Skoči na vsebino

Professional lesson!

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
42 odgovorov v temi
BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 046
  • Avtomobil: Mini S TM

Fantje, zadeva je sledeča- danes si je strokovnjak ogledal mojega MINIja in je seveda ugotovil isto kar sem trobil svojemu mehaniku od vsega začetka. Seveda se je mehanik tokrat ponovno naredil tošota kao da tega ropota prej ni bilo. Mislim čisti bedniki so in nimajo najmanjšega pojma. No z obiskom tega MINI strokovnjaka sem dosegel, da bodo v sredo avto že 4trtič podrli in iskali napako. :fight Tako da resno upam, da bo avto do petka porihtan, da se v soboto pridružim. V drugem primeru moram probat dobit kako testno zverino, ker bi se na vsak način rad pridružil temu treningu. :laugh

Lp
GreenHell R53 powered by Team Molecula and AK New MINI Drivers

Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 226
  • Avtomobil: Mini COOPER S

Kaj ropota, nič ne vem - neki sem zasledil, da rihtaš avto...
V čem je štorija:confused
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Štorija je, da imam pri 47000km že 3tji menjalnik in 2go sklopko in še vedno ropota iz predela menjalnika/sklopke kot da bi se nekaj pajsalo. Fora je, da znajo mehaniki na pooblaščenih servisih dan danes samo še opravljati servise v sklopu navodil servisne knjige, čim je kaka hujša okvara pa nimajo pojma in ne znajo popravit zadeve. Ko mi je letos na neko nedeljo v juniju v kranju crknila sklopka (to je bil tudi razlog da me ni bilo na srečanje AA v juniju) in sem jo moral povrhu sam plačati (500km prej so mi menjali menjalnik) mi je zadeva presedla in sem napisal kar zanimivo pismo v Nemčijo- zadeva se je nato tako razpletla, da sem dobil povrnjene nastale stroške v obliki dobropisa ter, da si je danes strokovnjak iz nemčije ogledal zadevo. :ok

Na hitro o zgodbi.

Lp

Prikaži več možnosti

coupe
coupe

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 345
  • Avtomobil: BMW

Mičota osebno poznam.Tale njegova Mazda ima krepko čez 300 000 km,za sabo,če se ne varam!:)
Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Mičota osebno poznam.Tale njegova Mazda ima krepko čez 300 000 km,za sabo,če se ne varam!:)

Pa kako ma to vezo s treningom???
Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Fantje, zadeva je sledeča- danes si je strokovnjak ogledal mojega MINIja in je seveda ugotovil isto kar sem trobil svojemu mehaniku od vsega začetka. Seveda se je mehanik tokrat ponovno naredil tošota kao da tega ropota prej ni bilo. Mislim čisti bedniki so in nimajo najmanjšega pojma. No z obiskom tega MINI strokovnjaka sem dosegel, da bodo v sredo avto že 4trtič podrli in iskali napako. :fight Tako da resno upam, da bo avto do petka porihtan, da se v soboto pridružim. V drugem primeru moram probat dobit kako testno zverino, ker bi se na vsak način rad pridružil temu treningu. :laugh

Lp

Jaooo - kaj naj ti rečem... želim ti da bi ti poštimali avto kot se šika, a glede na to, kakšni kekci so pri nas na delu...:damn

Kakorkoli že: če ne boš mel svojga avta, probaj zrihtat kak substitut, pa poleg tega lahko kamot omeniš še komu od bemwejašev ipd, da se udeležijo treninga, ker se od ostalih "nežnih dušic":frown očitno nihče ne bo udeležil... Pomoje bi namreč blo idealno, da nas je ca. 6 - 8. Se pravi, dva v avtu (+ Mičo) torej 3 ekipe!:metalc
Prikaži več možnosti

Tilen
Tilen

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 394
  • Avtomobil: ... in production!

Dejte fanjte no, a ni nč želje po znanju za popolno izkoriščevanje vaših konjičkov? Men bodo roke odpadle, če bomo samo trije cel dan za volanom :D
Prikaži več možnosti

red_S
red_S

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 42
  • Avtomobil: R56 S

Evo pišite še mene zraven! :metalc
Imam fraj naslednji vikend...:-D

se vidimo
Lp Damir
Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Red_S- welcome on board...:ok

Danes me je klical še en znanc in javil, da gresta z bratom zraven (ne me vprašat kak avto mata, nimam pojma..., pa itak to ni merilo - bojda:ok2)

Sicer pa mene zdele dva dni ne bo, tako da - V kolikor se še kdo prijavi do četrtka, bomo vsi soudeleženi prijetno presenečeni...

A če upoštevam Fischerjevo mnenje glede tovrstnih organizacij za slovenske Minijaše (:jok), pa je to tako ali tako zelo malo verjetno... :laugh :laugh
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Henri, problem za tako majhen interes je za moje pojme v tem, da bo zadeva potekala na javni cesti. Bomo enkrat probali najeti dirkališče v Logatcu pa bi potem lahko naredili kako tako šolanje pod legalnimi pogoji. :ok

Jst sem zaenkrat še zraven v kolikor mi bodo avto sestavili do sobote ter ne bodo vgradili spet kakega novega dela, ki ga bo potrebno utekavat- nebi rad z npr. novim menjalnikom vozil takoj na polno.

Drugače mi pa popravljajo avto v Avstriji kjer so sicer malo manj kekci kot v SLO vendar so kljub temu še vedno kekci :ok

Lp

Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Na žalost moram svojo udeležbo odpovedat, ker mi ponovno menjajo menjalnik in ga bo potrebno ponovno malce utekavat. Avto dobim iz servisa šele v petek in en dan utekavanja bi bilo premalo. Mi je žal, da se je tako razpletlo.

Brez zamere in lp,
Anže

Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Okej - zdej pa zares:

Jutri se vsi udeleženci dobimo v kavarni hotela Terme Zreče (in sicer med 8.00 in 8.30 h) - teoretični del ob jutranji kavici bo trajal nekje tričetrt ure.:drink

Glede na malo število udeležencev (3 minijaši in 2 alternativca) bomo trening skrajšali na 6 ur. tj, do 15.00 h bomo končali, potem pa opcijko še kakšno :beer

Jasno bo tudi tarifa nižja: 100 € /5 = 20 €/osebo!

Če ma kdo kakšno kamero ali resen fotič, naj prinese s sabo, da bomo stvar malce dokumentirali!

Boss: škoda ne moreš zraven - pa drugič:ok2
Prikaži več možnosti

Tilen
Tilen

BMW fanatik

• Uporabnik

Odlično dogovorjeno! Hvala za trud! Zagode nam jo lahko še samo zadnje čase neukrotljivo vreme: http://www.vreme-si.com/ Napoved ni nič kaj rožnata...

Držimo pesti!
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Če boste meli mokro cesto boste vsaj malo gume šparali in trenirali rally z left foot brakeingom ali ročno pri nižji hitrosti :okV mojih očeh je za tak trening mokra cesta samo plus.

Mi je pa res žal da ne morem zraven. Sprobajte tole zadevo pa bomo mogoče še letos naredili kak trening hitre varne vožnje za večjo skupino na npr. cpl ringu ob inštrukcijah Mičota :ok

Uživite pa napište svoje vtise.

Lp,
Anže

Prikaži več možnosti

Tilen
Tilen

BMW fanatik

• Uporabnik

BigBoss, si že šel kdaj na Roglo? Js med prometom na spolzki cesti definitivno ne mislil peizkušati mej avta ;)
Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ja, Rogla bo zdele sicer neprometna (še boljše, če ni ne vem kazga sonca, da nas kolesarji kje ne zajebejo...), ampak čist u izi proga ni...
sej lih zarad tega pa mamo majstra, ki nas bo z budnim očesom kontrolirano peljal čez ovinke!:ok2 :ok2

Brez stresa:laugh :laugh :laugh
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 974
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

Edino ne vem kaj novega bi se lahko naucil na odprti cesti kjer ne mores peljati tako, kot bi bilo treba.

No lahko peljes....samo jst tega ne bom pocel.

Dirkalisce je edini odgovor za pravo stvar/zal. Drugo je po moje (vsaj zame) skoda denarja in prevec izzivanja.
Objavljena slikaKnjigo ni dovolj samo prebrati, potrebno jo je tudi razumeti. A.K.
I asked my friend: "What are your three favorite pleasures in life?" And she replied: "A martini before and a cigarette after."
Prikaži več možnosti

Henrikson
Henrikson

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Edino ne vem kaj novega bi se lahko naucil na odprti cesti kjer ne mores peljati tako, kot bi bilo treba.

No lahko peljes....samo jst tega ne bom pocel.

Dirkalisce je edini odgovor za pravo stvar/zal. Drugo je po moje (vsaj zame) skoda denarja in prevec izzivanja.

Včeraj sem se vzdržal komentarja, ker dejansko nisem vedel kakšna bo danes scena...:)
Torej: prvi trening oz. osnove spoznavanja dirkalne vožnje so za nami...
Zame je bil dogodek popoln uspeh: pretiranih brzin in t.i. izzivanj praktično ni bilo, saj je bilo bolj važno to, kako pripeljati v ovinek kot to, kako hitro pripeljati vanj. Res da se je bilo tu in tam težko obvladovati, a bolj kot poslušaš majstra, lažje vse skupaj izpelješ!:ok
Pa nismo vozili na roglo, ampak na Marija Reko (smer Prebold Trbovlje).
Zjutraj je rosilo in mokra cesta je bila ta prava za počasno vožnjo:laugh :laugh. Po zaužiti pleskavici v času kosila, pa se je pokazalo sonce, tako da smo lahko probali še suh teren... torej tutto completto!

Nenazadnje smo z mičkotom načeli tudi temo dirkališče (predvsem hvali Grobnik, bojda pa lahko zrihta tudi Mobikrog a to žolčno debato okoli Mobija zdej nebi načenjal).

Skratka: naslednji termin morda sledi še letos (po dogovoru), če seveda ne bo spet 1.000.000 in 1 problem in bomo na koncu spet le trije :laugh :laugh
Prikaži več možnosti

red_S
red_S

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 42
  • Avtomobil: R56 S

... torej tutto completto!...

Jop, zadeva je bila super, čisto dovolj adrenalinska! :-D

Še enkrat zahvala Henriksonu za organizacijo in se vidimo na naslednjem!:ok2 :ok
Lp Damir
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 974
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

Glej ce bi bil doma bi se udelezil. Samo povedal sem da ne vem kaj novega bi iz tega potegnil.

Samo to...vsekakor skoduje ne. Sem verjetno tudi edini ali pa redki minijas v slo k se je udelezil treninga varne voznje z minijem v zandvoortu (ali pa kje drugje) pa me vseeno novega niso naucili nic.

Ampak se enkrat. Skoduje nobenemu ne, ce kej poizkusi. :)

Verjamem da ste se imeli super. Jst mam ze malo minitozja.:laugh
Objavljena slikaKnjigo ni dovolj samo prebrati, potrebno jo je tudi razumeti. A.K.
I asked my friend: "What are your three favorite pleasures in life?" And she replied: "A martini before and a cigarette after."
Prikaži več možnosti