Skoči na vsebino

Goljufija pri nakupu rabljenega avtomobila

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
172 odgovorov v temi
ruki
ruki

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4

Pozdravljeni

Imam resen problem in sicer. Pred tremi meseci sem kupil rabljen avto (prva registracija 6/2006), kateri naj bi bil še dve leti v tovarniški garanciji. Vendar so ob obisku na pooblaščenem servisu ugotovili, da ima avto namesto 18.800 prevoženih kilometrov kot naj bi jih imel in tako piše tudi na računu dejansko cca. 40.000 km ali več. To so ugotovili tako, ker jim ni bilo jasno kako so lahko po prevoženih 23.000 km sprednje zavorne ploščice uničene. Zato so iz glavnega računalnika sprintali, pač napake ki jih je avto imel pri 39.000 km (avto jih ima sedaj na števcu 24.000 km). Sedaj pa nastane težava. Ker naj bi imel avto predelane kilometre naj ne bi veljala več tovarniška garancija. Poklical sem prodajalca vozila (prodajalec je podjetje, ki se ukvarja z prodajo rabljenih vozil) in mi je obljubil da bo pridobil potrdilo da garancija velja, vendar do danes se še ni oglasil. Zdaj pa preden ga ponovno poklicem oz. mu pošljem dopis o zahtevani odškodnini me zanima če imate podobne izkušnje in kaj bi naredili vi oz. kako veliko odškodnino bi zahtevali za vozilo, ki se je izkazalo da ni tako kot so ga prodajali (garancija, št. prevoženih kilometrov) Da še povem avtomobil je visokega razreda in temu primerno drag.

Za odgovor se vam v naprej zahvaljujem.

Lep pozdrav.

p.s. Pred nakupom skoraj novih vozil z garancijo se dobro prepričajte če so vozila dejansko taka kot jih prodajajo, da ne boste doživeli enakega presenečenja kot jaz.
Prikaži več možnosti
    • sema318is je všeč

greee
greee

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 974
  • Avtomobil: Piksna z kompresorjem

Za kateri avto se gre?:laugh
Prikaži več možnosti

izzyd
izzyd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 576
  • Avtomobil: RR

pa saj ni važno za ker avto gre v tem primeru:fight
Prikaži več možnosti

izzyd
izzyd

BMW fanatik

• Uporabnik

po moje, da se lahko lotiš prodajalca na podlagi tega, da ti je prodal avto s prikritimi napakami (prevrten števec), za kar v vsaki kupoprodajni pogodbi piše, da zoper tega lahko zahtevaš povračilo denarja za nakup avta:ok

na tvojem mestu, pa bi se prej pozanimal pri osebnem odvetniku:ok
Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 856
  • Avtomobil: Superb Sportline

samo ni ta prijava napake časovno omejena?
Prikaži več možnosti

izzyd
izzyd

BMW fanatik

• Uporabnik

to bi se moral pa mal pozanimat:confused
nekaj je v zvezi z 8 dni, se mi zdi, sam ne vem, če so to prikrite napake?
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Obligacijski zakon

462. člen - Skrite napake

Če se potem, ko je kupec prevzel stvar, pokaže, da ima stvar kakšno napako, ki je z običajnim pregledom pri prevzemu ni bilo mogoče opaziti (skrita napaka), mora kupec obvestiti o njej prodajalca v osmih dneh, šteto od dneve, ko je napako Opazil.

II Pravice kupca

468. člen

Kupec, ki je o napaki pravočasno in pravilno obvestil prodajalca, lahko:

1. zahteva od prodajalca, da napako odpravi ali da mu izroči drugo stvar brez napake,
2. zahteva znižanje kupnine,
3. odstopi od pogodbe-kupnine

V vsakem izmed teh primerov ima kupec zahtevati povrnitev škode!!!

Sta navedena še dva člena in sicer Učinki razvezane pogodbe (111. člen) in pa Odstop od pogodbe (470. člen).

Za skrite napake velja 6 mesečno obdobje, ko lahko reklamiraš stvar pri prodajalcu.

Mam obligacijski zakonik doma, tko da če rabiš kopije povej, pa ti nardim par, al pa da greš h odvetniku in ti on svetuje kaj pa kako naprej. Sam zdj pa oštro, ne nasedat na te fore, da on ni vedu za to itd itd......no mercy !!!!!:damn :damn
To je živi nateg!!
Prikaži več možnosti
    • Plavi, Mat xxl in zaxxon uporabnikom je všeč to sporočilo

lovestern
lovestern

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 589
  • Avtomobil: BMW 740i & 318 iC

točno tega kar je @M Kompakt povedal se moraš držat. To sem mislil najprej tudi jaz svetovat. Prevrteni km so skrita napaka in ti si jo itak takoj reklamiral, za kar imaš tudi potrjene izpise iz servisa.

K odvetniku ne rabiš takoj letet, ker ne bo nič druga naredil kot to, da ti bo pokazal te člene in ti svetoval, da vljudno stopiš do prodajalca, stvar reklamiraš (seveda pisno) in zahtevaš eno od rešitev, ki so opisane v OZ. Seveda mora iti rešitev po vrsti (1., 2., 3.), saj OZ teži k temu, da se v prvi vrsti vsaka pogodba izpolni, če to ni možno gre po točkah: če ni možno izpolnit 1. točke, sledi 2., potem 3.. Kar zlepega ne moreš avta vrnit in zahtevati denar nazaj, ker obstajajo tudi druge možnosti - razen če na vrnitev pristaja prodajalec.

Dobro je, da reklamacijo rešiš pismeno, zato da imaš dokaz, da si avto reklamiral. V reklamaciji mora biti zapisano do kdaj bo rešena! Če se prodajalec ne bo držal, lahko greš na tržno inšpekcijo in na ta način pritisneš nanj. Vsekakor pa bodi previden, saj prodajalci, ko jih stranke postavijo pred dejstva, radi začnejo s psihičnim pritiskom na stranke, začnejo grozit in se izgovarjat: češ, toži me, jaz imam denar, itd...
Prikaži več možnosti

deso
deso

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 333

Kolega zanima, če za to skrito napako velja tudi število lastnik. Se pravi kupil je avto pri avtohiši in ugotovil, da on ni 2 lastnik, kot je trdila avtohisa ampak, da je avto pred njim zamenjalo že 4 lastnike in je on sedaj 5. Je pa res, da nevem kako bi to dokazal. Mogoče kdo ve, če se to šteje pod skrito napako?
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Kolega zanima, če za to skrito napako velja tudi število lastnik. Se pravi kupil je avto pri avtohiši in ugotovil, da on ni 2 lastnik, kot je trdila avtohisa ampak, da je avto pred njim zamenjalo že 4 lastnike in je on sedaj 5. Je pa res, da nevem kako bi to dokazal. Mogoče kdo ve, če se to šteje pod skrito napako?

Mislim, da je skrita oz. prikrita napaka, saj ti prodajalec nekaj skriva. Samo, kako dokazati, je pa druga stvar.....zelo težko.
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 358
  • Avtomobil: e61, r55, ka9

Če je bil kupljen v Slo, se da to dokazati preko te strani:

https://e-uprava.gov...a/emrvl.euprava
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

uja_m
uja_m

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 137
  • Avtomobil: E53, E46, E34

to že
sam kako dokazati da je prodajalec rekel da je 2.lastnik
Ability may get you to the top, but it takes character to keep you there
Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator
  • Sporočil: 3 673

Pred tremi meseci sem kupil rabljen avto..., kateri naj bi imel predelane kilometre ...Da še povem avtomobil je visokega razreda in temu primerno drag

Škoda da nisi napisal še pri katerem prodajalcu si kupil to leto staro E60-ko...
da ne bodo še koga drugega tako nategnili...
Objavljena slika:besen
Prikaži več možnosti

Bojan121
Bojan121

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 152
  • Avtomobil: BMW E21

Na BMWju, E30, so mi originalne zavorne ploščice zdržale okoli 100.000 km. Na Fordu KA pa 12.000.
Prikaži več možnosti

alec68
alec68

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 781
  • Avtomobil: e46 320d

samo ni ta prijava napake časovno omejena?

Prikrite napake lahko reklamiraš do preteka 2 let !!!

8 dni je le rok za vračilo robe, v primeru, da si se premislil....
Avto pa pes morata met nemške starše, baba pa je lahk tud eksotična...
Prikaži več možnosti

alec68
alec68

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 781
  • Avtomobil: e46 320d

Je pa postopek tak: (preverjeno, ker sem še vedno dosegel svoje, ...)
najjprej greš doo njega in mu zadevo razložiš (kar si že storil). Večinoma se sicer otepajo kakršnihkoli obveznosti, ampak obstzajajo tud korektni tipi (beri pametni...)
Če so pretrdi, jim daj 5 dni za rešitev reklamacije, v nasprotnem primeru pa jim pošlji reklamacijski zapisnik pisno po pošt z povratnico, da imaš dokaz, kdaj si zadevo reklamiral (v roku 8 dni od odkritja napake). tu jih pade že skoraj pol. naslednja faza pa je prijava na tržno inspekcijo, ki mu bo, če že ne bobiš keša nazaj, vsaj zeeeeeloooo otežila življenje, ker mu naredijo pregled dokumentacije, kjer mu najddejo še kaj več... (tako sem jaz poskrbel za Avto Wikro v Vojniku- enak primer z kilometri.
Ampak potem se še najdejo tipi, ki ne popustijo, te pa bi moral civilno tožiti, zapisnik tržne pa je le v pomoč pri tožbi, nič več...
Ampak potem, če se ti da, pa se včlaniš v zvezo za zaščito potrošnika (plačaš naročnino na revijo Vip za celo leto, in že takoj obravnavajo tvoj primer cca 40-50eur). Za člane je namreč pravna pomoč zastonj!!!!!!!!!
Potem pa samo opazuješ kaj se dogaja, pa vsaj zadoščenje imaš, da človek več ne spi mirno, če te je že nategnil, haha
Avto pa pes morata met nemške starše, baba pa je lahk tud eksotična...
Prikaži več možnosti

iztok901
iztok901

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 754

Prikrite napake lahko reklamiraš do preteka 2 let !!!

8 dni je le rok za vračilo robe, v primeru, da si se premislil....

Do preteka 2 let lahko reklamiraš skrite napake na novih vozilih. Vkolikor gre pa za rabljeno vozilo pa je ta rok eno leto.
Prikaži več možnosti
    • BMW M je všeč

Damjann
Damjann

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 153
  • Avtomobil: BMW 318iS coupe

2 leti stara tema:-D
Pot dolga tisoče kilometrov, se zmeraj začne z enim samim korakom
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 892
  • Avtomobil: zgoraj brez

2 leti stara tema:-D

Same take se obujajo:laugh.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bmwjas
bmwjas

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 188
  • Avtomobil: Ni pomemben podatek

Mogoče ima ponovno okoli 20k km :))
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.