Skoči na vsebino

Gradnja hiše

* * * * - 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
3628 odgovorov v temi
Gajsa
Gajsa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 820
  • Avtomobil: F31 316d

A ima kdo kaj izkušenj z montažnimi hišami, kako se kaj obnesejo po daljšem obdobju?
Prikaži več možnosti

sharkEr
sharkEr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 909
  • Avtomobil: Ape 50

Srečni vi gorenci,štajerci,prekmurci ki lahko kupite parcelo za normalen oz. poceni denar:)....tukaj pri nas na obali so parcele ze skoraj drazje od hiš:blackeye....se prodajajo tudi po 500k in več evrov:crazy...če maš 100k evrov v zepu ne moreš kupit ama ništa:blackeye
Prikaži več možnosti

BMW M
BMW M

.

• Globalni moderator
  • Sporočil: 9 144

kaj je to za en kozouc? Swis wanna be :laugh

Boris ni nič konkretno povedal kaj želi - ali bo to moderna hiša, ali bo to njegovo stalno bivališče (glede na to, da je napisal, da bo brez garaž, se še ne ve :) ) ... Zato sem mu predlagal naj pride pogledat. ;)
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 086
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Boris ni nič konkretno povedal kaj želi - ali bo to moderna hiša, ali bo to njegovo stalno bivališče (glede na to, da je napisal, da bo brez garaž, se še ne ve :) ) ... Zato sem mu predlagal naj pride pogledat. ;)

ja sek nisem nič slabega mislu, ampak zgleda kot gorska koča ;)

Ja obala je uffff draga........... pri nas sploh nevem kje dobiš parcelo, mogoče tam kamr je duhec alpa kje r je veloče, še to je :crazy drago

100k€ obala....garsonjega ali pa zelo majhno stanovanje :confused
Prikaži več možnosti

Carlito
Carlito

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 60

Mene pa zanima kolko pridejo cene takšnih hiš in ali so primerne za naše podnebje (sneg pa to). Zanima me tudi kakšne temelje imajo?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bojek
bojek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 777
  • Avtomobil: bmw /crem de la crem/

kaj je to za en kozouc? Swis wanna be :laugh

evo tako nekako sem mislu, seveda ne tako velika ampak stil.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

sorry za velikost ma jst in mac nisva prijatelja, ce kak mod. zmanjasa je tudi ok

LP

Evo Darkič to je nekaj po mojem okusu, nekaj kar ne najdeš glih za vsakim vogalom. Zgledala pa naj bi nekako takole velikost cc max 15x15, atrijska streha z naklonom 1,2, ali več kapnica /ker zaradi podnebja pri nas ravni ne zaupam/ zidana kritina opečna ali keramična ,jedilnica in dnevna soba povezani cc 50m/2, kuhinja ločena, 2 sobi in ena spalnica, ki pa naj ima svojo večjo kopalnico in vgradne omare tak da lahko v njej hodiš, ostali sobi naj imata svojo kopalnico z tuš kabino in ločenim wc-jem, kuhinja naj ima shrambo, rabimo še utiliti kjer bo tudi peč za plinsko kurjavo eventualno naj bi bil zraven še manjši kabinet v delu dnevne sobe in jedilnice pa dimnik za kamin
Drugače pa Darkič si res fant od HUDIČA :laugh

A še ena malenkost , hiša bo stala skoraj v centru MS na parceli 870m/2, tak da na žalost predlogi @bmwm ne pridejo v poštev
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW M
BMW M

.

• Globalni moderator

A še ena malenkost , hiša bo stala skoraj v centru MS na parceli 870m/2, tak da na žalost predlogi @bmwm ne pridejo v poštev

To pomeni, da se seliš v MS?
Prikaži več možnosti

bojek
bojek

BMW fanatik

• Uporabnik

Do takrat bo preteklo še nekaj Mure in spila bova še kar nekaj špricerov ter napisala mnogo postov. Drugače pa tvoja predvidevanja držijo, sem namreč rojen Sobočanec in se življenja na vasi nikoli nisem mogel prav navaditi
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

911
911

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 713

Srečni vi gorenci,štajerci,prekmurci ki lahko kupite parcelo za normalen oz. poceni denar:)....tukaj pri nas na obali so parcele ze skoraj drazje od hiš:blackeye....se prodajajo tudi po 500k in več evrov:crazy...če maš 100k evrov v zepu ne moreš kupit ama ništa:blackeye

Jaz sem hvala bogu dobu parcelo, sam tam kjer bom gradil, Cerklje na Gor., se pa cene gibljejo med 150-250 eur na meter.

Ko smo pa že pri ultra modernih oblikah, se pa moramo zavedati, da ni rečeno, da dobite gradbeno dovoljenje za to, saj se mora objekt nekako ujemati z okolico in pokrajino v kateri se gradi. Tako da kar po lokacijsko informacijo pa potem do projektantov, da vidita kakšne posegi so sploh dovoljeni.
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Mene pa zanima kolko pridejo cene takšnih hiš in ali so primerne za naše podnebje (sneg pa to). Zanima me tudi kakšne temelje imajo?
Objavljena slika

Tega si mi2 nemoreva privoščit, redko kdo si lahko......ket je muzej sedaj.......naše podnebje, nevem kako imaš ti podnebja ampak ri nas bi se dalo živet v taki hiši, seveda tehnologija je napredovala bistvano tako da se da.....sneg, jst snega ne vidim, ampak ko ga vidim ga ni več kot 10cm oz 5cm.

Ti je narisal oz. sprojektiral eden izmed 5ih največjih arhitektov vseh časev, tako da to stoji......( spet slovenščina me jeba :damn ) čene bi ti kaj razložu oz povedu......je pa to železna konstrukcija kot Segram( nevem če sem prav napisal) stolpnica v NY.......

LP
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Jaz sem hvala bogu dobu parcelo, sam tam kjer bom gradil, Cerklje na Gor., se pa cene gibljejo med 150-250 eur na meter.

Ko smo pa že pri ultra modernih oblikah, se pa moramo zavedati, da ni rečeno, da dobite gradbeno dovoljenje za to, saj se mora objekt nekako ujemati z okolico in pokrajino v kateri se gradi. Tako da kar po lokacijsko informacijo pa potem do projektantov, da vidita kakšne posegi so sploh dovoljeni.

To je pa tudi res........... ampak v sloveniji mislim da ni nekih hudih zakonov okoli tega..........vsaj po "modernih" ( navednice ker meni se to zdi normalno, normalno se mi zdi pa ne prav normalno, sorry ) hišah ki sem jih videl na primorskem ( res da jih je bore malo) pa so se precej razlikovale od ostalih "normalnih" ena dobra je blizu ankarana......absolutno zelo lepa

Ja bojek ko bo malo več casa ti bom naredil kako idejno zgradbo......

To je pa samo moje mnenje.........kopalina ob sobi kot imajo amerikanci je zelo nehigjenična oz. neznam razložit preveč dobro, v vseh knjigah za arhitekturo in to specifičnih kjer so vse standardne mere gradbenih elementov od recepta za beton do notranjih mer prostorov kjer je pohištvo, piše da je vedno dobro med sobo in spalnico, če se že dela soba z kopalnico, postavit en majhen pred prostor, prav zaradi higjene.
Prikaži več možnosti

bojek
bojek

BMW fanatik

• Uporabnik

Brez skrbi po lokacijski informaciji je taka gradna v mestu dovoljena :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bojek
bojek

BMW fanatik

• Uporabnik

Kopalnica ni bla mišljena z direktnim prehodom iz spalnice, bolj je bilo mišljeno, da pripada starševski spalnici
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Evo Darkič to je nekaj po mojem okusu, nekaj kar ne najdeš glih za vsakim vogalom. Zgledala pa naj bi nekako takole velikost cc max 15x15, atrijska streha z naklonom 1,2, ali več kapnica /ker zaradi podnebja pri nas ravni ne zaupam/ zidana kritina opečna ali keramična ,jedilnica in dnevna soba povezani cc 50m/2, kuhinja ločena, 2 sobi in ena spalnica, ki pa naj ima svojo večjo kopalnico in vgradne omare tak da lahko v njej hodiš, ostali sobi naj imata svojo kopalnico z tuš kabino in ločenim wc-jem, kuhinja naj ima shrambo, rabimo še utiliti kjer bo tudi peč za plinsko kurjavo eventualno naj bi bil zraven še manjši kabinet v delu dnevne sobe in jedilnice pa dimnik za kamin

Se bom podal malo v tole kar si napisal, to ne bom naredil takoj, ker že nekaj časa ne počnem tega ( 4 leta ). Upam da bo še kak veloce in jaht designer kaj naredil............veloce največ on je sposoben in po mojem kar sem jaz videl ima tudi dobre ideje glede tega ( veloce :metalc ). Jaz bom bolj idejno naredu vse kar bom naredu. ( bo treba it študirat hmali še arhitekturo dio porco!!! )

LP
Prikaži več možnosti

diabolo2
diabolo2

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 492
  • Avtomobil: bmw e60 525d

Bojek, k nam lahko prideš pogledat tole "čudo". :)

to pa bi tudi mene zanimalo,ker moja linda tudi že pritiska,da bi htela imeti svojo bajto. definitivno moj stil. kolk te je stala cela investicija?

njej pa bolj take ustrezajo konzervativne...

http://www.lumar.si/...bno/evita-200-0
http://www.juting.com/pika_mk71.php le da bi naj mela ene 150m2 hehe
Prikaži več možnosti

diabolo2
diabolo2

Banned

• Izključen

@bojek naj se ti to uresniči,držim pesti. dizajn je res ta pravi in edinstven.
Prikaži več možnosti

diabolo2
diabolo2

Banned

• Izključen

@bojek..bilo pa zanimivo izračunati kalkulacijo investicijo in jo primerjati z @gerčijevo.
Prikaži več možnosti

gucci23
gucci23

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 837
  • Avtomobil: Executive & SUV

Ajde Gerchy napiši kolko stane tisto čudo, ker me res zanima, pa kolko je to m2, če imaš še kakšno razporeditev prostorov tudi nebi blo slabo, da vidimo, če je pa postavljeno, pa kakšno sliko not zalepi, da vidimo to v okolju.
Od poraza do poraza do končne zmage!
Prikaži več možnosti

BMW M
BMW M

.

• Globalni moderator

Ajde Gerchy napiši kolko stane tisto čudo, ker me res zanima, pa kolko je to m2, če imaš še kakšno razporeditev prostorov tudi nebi blo slabo, da vidimo, če je pa postavljeno, pa kakšno sliko not zalepi, da vidimo to v okolju.

Postavljeno je, ampak ne vem, če je že finito.
Prikaži več možnosti

gucci23
gucci23

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 837
  • Avtomobil: Executive & SUV

Je res lepo in fancy!:ok
Od poraza do poraza do končne zmage!
Prikaži več možnosti