več al manj isto čez par let ... vse ostalo je bilo pa itak bolje kot je sedaj ... govorim za leta tam od cca. 1980 do razpada juge ... teh se pač dokaj dobro spomnim ;)
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

GROŠ
GROŠ

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 478

a ni škoda razlagat o politiki. Zgodovina je zgodovina, kar je bilo ne bo več, so drugi časi. Zavedati se je treba, da tisti, ki hoče danes kruh more delati. Osebno bi ukinil še te podpore brezposelnim, ki jih daje država danes. Če si zdrav in sposoben delati zgin delat, ne pa doma lenobo past pa kaj ti bodo drugi prinesli k riti. Zavedati se je treba, da je v kapitalizmu vse podrejeno delu, delo je denar torej tisti, ki dela danes lačen ne bo in mu nič ne manjka. Poglejte po bolj razvitih državah kaj manjka Sloveniji. Zdravstvo je še vedno brezplačno, šole tudi... Ko boste videli v kakšnem + smo se ozirte še na Jug pa boste videli zopet v kakšnem + smo. Dosti slabo vam gre, da si pljuvate v lastno skledo, namesto da bi ponosno hodili kot Slovenci. Marsikateri priseljenec je bolj ponosen na to, da živi v Sloveniji, kot "domačin". Tukaj je prva napaka, ker nekateri še vedno sanjajo v Jugi kjer sta se cedila mleko in med :crazy
Prikaži več možnosti

gasparri
gasparri

BMW fanatik

• Uporabnik

Sprijaznite se že, da je bila Yuga raj za lenuhe in delomrzneže. Ker je politika imenovala vse vodilne kadre, na po sposobnosti, ampak po LOJALNOSTI, se je zgodila negativna selekcija. In zato je padla vsa "dogovorna" ekonomija.

Po domače:
tisti, ki so odločali in vodili podjetja, niso bili imenovani po "stroki" ampak po lojalnosti in pripadnosti. Niti izobrazba ni štela, saj je obstajalo cel kup polpolitičnih šol (Kumrovec, nekdanja Organizacija v Kranju ...) in to prvensveno z namenom, da so "že postavljenim direktorjem šenkali fakultete".
To so dejstva! Nisi mogel napredovat, če nisi bil član stanovske KP.
Strokovnjakov je bilo kar nekaj, dobrih, izredno sposobnih, a so se morali zadovoljiti z povprečno plačo, zato je kar nekaj teh ljudi "prešlo na zahod"!

Kolega, s končano pravno fakulteto, ki je bil v stari Yugi v vojski z menoj, po rodu Črnogorec, mi je nekoč dejal:

Ej stari, dok živimo sa Slovencima, ništa nam neče falit!
No, danes je doživel to bojazen!
Prikaži več možnosti

gasparri
gasparri

BMW fanatik

• Uporabnik

Zgodbic imam več kot dovolj, no morda le še o tem, da če si v osemdesetih nabijal kitaro, nisi mogel le te kupit, ker je bil uvoz prepovedan. Seveda smo se na vse možne načine "znajdli" in švercali, iznašli smo neverjetne finte, metali instrumente z vlakov, predelovali 101-ke, fičke ... jao, to je bla ludnica ... in smo špilal na doma narejene feršterkerje, predelane radije, skratka, znali smo iz šare delat zabavno elektroniko! Poslušali smo tuje radijske programe, in ne boste verjeli:

IMELI SMO MLADOST, KI JE DANES VEČ NI! Pač živimo v svetu izobilja, kjer le še redki uporabljajo možgane, domišljijo, znali smo živet brez mobitelov, brez BIgbrotherjev in podobne šare, pa nenazadnje ... punce so ble full dobre in joške so mele NATUR!
Prikaži več možnosti