Skoči na vsebino

Projekt E30

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
131 odgovorov v temi
orh666
orh666

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 533
  • Avtomobil: E30 m10b18v

Preden začnete brat (ali sestra:laugh) morte vedet da sem se mal razpisu. Pa v naprej se oproščam za slovnico!
No pa začnimo. Pred približno šterimi mesci sem se odloču, da bom kupu eno E30. Potem sem pa na netu najdu E30 320i qp letnik 87 z 200Tkm za 500e. Ko sm šov na ogled, sem opazu, da je zlo slabo ohranjen(predvsem rjast voznikov bok pa lukne v prtlažniku in cev potovčen:frown) sam sem hotu met eno stvar da bom mev kaj za packat v garaži čez poletn mesece.Ceno sem pol zbiv na 300e in e30-ka je dobila nov dom. Ko sm jo prpelu domov v garažo sm začel odsranjevati odbijače notranjost itd....in potem sem šele ugotovil da bom mev veliko vec dela kot sem si zamislil:blackeye. Rja je že kr dobro načela avto, sedeži so bli rastrgani, števec ni delu, odbijači so bli za na odpad, zanič akumulator, slabe luči, izpušni sistem je puščal, motor je biv potrebn servisa itd itd....
Ko so bli odstranjene vse luči okrasne letve odbijači sem se lotu odstranjevanja rje in švasanja luken. Porabu sm pomoje 2l ferosana, 5 kvadratnih metrov šmergla 10 plošč za flekso in pa 3/4 koluta žice za švas aparat(švasu sm pa prvič na co2, pa velik mi je pomagu tud prjatu bruno,ka pa tud nima nevem kašnih varilskih izkušenj, zato je blo še 2x tolk brušenja švasov:-D) Po švasanju je pršlo grobo kitanje pa brušenje. Potem smo avto oblepl v 20kg časopisnega paperja in pričeli z barvanjem. Prvo smo avto na mestih kjer je blo zbrušeno do peha pobarval s temelno, potem smo avto pobarval v špric kit(na enih mestih tudi do 4x zato je to trajalo cev dan). Potem smo špric kit zbrusl in na nanesl dva sloja barve nato pa še 2 sloja laka.(pobarvali smo cev voznikov bok, odbijače, zadni spojler, sovoznikv blatnik, prtlažnik)Potem sem lip in pododbijač zbrusu in pobarvu v črno barvo, ter pragove sm pobarval z barvo za zaščito podna.
Pošvasal sm tudi avspuh ker je biv na enem mestu počen, zamenju sprednje in zadnje sedeže, tapete in prestavno ročico. Vgradiv sem cd radio, 6x cd izmenjevalec, v vrata dav 16 cm zvočnike in na armaturko visokotonce, v zadno polico sem dav tudi dva 16 cm srednjetonca.Popravu šibedah, pa števc, vgradil električni pomik stelel, odspredi namoneru lip in naredu še povhn drobnih stvari ka porabjo povhn časa pa živcov(sedeži so bli že namonterani, pa sm jih dav vn ka sm najdu rjo pod tepihom in tapete sm namonteru skupno 3X, prvič ko sm jih menu, drugič ko sem monteru električni pomik stekel, tretjič pa ko je crknu električni pomok stekel:napaka)
No in do petka bo avto sestavlen, ker rabim se nove predne luči ter opraviti servis na motorju, pa odzračit zavorni sistem pa še par malenkosti in moja lepotička bo končno na cesti!!!slike končanega avta bom še prilepu ta vikend, loh si pa pogledate use fotke na:
http://orh666.moj-al.../album/9394072/

lp orh
Prikaži več možnosti
    • bojek je všeč

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 736
  • Avtomobil: Assless beemer

po slikah sodeč ti je super uspelo pobarvat avto:ok
Upam pa samo da nisi preveč kita uporabljal,ker zadeve prerjavijo 10x prej če čez varjene predele na veliko kitaš.
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

Bubrek
Bubrek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 732
  • Avtomobil: very dobar e39dT

Si pa dobro polepil avto s časopisom :laugh
Prikaži več možnosti

orh666
orh666

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja da sm mev kej brt ko sm delu...hehe...drugače barval mi ga je prijatel bruno....js sm bol za kitanje svasanje itd...on ma bol merno roko....drugače si mogoče opazu da so lukne pošvasane z pocinkanim plehom(težko varit) sam upam da bo to kej manj rjavelo:confused...če bo pa rjavelo bomo pa spet jovo na novo....to je men bol užitek pa sprostitev kot pa delo:laugh
Prikaži več možnosti

vlakci
vlakci

BMW fanatik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 2 650

lepo - sam da se dela. Škoda da nisi probal kje staknit original motorčke el.šip ker so dost bolj zanesljivi (citiram "je crknu električni pomok stekel") kot kopije - al jih saj skrit pod tapete mehanizme. Drugače pa zgleda fanj
Prikaži več možnosti

marc55
marc55

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 673
  • Avtomobil: E30 318i, 325iCA

Dobro ste spacal. Je bilo dosti rje pod tepihom pri vozniku, sovozniku? Ali sem samo jaz imel to srečo :laugh
www.e30.si ->stran za vse ljubitelje BMW serije 3 E30
Prikaži več možnosti

orh666
orh666

BMW fanatik

• Uporabnik

@Vlakci: bomo vidl kolk časa bojo zdržal te motorčki, drgač mam itak še en rezervn set....niso pa crknili ampak sm pol ugotovu da je biv + kabel spelan tako, da ko je prjatu spustu sipo dol, ga je izstekal iz stikala:-D

Ne pri vozniku in sovozniku se ni tolk panika, najbol kritična mesta pri E30 je prostor za rezervno gumo, pa stranska predala v prlažniku za prvo pomoč, ker je najnižja točka prtlažnika in se tam rada nabera vlaga!! Zato sm js ta mesta prebarvu z eno dvokomponentno epoksi barvo, ka rata skor kot plastika:-D Bomo vidl kako se obnese:ok
Prikaži več možnosti

Suln
Suln

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 245
  • Avtomobil: E30, Z750

Lepo je videt, da se še kdo spušča v takšne projekte!:ok
Pa kaj nisi imel nič problema s prahom pri barvanju?
Prikaži več možnosti

sharkEr
sharkEr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 910
  • Avtomobil: Ape 50

Dobro ste zrihtali,bravo:clap...mašina je tudi taprava:3gears
Prikaži več možnosti

orh666
orh666

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja lepo se je spušat u take projekte, sam zdej ko ga je konec, pa gledam ze naslednga, pa nevem kva bi....a bi naredu drift car, civilni drift car.....mislim pa dat u tega še špero pa drug motor(m20b25 vrjetno)....sam za enkat počas zmankuje dnera, ka te projekti požreju tok da bolš da štet ne začnem...Vse skupi trenutno okol 900-1000e( z avtom vred):crazy

ps:a ma kdo ksn avto ka je za porihtat....:laugh
Prikaži več možnosti

orh666
orh666

BMW fanatik

• Uporabnik

aja @suln: prah je biv velik problem zato je velik slik ka je avto pred garažo ker sm pred barvanjem garažo zelo temelito očistu pa strop oblepu s povinilom...cim man prepiha dovolu, cim manj ludi notr pa hitrih premikov, pa eno foro iz lakarnice u fabrkah(velik vode povsod-na tleh spricu sm stene, tla itd)....kar praha pa se zmeri gor prie se da pa spulerat dokej dobr:ok
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 368

pohvalno :ok
Prikaži več možnosti

orh666
orh666

BMW fanatik

• Uporabnik

Prikaži več možnosti
    • E30 je všeč

simonchelli
simonchelli

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 116
  • Avtomobil: Vitara4x4, CapriceV8

Ja lepo se je spušat u take projekte, sam zdej ko ga je konec, pa gledam ze naslednga, pa nevem kva bi....a bi naredu drift car, civilni drift car.....mislim pa dat u tega še špero pa drug motor(m20b25 vrjetno)....sam za enkat počas zmankuje dnera, ka te projekti požreju tok da bolš da štet ne začnem...Vse skupi trenutno okol 900-1000e( z avtom vred):crazy

ps:a ma kdo ksn avto ka je za porihtat....:laugh

Hja, moja e30 še kr čaka, da si bom čas vzel..tko da če si zaintereiran, ti jo lohk pripeljem na popravilo:ok2
:bmw Bayerische Motoren Werke
Prikaži več možnosti

E30
E30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 254
  • Avtomobil: BMW

Lepo je videt, da se še kdo spušča v takšne projekte!:ok

Se dela se en tak "projekt" :ok

Pohvalno! Se luc ti najdem pa da pripeljes pokazat!!
Član KOS

Objavljena slika

Vozimo VSAJ po omejitvah, če po predpisih nočemo/moremo ....
Prikaži več možnosti

Carpenter
Carpenter

Sarcasm king

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 464
  • Avtomobil: e30, AR Spyder `74

Pa je še ena vstala od mrtvih ..:)....bravo!:ok

Član KOS
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 775
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

rabim se nove predne lucˇi

Ce jih se nimas, jih za 50 eur lahko dobis pri meni... imam se en par dobrih na zalogi :ok

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

orh666
orh666

BMW fanatik

• Uporabnik

@simonchelli: kolk si pa ze kaj naredu, ka sm slisu da se u logacu en star bimer obnavla, sam razn tebe jih pol ni dost. Zanima kdo ma srebrnega E30 mt2??? Če boš pa kdaj rabu kej za pomagat pa sporoč...ni problema:ok

@E30: Če boš lahko jutri luči zrihtu bi blo zakon, ker pol grem u logatec in mam dva dni časa da nardim miljon stvari na avtu:crazy u petk mora bit fertik!!!:-D
Prikaži več možnosti

pehtren
pehtren

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 473
  • Avtomobil: -

Preden začnete brat (ali sestra:laugh) morte vedet da sem se mal razpisu. Pa v naprej se oproščam za slovnico!
No pa začnimo. Pred približno šterimi mesci sem se odloču, da bom kupu eno E30. Potem sem pa na netu najdu E30 320i qp letnik 87 z 200Tkm za 500e. Ko sm šov na ogled...

Si šel ane... :laugh

Za prvi projekt :ok
Joy turns gasoline into adrenaline! :mznak
Prikaži več možnosti

orh666
orh666

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja ti si mi najbl moriw nej kupm, zato sm pol tud dejansko mew dwa dni bemfla prej kot ti, kar se prawi da sm bl ca:laughr.......joke....no sej če nebi blo tebe pol ga res nebi mev......sam kwa ka ti nebo ušeč dokler nebo V8 not:laugh
Prikaži več možnosti