Skoči na vsebino

Izpušni sistemi

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
38 odgovorov v temi
Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 226
  • Avtomobil: Mini COOPER S

Ker po nakupu gledam vse živo v zvezi s tuningom sem nenazadnje (poleg podvozja, platišč, povečanje mogi...) pobrskal trg tudi okoli izpušnih sistemov.

Na kratko - vsega je ful preveč in spet ista pesem - kaj se izplača in kaj ne?

Se pravi - razmerje med ceno in kvaliteto... a ma sploh smisla dat gor kompleten avspuh, al sam zadnji lonec ipd. ipd. Pri mopedu je hudičva razlika, če zamenjaš tudi krivine, ker od lonca razen zvoka in kakšne kile manj ni večjega haska... Kako je s tem pri avtomobilih, kakšne so cene, kdo ima ta pravo robo in kolikšen je poseg...???

A kdo ve?:ok2 :ok
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 974
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

Krivina pri turbo motorju je se razred visje ce se ne motim, po ceni seveda. :-D
Objavljena slikaKnjigo ni dovolj samo prebrati, potrebno jo je tudi razumeti. A.K.
I asked my friend: "What are your three favorite pleasures in life?" And she replied: "A martini before and a cigarette after."
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 454
  • Avtomobil: mini cooper CVT

Glej če kdo dela komplet auspuh z redkejšim katalizatorjem, krivinami itd.
Z zadnjim loncem razen zvoka ne boš nič pridobil
Lp
Ni umetnost voziti slab avto hitro, umetnost je voziti dober avto počasi. :)
Prikaži več možnosti

cooper33
cooper33

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 472
  • Avtomobil: defender

lp

na ebay.co.uk sem dobiu kolektorje od obx za 130 funtou.sej na to pristejem samo se postnino al se kaj?:confused
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Načeloma samo poštnino, ki pa jo nekateri močno začinijo in nič več, saj smo vendarle v EU!

:ok2
Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Kaj pa ima našraufano Big Boss? Zadeva je imela kar spodoben zvok... al se mi je to samo zdelo???
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj pa ima našraufano Big Boss? Zadeva je imela kar spodoben zvok... al se mi je to samo zdelo???

Laser izpuh :ok
LP
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik

lp

na ebay.co.uk sem dobiu kolektorje od obx za 130 funtou.sej na to pristejem samo se postnino al se kaj?:confused

Pa pozanimaj se, kam ga sploh posilja, ker Slovenija je za marsikoga se precej eksoticna drzava.
LP
Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ko smo že lih pri izpuhih...

Check this out:

(Larini performance)

NUORO:laugh :laugh :laugh :crazy
Prikaži več možnosti

Tilen
Tilen

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 394
  • Avtomobil: ... in production!

u pismo, tole pa je zvok. Larini praviš. Bomo počekiral, sem slišal dosti izpušnih sistemov sam tale je pa res nekaj posebnega.

p.s. ta Mini na linku pa se je zgleda udeležil Gumballla 3000 :metalc :metalc :metalc

Če ne bi blo tako drago se bi ga lahko tudi mi, mogoče skupinsko udeležili. To bi bil Roadtrip desetletja :metalc Mislim, da je prijavnina 10.000 EUR
Prikaži več možnosti

wehi
wehi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 750
  • Avtomobil: /

Mal preveč popačen zvok je pa se ne sliši uredu. Drugač pa tole je tut kr glasno.:metalc

Prikaži več možnosti

scooter
scooter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 059
  • Avtomobil: 4x4

tudi boljsi zvok smo ze slisal..........drugace pa tudi pri nas nekateri znamo izdelati taksne izpusne sisteme.......pa se postnine ni

E 60 530d
Can-am 

Prikaži več možnosti

Tilen
Tilen

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 394
  • Avtomobil: ... in production!

Internet at its best: http://www.northamer...ead.php?t=23789

Po kratkem pregledu je za moje pojme naboljša izbira Magnaflow, nor zvok in največji prirastek 8-10KM, čeprav oni sami oglašujejo mislim da celo 15KM, kar pa je malo verjetno.

Tudi sam bom menjal sistem, samo se še nisem čisto odloču glede kolektorja, katalizatorja,...mi je pa ta Magnaflow vedno bolj zanimiv, čeprav po drugi strani pa me zanima kako je zvok moteč v realnosti. Bomo videli...
Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ja, zvok je res fenomenalen: Larini se predstavlja kot butični izdelovalec izpušnih sistemov na najvišjem nivoju - kao "Creme de la Creme" in pomoje bo tu edina zavora cena!:damn

Kar se tiče Gumballa: a ni bla prijavnina 100.000 USD al sn js narobe razumel, letos so namreč mel plan dirkat okoli sveta a ne?

Če bi bla prijavnina "le" 10.000 €, potem bi pa res ne smel odlašat: po dva u avto, stroški 50-50 pa abnormalna/odpalena/nepozabna življenska avantura... gassssaaaa!!!:laugh :laugh :laugh
Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

V primerjavi se tud men najboljši zdi zvok od Magnaflow: globok čist zvok...

http://www.hordonlin...r_magnaflow.asf
Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

tudi boljsi zvok smo ze slisal..........drugace pa tudi pri nas nekateri znamo izdelati taksne izpusne sisteme.......pa se postnine ni

Povej več o tem. Kdo smo MI, ki znamo izdelati izpuhe, kakšne so reference ipd.
Sem zainteresiran - če je stvar kvalitetna se razume!
:ok
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 046
  • Avtomobil: Mini S TM

Pri R50 pričakovati prirastek moči z zamenjavo samo izpuha je velika pobožna želja:ok Prirastek moči na izpušnem vodu da samo menjava/predelava kolektorja ter športni katalizator pa še tole da velik prirastek šele s predelavo glave (povečanje kanalov tako kot je npr. pri Worksu). Samo izpuh bo pa dal na R50 le boljši zvok. Glede optimalne predelave kolektorja imam vse potrebno tako da me naslednič na srečanju povprašajte in vam bom povedal kako in kaj za malo denarja. Sam ga bom predelal takoj ko mi porihtajo na garancijo menjalnik in vse ostalo (sem dobil danes od bmw-ja odgovor, da mi bodo povrnili vse dosedanje stroške in mi odpravili vse probleme). Se pa bojim, da bo potem zvok že preveč brutalen saj imam pripravljen 100celični stainless steel dirkalni katalizator :okDrugače pa še niste slišali mojega izpuha brez dušilcev- zadeva je enostavno brutalna- ga bom odprl za naslednje srečanje :ok2 Je pa brutalen izpušni sistem zelo neuporaben za vsakodnevno vožnjo, ker po eni uri vožnje slišiš bobnenje v ušesih še nekaj ur kasneje tako da je idealna opcija snemljiv dušilec :ok

Lp
GreenHell R53 powered by Team Molecula and AK New MINI Drivers

Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

BB - zelo zanimivo vse skupaj, a ne morem iz svoje kože, če te ne bi zagnjavil, da vse to podpreš še s številkami, torej koliko to vse skupaj (po sklopih, če je mogoče, stane). Poklicna deformacija pač, jebi ga!:laugh :laugh :laugh
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 046
  • Avtomobil: Mini S TM

Ker mnogi male skrivnosti obdržijo prepogosto zase bom tudi sam določene podrobnosti glede svojega kolektorja obdržal zase :okKot rečeno rade volje rečemo kako o kolektorju na srečanju. Glede cifer je pa približno takole: za predelavo original kolektorja z dirkalnim katalizatorjem rabiš ca. 300€, za predelavo na nivo npr. OBX kolektorja s serijskim katalizatorjem rabiš ca. 50€. Pri serijski glavi je prirastek moči pri prvi varjanti nekje okoli 10-15 konjev, pri drugi pa nekje 5-10 (sicer pravijo da je več ampak bodimo realni). Je pa zadeva za R50. Pri R56 je precej drugače kar se tiče kolektorja. Tam je izpuh od turbine naprej kolikor sem up to date zaenkrat razvil samo Milltek.

Lp
GreenHell R53 powered by Team Molecula and AK New MINI Drivers

Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Hej Big, glede na najin pogovor včeraj, si že izvohal kaj novega glede izpuhov???:)
Prikaži več možnosti