Skoči na vsebino

USA - dežela svobode :)

* * * * - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
4081 odgovorov v temi
veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 39 995
  • Avtomobil: Alfa 166

Hay

...saj upam, da se vsi razumemo kaj je brezplačno....glede na to kar plačujemo ti ni potrebno plačati jurja vsakič ko bi te pripeljalo na pregled na urgenco, vsakega pregleda pri zdravniku, vseh zdravil ki jih dobiš na recept in še to na kar jih veliko rado pozabo pri vsem tem, to so naši otroci.... od porodnišnice do konca izobraževanja imajo vse zastonj ker vse to se črpa iz našega obveznega in dodatnega zavarovanja.... in sam veš koliko so otroci pri zdravnikih.....

...kaj rabiš?

Sej pravim. Če si prehlajen.

A je država Krisu plačala zdravilo? Ni. In takih primerov otrok je več pri nas, kjer je država dvignila roke od pomoči.

Pelji otroka na kaj bolj kompliciranega, pa boš kmalu videl, kako naše zdravstvo funkcionira. Imam otroka s posebnimi potrebami, zato menda vem, kaj pišem.

Urejal veloce, 19.11.2020, 07:27.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 624
  • Avtomobil: UFO

Saj je že nekdo napisal, zdravljenje otrok bi moralo biti plačano iz proračuna, za politike bi pa državljani zbirali zamaške.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • veloce je všeč

Johannes
Johannes
  • Uporabnik
  • Sporočil: 189
  • Avtomobil: Star Bmw

Seveda.

Vendar ti bom povedal en nauk, ki sem se ga naucil pri verouku.
Kdor je brez greha, naj prvi kamen vrže...
In naj ti kar povem, da ni v sloveniji cloveka, ki bi ga lahko.

Seveda.

Ker če se enkrat izogneš davku je isto kot če jih celo življenje ne plačuješ :D

Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 712
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Seveda.

Vendar ti bom povedal en nauk, ki sem se ga naucil pri verouku.
Kdor je brez greha, naj prvi kamen vrže...
In naj ti kar povem, da ni v sloveniji cloveka, ki bi ga lahko.

Tukaj ni govora o tem, da smo vsi brezmadežni, razlika pa je ali nekaj počneš ves čas, ali sem ter tja in, če bi večina počela enako kot sveder, potem bi to imeli zelo negativne učinke na celotno družbo. Zadeva gre tako, ker nekdo ne plačuje, plača nekdo drug več oz. je storitev okrnjena in ne moreš do nje ker enostavno denarja ni. 

Dva minusa sta plus!

Prikaži več možnosti
    • tristan01, ily in Johannes uporabnikom je všeč to sporočilo

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Tukaj ni govora o tem, da smo vsi brezmadežni, razlika pa je ali nekaj počneš ves čas, ali sem ter tja in, če bi večina počela enako kot sveder, potem bi to imeli zelo negativne učinke na celotno družbo. Zadeva gre tako, ker nekdo ne plačuje, plača nekdo drug več oz. je storitev okrnjena in ne moreš do nje ker enostavno denarja ni. 

Andy mi je tvoje razmišljanje všeč, vendar tu pride do ene male težavice: če se tu in tam izogneš plačilu davka je samo začetek tega kar počne Jerry in njemu podobni. Enkrat ali dvakrat uspe, postaneš bolj pogumen in je naslednjič malo več in več... Kam to vodi vidimo pri odvisnikih. Potem pa je tu še drugi efekt ki ga lahko imenujemo čredni nagon. Ko to uspe enemu poskusi še drugi in tretji... hitro pridemo do kritične mase kjer se sistem zruši. Zato zagovarjam da ne sme biti tolerance pri takih dejanjih. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik

tristan, imaš zelo prav, jaz sem pisal bolj iz vidika, da vedno ne ravnamo "pravilno", kdaj kaj kupiš brez računa, to sem mislil. Glede poslovanja jaz vedno izdam račun, ni debate da bi bilo drugače, sem pa seveda že kdaj plačal storitev brez računa (redko ampak sem). 

Dva minusa sta plus!

Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 033
  • Avtomobil: F11

Pa kako če je desničar? V svojih pripovedkah vedno opozarja, da so desničarji pošteni ljudje. 

Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik

Dojemanje poštenja je pri vseh opcijah zelo relativna zadeva  :)

Dva minusa sta plus!

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

tristan, imaš zelo prav, jaz sem pisal bolj iz vidika, da vedno ne ravnamo "pravilno", kdaj kaj kupiš brez računa, to sem mislil. Glede poslovanja jaz vedno izdam račun, ni debate da bi bilo drugače, sem pa seveda že kdaj plačal storitev brez računa (redko ampak sem). 

Nihče izmed nas ni brez greha, da uporabim že napisano prispodobo. Treba pa je težit k temu, drugače sledi razpad sistema. 

Pa kako če je desničar? V svojih pripovedkah vedno opozarja, da so desničarji pošteni ljudje. 

Hja saj smo že večkrat videli kako tole gre... Vsi skrajneži imajo eno lastnost: ne glede na posledice hočejo uveljaviti svojo sveto in edino resnico... Zanimivo pri vsem tem pa je, da negativne posledice njihovih dejanj občuti le okolica, nikdar oni sami. Pa naj bodo levi ali desni.  

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • ily je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 917
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Sej pravim. Če si prehlajen.
A je država Krisu plačala zdravilo? Ni. In takih primerov otrok je več pri nas, kjer je država dvignila roke od pomoči.

Pelji otroka na kaj bolj kompliciranega, pa boš kmalu videl, kako naše zdravstvo funkcionira. Imam otroka s posebnimi potrebami, zato menda vem, kaj pišem.

... sem vozil otroke na preglede in na srečo samo eno operacijo in vedno je bilo vse ok....

.... zato te pa sprašujem kaj vse rabiš, da lahko lažje odgovarjam...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Kolonoskopijo pod nujno. Jo ne dobiš! Pa tudi če serješ kri in bruhaš.... svašta. Sem se kmal skregal z dohtarco, pa ne jebe žive sile. Sam še pištola na čelo bo očitno nucala. Naše zdravstvo je v klincu in pika. Pol sem šel pod samoplačniško, pa moram čakat en mesec. Noro!

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 917
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... jaz sem bil na napotnico v roku 3 mesecev, ker nisem želel v enem tednu, ker sem tisti teden imel ravno gastroskopijo....aja pa še zdravnika sem lahko izbiral...
... kako je pa sedaj v času corone pa ne vem, sem ti že enkrat rekel, da pokliči pa vprašaj...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 71 906
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Kako pa veš, kaj jaz počnem in koliko časa? Moje življenje že dolgo časa niso več samo avtomobili, imam tudi druge dejavnosti (avtomobili so mi zgolj hobi), ne bom pa tega nikoli razlagal po forumu, ker nikogar ne briga. Povem prijateljem, na štiri oči, pa še to ne vsem. Marsikdo misli da o meni ve vse, ker dosti pišem po forumu, pa v resnici ve bore malo oziroma nič. 

Kar se davkov tiče sem zadnje čase plačal toliko, da marsikdo ostane z odprtimi usti. Bom povedal drugače: v zadnjih par letih sem plačal celo dosti več davka, kot imam premoženja. In to kljub temu, da mi nebi bilo treba. Še več, glede na to da sem bolan bi šel lahko že zdavnaj na socialno in lepo vsak mesec vlekel tistih standardnih 400 eur, pa še kak euro več zaradi bolezni. Tega ne počnem in upam da mi nikoli ne bo treba, nočem da kdo drug za mene skrbi če lahko sam. Tako da mi ni treba ničesar očitat.

Glede teh stvari sem že zdavnaj razložil da se jaz s sistemom ne strinjam in se mu ne podrejam, nikoli se mu nisem in se mu nikoli ne bom. Sem sam svoj gospodar in na to sem ponosen. Čeprav sem rojen v Sloveniji, živim kot da sem ameriški državljan - tam bi se zaposlil ker me država nebi silila da plačujem prispevke za zdravstveno in pokojninsko zavarovanje, tu se pa ne bom. Zakoni v naši državi so skrbno preračunani tako, da človeka silijo v podrejanje sistemu in s tem te sistem izkoristi. Mene ne bo. Živim svobodno, po sistemu tujega nočem, svojega ne dam! In ne strinjam se s tem da s tem nekomu drugemu nekaj odžiram, nikakor. Zdravnika namreč ne rabim, plačujem pa zdravstveno zavarovanje, torej ga plačujem za druge, ne zase. Enako moja žena in tudi sin bo nekoč, če ne bo vrnil državljanstva. Tudi jaz sem o tem že razmišljal, saj je tega kar mi Slovenija nudi vse manj in ne vse več, kar bi bilo logično. Za konec (in v razmislek) še to: ker sem se pokojnini odrekel, so vsi moji davki ki jih bom moral plačat v primeru da se bom kdaj za krajši čas zaposlil, darilo državi. Torej sem v tem primeru na slabšem kot vi ki ves čas plačujete, jaz bom plačeval, med drugim tudi za pokojnino, te pa ne bom videl! Toliko na kratko z moje strani, v razmislek. Stvari nikakor niso črno-bele in zaradi mene ni nihče prikrajšan. Če kdo misli da je pa naj pride do mene in mu bom pomagal, vsakemu bom dal iz lastnega žepa tisto za kar misli da sem mu ukradel, to sem že večkrat povedal in še vedno velja.

Dojemanje poštenja je pri vseh opcijah zelo relativna zadeva  :)

Pa kaj še. Pošten človek si ali nisi, vmesne opcije ni. In če se upiraš sistemu to še ne pomeni da nisi pošten, ali pač?

Being smart is not a crime.

Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... jaz sem bil na napotnico v roku 3 mesecev, ker nisem želel v enem tednu, ker sem tisti teden imel ravno gastroskopijo....aja pa še zdravnika sem lahko izbiral...
... kako je pa sedaj v času corone pa ne vem, sem ti že enkrat rekel, da pokliči pa vprašaj...

lp

joda

Koga pokliči, pa vprašaj???

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 676
  • Avtomobil: Bmw

Koga pokliči, pa vprašaj???

A ves tisto, napisi nekaj, pa ceprav je brez smisla.... no to dela Joda..
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • veloce je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem preklical že vse živo, pa ne pomaga nič....

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Johannes
Johannes
  • Uporabnik

Kako pa veš, kaj jaz počnem in koliko časa? Moje življenje že dolgo časa niso več samo avtomobili, imam tudi druge dejavnosti (avtomobili so mi zgolj hobi), ne bom pa tega nikoli razlagal po forumu, ker nikogar ne briga. Povem prijateljem, na štiri oči, pa še to ne vsem. Marsikdo misli da o meni ve vse, ker dosti pišem po forumu, pa v resnici ve bore malo oziroma nič. 

Kar se davkov tiče sem zadnje čase plačal toliko, da marsikdo ostane z odprtimi usti. Bom povedal drugače: v zadnjih par letih sem plačal celo dosti več davka, kot imam premoženja. In to kljub temu, da mi nebi bilo treba. Še več, glede na to da sem bolan bi šel lahko že zdavnaj na socialno in lepo vsak mesec vlekel tistih standardnih 400 eur, pa še kak euro več zaradi bolezni. Tega ne počnem in upam da mi nikoli ne bo treba, nočem da kdo drug za mene skrbi če lahko sam. Tako da mi ni treba ničesar očitat.

Glede teh stvari sem že zdavnaj razložil da se jaz s sistemom ne strinjam in se mu ne podrejam, nikoli se mu nisem in se mu nikoli ne bom. Sem sam svoj gospodar in na to sem ponosen. Čeprav sem rojen v Sloveniji, živim kot da sem ameriški državljan - tam bi se zaposlil ker me država nebi silila da plačujem prispevke za zdravstveno in pokojninsko zavarovanje, tu se pa ne bom. Zakoni v naši državi so skrbno preračunani tako, da človeka silijo v podrejanje sistemu in s tem te sistem izkoristi. Mene ne bo. Živim svobodno, po sistemu tujega nočem, svojega ne dam! In ne strinjam se s tem da s tem nekomu drugemu nekaj odžiram, nikakor. Zdravnika namreč ne rabim, plačujem pa zdravstveno zavarovanje, torej ga plačujem za druge, ne zase. Enako moja žena in tudi sin bo nekoč, če ne bo vrnil državljanstva. Tudi jaz sem o tem že razmišljal, saj je tega kar mi Slovenija nudi vse manj in ne vse več, kar bi bilo logično. Za konec (in v razmislek) še to: ker sem se pokojnini odrekel, so vsi moji davki ki jih bom moral plačat v primeru da se bom kdaj za krajši čas zaposlil, darilo državi. Torej sem v tem primeru na slabšem kot vi ki ves čas plačujete, jaz bom plačeval, med drugim tudi za pokojnino, te pa ne bom videl! Toliko na kratko z moje strani, v razmislek. Stvari nikakor niso črno-bele in zaradi mene ni nihče prikrajšan. Če kdo misli da je pa naj pride do mene in mu bom pomagal, vsakemu bom dal iz lastnega žepa tisto za kar misli da sem mu ukradel, to sem že večkrat povedal in še vedno velja.

Pa kaj še. Pošten človek si ali nisi, vmesne opcije ni. In če se upiraš sistemu to še ne pomeni da nisi pošten, ali pač?

Bravo Jerry, že dolgo časa nisem prebral posta, ki je tako poln nesmislov in tako kontradiktoren sam sebi :D Good job :)

Prikaži več možnosti
    • sun30 je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 71 906
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Bravo Jerry, že dolgo časa nisem prebral posta, ki je tako poln nesmislov in tako kontradiktoren sam sebi :D Good job :)

Hvala, hvala :priklon Še sreča da imamo tebe da napišeš kak post ki ni kontradiktoren, no saj če samo podjebavaš to tudi ne more bit. Kaj drugega pa od tebe itak nismo deležni ;)

Being smart is not a crime.

Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 355
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

pravkar sem naročil kapo
https://www.google.c...=2NqaO-IZKFKJqM

bom vidu če jih bom kje fasal.

za vsak slučaj sem še to naročil
https://www.amazon.c...n/dp/B07TYDB4V3

:metalc

Nalepke za vozila in plovila. sirus.si

Prikaži več možnosti

Johannes
Johannes
  • Uporabnik

pravkar sem naročil kapo
https://www.google.c...=2NqaO-IZKFKJqM

bom vidu če jih bom kje fasal.

za vsak slučaj sem še to naročil
https://www.amazon.c...n/dp/B07TYDB4V3

:metalc

Kje si pa naročil kapo?

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.