Skoči na vsebino

Rusija

* * - - - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
393 odgovorov v temi
Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 024
  • Avtomobil: rižota

Bil sem 6 dni v rusiji, 4 dni v moskvi in 2 dni v višnjem Voločku (mestece 300 km iz moskve)

Na poti proti centru:
Objavljena slika
Glavna ulica Tverskaja:
Objavljena slika
Objavljena slika
Rolls Roice:
Objavljena slika
Spomenik maršalu Žukovu:
Objavljena slika
Objavljena slika
Mavzolej:
Objavljena slika
Rdeči trg:
Objavljena slika
Gum:
Objavljena slika
Nočni pogled na Moskvo:
Objavljena slika

se nadaljuje...
Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827
  • Avtomobil: BMW

zelo lepo je, kaj imaš kakšne sorodnike v Rusiji, ali si bil kar tako.

kaj pomeni tvoj nick?

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 285

Loko.

E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, F11 520dTA... to be continued

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Kul fotke :) Lohk še kj opišeš kakšni so občutki, ko hodiš po Rusiji ... avtomobili, življenje, itd.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik

zelo lepo je, kaj imaš kakšne sorodnike v Rusiji, ali si bil kar tako.

kaj pomeni tvoj nick?

oboje, mam tut sorodnike gor pa tut kot turist sem biu, sploh v raznih muzejih. Bom kasnej prilepu slikce z muzeja starih avtomobilov pa vojne tehnike :mljask

nick pomen maršal kot ruski vojaški naziv, sam nisem siguren če je čisto prav napisan:confused
Prikaži več možnosti

casanova
casanova

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 215
  • Avtomobil: BMW E46

na drugi fotki je BMW M6:) Drgač pa nore fotke, prlimi jih še in izraz svoje občutke, mnenja...(so ruskinje dobre?)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 640
  • Avtomobil: Smoked Blue Arrow

vidim da se jim je standard kr krepko dvigil v 12 letih...sicer sem bil jaz takrat v SantPetersburgu....no je pa res, da so takrat kraljevale stare lade (z okroglimi lucmi), mosvici, polonezi...pa se kaj bi senaslo...kaka normlana lada ali samara je ze bil luksuz...no tu in tam se kak nemski avto ala opel vw...pol pa S600, Mitcsubishi 3000GT (takrat najnovejsi model, ki sem ga pri nas videl po kakih 2 letih)....
ja to je pac mafija...in oni pustijo avto, kjer jim pase...sam 4 zmigavce in na glavni cesti...pa policija skoraj da ni vozila avta brez prizganih luci...mislim da sem videl ene 3 take komade...ostali vsi na nujni voznji...

sicer pa sem bil letoc v crni gori v budvi...videl lambota gallardo take oranžne strupene barve, audi R8 , in pa M6 cabrio z rusko tablo, noter pa dve p.čki

no raznih cayane,x5,ML (1x6.1brabus) raje ne omenjam...kr so vsakdanji...aja se en ROLLS-ROYCE cabrio je bil (sicer mal starejse oblike...no jih niti ne poznam)...pac crnogorska elita
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 640
  • Avtomobil: Smoked Blue Arrow

aja pa maršal mislim da imas ok napisano:)
sicer nisem 100% ziher za veliki M
Prikaži več možnosti

Dominus
Dominus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 945
  • Avtomobil: kolo

Uff, vozni park presenetljivo napreden.
Kdo je tisti mož na konju?
Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 144
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

Piše ti...maršal Žukov.
Tepel je nemce pri Stalingradu in tudi na koncu v Berlinu, pa še kje.
KLIK
Prikaži več možnosti

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik

Hmm, občutki. v Moskvi je vse zelo veliko, za vsako stvar treba kar hodit in se vozit z metrojem. Vsekakor se zmatraš. Ponoči sm mel mal čudn občutek, ker pač pravjo da je dost nevarno, ampak men se zdi da je vsaj center dobro zastražen s policaji. Življenja je veliko cel dan in celo noč, ljudi tudi. Pogosti so zastoji. Rusinje so lepe, ampak vsaj v Moskvi že kar kičasto zrihtane. vozni park je v prestolnici zelo dober, veliko je bentleyov continentalov, najde se pa vse. Men se zdi mest že kar prevelik in prenabit z avti in ljudmi. Mislm da nebi hotu tm živet.

Zdaj pa nekaj za ljubitelje oldijev:
Objavljena slika
Russo-Balt:
Objavljena slika
BMW ki so ga med vojno v SZ "pozabili" nemci:
Objavljena slika
pozabljeni mercedesi:
Objavljena slika
Volgi:
Objavljena slika
čajka:
Objavljena slika
ZIS in ZIM:
Objavljena slika
Pobeda lux:
Objavljena slika

tukaj nekaj najbolj značilnih primerkov, je pa še veliko drugih, ameriških, angleških, moskvičev... Če bote v moskvi priporočam ogled.
Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

Poslanec
Poslanec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 511
  • Avtomobil: M4,M3

Je Moskva še vedno najdražje mesto na svetu?Po avtih sodit,da so napredovali je malo neumno.Par procentov rusov podjetnikov/mafijcev/politikov ima strupen vozni park vsi ostali pa živijo na pragu revščine.
Kupim csl platišča za M3 ---> ps me!
Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 144
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

Ni tak hudo, srednji razred tudi obstaja isto kot v komunizmu. Samo je kar velika država in gre vse malo počasneje.
Prikaži več možnosti

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik

Je Moskva še vedno najdražje mesto na svetu?

Pravijo da je še vedno.
Prikaži več možnosti

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik

Še nekaj slik.
stalinove orglje oz. katuša v muzeju vojaške tehnike blizu parka pobedi (zmage):
Objavljena slika
topovi:
Objavljena slika
letala:
Objavljena slika

trgovski center GUM, vendar če zaidete v Moskvo z boljšo polovico obiska ravno ne priporočam, kar velja tudi za bližnji TSUM :-D Se dobijo tut bl normalne stvari ala puma, adidas... ampak tut velik super dragih trgovih ala BOSS, Klein...
Objavljena slika

Poroka. A mogoče kdo ve kater avto je bil osnova za tole, ker men se ne sanja:
Objavljena slika

Kremelj:
Objavljena slika

4 izmed 7 stalinovih sester. Meni osebno ene najlepših stolpnic sploh:
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

Moskovska cesta:
Objavljena slika

Salon rolls-roice
Objavljena slika

Podmornica urejena kot muzej, ampak je blo treba dost časa čakat na vhodu in časa je zmankovalo tako da mogoče naslednjič:
Objavljena slika

Moskovsko naselje:
Objavljena slika

zanimiva toyota FJ cruiser
Objavljena slika

T34 straži vhod v muzej oboroženih sil. priporočam ogled, je dost zanimivo.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
orel ki je prvotno visel nad neko pisarno v Reichstagu
Objavljena slika
odlikovanje zmage, dobilo ga je 16 ljudi, med njimi tudi Tito, sestavljen iz briljantov, rubinov in platine
Objavljena slika
zastava z reichstaga, originalno so obesili ponoči, znana slika je bila narejena naslednji dan
http://shrani.si/t/2...8mC/img0577.jpg park pobedi (park zmage) z 124 metrom visokim obeliskom, 10 cm predstavlja 1 dan vojne in muzejom
http://shrani.si/t/3...fZZ/img0351.jpg
Prikaži več možnosti
    • Warden in Gabrich uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 510
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Tistle avto bi znal bit un ameriški Excalibur, samo podaljšan v stretch limo.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

MG
MG

• Globalni moderator
  • Sporočil: 2 742
  • Avtomobil: E39 530iA

Super fotke.

Moj sodelavec se je ravno vrnil iz Rusije. Kljub temu, da je bil že veliko kje po svetu, je bil pozitivno presenečen. Še posebej nad Sankt Petersburgom. Pravi, da ni mogel verjeti koliko bogatašev je v Rusiji. Če ga citiram: Zdaj pa razumem zakaj se Rusi včasih duvajo... Po vsem kar sem videl tam, bi se lahko še veliko bolj, če bi želeli. :cool

Sicer je drugače usmerjen, ampak je vseeno komentiral, da so Ruskinje lepe in urejene ženske. ;)

Ker smo ravno pri Rusih (in Ruskinjah). Sodelavka, ki je kar nekaj let živela na Cipru, je šla spet malo pogledat dol. Baje so ga Rusi dobesedno preplavili in pokupili ogromno nepremičnin. Baje imajo svoje lokale, časopise, televizijo. V lokalih na Cipru pa se sliši ruščina na vsakem koraku.
Prikaži več možnosti

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede nato da sem nazačetku oblubu tud slike podeželja, pa se mi nikoli ni dalo nekako dajati s tem, pa zdaj vračam dolg. Sem na bolniški :bolan in časa preveč, tako da za avtomobiliste nekaj najbolj zanimih slik, prvih 300km ceste Moskva - Petersburg, do Višnjega Voločka.

Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

pa še slike s poti nazaj v Moskvo

Objavljena slika
Objavljena slika

Volga, Volga, mat radnaja... tukaj v Tveru je še blizu izvirov in majhna, sploh glede na kasnejšo velikost
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

Naj rečem nekaj o cesti. Prvi del ima dva pasova v vsako smer, deloma tudi pregrajena z ograjo kot prave avtoceste. zanimivost so izvozi, ki za razliko od naših sekajo cesto če greš na drugo stran (podobno kot na celovški, sam brez semaforjev), pa tudi drugače ni podvozov ali nadhodov, tako da tudi pešči hodijo kar čez (res zelo prometno) cesto. Dost nevarno, saj men se je zdelo, saj je promet kar konstanten, ogromno je težkih tovornjakov in na cesti so tirnice. Pač ni bila grajena za tako obremenitev, včasih je vse šlo po železnici, zdaj pa je cenejše po cesti. Cesta tudi seka mesta z vsem svojim prometom. na delih ko jo obnavljajo še niso narisali črt, na delih je samo navadna enopasovnica. najboljzanimiv mi je bil osrednji 1,5 pasovni del :confused Cesta ima tri pasove enega proti moskvi, drugega proti Peterburgu, srednji pas pa prehitevalni in izmenično paše po 1 km k eni smeri, naslednji km pa k drugi. Ceste po podeželju nimajo cestnih oznak, žal zaenkrat nimam slike, morem pogledat na drug fotoaparat še, je pa zato veliko lukenj.

pa še nekaj slik Rusije iz ptičje perspektive:
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMWzor
BMWzor

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 603
  • Avtomobil: E39 528i ///M

Rusija bo danes zgubila proti anglezem za EU2008 :P

Joke

Salo na stran, lepe slike.Kaksen je pa kaj ruski promet in vozniki?Agresivni?Se drzijo pravil? Si opazil kaksen biser ruskega tuninga?
Prikaži več možnosti

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik

Bisera se nespomnim nobenega, ampak je sigurno bil a se mi pač ni vtisnil v spomin ali ga sploh opazil nisem.
vozniki so kakor kateri, na glavni cesti so še kar "pridni", čeprav se je videlo situacije :crazy ko je npr, neki kamion prehiteva drugega po desni po tistem makadamskem pasu ki je na robu ceste, ali pa tudi avte se vidi tam prehitevat kdaj pa kdaj. doživel sem tudi zanimivo vožnjo z lado z domačinom, je po luknjasti cesti pičil približno 100 in se pri tem izogibal največjim luknjam. Ko se je končal asfalt je zmanjšal na nekako 80.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.