Skoči na vsebino

Mini Clubman - testna vožnja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
13 odgovorov v temi
Andi
Andi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 150

Ste že dobil pošto?

Gre kdo na testno, da vidmo kako se tale neposrečena truga pele?

http://www.carupdate...lubman-side.jpg
Prikaži več možnosti

red_S
red_S

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 42
  • Avtomobil: R56 S

Nič še ni prišlo.

Bom ga pa šel sigurno testirat! :-D
Lp Damir
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 046
  • Avtomobil: Mini S TM

sem dobil že v soboto. če bom v soboto v lj se vidimo, drugače bo pa test kdaj kasneje :ok

Lp
GreenHell R53 powered by Team Molecula and AK New MINI Drivers

Prikaži več možnosti

Mirek
Mirek

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 347
  • Avtomobil: VW Käfer

Tudi jaz dobil vabilo, pridem na kafe in se moram pozanimat če pride CLUBMAN JCW :laugh.

LP
Little Blue BOX
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 454
  • Avtomobil: mini cooper CVT

Ola. Jaz sem si danes pri Petri rezerviral kombi S-a v soboto za pol urice.
Poročam potem, kako je blo.
LP
Ni umetnost voziti slab avto hitro, umetnost je voziti dober avto počasi. :)
Prikaži več možnosti

Andi
Andi

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Potem se pa vidva:)
Prikaži več možnosti

zanet
zanet

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 158
  • Avtomobil: MINI One, BMW 318Ci

Bel mini clubman s črno streho je od danes v salonu AA!
Meni je smešen....

lp
Prikaži več možnosti

Mirek
Mirek

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 347
  • Avtomobil: VW Käfer

Kako je bilo na predstavitvi?
Little Blue BOX
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 046
  • Avtomobil: Mini S TM

Avto je po izgledu zelo zanimiv, sploh tisti belo/črni Cooper v salonu :mljask Lega ter obnašanje na cesti na žalost nista podobna MINIju kakor hvalijo vse reklame. Zadek je pretežak oz vzemetenje premehko in ob hitrih spremembah smeri zadek močno niha ter prehitro prehaja v drsenje. Mogoče so bile za to delno krive preozke ter premajhne zimske pnevmatike (195/55/16). Testiran model je bil Cooper S- teh 174 konjev je bilo definitivno preveč za to kračo, ker je še v 3 prestavi vrtelo v prazno in vse moči nikakor ni bilo mogoče spraviti na cesto. Za moje pojme bi bil takle Clubman idealen potovalni MINI v kombinaciji z dizlom, avtomatiko in tempomatom :okZa sobotne užitke pa na žalost ni željene direktnosti.

Bi bil pa tudi nadvse idealen avto za prevažanje predsednika od kafane do kafane, da ne bo pomote, predsednika MINI kluba se razume :laugh :beerKdo se bo skorajžil in ga prvi kupil ter se ponudil za klubskega šoferja? :laugh Stranska dvojna vrata imajo res že nekaj limozinskih genov :)

Lp
GreenHell R53 powered by Team Molecula and AK New MINI Drivers

Prikaži več možnosti

imprezoo
imprezoo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 045
  • Avtomobil: Bmw

tudi jaz sem danes voil clubmana cooper s.
Morm rečt da avto kar konkretno potegne, in ja res koplje še v 3 prestavi,
pomoje bi blo treba 17ke gor dat potem bi blo pa OK, malo sem razočaran nad lego, nekako preveč se nagiba ni stabilen ne vem če bi se upal hitro peljati z njim po kakšni ovinkasti cesti.
In pa še zadnja minus točka je preglednost ko voziš v rikverc dejansko zelo
malo vidiš OBVEZNO PARK SENZORJI.
Toliko z moje strani, lp!
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik

Ola, da se oglasim še jaz, ki sem prišel prvi in odšel zadnji. :-D :ok2
Najprej hvala AA ter Petri in njeni ekipi za res lep preživeto sobotno dopodne!
Clubman me je z obliko prijetno presenetil, zlasti salonski primerek, v belo črni kombinaciji :metalc, testni S pa mi nekako ni potegnil. Temnosiv s črno streho me je preveč spominjal na oblačno vreme pred nevihto. MINIju pašejo bolj vpadljive ali pa nenavadne barve. Pa tudi zimski pnevmatike so bile nameščene na meni najmanj všečnih 16" platičih.
Kar se notranjosti tiče je razvajal z usnejnimi sedeži (brez gretja:napaka), satelitsko navigacijo (izjemno nepregleden merilnik hitrosti :blackeye - zato si ga je koristno nastaviti na prikazovalnik v obratomeru), HI-FI ozvočenjem, ki pa ga žal nisem utegnil preizkusiti, saj ni bilo nobenega CD-ja, meni pa se ni dalo iti v moj avto po moje).
Ker je bil avto popolnoma nov (dobil sem ga z 218 prevoženimi km, tudi motorja nisem gnal v (pre)visoke obrate. Na srečo je vsaj olje in turbino ogreval pred mano Miha... :ok2
Glede na izkušnje z vožnjo S-a po portoroških cestah, ki so bile drseče in valovite, se je clubman na cestah okoli Trzina obnašal veliko bolj kultivirano. Nekaj zaradi dodatne teže, nekaj pa tudi zaradi tega, ker se je motor zaradi neutečenosti vrtel v "ekonomičnih" obratih (neverjetno nizka poraba v 6. pri 90 km/h).
Kar se tiče nagibanja in mehkobe podvozja mi je v povezavi z karavansko (kombijevsko) obliko karoserije to ustrezalo. Navsezadnje je avto mišljen tudi za prevoz kakega mlajšega družinskega člana na zadnjih sedežih.
Tako tudi hitro ugotovimo, da značaju in namembnosti avtomobila bolj ustreza 1.6 l N/A motor ali pa turbodizelski. Saj ne, da bi se branil 175 vrancev v S-u, ampak enostavno niso potrebni. Raje bi razliko investiral v bogatejšo opremo.
In ko smo že pri ceni: salonski cooper, ki ima res "lepo" opremo stane nekaj čez 28 evrskih tisočakov, o ceni testnega S-a pa raje ne bi....
Lp
Prikaži več možnosti

Andi
Andi

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Še moje mnenje:

Avto za kakšno mamico, ki bi rada imela Minija pa so ji bili dosedanji Mini modeli premajhni.

Ko sva z Wolfom razstavila ptrljažnik; Clubman ima dvojno dno+še prostor za rez. kolo; sva ugotovila, da je prtljažni prostor prav spodobnih mer.

Avto v primerjavi z serijskim R53 opaznooo bolj potegne čeprav ga je mogoče mal več skupaj. Predvsem se pozna večji navor ampak ne vem no... v tem avtu ne čutiš tiste športnosti, neposrednosti kot jih lastniki R53. Ampak jasno; avto je narejen za čim širši krog kupcev. Je pa res kar je že Anže rekel, v tem avtu se vidi samo dizel s čisto spodobnimi 110 konji. Za 175PS je avto enostavno preveč mehak, se ga pa da še lepše peljat z ročno (kot R53) skozi kak ovinek; se pozna da ma neki zadka.
Prikaži več možnosti

Andi
Andi

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Par fotk:

http://Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika
Naš strojnik Wolf tik pred tem, da zleze med auspuhe nove M3-jke:)
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik

He he, tuki sm gledu hladilne reže zadnjega M-diffa.
Lp
Prikaži več možnosti