Skoči na vsebino

MotoGP

* * * - - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
4289 odgovorov v temi
ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 958

Žal velika neumnost za Aleix Espargaroja. Prehitro slavje, krog pred koncem.
Takšne napake v Motogp še nisem videl.
Quartararo pa lepo zbira

Že tretjič se je zgodilo to prav v Barceloni. Glavni razlog pa da imajo v Barceloni drugačno štetje krogov - tam je zadnji krog označen z L0 in ne L1.

Aleix je gledal na stolp, svoje ekipe ni dobro videl ker je bila takoj na začetku ciljne, videl L1 in mislil da je zadnji krog kot pri vseh ostalih dirkališčih. Pozabil je da je v Barceloni drugače.

Prikaži več možnosti
    • gusti4u, nightmare in WhiteTiger uporabnikom je všeč to sporočilo

krneki328
krneki328

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 995

Urejal krneki328, 06.06.2022, 11:17.

Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 582
  • Avtomobil: .... + RT

Kaj pa tole včeraj...

A se mi samo zdi, da je tale generacija voznikov neverjetno prijateljska. Sploh odkar je MM na bolniški. Vsi se gredo opravičit za neumnosti in vsi z nasmehom sprejmejo opravičilo. Prav nenavadno.

Ne morem pa verjet kaj so naredili iz Aprilie. Kako je konkurenčna. Noro.

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti
    • sssimon, Zelenc in WhiteTiger uporabnikom je všeč to sporočilo

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 392
  • Avtomobil: star Bmw

To so normalni športniki.
So nas tako navadili na samomorilce, da se nam ti mladi zdaj zdijo čudni.
Še en dokaz, da z markom nekaj ni v glavi OK ko se vsede na motor.
Malo zgodovine, Senna se je ubil ravno v času, ko ga je Šumi prehitel in je hotel dokazati, da je še vedno hitrejši.
Čeprav uradna razlaga je bil volanski drog.
Mark bi se že zdavnaj ubil, odkar ni več vodilni, če bi vozil F1
Prikaži več možnosti

axaQ4
axaQ4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 737
  • Avtomobil: Hitlerjev lojtrski voz

Lepo da so bolj prijazni fantki, samo po svoje pa to jemlje tudi malo čar celotnemu šovu. Na kratko povedano, trenutni dirkači so vsi relativno brez osebnosti, karizme itd. Vsi so politicno korektni  :)  Nobeden po ničemer ne izstopa, kar pa svoje cajte, ta glavni prvaki so. Malo bi lahko "drek mešali" pa jim nebi spet toliko zamerili.

Sedaj so, bolj kot ne, produkti proizvajalcev, sponzorjev, medijske šole bla bla.

Urejal axaQ4, 27.06.2022, 08:55.

Jazst biti
Prikaži več možnosti
    • nightmare in blackberet uporabnikom je všeč to sporočilo

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 507
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Lepo da so bolj prijazni fantki, samo po svoje pa to jemlje tudi malo čar celotnemu šovu. Na kratko povedano, trenutni dirkači so vsi relativno brez osebnosti, karizme itd. Vsi so politicno korektni  :)  Nobeden po ničemer ne izstopa, kar pa svoje cajte, ta glavni prvaki so. Malo bi lahko "drek mešali" pa jim nebi nobeden spet toliko zameril :)

Kako ne izstopajo? Trenutno nimamo enega res dominantnega dirkača, ampak jih je 4 ali 5 ki so res hitri in konstantni, vozijo pa 3 različne znamke motorjev. Ravno to daje dirkam svoj čar, ker je vse skupaj nepredvidljivo. Všečno je tudi to, da kljub veliko akcije in prehitevanj letos ni niti enega res grobega incidenta. Tudi včerajšnji padec FQ je čista dirkaška nesreča, saj je Espargaroja odnesel s sabo ko je bil že na tleh. Medtem ko smo v preteklih letih gledali take manevre z namernim dotikom med dirkači... 

Kar se mene tiče je letos dirkanje precej bolj čisto in športno kot v preteklih letih, pa gre v skoraj vsaki dirki na nož, pa ne samo za prvo mesto. Fabiju za tole potezo pa samo kapo dol. V zadnjih letih smo po podobnih incidentih gledali obotoževanje za nevarno vožnjo in celo obračunavanja ob pisti namesto jasnega prevzema krivde in stiska roke v opravičilo.  

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • RobertH je všeč

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 035
  • Avtomobil: Kombi

Bravo Aprilia in bravo Bezzechi,. Med vsemi novinci najvišje uvrščen!

Bravo spet isti!  :-D

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

axaQ4
axaQ4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 737
  • Avtomobil: Hitlerjev lojtrski voz

Kako ne izstopajo? Trenutno nimamo enega res dominantnega dirkača, ampak jih je 4 ali 5 ki so res hitri in konstantni, vozijo pa 3 različne znamke motorjev. Ravno to daje dirkam svoj čar, ker je vse skupaj nepredvidljivo. Všečno je tudi to, da kljub veliko akcije in prehitevanj letos ni niti enega res grobega incidenta. Tudi včerajšnji padec FQ je čista dirkaška nesreča, saj je Espargaroja odnesel s sabo ko je bil že na tleh. Medtem ko smo v preteklih letih gledali take manevre z namernim dotikom med dirkači... 

Kar se mene tiče je letos dirkanje precej bolj čisto in športno kot v preteklih letih, pa gre v skoraj vsaki dirki na nož, pa ne samo za prvo mesto. Fabiju za tole potezo pa samo kapo dol. V zadnjih letih smo po podobnih incidentih gledali obotoževanje za nevarno vožnjo in celo obračunavanja ob pisti namesto jasnega prevzema krivde in stiska roke v opravičilo.  

LP Tristan01

Ne omenjam jaz nikjer njihovih sposobnosti obvladovanja motorja ter dirk samih. Kar sem jaz napisal je iz vidika dirkacev kot osebnosti.

Urejal axaQ4, 27.06.2022, 09:42.

Jazst biti
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 213
  • Avtomobil: /

Jasno, za zanimivost vsega mora bit en "problem kid". Marquez in Rossi sta oba bila takšna, vrhunska dirkača na nož, stotine dirkaških "incidentov", egoista.. Ampak folk je norel, danes imaš VR46 povsod nalepljeno in označeno še vedno. Od teh novih, noben nima baze navijačev.

In cilj športa so ravno gledalci, brez njih je ta šport brezpredmeten in nima funkcije obstoja. 

Urejal neicheq, 27.06.2022, 09:32.

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 382
  • Avtomobil: Sort of a BMW

Ja, drama je vedno povečevala oglede in nardila dirke bolj zanimive, ti fantje so pač bolj umirjeni, prijatelji že od prej, kar se pri dirkanju sicer malo pozna, vendar vsaj meni ne manjka drama, vsi dirkajo na nož in je prav lepo gledat te dirke. Tudi na koncu se sedaj lepo pogovarjajo, smejijo, ne pa oni dve murki, ki se še pogledat nista hotla.

Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 392
  • Avtomobil: star Bmw

Ja, drama je vedno povečevala oglede in nardila dirke bolj zanimive, ti fantje so pač bolj umirjeni, prijatelji že od prej, kar se pri dirkanju sicer malo pozna, vendar vsaj meni ne manjka drama, vsi dirkajo na nož in je prav lepo gledat te dirke. Tudi na koncu se sedaj lepo pogovarjajo, smejijo, ne pa oni dve murki, ki se še pogledat nista hotla.

Točno to. Pa tudi ostali od prej niso veliko zaostajali. Lorenco ko mu je šlo jr bil nasmejan, večino cajta je bil pa murka, pa vse je bilo krivo samo on ne, pa ostali tut, edino pedrosa je izgledal normalen. Zdaj so pač vsi normalni in živi in nepoškodovani v glavi.
Prikaži več možnosti

ace
ace
  • Uporabnik
  • Sporočil: 557
  • Avtomobil: MB

Dolgčas...tak šport rabi good in bad guye, to naredi ime aktualnemu prvaku.
Nevem ali sem samo jaz tako doživljal šumija ampak "hudoben črn" mclaren ga je celo leto maltretiral (coultard, hakinen), na koncu je good guy zmagal...ljudje so skup padali takrat, ko je postal prvak.
Bo treba počakat še kakšno sezono do dve, da se pojavijo v paddocku zamere (ker se vedno), potem bo šlo na nož z malo umazane igre ->rekordna gledanost.

Nekarizmatični dirkači pa dirke naredijo sterilne, to pa vemo kam pripelje...

Prikaži več možnosti
    • Borut30 je všeč

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Dolgčas...tak šport rabi good in bad guye, to naredi ime aktualnemu prvaku.
Nevem ali sem samo jaz tako doživljal šumija ampak "hudoben črn" mclaren ga je celo leto maltretiral (coultard, hakinen), na koncu je good guy zmagal...ljudje so skup padali takrat, ko je postal prvak.
Bo treba počakat še kakšno sezono do dve, da se pojavijo v paddocku zamere (ker se vedno), potem bo šlo na nož z malo umazane igre ->rekordna gledanost.

Nekarizmatični dirkači pa dirke naredijo sterilne, to pa vemo kam pripelje...

Se tudi strinjam do neke mere. Pogoji za to bodo pa izpolnjeni, ko bosta na vrhu dva približno enaka dirkača, slejkoprej pride do kakšnih konfliktov. Zato pa morata biti oba konstantna, da imata veliko dvobojev. Ker če se Fabio vozi spredaj 5 sekund in nadzoruje dirko do tega ne more pridit.

Prikaži več možnosti
    • ace je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 236
  • Avtomobil: LPP Urbana

Pa sem mislil, da bo moto gp brez markeca in rosike dolgocasna zadeva, no pa sem se ustel!

Quartararo ima zelo veliko sans za koncno zmago prvenstva, medtem ko bi to sam zelo zelo privoscil Espargaroju, tale aprilia mi je cedalje bolj vsec. Lepo se je boril na zadnji dirki :ok

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

japanac
japanac
  • Uporabnik
  • Sporočil: 297
  • Avtomobil: BMW 320d (F31)

Meni se zdi razlika med Rossijem in ostalimi, da se ni odpeljal naprej, ko bi se lahko, ampak je bilo kar nekaj prehitevanj čez celo dirko, dokončno pa je obračunal v zadnjih krogih, ... ali je bil tako dober voznik oz. je imel toliko boljši motor, ni važno, bilo je zanimivo za gledat in tako si je pridobil naklonjenost gledalcev ... če primerjamo z vozniki, ki so se odpeljali in končali 5 sekund pred ostalimi ter naredili dirko nezanimivo.
Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Ja ampak to je bila posledica neizenačenosti, sedaj so pa vsi motorji in vozniki vrhunsko pripravljeni in je dejansko težko od zadaj napredovati, kot je Rossi to delal, ko je velikokrat štartal iz 10 mesta in se prebijal do prvega. Saj kateremu še vedno to rata, ampak zelo redko,

Espargaro je recimo bil blizu zdaj v Assnu. Včasih so za en krog prvi prehiteli zadnje, zdaj je to praktično nemogoče, ker je konkurenca prehuda. Zato je tudi težje v Moto Gp, da bo spet neko daljše obdobje samo en izrazit prvak. Je pa seveda vse možno, ampak dosti težje.

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 328
  • Avtomobil: e61 525dT

Malo zgodovine, Senna se je ubil ravno v času, ko ga je Šumi prehitel in je hotel dokazati, da je še vedno hitrejši.
Čeprav uradna razlaga je bil volanski drog.

No no, Senna je takrat zapeljal v zid pred Schumacherjevimi očmi, za Schumacherjem je pa Hill vozu ....CLIP

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

krneki328
krneki328

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 995

Prikaži več možnosti

WhiteTiger
WhiteTiger
  • Uporabnik
  • Sporočil: 124
  • Avtomobil: E30 318is +4 ostale E30

To Bagnaji sigurno ne bo pomagalo do naslova

https://www.periodic...fico-ibiza.html
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 44 481
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

Sem že na pol poti, da odpišem Bagnaio iz svoje liste favoritov, oziroma da bo sploh kdaj dosegel naslov. Preveč nekonstanten. Sem upal, da bo vseeno kaj več kontrole pokazal. Na začetku sezone ga sploh ni blo nikjer, potem padci itd......pa mi je všeč dec.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • WhiteTiger je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.