Skoči na vsebino

Z3 coupe

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
33 odgovorov v temi
pito
pito

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 702
  • Avtomobil: E91 325d

Rabu bi mal informacij o z3 kupeju - 321 KM moči. Vem, da ga ma LukaMarko, al neki tazga, tle na forumu, pa me zanima kakšni so teh. podatki (pospešek, končna,...), pa poraba, pa a je možno, da se dva metra človek notr voz brez problema, al je bl, na tesn z placom?

Hvala!
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 646
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jest sem sedel v roadsterju, pa je mal ozek, samo coupe ma višjo streho. Visok sem pa 1.85m. Drugače pa pospeški tam okrog 5.2 sekunde, tolk se mi zdi da ma M3, tko da mogoče odbij 2 desetinki.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

BMW M
BMW M

.

• Globalni moderator
  • Sporočil: 9 146

TUKAJ!
Prikaži več možnosti

pito
pito

BMW fanatik

• Uporabnik

BMW M, hvala, sem že sam najdu točno to stran.
Še zmeraj pa ne vem, če se lahko dva metra človk notr normalno voz. Pa kaj je za in proti, če se ga primerja z navadnim M3 kupejem. Pripravljam teren za moj naslednji (rabljen) avto. Na vrhu liste sta bila ali Subaru Sti ali EVO, ta BMW pa me je presenetil, med drugim z izgledom, pa tudi cene v Nemčiji so dokaj ugodne.
Hm, nimam izkušenj z zadnjim pogonom, je pa to druge filozofije avto, kot zgoraj omenjena. No cajta za odločitev imam še velik, ker morem še mal opreme za stanovanje odplačat (zato sem prodal Hondo Integro), ko bom pa kupoval, morem it pa še en korak naprej (pri Hondi je zmankalo konjev - S2000 kabričev ne maram, predelave mi ne dišijo).
Prosim za še dodatna mnenja BMW fanov, pa kakšne kvalitete so 321KM mašine, seveda ob pravilnem vzdrževanju, primerjava z 231KM, motorjem, itd.
Prikaži več možnosti

Drifter
Drifter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 351
  • Avtomobil: tri superce pa sixpack :)

Čeprav (še) nisem lastnik BMW-ja ti bom probu mal napisat...
Predvsem lahko "delim s tabo" mnenje o Imprezi STi. Mel sem čast vozit ta stvor in moram rečt, da tako brutalnega avtomobila še nisem peljal, glave sopotnikov grejo tkole nekak :metalc Turbo da resnično prav poseben občutek in užitek, hudo brco v hrbet torej, avto ima komunikativen in dovolj trd volan, odlično lego na cesti, je pa tudi precej trd, ampak glede na to da ti dišijo taki avti, potem te to ne bi smelo motit...Zavore so odlične, tudi na testu v AM držijo rekord, da se jih tudi lepo nadzirat, pojemki pa so tud v živo, verjemi, fenomenalni...
Zvok motorja navdušuje, bokserski motor daje zvok podoben kot visoko-litražni ameriški avti, pri vsakem dodajanju plina slišiš tiho piskanje turbine, ko pa ga spustiš pa slišiš še kratek "pfffiu" -> blow off ventil...sicer zelo potiho pa vendarle...mene je spreletaval srh cel cajt ko sm ga vozu..., edina stvar deležna graje, je notranjost, ki je lahko vozniku bavarca precej skromna, da ne rečem še kaj hujšega...japonska je pač...kvaliteta izdelave je pa hvala bogu na zelo visoki ravni, saj je Subaru po tem še nekoliko pred svojimi rojaki...Pri Imprezi maš seveda še hud 4 kolesni pogon (zapore diferenciala spredaj, zadaj in v sredini) ki resnično ne dovoli zdrsavanja koles v ovinku niti na ravnem...

Če se ne motim, ima M coupe(torej avto po katerem sprašuješ) 315KM, kaj točno je spremenjenega v primerjavi z M3-jevim motorjem s 321KM bodo povedali strokovnjaki tule, jaz bi samo rekel, da so resne skrbi glede zadnjega pogona odveč, ker ima avto kup elektronike, ki skrbi za "začetnike", kasneje jo pa lahko tudi izklopiš, ko avto malo "probaš" na primernem mestu in se izživljaš kot Lukamarko na mobikrogu :respect ...ampak več o samem avtu naj povedo tisti ki majo osebne izkušnje...
Jaz osebno bi raje vzel kar M3, ker dam vsaj malo tudi na praktičnost...M coupe je pač dvosed itd, je pa res da je M coupe svojevrstna atrakcija, ker je pri nas dost redek pojav na cestah...
Na splošno pa bi kljub navdušenosti nad Imprezo Sti, zagotovo izbral enega od BMW-jev z oznako M, ljubezen do BMW-ja je pač večja :love pomožnosti M3, če bi vprašal kakšnega zapriseženega ljubitelja japoncev, bi pa seveda odgovoril ravno obratno...Ampak, odločitev je v končni fazi samo tvoja...

Mitsubishi ima sicer še boljši pogon in močnejši motor kot Impreza vendar pa se pomoje prejšnjega modela, torej VII, ne splača kupit...Problem je, da so bli modeli EVO VII precej dražji od Impreze STi. Če pogledaš ceno zdaj, torej EVO VIII pa je povsem primerljiva z WRX STi(38500€), 7-ka pa je koštala mislim da 43000€( :ironija rabljene 7-ke, koštajo skor tok ko nova 8-ka ki ma pa 15KM manj).

Glede 231 konjske BMW mašine pa tko, meni se zdi da je že to čist zadost(čeprav konjev ni nikoli preveč). Vozil sem se sicer z 325i in 535i, torej 193KM in 235KM in morm rečt, da moči enostavno ne pogrešaš. Ne pri trojki ne pri petki, je pa res da ni tiste brutalnosti...(samo po števcu vidiš kak v resnici potegne :eek )
ali pa sem jaz samo razvajen z motorja :confused
V vsakem primeru ti želim velik sreče pri nakupu in veliko varnih kilometrov...

Moj glas gre pa BMW-ju

LP
Prikaži več možnosti

Drifter
Drifter

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem mal gledal...zakaj nekje piše da ma M coupe oziroma M roadster 315KM nekje pa 321??? :badidea
Prikaži več možnosti

UM.design
UM.design

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 294
  • Avtomobil: Audi & BMW

Čeprav (še) nisem lastnik BMW-ja ti bom probu mal napisat...
Predvsem lahko "delim s tabo" mnenje o Imprezi STi. Mel sem čast vozit ta stvor in moram rečt, da tako brutalnega avtomobila še nisem peljal, glave sopotnikov grejo tkole nekak :metalc Turbo da resnično prav poseben občutek in užitek, hudo brco v hrbet torej, avto ima komunikativen in dovolj trd volan, odlično lego na cesti, je pa tudi precej trd, ampak glede na to da ti dišijo taki avti, potem te to ne bi smelo motit...Zavore so odlične, tudi na testu v AM držijo rekord, da se jih tudi lepo nadzirat, pojemki pa so tud v živo, verjemi, fenomenalni...
Zvok motorja navdušuje, bokserski motor daje zvok podoben kot visoko-litražni ameriški avti, pri vsakem dodajanju plina slišiš tiho piskanje turbine, ko pa ga spustiš pa slišiš še kratek "pfffiu" -> blow off ventil...sicer zelo potiho pa vendarle...mene je spreletaval srh cel cajt ko sm ga vozu..., edina stvar deležna graje, je notranjost, ki je lahko vozniku bavarca precej skromna, da ne rečem še kaj hujšega...japonska je pač...kvaliteta izdelave je pa hvala bogu na zelo visoki ravni, saj je Subaru po tem še nekoliko pred svojimi rojaki...Pri Imprezi maš seveda še hud 4 kolesni pogon (zapore diferenciala spredaj, zadaj in v sredini) ki resnično ne dovoli zdrsavanja koles v ovinku niti na ravnem...

Če se ne motim, ima M coupe(torej avto po katerem sprašuješ) 315KM, kaj točno je spremenjenega v primerjavi z M3-jevim motorjem s 321KM bodo povedali strokovnjaki tule, jaz bi samo rekel, da so resne skrbi glede zadnjega pogona odveč, ker ima avto kup elektronike, ki skrbi za "začetnike", kasneje jo pa lahko tudi izklopiš, ko avto malo "probaš" na primernem mestu in se izživljaš kot Lukamarko na mobikrogu :respect ...ampak več o samem avtu naj povedo tisti ki majo osebne izkušnje...
Jaz osebno bi raje vzel kar M3, ker dam vsaj malo tudi na praktičnost...M coupe je pač dvosed itd, je pa res da je M coupe svojevrstna atrakcija, ker je pri nas dost redek pojav na cestah...
Na splošno pa bi kljub navdušenosti nad Imprezo Sti, zagotovo izbral enega od BMW-jev z oznako M, ljubezen do BMW-ja je pač večja :love pomožnosti M3, če bi vprašal kakšnega zapriseženega ljubitelja japoncev, bi pa seveda odgovoril ravno obratno...Ampak, odločitev je v končni fazi samo tvoja...

Mitsubishi ima sicer še boljši pogon in močnejši motor kot Impreza vendar pa se pomoje prejšnjega modela, torej VII, ne splača kupit...Problem je, da so bli modeli EVO VII precej dražji od Impreze STi. Če pogledaš ceno zdaj, torej EVO VIII pa je povsem primerljiva z WRX STi(38500€), 7-ka pa je koštala mislim da 43000€( :ironija rabljene 7-ke, koštajo skor tok ko nova 8-ka ki ma pa 15KM manj).

Glede 231 konjske BMW mašine pa tko, meni se zdi da je že to čist zadost(čeprav konjev ni nikoli preveč). Vozil sem se sicer z 325i in 535i, torej 193KM in 235KM in morm rečt, da moči enostavno ne pogrešaš. Ne pri trojki ne pri petki, je pa res da ni tiste brutalnosti...(samo po števcu vidiš kak v resnici potegne :eek )
ali pa sem jaz samo razvajen z motorja :confused
V vsakem primeru ti želim velik sreče pri nakupu in veliko varnih kilometrov...

Moj glas gre pa BMW-ju

LP

M coupe ima 325 KS. Mislim, da Impreza in M coupe nista najbolj primerljiva avtomobila.
Prikaži več možnosti

pito
pito

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej sem tud napisu, da avta nista primerljiva. Glede špartanske notranjosti, ni blema. Če si se kdaj z Integro vozu potem veš kako je. Glede cukanja, razmigavanja vratov, tud ni blema (tud v Integri to dogaja, vendar malce v manjši meri). Odločitev bo res težka. Rad bi se sam še usedu v enga, ker če bo premajhen, ga takoj odpikam. Mam namreč 2m (ok 1,98), in za Imprezo ali EVO-ta to ni problem. Mal me je skrbel tolk moči na zadnjih kolesih, ampak verjetno, da elektronika res ogromno pomaga. Avto mora imet poseben čar. Navaden M3 mi je sicer hud avto, vendar mi ne "potegne".
Prikaži več možnosti

Drifter
Drifter

BMW fanatik

• Uporabnik

M coupe ima 325 KS. Mislim, da Impreza in M coupe nista najbolj primerljiva avtomobila.

Se povsem strinjam, vendarle pa pito zbira med tema dvema(tremi) in ker sem Imprezo pač vozu sem mu povedal kako mi je blo :wink upam da nism naredu prevelkiga greha :blush :-D

Glede višine ti pa jz ne bi vedu pomagat, ker sem dobrih 20cm manjši in mi je do zdej vsak avto pasu ko ulit...vsaj ena dobra stvar moje višine, da mi nikjer v avtu ne zmanjka prostora :ok2

LP
Prikaži več možnosti

UM.design
UM.design

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 294
  • Avtomobil: Audi & BMW

Sem mal gledal...zakaj nekje piše da ma M coupe oziroma M roadster 315KM nekje pa 321??? :badidea

LukaMarko ima drug motor, drugo elektroniko - od 321 ks M3ja. 315 pa se nisem zasledil.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 646
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Morda je 315KM mišljena moč na kolesih, se mi zdi da američani tako merijo. Čeprav za ameriko vsaj navaden M3 sploh ni bil s 321KM.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

punkfan
punkfan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 309

Ameriskemu emu manjka skoraj 100KM. Kolikor se jaz spomnim so v M Coupeja vgrajevali 2 motorja, na zacetku tistega iz E36 Evo(321KM) v novejse serije pa iz E46 M3(325KM), za izgubo moci pa tovarna navaja spremenjen in krajsi izpusni sistem kot pri E46 M3...
Prikaži več možnosti

SIMI
SIMI

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 959
  • Avtomobil: :0) :0) :0)

Kolkor vem imajo za ameriški trg m3 z 3 litrsko prostornino le 240 konj, kar se pa M coupeja tiče pa mislim da ima 321 konj v Evropi, saj je isti motor kot pri M3!
Čas je denar!Imaš čas?:)

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW M
BMW M

.

• Globalni moderator
  • Sporočil: 9 146

pito, če si resen kupec, pojdi k lukamarko-tu in sprobaj, če je Avto dovolj velik. :)
Prikaži več možnosti

pito
pito

BMW fanatik

• Uporabnik

No ja ko bom čist v igri se bom že tolk angažiral, da bom se bom prej vsedu not.
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

Zgolj v vednost:
Na avto.netu se trenutno prodajata dve ti zverini, za moje pojme eden od najboljših avtomobilov. Enkrat, ko bo stanovanje končano... :-D
Glede elektronike in kupa pomagal...
Mogoče se motim, DDDDDjev coupe ima ASC, za Ma nisem ziher ali ga ima, verjetno pa da. Če pa ne je pa itaq THE ULTIMATE BEAST. :ok
Top of the top.
Me likes a lot.
LP
Austin
BTW: Sem ti kar malo fouš... :laugh

BMW Z3 - simply - purely medicinal. :)

Prikaži več možnosti

DAMC
DAMC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 837
  • Avtomobil: Mešalec in lopata....

Vozil se Z3 M coupe ( še preden ga je LukaMarko kupil) in lahko recem samo ,,kapo,, dol. To je pravi športnik. :ok :ok :ok

Subaru :confused ,,kaj pa vem,,???

P.S.: Tvoja višina 198 cm zna biti problem. Ampak se splača potrpeti.
Prikaži več možnosti

pito
pito

BMW fanatik

• Uporabnik

DAMC, kaj si mislu s tem Subaru, kaj pa vem? Kot, da Subaru al pa Micka nista športnika. Še dost bolj kot M coupe. Sta prava cestna dirkalnika, že praktično pripravljena za rally. No itak so vsi trije the best. Če je avto premajhen, pač ne moreš vozit na polno. Sej v go-kart sm se tud zvleku, sam pač nimam istih pogojev kot kak ki ima 1,70.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 326
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

DAMC, kaj si mislu s tem Subaru, kaj pa vem? Kot, da Subaru al pa Micka nista športnika. Še dost bolj kot M coupe. Sta prava cestna dirkalnika, že praktično pripravljena za rally. No itak so vsi trije the best. Če je avto premajhen, pač ne moreš vozit na polno. Sej v go-kart sm se tud zvleku, sam pač nimam istih pogojev kot kak ki ima 1,70.

Se mi je zdelo, da se poznava :-D A sta vidva s Petrom Dobnikarjem vcasih vozila gokart, ane? :wink
Prikaži več možnosti

pito
pito

BMW fanatik

• Uporabnik

Jerry, na žalost še nikol nism slišu za Petra Dobnikarja, tko da nisem taprav.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.