Skoči na vsebino

Potrebujem pomoč računalničarjev

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
9984 odgovorov v temi
mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 397
  • Avtomobil: 335i

Je kupljen v trgovini z multimedijsko robo. Pa še to zato, ker so ji ga kupili starši, ki se na to ne zastopijo kaj dosti. Potem se moram pa jaz ukvarjat s tem.. Drugače pa točno drži, da kolikor denarja toliko muzike. Za svoj računalnik mi niti na kraj pameti ne pride, da bi ga takole kupil.

Ampak to mi v tem trenutku 0 ne pomaga. Računalnik ima sicer še garancijo, in ga bomo pač nesli nazaj. Vprašal sem zato, ker sem mislil da je mogoče kakšna SW težava, ki bi jo lahko rešil brez servisa.. Pa vidim da po vsej verjetnosti ne.
Prikaži več možnosti
    • miho1 je všeč

Domzalcan
Domzalcan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 777
  • Avtomobil: e39 530dTA

Poglej malo v Control Panel -> System - >

potem zgoraj klikni Hardware in Device Manager...

Potem pa malo prvo poglej če so tam kaksni klicaji. ali pa vprašaji...

Če ne preveri driverje za osnovno plato.

Enkrat e39, vedno e39!  :-D :-D :-D :-D :-D

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Pa event viewer pogledat tut velikokrat koristi ;) ... če boš dal export loga in ga prilepil sem, ti bo kateri od računalničarjev veliko lažje dal bolj konkreten nasvet kaj bi lahko bilo, saj večina napak na SW in HW zapiše kaj v Event viewer.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik

Tam pod Device Manager ni nobenih problemov. Pa tudi sicer, sem v Everestu malo testiral procesor, spomin, ipd., pa vse deluje normalno. Samo ko se pa dela kaj z optičnim pogonom, pa celoten sistem začne je*at.
Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik

V Event Viewerju ni nobenih napak - razen nekaj Application Hang-ov, ker sem med snemanjem CDjev odprl preveč procesorsko in spominsko zahtevnih programov pa mu ni zneslo (audio editing, video editing...).
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj pa BIOS ... si probal že kaj prerasporediti device na druge IRQje? To tudi včasih pomaga pri kakšnih problemih z HW?
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisem še 0.. Sem upal da bo kakšna lažja rešitev (SW) oz. da je to mogoče kak znan problem. Ampak bo zgleda najbolje kar lepo na servis dat.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisem še 0.. Sem upal da bo kakšna lažja rešitev (SW) oz. da je to mogoče kak znan problem. Ampak bo zgleda najbolje kar lepo na servis dat.

Poizkusi prvo potegnit čist zadnji Chipset za tvojo plato (če veš katera je notr) pa bo mogoče pomagalo, če je problem kje v driverjih za vodila, itd.

Lahko pa da je enostavno slaba DVD komponenta, pa se ti obeša, k ne more brati medijev ... za to boš pa itak moral na servis.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • mjemec je všeč

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 063
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Si kaj gledal obremenitev procesorja medtem, ko se zacne zadeva zatikat? Ima DVD enota vkljucen DMA transfer? Je DVD SATA, ali je IDE?... ce je slednji so lahko problemi, s tem ,da nekatere plate ne prebavljajo na kanalu eno enoto, ce je ta nastavljena na "slave", ali se slabse je, ce je nastavitev na CS (cable select)...

Je sistem bil nalozen v stacuni, ali si ga sam nalagal?
Prikaži več možnosti
    • mjemec je všeč

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik

Obremenitvi procesorja in spomina sta povsem normalni - povišani sicer, ker pač procesi tečejo, ampak nikoli za več kot polovico.
Sistem sem nalagal sam, vse je potekalo brez problemov, OS je WinXP SP2 ki sem ga imel že vsaj na dveh računalnikih in je povsod delal perfektno.
Na DVD enoti je vključen DMA, Nero InfoTool pokaže da je trenutni način prenosa UDMA 4. Je pa na IDE kablu.
Prikaži več možnosti

BMWBewk
BMWBewk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 320
  • Avtomobil: E39

Zna bit tud kakšen virus.

E30 316f/2, E36 318is coupe, E46 323ci, E39 528iA, E36 320Ci...E39 525dT

Prikaži več možnosti

Dominus
Dominus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 945
  • Avtomobil: kolo

Tko na hitrco bi reku, da je lahko več stvari: chipset driverji, DMA nastavitev (transfer mode), sama DVD enota, IDE kabl (slabo vtaknjen, slab stik, je na istmu kablu še kar prklukanga?)..
Kar se tiče dolgega zagona je zopet mogočih več stvari (ni nujno povezano z DVD enoto), ponavad so kašni driverji oz. detekcija nekaterega hardwera, nenazadnje je lahko tud virus :-D.

Moj nasvet bi bil, da vržeš notr en CD, neseš v štacuno in bojo takoj vidl kje je haklc. Če nimaš nalepke čez skatlo, pa poklič enga kolega, ki se mal bolj spozna in se najprej pogleda/testira očitne napake...

Se strinjam.:ok

Če je sestavljal kak lolek, je lahko tudi kak jumper narobe postavljen.
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 996
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Da ne odpiram nove teme.Opazil sem težavo z Firefoxom. Problem je v tem da npr. ko pridem na www.bmwslo.com in kliknem tisti znakec da me vrže v zadnje sporočilo v temi, mi ga odpre v novem zavihku, prej pa mi je odprlo na istem zavihku tako da sem se nazaj na osnovno stran vračal z backspaceom. Tole sedaj mi je pa totalno nepraktično.

Torej pozna kdo rešitev??
Prikaži več možnosti

Senna
Senna

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 133
  • Avtomobil: 335i,GSXR1000,

Mene zanima kako dam Favorites nazaj na levo stran ekrana,ker sem pomotoma pritisnil x,mam pa v angleščini,tko da se bl slabo spoznam.

Hvala in lp
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 128
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

v IE 7 pritisneš ikono Zvezde ali tipke ALT+C, v Firefox-u pa pritisneš CTRL+B
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

DonAndrino
DonAndrino

Detroit power

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 703
  • Avtomobil: Detroit Power

Še jaz imam vprašanje v zvezi z računalniškim softwarom: če v Microsoftovem Movie Makerju naredim zvezo zaporednih sličic in zvoka (kot neko prezentacijo,ali predvajanje slikc) zadeva pač lavfa kot mora,toda problem jo je spraviti na CD/DVD v formatu,da bi ga lahko predvajal recimo DVD predvajalnik priklopljen/integriran na TV.Poizkušal sem z Nerotom,pa se zadeva tudi ne obnese.
Če kdo pozna kakšen programček ki rešuje tovrstne težavice se priporočam!:metalc
Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz filmčke (AVI, WMV...) v WinAVI Converterju pretvorim v DVD datoteke (VOB ipd.), ki jih potem samo v Nerotu (ne v Nero Express!) v DVD-Video načinu snemanja skopiram v mapo VIDEO_TS, ki se poleg AUDIO_TS avtomatsko skreira na disku, in zapečem. Preprosto in hitro.
Če rabiš WinAVI Converter, ti ga lahko pošljem po mailu/dam na CD. Ful dober program, ubistvu omogoča pretvorbo med skoraj vsemi pomembnejšimi video formati, pa preprost je za uporabo. Ni freeware, jaz sem ga pa dobil zastonj :laugh

Je pa potem to DVD brez menija in vsega tega. Samo daš v DVD predvajalnik in se predvaja. Meni je to ubistvu še bolje.
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 841
  • Avtomobil: F31

Mimogrede. Na 'sceni' je kar nakaj free programov ki so dobri in preprosti za uporabo.

Preprost in fajn program za delat kopije DVD filmov je naprimer DVD shrink. Zna delat tut *.iso datoteko, oklestiš lahko zvoke ki jih ne rabiš, podnapise, zna 'stisnit' količino zapisa ...

http://www.softpedia...nload-4128.html
:bmw MACHT FREI
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Odličen free player, hiter ki ima svoje kodeke in zna špilat VSE kar sem dosedaj obesil nanj. GOM player.

http://www.gomplayer.com/download.html
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Programček tut free ki izpiše kodeke audio/video frejme in ostalo kar je treba vedet o filmu. Gspot.

http://gspot.softonic.de/download
Prikaži več možnosti