Skoči na vsebino

Poliranje prednjih luči E39

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
90 odgovorov v temi
FLAT_eric
FLAT_eric

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 405
  • Avtomobil: e63 630iA LCI

Sem probal, pa ni dobro izpadlo, ker je ta krema enostavno prefina.

Tudi sam bom probal zadevo spolirati, samo ne morem nikjer najti vodobrusni papir P2000, v večjih trgovinah (Merkur, OBI) ga nimajo, treba bo najti kakšno specializirano.

Avto ličar!

LP :ok
Prikaži več možnosti

djcrni
djcrni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 740
  • Avtomobil: 323ci

Avto ličar!

LP :ok

Morda res najbolje.
Prikaži več možnosti

djcrni
djcrni

BMW fanatik

• Uporabnik

No evo, končno sem nabavil tudi vodobrusni papir P2000 in se lotil poliranja. Ker se je temnilo, sem uspel zglancati le levo luč in sem zelo zadovoljen! Samo moram opomniti tiste, ki se mislite lotiti projekta, da bo treba za odličen rezultal pošteno drgniti. :ok
Prikaži več možnosti

narra
narra

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 776
  • Avtomobil: BMW

Pa dej fotkaj kej zraven...pa če boš za kako pomoč, oz..samo vodenje se čez poletje priporočam :)
Prikaži več možnosti

djcrni
djcrni

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa dej fotkaj kej zraven...pa če boš za kako pomoč, oz..samo vodenje se čez poletje priporočam :)

Žal sem se prepozno spomnil, da bi prej pofotkal, zdaj je že prepozno. Resda desno luč še nisem dokončno zrihtal, a sem jo pred dnevi že poliral s Sonax-ovo polirno kremo za plastiko, ne pa tudi z vodobrusnim papirjem. Je pa ogromna razlika med začetnim stanjem in trenutnim, tako da se res splača. Sicer pa če nimaš preveč uničenih luči jih lahko probaš samo spolirati s kremo, pri meni je že to povzročilo vsaj 70% izboljšanje, a so bile luči kljub temu preveč uničene in moral sem jih še brusiti. Sicer pa slike imaš v prejšnjih objavah, podoben rezultat je tudi pri meni. :)
Prikaži več možnosti

narra
narra

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej pri men ni nek problem, sam bi hotel pridobit tisti sjaj, da zgledajo kot nove :-D..a to si s sonaxovo pasto poliru
Še fotkica: (slabše kvalitete, slikano s tel)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

djcrni
djcrni

BMW fanatik

• Uporabnik

Jah, sodeč po sliki so še vedno v zelo dobrem stanju (beri: ni videti veliko večjih prask) in mislim, da kakšno brušenje z vodobrusnim papirjem niti ni potrebno. Probaj najprej samo s Sonax-ovo pasto za poliranje plastike (jaz sem jo kupil v OBI-ju, cene se ne spomnim) in če boš z rezultatom zadovoljen, potem je to to. Ni pa težko, samo čas si je treba vzeti in malo volje.
Prikaži več možnosti

narra
narra

BMW fanatik

• Uporabnik

No, danes sem nabavil polirpasto in po vsej verjetnosti jutri spoliram (seveda samo s pasto), imam pa vprašanje: kako se zadeva nanaša..eno črto po komplet luči in pol razmažem:confusedkoliko se zadevada gor:confusedpa ali se splača tudi zadnje luči mal spolerat, da dobijo nov lesk:confused
Pa cena: 9,29€ -Obi
Prikaži več možnosti

narra
narra

BMW fanatik

• Uporabnik

Pstopek izveden in poslikan :
Več na :
http://forum.bmwslo....8277#post628277
Prikaži več možnosti

djcrni
djcrni

BMW fanatik

• Uporabnik

Opa, si ga pa res doteral v nulo. :ok
Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 843
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

@narra kakšno gradacijo šmirgla si pa uporabljal? Al si samo s polir pasto delal?
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

narra
narra

BMW fanatik

• Uporabnik

@narra kakšno gradacijo šmirgla si pa uporabljal? Al si samo s polir pasto delal?

Samo s polir pasto..zraven pa pride vodobrsuni 1000 kokr se spomnem..sem malo probal...mogoče ob drugi priliki
Prikaži več možnosti

BMWBewk
BMWBewk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 324
  • Avtomobil: E39

Da malo obnovim temo. Danes sem nabavil to sonaxovo pasto,pa bom ju3 probal na lučeh.Naročene imam tudi nova tesnila luči,ker ena rahlo rosi. Več pa poročam ko spoliram:ok

E30 316f/2, E36 318is coupe, E46 323ci, E39 528iA, E36 320Ci...E39 525dT

Prikaži več možnosti

saymon
saymon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 693

jaz vedno vzamem sonaxovo polino pasto ki odstranjuje praske iz plastik mobilnih telefonov in ostalih plastični površin....sicer prej vodno zbrusim z 3000 brusnim papirjem, pol z to pasto na koncu pa vzamem polirko in polirno pasto in spoliram do konca ;) in se je do zdaj vedno na vsakem avtu obneslo :)

Urejal saymon, 16.10.2009, 19:01.

Prikaži več možnosti

biso
biso

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28
  • Avtomobil: bmw

[quote name='BMWBewk']Da malo obnovim temo. Danes sem nabavil to sonaxovo pasto,pa bom ju3 probal na lučeh.Naročene imam tudi nova tesnila luči,ker ena rahlo rosi. Več pa poročam ko spoliram:ok[/QUOTE

Koliko pa stanejo nova tesnila za luči,ker meni tudi na obeh lučeh rosi...ali naj zamenjam stekla za luč ali kaj drugega
Prikaži več možnosti

BMWBewk
BMWBewk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 324
  • Avtomobil: E39

[quote name='biso'][quote name='BMWBewk']Da malo obnovim temo. Danes sem nabavil to sonaxovo pasto,pa bom ju3 probal na lučeh.Naročene imam tudi nova tesnila luči,ker ena rahlo rosi. Več pa poročam ko spoliram:ok[/QUOTE

Koliko pa stanejo nova tesnila za luči,ker meni tudi na obeh lučeh rosi...ali naj zamenjam stekla za luč ali kaj drugega[/QUOTE]

Cca 30€ sta obe:ok

E30 316f/2, E36 318is coupe, E46 323ci, E39 528iA, E36 320Ci...E39 525dT

Prikaži več možnosti

biso
biso

Začetnik

• Uporabnik

...kje je najboljši ponudnik sprednjih luči za e39
Prikaži več možnosti

tlikar2
tlikar2

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 483
  • Avtomobil: .

...kje je najboljši ponudnik sprednjih luči za e39

silux je ugodn vendar ni original. če boš kupoval preko siluxa pojdi raje na mimovrste, kjer imajo tudi prodajo za silux in boš hitro prišparal kak euro. poglej si spodnja linka, 7€ je pa le en šesterček piva :beer
http://www.silux.si/...a-lu-okvir.html

http://www.mimovrste...mw-serije-5-e39
Prikaži več možnosti

tlikar2
tlikar2

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 483
  • Avtomobil: .

če kdo pozna ceno original okvirja za luč (ne cele luči) naj prosim pove, da vidimo kakšna je sploh razlika.

Urejal tlikar2, 20.10.2009, 18:34.

Prikaži več možnosti

biso
biso

Začetnik

• Uporabnik

silux je ugodn vendar ni original. če boš kupoval preko siluxa pojdi raje na mimovrste, kjer imajo tudi prodajo za silux in boš hitro prišparal kak euro. poglej si spodnja linka, 7€ je pa le en šesterček piva :beer
http://www.silux.si/...a-lu-okvir.html

http://www.mimovrste...mw-serije-5-e39

...kva pa samo steklo...a se da kje kupiti...ker men tudi rosi in imam malo napočeno steklo...in me tudi zanima če se da steklo zamenjati,a bi blo pol to tud uredu oz če bi dihtalo....
Prikaži več možnosti