Skoči na vsebino

Cabrio pozimi

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
88 odgovorov v temi
lovestern
lovestern

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 589
  • Starost: 36
  • Avtomobil: BMW 740i & 318 iC

Pozdravljeni.

Na strani BMWslo.com v rubriki BMW avtomobili, kjer so predstavljeni vsi modeli BMW od leta 1949 naprej, sem zasledil naslednjo objavo iz podrubrike BMW serije 3 (E93) cabrio. Citiram:

"Četrta generacija cabria serije 3 je prva, ki se ponaša s kovinsko zložljivo streho, tako da je avto v bistvu CC (cabriolet coupe). Nova pridobitev pomeni, da bo avtomobil uporaben tudi v zimskem času, kar bo zagotovo všeč ljubiteljem vetra v laseh."

Kot bivši lastnik BMW Cabria s soft topom se z napisano trditvijo nikakor ne strinjam. Ne razumem zakaj cabrio ne bi bil uporaben tudi pozimi. Saj pa pri platneni strehi ne piha nikjer noter, tudi staljeni sneg ne pronica v notranjost. Je pa res, da večina lastnikov (med njimi se zadnji 2 leti bil tudi sam) cabriov, avte pozimi odjavi iz prometa, ampak ne zaradi morebitne "neuporabnosti" ampak zato, da avto obvarujejo pred soljo. Lastniki cabriev (sploh starejših) so povečini ljubitelji in jim ni nujno, da je avto pozimi v snegu in soli na cesti.

Moram priznati, da me je v času lastništva ogromno ljudi skeptično spraševalo: "Kaj pa pozimi?". Takšna vprašanja s strani nepoznavalcev in lastnikov vozil vrste Fiat Punto razumem. Moje izkušnje so bile celo pozitivno nasprotne. Res je, da se je avto znotraj, ko si ga ugasnil hitro shladil (ponoči in v slabem vremenu). A me je avto v hladnih, sončnih dnevih pozitivno presenetil z nenavadno prijetno toploto, ki se je nabrala pod platneno kapuco.

Zanima me, kakšne dejanske izkušnje v zimi in snegu imate vi? In ali se res strinjate s trditvijo, da cabrio s platneno streho pozimi ni uporaben?
Prikaži več možnosti

narra
narra

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 288
  • Starost: 29
  • Avtomobil: BMW

Po vsej Verjetno je uporaben, sam je kapuco treba redno vzdrževati in mazati.
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 164
  • Starost: 30
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Avto je seveda uporaben tudi pozimi . Ce je zunaj sonec se ti bo dejanko prej segrel znotraj kot navaden avto .

Problem se pojavi zaradi soli vode in zmrzali . Ce imas denar za menjat streho vsake 3-4 sezone potem se ti ne bo problem vozit v nasprotnem oprimeru ne razmisljal o voznji pozimi.

Cena menjave strehe je pa strosek minimalno 500€ ce so vsa tesnila OK.

Drugace si pa hitro na 1000€ :ok
LP Pirc
Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 613
  • Starost: 34
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

Moj skor oldi bo kr na tolpem in suhem čez zimo. :)
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

lovestern
lovestern

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja ja... Saj to vem. Kot ljubitelji stremimo k temu, da naše avtomobilčke (sploh če so starejši letniki) želimo obvarovati pred soljo in zmrzaljo. To je tudi razlog, zakaj cabrie odjavljamo in jih dajemo pozimi spat.

Predvsem me pa zanima, kakšen pogled na cabrio in zimo imajo tisti, ki pravijo, da cabrio pozimi ni uporaben? Mislim, ker ta trditev je postavljena tako, kot da ti pri cabrio pri 100 km/h začne noter pihat in noter snežit ali kaj ?!?!

No ja... ob minimalni negi zdrži streha tudi krepko več kot pa samo 4 sezone. Predpostavljam, da avto ni vedno zunaj na odprtem. Sigurno za streho ni dobro, da najprej čez noč nanjo zapade 30 cm snega, ki se potem počasi v dnevnem soncu tali...

No, da še mojo zgodbo povem: v lasti sem imel 318i (e30) cabrio, kjer je bila streha dokaj zdelana. Odkrito povedano je imela že kar nekaj lukenj, ki jih nisem krpal. Kot rečeno, sem od začetka avto vozil tudi pozimi. Sicer imam garažo, a sem avto zaradi majhnega klanca pred garažo puščal kar zunaj ob cesti, kadar je čez noč snežilo. S tem sem si prihranil kidanje snega in si zagotovil, da bom pravočasno v službi. Za vsak slučaj sem streho še dodatno prekril, a se ej izkazalo za nepotrebno. Če je ponoči res snežilo, sem sneg enostavno z metlo pometel s strehe in to je bilo to. Drugače je pa bil moj cabrio itak v garaži. Moram reči, da sem imel veliko večje težave takrat, kadar je deževalo. Pri luknjah je seveda kapljalo. No, ko sem nabral dovolj denarja sem streho tudi zamenjal z novo. Torej, želim reči le, da je bil avto tudi pozimi 100% uporaben.

Ko sem bil v lasti dveh avtov, je pa tudi cabrio čez zimo počival, a ne zaradi neuporabnosti!
Prikaži več možnosti

izzyd
izzyd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 576
  • Avtomobil: RR

reskiraš 1000€ za hard-top in se ne sekiraš več:evil

Pripete slike za predogled

• PB050680a.jpg
Prikaži več možnosti

kol6
kol6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 515
  • Starost: 55
  • Avtomobil: bmw 323 CiC

Jaz imam cabrio na novo in sem hard-top tudi nabavil.Mislim pa,da pri nas(Nova Gorica) ni panike.Si nisem predstavljal,da je platnena tako v redu narjena.
Prikaži več možnosti

izzyd
izzyd

BMW fanatik

• Uporabnik

streha je že v redu narejena, samo velika večina jih je nevzdrževanih, tako da se po nekaj zimah fizično poškoduje....
streha je iz tekstila in ta se z mrazom uničuje
za primer pustite na mrazu mokre (najljubše) kavbojke in, ko bodo zmrznjene, jih malo zmečkajte in boste viheli kaj bo nastalo iz njih:laugh
Prikaži več možnosti

kol6
kol6

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem dobil v redu streho,samo ni videla impregnacije,verjetno je bla menjana(l.95).Zdaj sem jo v redu impregniral in je v redu.Ja tudi jaz mislim,da je vzdrževanje zelo pomembno,še posebej sneg,led,mraz.
Prikaži več možnosti

lovestern
lovestern

BMW fanatik

• Uporabnik

streha je že v redu narejena, samo velika večina jih je nevzdrževanih, tako da se po nekaj zimah fizično poškoduje....
streha je iz tekstila in ta se z mrazom uničuje
za primer pustite na mrazu mokre (najljubše) kavbojke in, ko bodo zmrznjene, jih malo zmečkajte in boste viheli kaj bo nastalo iz njih:laugh

Upam, da se res ne najde kak talent, ki bi skušal pri -5°C zložiti vlažno, zamrznjeno streho (in jo s tem zmečkati...). Drugače pa kot mogoče veš, če je streha impregnirana ni nikoli vlažna. Impregnacija je pogoj za dolgo življenje platna.
Prikaži več možnosti

kol6
kol6

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja in tista pulitura zadnjega plastičnega "stekla" je po moje tudi pomembna(pokanje plastičnega "stekla",obarvanje rumeno).
Prikaži več možnosti

izzyd
izzyd

BMW fanatik

• Uporabnik

Upam, da se res ne najde kak talent, ki bi skušal pri -5°C zložiti vlažno, zamrznjeno streho (in jo s tem zmečkati...). Drugače pa kot mogoče veš, če je streha impregnirana ni nikoli vlažna. Impregnacija je pogoj za dolgo življenje platna.

hja, jaz to vem in sem jo tudi impregniral, pa čeprav je lepo postravljena za sedeži, samo marsikomu je pa preveč dat 50€ za negovalni - vzdrževalni set;

saj je tudi na tem forumu ogromno lastnikov BMW-jev, ki imajo avto samo zato, ker je pač BMW, pa neglede na to kakšen je:crazy
Prikaži več možnosti

M dreamer
M dreamer

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 077
  • Starost: 35
  • Avtomobil: BMW E36 1.8ist

saj je tudi na tem forumu ogromno lastnikov BMW-jev, ki imajo avto samo zato, ker je pač BMW, pa neglede na to kakšen je:crazy

Čestitam, si edini ki pozna vse člane tega foruma:-D
Bodi realen, je veliko takih lastnikov, ki imajo bmw samo zaradi značke, ampak
na forumu so 90% ali še več ljubitelji teh vozil in za svoje avte skrbijo:ok
Prikaži več možnosti

narra
narra

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 288
  • Starost: 29

Čestitam, si edini ki pozna vse člane tega foruma:-D
Bodi realen, je veliko takih lastnikov, ki imajo bmw samo zaradi značke, ampak
na forumu so 90% ali še več ljubitelji teh vozil in za svoje avte skrbijo:ok

:ok
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 520
  • Starost: 38

Jaz mojo streho redno čistim, z BMW-setom pa vsaj 2x krat letno, usnje pa celo 4x oz. ko se mi zahoče in imam malce več časa. Tako v E46 kot v E85 je usnje kot novo in me vsi sprašujejo ali čaram, tako da vam kak € več za nego ne bi smel predstavljati prevelik strošek v prid daljše življenske dobe materialov.
Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

JohnyB
JohnyB

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 170
  • Starost: 37
  • Avtomobil: 330ci cabrio M-technik

Jaz mojo streho redno čistim, z BMW-setom pa vsaj 2x krat letno, usnje pa celo 4x oz. ko se mi zahoče in imam malce več časa. Tako v E46 kot v E85 je usnje kot novo in me vsi sprašujejo ali čaram, tako da vam kak € več za nego ne bi smel predstavljati prevelik strošek v prid daljše življenske dobe materialov.

Taucher kako pa ti čistiš in mažeš streho ,ker sm namreč naročil bmwjev impregnator za streho in se moram spravit to izvest.A je v redu tudi če streho prvo zmočim z vodo in pod pritiskom operem sej je itak kr čista ko avto cel perem tudi streho operem,in nato nanesem impregnator gor z kakšno gobico na suho ali mokro streho in počakam da se posuši.
Ali je možno tudi nanašanje impregnatorja na čisto suho streho???hvala za odgovor:ok2
"God gives talent. Work transforms talent into genius." E39 523i,E46 318i,E39 528i,E46 330ci cabrio
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

E30
E30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 254

http://forum.bmwslo....?t=27034&page=2

Post no:#20:ok

Imam pa letosnjo (no in zacetek naslednjega leta) zimo uporabljat cabrio, ker 2 avto se ni pripravljen. In ne vidim razlogov, ce z streho delas vsaj po zdravi logiki, ce se avto opere predno gre na toplo - sol - nebi smelo bit problemov s s streho. Saj ni iz papirja. Poleg tega se res hitreje segreje kot pleh!!
Član KOS

Objavljena slika

Vozimo VSAJ po omejitvah, če po predpisih nočemo/moremo ....
Prikaži več možnosti

lovestern
lovestern

BMW fanatik

• Uporabnik

A je v redu tudi če streho prvo zmočim z vodo in pod pritiskom operem sej je itak kr čista ko avto cel perem tudi streho operem,in nato nanesem impregnator gor z kakšno gobico na suho ali mokro streho in počakam da se posuši.

Eno pranje strehe pod pritiskom uniči streho enako kot 5 zim skupaj brez impregnatorja. Na platno nikoli s pritiskom!!!
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 164
  • Starost: 30
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Eno pranje strehe pod pritiskom uniči streho enako kot 5 zim skupaj brez impregnatorja. Na platno nikoli s pritiskom!!!

Tako je :ok
LP Pirc
Prikaži več možnosti

E30
E30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 254

Tako pravijo, ja....me je vceraj v pralnici tip gledal, kot da sem z lune padu, kosem mu rekel da naj z fapom samo okoli avta pocisti in naj ne sprica po strehi:cool (se je mudilo na panoramsko:-D)
Član KOS

Objavljena slika

Vozimo VSAJ po omejitvah, če po predpisih nočemo/moremo ....
Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov