Skoči na vsebino

Trackday

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
220 odgovorov v temi
Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 454
  • Avtomobil: mini cooper CVT

Če zletiš iz proge moraš dirkališču kj extra plačat al to misliš na popravilo avta in odvoz domov? Če gre za plačilo dirkališču .... kolk je ta znesek... je to pavšal al kolk pač škode narediš?

Plačaš, če nardiš škodo na ograji, asfaltu, plačaš za intervencijo, čistilcev, rešilca, če je potrebno pa seveda policisti ti napišejo, kazen, zaradi neprilagojene hitrosti.
Verjetno pa velja kasko, ker so to javne ceste in ne dirkališče.
LP
Ni umetnost voziti slab avto hitro, umetnost je voziti dober avto počasi. :)
Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 226
  • Avtomobil: Mini COOPER S

Da velja kasko??? a si ziher???:confused
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Da velja kasko??? a si ziher???:confused

Na dirkališčih običajno zavarovanje ne velja, sj kolikor je meni znano, ker tudi ne štejejo pod javne ceste ampak pod privat. Sj večina dirkalnih avtomobilov niti ni registriranih in ne smejo na javne ceste, na dirkališča pa lahko.
Če ima kdo zanesljive informacije okoli tega, bi bilo pa dobrodošlo da napiše kako je točno s tem.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Na dirkališčih NIKOLI ne velja kasno, ne osnovno zav, ne zavarovanje odgovornosti niti AO+ ipd... poleg tega, do sedaj sem vedno podpisoval izjavo da dirkališče uporabljam na lastno odgovornost in da se zavedam vseh rizikov... (kar pomeni, tudi če ima človek življensko zavarovanje ki je splošno in v katerem ni posebej zavedeno da dirkaš oz. se ukvarjaš z nevarnimi športi med katere za zavarovalnice nedvomno spada tudi dirkanje - pozabte, ni centa za familijo...)
Če ima wolf prav da nordsleife spada med javne ceste (kar prvič slišim) potem imajo mogoče svoja pravila, ampak prepričan sem, da zavarvanja ne palijo.
Če se motim, dam za kišto pira:beer
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 454
  • Avtomobil: mini cooper CVT

V poletu piše, da spada med javne ceste - avtoceste, zato na njej ni omejitev hitrosti in prepovedano je prehitevanje po desni. Jest sm sicer nahitro prebral članek, ampak če je še kdo naročen na delo, naj pogleda četrtkov izvod 09.08.
Če ne, preverim jaz še enkrat vse te informacije zvecer, ko se vrnem domov, ce je potreba pa stvar tudi poslikam pa pošljem na mail ali objavim na forumu.
LP
P.S.: Avtor članka tudi ni omenjal kakršnega koli podpisovanja dokumentov, izjav ipd. Greš le do avtomata, not vstaviš denar/kartico, dobiš listek in se postaviš v vrsto pred rampo.
Ni umetnost voziti slab avto hitro, umetnost je voziti dober avto počasi. :)
Prikaži več možnosti

Tilen
Tilen

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 394
  • Avtomobil: ... in production!

Fantje, vi se prerekajte, dogovarjajte, teorizirajte... ko pa bo čas za gas stisnt pa pokličte, sem definitivno kandidat za trackday! ;)

p.s. pa te gume še morm skurt :)
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 046
  • Avtomobil: Mini S TM

@Tilen

Se vidimo v soboto? Boš mel priliko gas stisnit :ok

Glede Nordschleife zavarovanja definitivno ne veljajo, če te policija kaznuje ne vem se pa lahko pozanimam, da bi bilo po desni prepovedano prehitevat pa tudi prvič slišim, ker je Nordschleife dirkališče. Izjavo pa podpišeš avtomatsko z nakupom vstopnice in se avtomatsko strinjaš s pogoji dirkališča.

Lp
GreenHell R53 powered by Team Molecula and AK New MINI Drivers

Prikaži več možnosti

Tilen
Tilen

BMW fanatik

• Uporabnik

BB, tale vikend je prvi vikend po ne vem kulk cajtu, da bi bil za spremembo malo doma, pa si mi ga spet "pokvaril" :laugh Kaj naj rečem, se vediamo! ;) Mogoče še prej v petek skočim v Byblosa na Morillo-ta. :burnout

LP
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Super. BTW kje je Byblos?

Lp

Prikaži več možnosti

Tilen
Tilen

BMW fanatik

• Uporabnik

Zelena Laguna, občina Poreč ;) www.byblos.hr nova zadeva, izredno užitna, No. 1 trenutno...
Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Tilen - ker vidim da si na vmesnem postanku (med dopusti):-D
Kako je z musko v tvojem stroju, a napreduje?
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Tilen, zanimivo. Bo treba it kdaj pogledat. Ta petek me bo po vsej verjetnosti zaneslo malo po LJ ker bi bil v primeru Poreča brez spanja :ok2 :beer Kakšni so pa kaj obiskovalci te diskoteke? Zaj.... purgeri, ki iščejo na vsakem koraku pizdarije al je ok folk?

Lp

Prikaži več možnosti

Tilen
Tilen

BMW fanatik

• Uporabnik

BB, cukn za rokav v soboto, da ne bova razpredala po dolgem in počez offtopic ;)
Prikaži več možnosti

Tilen
Tilen

BMW fanatik

• Uporabnik

Henrikson: http://forum.bmwslo....ead.php?t=28822

Se slišma jutr za en drink popoldne/zvečer! ;)
Prikaži več možnosti

Viper
Viper

Mr. Nordschleife

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 853
  • Avtomobil: ni BMW

kaj ko bi morda povprasali koga, ki je biu ze gori (na Nordschleife, preden pihate neki pesek naokol ... ;) ). Sem pripravljen dat vse informacije, ki jih mam iz prve roke (mislim, da sm edn redkih tuki, ki je biu na progi sam z svojim avtom pa tudi dvakrat z ringtaxijem. Ostalih obiskov tak ne stejem vec, ko sm sou sam mal zijale past.

Vec informacij je napisanih tudi v moji temi o mojem avtomobilu. Drugace pa - ja Nordschleife se uradno obravnava kot hitra cesta (ne avtocesta, ker nima odstavnega pasa) brez hitrostnih omejitev. Veljajo okvirna pravila cestnega prometa (prepovedano prehitevanje po desni, oz. pocasnejsi se morajo umikat desno, da jih hitrejsi prehitijo po levi, prepovedano je vozit v kontra smeri, vmes, pri drugem vhodu na progo je potrebno mal upocasnit zarad varnosti, ipd.) Policisti te lahko kaznujejo za neupostevanje teh predpisov. Vec o tem seveda pise na uradni strani www.nuerburgring.de. Aja, avto mora bit izpravn, ceprav tega nevemkako ne kotrolirajo, pa tut podpisat ni treba kaj, sam prides, pa na avtomatu placas karto in gasa.

Tam tudi najdete cenik in urnik, kdaj je proga odprta za "tourist fahrt". En krog je 19 EUR, vec krogov je cenej (na en krog). Polletna in letna karta nimata omejitve stevila krogov.

Itd.

Glede voznje tam, pa lahko recem samo to, da je treba vozit z glavo, ker je zelo zahtevna proga. Trening na PS2 pomaga (sam ne z kontrolerjem ... ampak z DFP), in s tem mislim na eno znatno stevilo krogov, ne pa eno popoldne (sam sem jih naredil sugrno par tisoc pred prvo voznjo). S tem dobis obcutek za potek proge. Ampak vseeno je v resnici huje, ravnin prakticno ni, samo ovinki pa visinska razlika je v resnici precej hujsa (300m med najvisjo in najnizjo tocko!!!). Zravn pa potrebno dodat se ostale udelezence, ki jih je precej gori z zelo spodobnimi stroji in odlicnim poznavanjem proge ... ni kar tako. Ko sem prvic biu gor s kolegom, se z golfom gti tdi nismo upali na progo, ko smo gledali kako picijo vsi po progi ... Izletnih con NI, samo 2-4m trave in zelezna ograja. Izlet se v veliki vecini primerov konca v njej in to bolece.

Do gor pa je iz LJ cca 1000km ... in imeti je treba v glavi, da je treba nato se prevoziti 1000km nazaj do doma.

Dost na hitro ...
Rear tyres are evil and deserve to be punished accordingly!
My life changed when Sabine took me for a ride in M5 Ring-Taxi. :eek
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

vidiš Viper - temu jaz rečem INFORMACIJA!!!:ok

Včeraj sem govoril tudi z ženinim bratrancem, sam je iz Kerpna (rojstni kraj bratov Schuhmacher) in folk tam je upalen - na veliko hodijo na Nürburgring s stroji ala GT3, CL Brabus... skratka - če bomo pokazali interes, se bodo (kolikor je bilo govora o tem) radi poduvali z znanjem in mašinerijo... sicer pa kot si dejal - ringtaxi je zelo pametna opcija, da folk dobi občutek za kaj dejansko gre!

Če še imaš kakšen info - da streseš iz rokava, ne se nazaj držat...:laugh :ok2
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Viper, hvala za izčrpno poročilo iz prve roke. Ta proga je verjetno res najzahtevnejša sveta in nima zastonj vzdevka die grüne Hölle= zeleni pekel. Če se gre se bo treba res malce pripravit, da nas ne bo presenetil kak zaprt ovinek.

Lp

Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 974
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

Odpade. :)

Za ceno 2000 km se prevozim s kartom po pisti jos pa se. :)

Pa se pospesek je vsaj priblizno zadovoljiv, kar pri miniju npr ni. :laugh

Max 400-500 km v eno smer za trackday (kar se mene tice). Torej tu me ne stejte zraven.
Objavljena slikaKnjigo ni dovolj samo prebrati, potrebno jo je tudi razumeti. A.K.
I asked my friend: "What are your three favorite pleasures in life?" And she replied: "A martini before and a cigarette after."
Prikaži več možnosti

Viper
Viper

Mr. Nordschleife

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 853
  • Avtomobil: ni BMW

Henrikson: Ma ne vem, sj sem reku, pocekiri mojo temo pa se tam kaj dodatnega zves. Drugac pa vpras, kaj te zanima. Ne ljubi se mi prevec tipkat. Lahko pa prides na korosko, pa dam za pir, pa ti iz prve roke povem kar hoces. Ringtaxi je pa (IMHO) za BMW-jasa neki podobnega kot Meka za vse muslimane ;)

BigBoSS: tu se ni kaj prevec za bat zaprtih ovinkov ... problem je ker je precej ovinkov slepih - cez kucelj recimo pa ne vidis kam gre. Zato je trening zelo pomemben. ;)

Kot sem reku, trening v GT4 na PS2 je ZELO priporocljiv. Ker so tut pred 24urno dirko tam trenirali nekateri ... proga je prenesena zelo podrobno (predvsem ovinki).
Rear tyres are evil and deserve to be punished accordingly!
My life changed when Sabine took me for a ride in M5 Ring-Taxi. :eek
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

[quote name='Viper']Henrikson: Ma ne vem, sj sem reku, pocekiri mojo temo pa se tam kaj dodatnega zves. Drugac pa vpras, kaj te zanima. Ne ljubi se mi prevec tipkat. Lahko pa prides na korosko, pa dam za pir, pa ti iz prve roke povem kar hoces. Ringtaxi je pa (IMHO) za BMW-jasa neki podobnega kot Meka za vse muslimane ;)

Viper - sicer sem danes bil (poslovno) v SG, tko da škoda za tole zamudo... ampak bomo nadoknadl - ob priliki.:ok :laugh
Prikaži več možnosti