Skoči na vsebino

Trackday

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
220 odgovorov v temi
BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 046
  • Avtomobil: Mini S TM

Pršu zdj domov iz Grobnika.

Lahko rečem samo eno: Zakon, zakon in še enkrat zakon. Proga je več kot odlična, predelave nekaterih avtov so bile nore (dol ima vsak sekret turbo :) ), tako kot tudi predelava Fisherja :laugh ki je peljal spoštovanja vreden čas 1:54 in to na starih pirelli Euphoria Runflat, ki jih je na koncu dneva raztrgalo :ok2. Za primerjavo: Megana F1 s super gumami sta vozila 1:53,7 in 1:55 , Golf GTI DSG + čip nekje okoli 2:00, Z3M Coupe 1:53, Duhec z BMW 320 in slik gumami 1:57 mislim, da bo zadosti :laugh

V prvi sekundi ko sem zagledal dirkališče mi je bilo žal, da nisem šel s svojim MINIjem, ker je enostavno zakon in je definitivno lahko zelo žal vsem, ki so najprej nameravali a nato niso uspeli it. Je pa proga zelo tekoča, tako da razen nekega Audija A6 mislim, da nihče ni zakuril zavor. Nižje prestave od 3tje se tudi ne rabi tako da menjalniki ne trpijo kej preveč. Pa še malo za predstavo kako hitra je proga: na koncu kratke ravnine pred zaviranjem 190km/h, na koncu dolge ravnine 210km/h pa še bi šlo hitreje a se ni pretiravalo- je blo že tako zadosti, da so vsi občudovali modrega dirkača :laugh

slike in kak filmček bo pa fisher ali kdo drug od fotografov prilepil

Upam, da bo spomladi spet kaj za podobno ceno.

Lp,
Anže
GreenHell R53 powered by Team Molecula and AK New MINI Drivers

Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 226
  • Avtomobil: Mini COOPER S

Vidim, da vas je not potegnal... itak :ok :ok :ok
Kako bi šele vriskal, če bi videl Zeltweg, samo bog ve:-D

Ko si že lih omenjal čase, me zanima: kaj je bil najboljši čas dneva in s katerim avtom je bil postavljen?

Je blo kej nesreč?

Kakšne so ble temperature?

Jaooo, bi kr zajokal...:jok
If you want to fly like an eagle, don't hang arround with the turkeys!
Prikaži več možnosti

Viper
Viper

Mr. Nordschleife

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 853
  • Avtomobil: ni BMW

tut js doma ... vreme idealno, skratka res zakon.

Ja, pa Fisher je dobr peljal :). Dobr gre ta mini :).

@Henri: zal ti je lahko :)
Rear tyres are evil and deserve to be punished accordingly!
My life changed when Sabine took me for a ride in M5 Ring-Taxi. :eek
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

marcipan1
marcipan1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 554
  • Avtomobil: Mini Cooper S KMT, Berlin

Bravo Fisher, super cajt.
Kar deli nam mal reklame... :-D :beer
Don`t worry, be Mini.
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj je bil najbolši čas dneva se ne ve, ker nihče ni govoril, pa kaj je sploh to pomembno. Klasa avtov MINIja je bila počasnejša, pika. Čas megana F1 1:53,7 je peljal en domačin ki se vozi po grobniku pogosto in pozna pisto v piko. Je pa organizator na koncu dneva prišel do mene in sva malo podebatirala in ni mogel skriti navdušenja nad minijem in glede časa 1:54, sploh ko je videl na katerih gumah ga je fisher odpeljal. Je rekel da bi s slicki peljal pod 1:50, komu drugemu bom verjel če ne njemu (sam ima lado turbo in pelje 1:55).

Lp

Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Težko ocenim kaj je dober cajt z avtom, a to kar praviš se sliši zelo impozantno. Očitno je 1:50 pr avtih že super cajt. Kakorkoli - žal mi je itak, a vam iskreno prvoščim lepo preživet dan.

Sicer pa Big - cajti na pisti so poanta piste! :laugh :laugh :laugh

Congatulationi Fisher!:ok
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Henri,

na progi je bil tudi PUGI 207 RC in ni zgledal prav nič hiter. Pri serijskem R56 vidim čas v najbolšem primeru, se pravi z dobrimi gumami, 1:56, vse kar bo manj bo težko.

Lp

Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Hja, ma še to znabit težka glede na dejstvo, da narod na pisto navajen narod s prerihtanimi avti vozi nad 1:50...

Z ne čist serijsko CBR 600 - je bil cajt pod 1:50 za kolkr tolk ufuranega voznika mala malca (ampak so bile brzine na ciljni precej višje od 200...)
Ma ni to isto... očitno bo povsem novo doživetje, :laugh :laugh :laugh
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

henri,
Ma ne morš primerjat 120 konjskega motorja k ma z voznikom vred 250kg in pospešek do 200 7sek z avtom k rabi do 200 vsaj 2krat toliko. Si že kdaj videl na Grobniku vozit skupaj avte in motorje? Tega ni :ok

No, pustimo take debate, ker nimajo smisla. Dejstvo je, da je bil Fisher svinjsko hiter, vsi ste meli možnost se dokazat, če so vsi domači občudovali KMT prototip dejansko je nekaj na tej hitrosti, mar ne? Ne bom trdil, da ne moreš imeti s tvojim R56 hitrejšega časa od njega, vse je možno, včasih se res zgodi kak čudež :ironija

LP,
Anže

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 409

No Lotus je imel dvakrat čas 1:51 in 1:52 (pa dvomim, da sem ujel najbolše čase).

Je pa tudi res, da so po tem ko sem odšel, nekatri začeli delati tudi 5 sec boljše čase.
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Lotus je mel že od jutra hude probleme in ni delal kot bi mogel- ful je kadilo že zjutraj, potem je bilo pa samo še huje dokler ni dokončno ribnil. Drugače pelje 1:46 če mam prav v glavi.

Lp

Prikaži več možnosti

Andi
Andi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 150

Ma zdej ne bom mogu spat, ko ste me zrajcal s tem Grobnikom:jok

Kako si pa ti šou dol Anže? Si šou s Fischerjem? Pa kakšna je bla cena na en avto? Kakšne so ble temperature?

Se mi dozdeva zakaj kar naenkrat prodajaš pou svojga avta...:-D

Ni kej, spomlad bo treba konkretno začet s Tuningom...
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Prodajam zato k me je zamikala neka zverina :laugh

Prikaži več možnosti

Andi
Andi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 150

Zdele mal pobrskal na netu in svaka čast Fischu za vožnjo in predelavo Minija:ok
Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

henri,
Ma ne morš primerjat 120 konjskega motorja k ma z voznikom vred 250kg in pospešek do 200 7sek z avtom k rabi do 200 vsaj 2krat toliko. Si že kdaj videl na Grobniku vozit skupaj avte in motorje? Tega ni :ok

No, pustimo take debate, ker nimajo smisla. Dejstvo je, da je bil Fisher svinjsko hiter, vsi ste meli možnost se dokazat, če so vsi domači občudovali KMT prototip dejansko je nekaj na tej hitrosti, mar ne? Ne bom trdil, da ne moreš imeti s tvojim R56 hitrejšega časa od njega, vse je možno, včasih se res zgodi kak čudež :ironija

LP,
Anže

Nisi dobro prebral kar sem napisal (očitno si še vedno preveč pod vtisom)
Da bi čejsal neke cajte svojih kolegov sem se že precej časa nazaj odvadil. Zadnji takšen primer mi je za spomin pustil zdrobljeno ključnico, natrgane ledvene ligamente in škode za pol miljona bivših sit. (pa seveda konec sezone še predno se je ta ornk začela):frown

Pa pustimo zdaj to: nekaj si govoril o Lotusu... torej?
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Lotus je mel vgrajen VR6 Motor s turbom in je imel hude težave dokler ni na koncu kadil kot da bi kuril gume. Avto je sicer še laufal, ampak kot rečeno ni mel več moči in je kadil kot da bi na polno kuril gume, ropotal je pa tudi tako kot da bi laufal samo še na 3 cilindre.

Glede lovljenja časov kolegov res nima smisla. Pač peleš kot se čutiš :ok Mogel sem samo dat repliko na tvoje objave ki se berejo kot da bi bil ta čas, ki ga je fish peljal, slab.

Lp

Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 974
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

Spet bodo zdej polemike po netu kako dobro je Fisher peljal se pol leta. Malce pateticno. Za zacetek.

No druga plat zgodbe pa je, da je tukaj ZE primerjava z neko CBR 600 ne prov serijsko.

Za zacetek bi g. henriksonu povedal, da ze FWD narava avta ne dopusca velikih izhodnih hitrosti iz ovinka - to bi lahko tak strokovnjak kot je on ze vedel.

Druga plat medalje je pa ta, da primerjas ti vozila katero poganja 1 konj cca 6 kil, pri drugem pa cca 2 kg.
Predvsem primerljivo mar ne?

Te polemike mi gredo vedno na kurac, k so motoristi pametni bolj kot einstain. Ce ze primerajte raznorazne super duper zadnje izstrekle dvokolesne tehnologije to pocnite tudi za stirikolesnike.

Torej postavi se ob bok veyronu pa bodi potem frajer. Bo slo?

Ce ti se kaj ni jasno pa ti hitro najdemo junaka na slick gumah, ti pa se bos zraven primerjal na motorju z primerljivo mocjo. O ja, primerljivo!

Za zacetek sem od vseh gobcacev (tudi tebe) tukaj sel edini dol in odpeljal. Ce je bilo zanic je pac bilo. Ampak SEM VSAJ PELJAL CEPRAV sem imel od vseh verjetno se najslabse pogoje, da je to zame sploh izvedljivo ta teden.

Pa sem izvedel. Kaj pa vi?

Ne zdej boste spet pisal o travi, snegu in soncu. Itak....like always.

In ja zanic cas je. peljejo ljudje mnogo mnogo bolje od mene. So fucking what? Kaj ces povedat? :crazy :crazy :crazy
Objavljena slikaKnjigo ni dovolj samo prebrati, potrebno jo je tudi razumeti. A.K.
I asked my friend: "What are your three favorite pleasures in life?" And she replied: "A martini before and a cigarette after."
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Fisher,
ne se sekirat. Pelal si 1.A, veš da so domačini razvajeni, da vidijo marsikaj vsakodnevno in da jih kar tako o hitrosti ne prepričaš. Ti si jim pa dal vetra :laugh Seveda mal z mojo pomočjo k sm te dobro spodbujal kot drugače edini prisoten MINIjaš, hehe :ok2 :beer

Zdj pa še en nadaljni stage predelave motorja, da te bo drugič Z3MCoupe gledal v rore- ne manjka več veliko :laugh

Lp

Prikaži več možnosti

cooper33
cooper33

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 472
  • Avtomobil: defender

henri najbols je da probas se ti cajt na grobniku s tvojim minijem.me zanima kak cas bi imel.
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

GTI DSG je mel na koncu dneva 1:57, me je prejle popravil pehtren, ki je mal bolj na vezi z Wizzom :ok

Lp

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.