Skoči na vsebino

E36 za mladega voznika?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
248 odgovorov v temi
eighty-eight
eighty-eight

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 152

Živjo!

Jaz bom čez približno pol leta (če bo seveda vse šlo po planu) opravil izpit, potem pa si bom najbrž kupil en E36, saj sem mnenja, da bom prvih nekaj mesecev preveč neizkušen, da bi riskiral z nakupom novejšega E46. Pa me zanima, kaj vi priporočate, gledal sem malo Coupé-je pa tudi Cabrie 320i. Pa mam nekaj vprašanj, predvsem kar se tiče porabe goriva, povprečno zapravljeno vsoto denarja letno za stroške vzdrževanja, stroške za registracijo in zavarovanje pa sem takoalitako zračunal že na AMZS-jevi strani in pride okoli 1000 € (cestnina, registracija, 2 tablici, mladi voznik, TP), 50€ -/+ - odvisno od zavarovalnice. Vglavnem, rajši kot te izračune bi videl, da mi vi malo po svoje tole poveste, ali se mi kot dijaku z precej dobro plačanim poletnim delom splača kupit ta avto, glede na stroške, ki jih bom imel z njemu?

Hvala, LP
Prikaži več možnosti

Komandant
Komandant

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 328
  • Avtomobil: BMW 320i Touring

Jaz mislim da je 320i kar malo premočan avto za neizkušenega voznika. Sicer se E36 zelo lepo pelje in ima nevtralno lego, bi ti pa vseeno priporočal kako 316i ali pa 318i. Bo varneje za tebe in okolico.

Za porabo pa poglej zgoraj, kjer imaš tehnične podatke. Kar se tiče vzdrževanja je pa odvisno od avta do avta, ampak nekje okrog 1000€ na leto znesejo stroški, vsaj jaz sem imel take izkušnje z 320i, ki pa je bila sicer letnik 91, s precej prevoženih kilometrov.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Timmy
Timmy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 225
  • Avtomobil: e36 325i

Lahko ima tud m6 in bo lepo peljal, to je odvisno od posameznika, lahko imaš pa 316i in se ubiješ. Tko da ti boš najbol vedel kakšn avto je zate in kako ga misliš vozit:ok
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Timmy je lepo napisal.........jst bi kupil 318i ma če bi rad 320i mislim da ni nič takega.............to da misliš raj kupit e36 namesto e46 ker se bojiš da bi sesu dražji avto je pa :crazy

Kaj ti pomaga kupit e36, kupi direkt e46, če ima asc je vsaj bolj varen zate kot pa e36. Po tem kar bi rad kupil imam občutek da bi rad nekaj bolj športnega....tu je spet odvisno od tebe ali boš šminkaru z njim ali pa za hitro vožnjo po ovinkih. Osebno bi raje e46 uzel, po mojem bolj varen kot e36 ( dobro če kupiš e36 zadnje letnike 2x air bag, asc, in ostalo potem si na istem)

Sam se moraš vedet kak voznik si, ker samo ti lahko oceniš al si malo bolj riskanten ali pa si bolj uglajen.........če veš da je vto močen in da ga ne obvladaš se pač ne spuščaš v dirkanje in potem tudi z 328 neboš imel problemov

LP
Prikaži več možnosti

prometheus
prometheus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 656
  • Avtomobil: 318i Touring

zdaj spet odvisno koliko si pripravljen za avto dat, priporočam da vzameš novejšega e36, pa je ubistvu isto varen kot e46, kot je že povedal dark funeral, drgače, pa samo pazit z zadnjim pogoncem, pa ne bit preveč pogumen pa nebi smel bit problemov!
Glede stroškov pa je spet glede na to kako misliš vozit, če tišiš 318 zna pit tudi do 11/12/ L/100km registracija se giblje tam okoli 800eurov...
her eyes.....her eyes...perfection
Objavljena slika
A BMW doesn't have problems, it has Character!
Prikaži več možnosti

grga88
grga88

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 184
  • Avtomobil: /

Predhodnika sta povedala pomoje čist use.Moje mnenje lastno mnenje je da bi bilo bolš uzet (če imaš možnost) e46 kajti novejši avto je novejši avto, če pa gledaš na stroške so pa (predvidevam) isti.Poraba ista,registracija tut... tko da... le z glavo pa bom pa z kšnim strokunjakom it kupt avto in je.
lp
Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827
  • Avtomobil: BMW

E46 318i.

to je vse, kar imam povedat, pa srečno pri opravljanju izpita.:ok

Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

...ali se mi kot dijaku z precej dobro plačanim poletnim delom splača kupit ta avto, glede na stroške, ki jih bom imel z njemu?

Ne.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Fizikalac
Fizikalac

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 1 212
  • Avtomobil: Francoska omleta in 4WD

Problem.... Zelo rade crkujejo lambde sonde in LMM ..... Veliko prevoženih km in slabo vzdrževanje........

Mokra cesta in pretežka noga, zadek uhaja, sploh pri 150 konjih...... Verjamem, da je nekaj ljudi, ki uživajo ko pade dež in delajo drifte skozi ovinke, za večno to ni adrenalinsko početje ob vsakem dežju, umazanem cestiču, mastnem......

Vsekakor dober gume, če ne odlične... Bmw potrebuje coptke za varno vožnjo, če se hitreje opazi efekt zdrsevanja......

Poraba..... :drink, odvisno kje si doma in kje se boš vozil. Če bo tvoja vožnja večinoma mestna, potem se pripravi na 10 litrov pri 318i, pri 320i morda še kak liter več, drugače pa okoli 8i.......

Veliko e36 ima probleme z rjavenjem, pragovi in blatniki .... ponavadi je bil takšen avto karamboliran......

Če je avto vzdrževan, potem ne boš imel večjih stroškov, poraba ti ne bo povzročala težav, ker imaš dobro plačano delo.... Če pa boš kupil kakšnega slabše ohranjenega, potem je to lahko ožemalec denarja, ker Bmw nima zelo poceni nadomestnih delov. Avto je res poceni, rezervni deli pa se ne cenijo. Ima pa e36 veliko elektronike.....

Da ne pozabim :-D :-D :-D. 316i je prešvohoten in se muči ko se pelješ v klanček..... 318i je morda vstopni model, precej navora in solidni pospeški....
Še vedno pa ga zmatra kakšnen klanec.....

320i :eek :eek :eek, navor, zvok šestaka, res ni tko brutalen (323i, 325i in 328i ), a je to užitek...... Vleče super, visoka potovalna hitrost......

Mogoče probaj nabavit 323i, ker je v istem zavarovalnem razredu kot 320i....
Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827
  • Avtomobil: BMW

ampak 323i bo težko dobil, sploh E36. razen v nemčiji.

Prikaži več možnosti

eighty-eight
eighty-eight

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Pa je uvoz avtomobila iz Nemčije drag špas? Malo se bojim, da ne bi od kakšnega prevaranta kupil navidez lepo urejen, vzdrževan avto, na koncu bom pa imel z njim zelo veliko stroškov za razna popravila. Na kaj moram biti pazljiv pri kilometrini in nasploh pri kupovanju avta?

Problem je, da imam denar za E46, vendar je poanta v tem, da če kupim E46 bo od tega denarja bore malo ostalo :) Zatorej rajši gledam E36. No, ako se do marca E46 poceni za kakšnega tisočaka, potem bom še orenk premislu...

Vsekakor bi kupil (E36) Coupé-ja, saj mi "navadna" izvedenka ni preveč všeč.
Prikaži več možnosti

fastfury
fastfury

Petrol Head

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 501
  • Avtomobil: 320i e36

Raje kupi odlično ohranjeno e36 novejšega letnika, pa pršpari dnar še za kaj drugega;)
Najslabša varianta je da ves keš porabiš za e46 in ti pol zmanjka za vzdrževanje ali pa kakšna nepredvidena popravila:blackeye
Prikaži več možnosti

eighty-eight
eighty-eight

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Raje kupi odlično ohranjeno e36 novejšega letnika, pa pršpari dnar še za kaj drugega;)
Najslabša varianta je da ves keš porabiš za e46 in ti pol zmanjka za vzdrževanje ali pa kakšna nepredvidena popravila:blackeye

Saj to me skrbi, da bi si pa od očeta sposojal, mi pa na kraj pameti ne pride :)
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 612
  • Avtomobil: Smoked Blue Arrow

no da ti povem jaz...men je 316i limo pil povprecno dobrih 9l, sedaj pa mi 320i cabbrio pije povprecno slabih 10l...registracija je nekaj vecja pri 320i, pa servisi so malenkost drazji...320 vsekakor ni super spotrtnik...in tistih 150 konjev se mu lih ne pozna tako kot kakemu cliotu 16V ali gofu II GTI 16V
mogoce je to mal tud obcutek...no v glavnem nimas kaj falit...
servis za 2.0 motor olje 6l (txt castrol)+ oljni+zračni filter+ delo 130 €
je pa res da mi delo ne predstavlja nekega stroska, kr mi dela stric servise...
no pri 1,6 je bilo podobno le da je bilo 4l olja...pa vsake tok kaka malenkost (vodna pumpa 90€),sprednje ploscice (sem dobil zraven avta nove tako da ce je cena drzala na skatli so bile 13000 sit=55€) hm...ce se prav spomnim pa je tudi to vse...v 11k km
ce bos iskal cabioleta me kontaktiraj....mogoce bom menjal...sem morm se odlocit...odvisno kok bom mel na strani, da bom videl, ce bo kaj novejsega padlo
Prikaži več možnosti

Drifter
Drifter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 347
  • Avtomobil: tri superce pa sixpack :)

318i ali 320i je s stališča primernosti za začetnika povsem vseeno. V kolikor imaš pospravljeno po glavi te noben ne bo stresel s ceste samo zato ker nimaš izkušenj...

btw...od kdaj pa 320i blesti v navoru :laugh Ta motor je u bistvu precej LEN v nizkih vrtljajih, in šele v visokih pokaže kaj resnično zmore...
971779.png Understeer is when the driver is scared! Oversteer is when the passengers are scared!
Prikaži več možnosti

eighty-eight
eighty-eight

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Koliko pa je recimo cena novejšega (naprimer 98') 320 ali pa 323 Coupé-ja lepo ohranjenega?

Aja, pa automatik ne pride v poštev, ker imam rajši ročni menjalnik... Od opreme pa nujno še klima seveda :)
Prikaži več možnosti

Martin E30
Martin E30

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 6 302
  • Avtomobil: e39 520i, e36 318tds,316f

318i ali 320i je s stališča primernosti za začetnika povsem vseeno. V kolikor imaš pospravljeno po glavi te noben ne bo stresel s ceste samo zato ker nimaš izkušenj...

btw...od kdaj pa 320i blesti v navoru :laugh Ta motor je u bistvu precej LEN v nizkih vrtljajih, in šele v visokih pokaže kaj resnično zmore...

točno tako.....sicer 316 ali 318 se nisem vozu(e36) za 320 vem da vlece sele nad 3000obrati
Prikaži več možnosti

chuckiBMW
chuckiBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 924
  • Avtomobil: modra rja

Pr e46 vem, da najbol vlece od 5000 pa do 6200. Prej je pa mrtu.
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 612
  • Avtomobil: Smoked Blue Arrow

Pr e46 vem, da najbol vlece od 5000 pa do 6200. Prej je pa mrtu.

no moj m52 vlece od 4000k naprej,..pred tem je sam za cruzanje...ce gres prehitevat obvezno vsaj 1 prestavo nizje ce ne 2...odvisno pac kok imas fraj ceste....

ma bratranec e46 l.99 320ci in je rekel da gre moj malenkost slabse od njegovega....aja ima pa dobr liter vecjo porabo, kr vozi 95% mesto in se 18" 225/255 ima gor

je pa tud srebrne barve in zgleda dobro sploh s temi M6 felnami
Prikaži več možnosti

Martin E30
Martin E30

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 6 302
  • Avtomobil: e39 520i, e36 318tds,316f

ma meni se tako ali tako zdi da BMW ji niso za dirkanje(ceprav izgledajo sportno)
ampak za sminkarjenje pred puncam:-D in cruzanje....

ce hoces dirkat si kupis hondo al pa kaj takega:ok2
Prikaži več možnosti