Skoči na vsebino

Alarmne naprave

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
44 odgovorov v temi
Dee
Dee

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 290
  • Avtomobil: e92/e93

Alarme dela Iztok . Jaz sem ter tja kaksnega skupaj dam do konca in zmontiram. Dvema forumasema sem montiral njegov alarm - eden je ze kr stalna stranka bi se lahko reklo :ok

Kako bi se lahko pol mi2 kj dogovorila namrec iztok je priporocal tebe ker njemu primankuje casa :frown mas kake njegove nacrte oz da se kaj meni predstavis pa da vidimo kaj bi bilo zame najbols in da to izberemo zmontiramo in opravimo:confused :ok2
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 809
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Kako bi se lahko pol mi2 kj dogovorila namrec iztok je priporocal tebe ker njemu primankuje casa :frown mas kake njegove nacrte oz da se kaj meni predstavis pa da vidimo kaj bi bilo zame najbols in da to izberemo zmontiramo in opravimo:confused :ok2

Trenutno tezko . Ker sem prvo kot prvo sem ternutno bolan in doma bolj kot ne lezim :frown , kot drugo imam pa se dva avta za zarihtat, en alarm in enga kompletno menjavo luci + montazo xenonk .

Naceloma se lahko zmeniva samo bos mogel pac pocakat :ok

Lahko me poklices pa se bova zmenila : 031/359-117 po 17h

LP
LP Pirc
Prikaži več možnosti

Dee
Dee

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 290
  • Avtomobil: e92/e93

uredu se bova zmenila za termin te bom poklicu

hvala :ok

Trenutno tezko . Ker sem prvo kot prvo sem ternutno bolan in doma bolj kot ne lezim :frown , kot drugo imam pa se dva avta za zarihtat, en alarm in enga kompletno menjavo luci + montazo xenonk .

Naceloma se lahko zmeniva samo bos mogel pac pocakat :ok

Lahko me poklices pa se bova zmenila : 031/359-117 po 17h

LP

Prikaži več možnosti

tmark
tmark

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 58
  • Avtomobil: BMW X1

Da ne bom nove teme odpiral . sem najdel tole iz leta 2007 :)

Zanima me kakšna je zdaj situacija z alarmnimi napravami. Sam se bom z novim X1 vozil tudi po Vzhodni Evropi in me zanima kako bi bilo najbolje zrihtat dobro zaščito. Torej, da mi ga ne odpeljejo.
Ne vem, če Iztok in Pirc še montirata alarme, tako da če ima kdo kakšno svežo informacijo, bi bil zelo hvaležen?

Thx!
Prikaži več možnosti

Bavarian Murder Weapon
Bavarian Murder Weapon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 023

alarm je brezveze.. rajše kakšno drugo zaščito proti kraji.. to pa zato ker se mi je lansko leto vsakič vklopil alarm (neka napaka).. in tudi ponoči ni nikoli noben prišel pogledat kaj se dogaja :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 631
  • Avtomobil: Rdeča raketa

In kaj predlagaš kot alternativo? Nekateri pravijo kasko, ampak kaj ti pomaga kasko v Kijevu, uro zatem ko avta ni več. Ti bo zavarovalnica dostavila avto v roku (recimo) 1 dneva na tvojo lokacijo? Še doma se zna zgodit da bo imel borbe z njimi da mu povrnejo vrednost avtomobila.

Iztok Z je že leta nazaj dobro rekel: dober individualen alarm, katerega sestavo ne pozna nihče drug, je zlata vreden.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

tmark
tmark

Novinec

• Uporabnik

Iztok Z je že leta nazaj dobro rekel: dober individualen alarm, katerega sestavo ne pozna nihče drug, je zlata vreden.

Pa mogoče veš kje bi lahko tak individualen alarm nabavil? Se strinjam s tabo, da mi kasko bolj malo pomaga nekje v tujini in imaš v vsakem primeru kup težav. Zato bi rad "investiral" v kaj takega pa ne vem kam naj se obrnem. :damn
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 631
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Drugače mislim da bi ti Pirc znal naprej pomagat. Tudi na njegovi strani piše da se da individualno to uredit.

Iztok, po mojih podatkih, tega več ne dela, vsaj v večjem obsegu, lahko pa ga poskušaš kontaktirati.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

tmark
tmark

Novinec

• Uporabnik

Sem malo raziskoval - kaj pravite na GPS sledenje + avto alarm:
http://www.globepoin...5&detailID=5564

Brez naročnine!
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 022
  • Avtomobil: BMW x

... Brez naročnine!

Ja, ampak samo za najem portala. Naročnino oziroma prenos podatkov pa boš še vedno plačeval po tarifi mobilnega operaterja. Min. strošek je cca. 7€, za v tujini pa še krepko več ... ;)

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

RPM
RPM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 568

Če je ravno debata o alarmih in tatovih....
Kaj pravite na blokado avtomatskega menjalnika v smislu skrite tipke in blokado štifta v poziciji "P" ? Je ta način koristen ali obstaja še kak drug-boljši?

Avto ima original alarm z senzorji gibanja v notranjosti vozila, izklopi se samo z daljincem oz. ključem v ključavnici. Če ga odprem z zunanjo ključavnico (ki je itak blindirana- na voznikovih vratih :) ) imam nekaj sekund časa, da dam kontakt in tako izključim alarm, kar pa ne velja za prtljažnik. Ko odpiraš s ključem prtljažna vrata se alarm sproži v isti sekundi in traja dokler ne prepležeš notranjost in daš kontakt.
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Če je ravno debata o alarmih in tatovih....
Kaj pravite na blokado avtomatskega menjalnika v smislu skrite tipke in blokado štifta v poziciji "P" ? Je ta način koristen ali obstaja še kak drug-boljši?

Avto ima original alarm z senzorji gibanja v notranjosti vozila, izklopi se samo z daljincem oz. ključem v ključavnici. Če ga odprem z zunanjo ključavnico (ki je itak blindirana- na voznikovih vratih :) ) imam nekaj sekund časa, da dam kontakt in tako izključim alarm, kar pa ne velja za prtljažnik. Ko odpiraš s ključem prtljažna vrata se alarm sproži v isti sekundi in traja dokler ne prepležeš notranjost in daš kontakt.

BV ...smo imeli lih debato okoli CAN-BUSa . Preko tega se da delat cudeze.

Nekje sem zasledil celo to, da se da preko bluetooth sistema in nato preko can-bus vpklapljat razne funkcije ...

Tako stikalo bi bilo zanesljivo le ce se blokira zagon motorja in to tako da je fizicno ustavljen. Sepravi, da ob vklopu pride do tega da se "odreze" vitalno napajanje dolocene motorne enote ali kompletne motorne elektronike ... tako na grobo vec pa ne bi po forumu .

Urejal Pirc, 08.06.2010, 18:42.

LP Pirc
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem malo raziskoval - kaj pravite na GPS sledenje + avto alarm:
http://www.globepoin...5&detailID=5564

Brez naročnine!

To delam tudi jaz.

GPS sledenje . Osnovni paket te pride 12€ z DDV mesecno. Potem pa dodatne funkcije zadevo rahlo podrazijo.

Sama naprava je pa cca. 250€ z DDV. Po nakupu je tudi tvoja in ti ostane v kolikor preklices narocnino.

V kolikor te resno zanima mi poslji PS :ok
LP Pirc
Prikaži več možnosti

RPM
RPM

BMW fanatik

• Uporabnik

BV ...smo imeli lih debato okoli CAN-BUSa . Preko tega se da delat cudeze.

Nekje sem zasledil celo to, da se da preko bluetooth sistema in nato preko can-bus vpklapljat razne funkcije ...

Tako stikalo bi bilo zanesljivo le ce se blokira zagon motorja in to tako da je fizicno ustavljen. Sepravi, da ob vklopu pride do tega da se "odreze" vitalno napajanje dolocene motorne enote ali kompletne motorne elektronike ... tako na grobo vec pa ne bi po forumu .

Hmmm:confused
Gre za starejši tip VW (passat) letnik 04.
Tako, da ni opremljen z CAN-busom ampak klasika, se ne spoznam tolko na to.

Ta za odklop določenih komponent elektrike motorja se mi dopade ampak, če zlomi ključavnico, lahko avto "potisne", do določenega mesta in ga tam .... .

Ta z menjalnikom je meni smiselna predvsem iz razloga, da avta ne moreš premikati kljub temu, da si recimo presilil ključavnico, kajti tisti hakeljc še vedno drži ročico v poziciji "P" za sprostitev pa moreš pritisniti zavorni pedal (automatik kot automatik), razen če je hakeljc mehak-tanki in ga z malo več sile presiliš tako, da poči?

Če se ti, da in imaš čas mi pa lahko po ZS napišeš na kateri "modul" je najbolje narediti zaporo s stikalom:)

Urejal RPM, 08.06.2010, 19:13.

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Hmmm:confused
Gre za starejši tip VW (passat) letnik 04.
Tako, da ni opremljen z CAN-busom ampak klasika, se ne spoznam tolko na to.

Ta za odklop določenih komponent elektrike motorja se mi dopade ampak, če zlomi ključavnico, lahko avto "potisne", do določenega mesta in ga tam .... .

Ta z menjalnikom je meni smiselna predvsem iz razloga, da avta ne moreš premikati kljub temu, da si recimo presilil ključavnico, kajti tisti hakeljc še vedno drži ročico v poziciji "P" za sprostitev pa moreš pritisniti zavorni pedal (automatik kot automatik), razen če je hakeljc mehak-tanki in ga z malo več sile presiliš tako, da poči?

Če se ti, da in imaš čas mi pa lahko po ZS napišeš na kateri "modul" je najbolje narediti zaporo s stikalom:)

Kaj pa ce ti enostavno zbrika zadevo v N ?

A pa ti dejansko mislis, da bo sel kdo krast 04 letnik pasata ?

Krade se aktualne avte, ki so zanimivi ce ne drugega zaradi rezervnih delov. Skor 7let starga avta, ki jih je kot listja in trave pa ne bo kradel nihce ... mogoce iz objesnosti ...

Pa tud tak ko se bo spuscal krast avto bo imel stvari zelo dobro razciscene ...

Jaz osebno ti blokado teh klasicnih alarmov deaktiviram v nekaj deset minutah brez da vem za katerega proizvajalca je. Ce pa ze v naprej vem za kater avto gre ali pa se za kater alarm gre sva pa fertih v nekaj minutah. Da o teh na hitro not vrzenih stikalih ne govorimo :blackeye

Kar se tice pa izvedb blokade pa kot ze omenjeno preko foruma ne razpravljam ...
LP Pirc
Prikaži več možnosti

tmark
tmark

Novinec

• Uporabnik

To delam tudi jaz.

GPS sledenje . Osnovni paket te pride 12€ z DDV mesecno. Potem pa dodatne funkcije zadevo rahlo podrazijo.

Sama naprava je pa cca. 250€ z DDV. Po nakupu je tudi tvoja in ti ostane v kolikor preklices narocnino.

V kolikor te resno zanima mi poslji PS :ok

Ja me tudi zanima - čeprav bi bolj GSM funkcijo, danes sem te jaz popoldne klical glede alarma z GSM funkcijo, pa si rekel, da se jutri slišiva, da boš preveril, če se še da dobit. U glavnem te jutri pokličem, bova najdla kakšno varianto.
Prikaži več možnosti

RPM
RPM

BMW fanatik

• Uporabnik

@Pirc
Hvala za nasvet.
Srečno

Urejal RPM, 08.06.2010, 20:39.

Prikaži več možnosti

corvette
corvette

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 452

Da ne odpiram nove teme - zanimiva rešitev alarma, ki ima za PIN oz. zaščito kombinacijo pritiska obvolanskih komand.

https://www.zurnal24...aja-igla-315146

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 954
  • Avtomobil: BMW

Napravica bi morala biti nameščena nekje v bližini osrednjega računalnika, kako pa bo drugače lahko sprejemala ukaze obvolanskih komand? Torej ne more biti namescena drugje, ali pač?

Zanimiv pristop.
Prikaži več možnosti

BMW-Mojster
BMW-Mojster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 523
  • Avtomobil: BMW E46 M-Tech, E39

Bolj diskretno in hitreje je prek dodatnega RFID ključa (kartica, obesek, pametni telefon,...). Sicer pa v tem kako voznik odklene alarm ni bil nikoli problem, to ni bistvo alarma!

Bistvo alarma je, da je lastniku povzročeno najmanj škode - pa naj gre za krajo, vandalizem, samovžig,...

Za nekatere primere pomaga žal zgolj stalno fizično varovanje, torej tudi tukaj gre za kompromis med ceno in verjetnostjo povzročitve škode, podobno kot pri zavarovanjih.  :)

========== BMW ==========
///- CHAMPION ALL THE TIME -\\\

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.