Skoči na vsebino

Potrebujem pomoč računalničarjev

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
10052 odgovorov v temi
tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 472
  • Avtomobil: E36 32?i, E91 mlincek

Na firmi nam je crknil internet, na optičnem sprejemniku utripa rdeča LOS lučka, kar menda pomeni, da ni interneta :skrbast siol tehnična pomoč je tako polna, da te niti ne pusti čakat na telefonu, ampak ti prekine klic... Kaj nam še preostane?

Mobile hotspot na LTE-ju...

Ce je tezava pri operaterju najbrz ne morete narediti prav nic.

Ena opcija, kako pripeljati internet v obstojec modem je ta, da postavite hotspot, se nanj povezete z Access pointom, ki ga vkljucite v WAN port modema.. v teoriji bi moralo spilati. Ce nimate IT, kadra, bo tezka, ker je potrebno nekaj konfiguracije.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 108
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Hja...:skrbast

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 563
  • Avtomobil: BMW logicno

Na firmi nam je crknil internet, na optičnem sprejemniku utripa rdeča LOS lučka, kar menda pomeni, da ni interneta :skrbast siol tehnična pomoč je tako polna, da te niti ne pusti čakat na telefonu, ampak ti prekine klic... Kaj nam še preostane?

Sem bil še 10 let nazaj na istem, kot vi, prvo MOJE SOŽALJE, vem za vse težave pri DINOZAVRIH, na administraciji dela 1 oseba že 15 let zakaj bi bilo drugače, vem, ja če imate lastno domeno čakate ene 14 dni, da vam odprejo nov mail za novega sodelavca,  da o težavah, da ima ta butasti operater na istih strežnikih poslovne in domače uporabnike ni za zgubljati besed.  Napiši mail, ja saj vem, rabite net vsak dan 14 dni čakat ne gre. Če vam rata z tehnično pomočjo kaj rešiti ali resetom, potem OK, ker tehnična pomoč je odlična, vse ostalo pa povsem GNILO.  Jaz sem bil na tem, da sen poklical novinarje in bil parkrat na robu živčnega , ko sem z njimi, kaj urejal, res KATASTROFA. 

Potem, ker se mi ni več ljubilo bosti z njimi, sem šel na T-2 ,  vse deluje v 10 letih niti enega zapleta z blokado domen dns v mednarodnem prometu, kar je bilo na Telekomu na tedenski ravni, imajo posebne serverje za poslovne in druge za domače uporabnike, v 10 letih je bil en izpad neta v dolžini 15 ur in drugi v dolžini 3,5 ur.   Za račune za mail z svojo domeno imaš program traja nekaj minut in imaš nov mail, ali kakega ukineš, kar pri Telekomu ni za sanjati, tam to ureja administracija, iz kamene dobe......

Skratka premislite, za na hitro pa imaš bakup varianto zunanji LTE modem, ki ga mora vaš router požreti in potem, kot pri nas, ker ne vzdržujemo teh kartic, so izpadi zelo redki, ko bi bil izpad, ali nekdo iz svojega službenega gsm- a vstavi sim kartico v ta usb modem ali pa do Hoferja po kartico sim za 2 eura in dobroimetje 15 eur za cca 30 GB prenosa LTE podatkov.......

Torej, če želite ohraniti živce, spremenite operaterja !!!

Urejal Mat xxl, 15.06.2019, 21:39.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Po malo teženja je prišla tehnična ekipa reševat težave, očitno v omarici zunaj na kandelabru, nismo bili edini brez interneta. Menda so rešili.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 938
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Drugače ima Telekom tudi opcijo pri poslovnih VPN rešitvah, da ti dajo usmerjevalnik z LTE modemom, da imaš backup povezavo stalno v pripravljenosti.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Sin bi rad na Playstation 4ki zamenjal disk za večjega. A moram kaj posebnega gledat, al pač vzamem nek 2,5" disk? Imate kako priporočilo za firmo in model? Naj bo vsaj 2TB (trenutno je notri 1TB).
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

delija9
delija9

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 183
  • Avtomobil: škodilak

Zakaj bi menjal? Lahko priklopis zunanji disk prek usb, potem pa v nastavitvah samo formatiras kot extended storage
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Pa potem to tretira kot notranji spomin? Da gredo lahko gor aplikacije ipd.? Drugače bo pomoje čist preveč kablov in podobno, glede na to da je zadeva v dnevni in že tako ni veliko prostora.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

delija9
delija9

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 183
  • Avtomobil: škodilak

Priklopis v usb na zadnji strani, 2.5" zunanji disk se itak napaja potem direkt iz usb in imas samo en kabel. Formatira se znotraj ps4 nastavitev in se potem avtomatsko vse igrice nalagajo na ta disk. Za cca 130€ imas 4TB zunanje diske, se vedno pa lahko zamenjas notranji disk z drugim ampak mislim da je to brez veze, ker deluje z zunanjim brez tezav.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in Popo30 uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Hvala za informacije, bom premislil o tej opciji. :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 050
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Ja samo... vprašanje kako hitro bo to. Jaz bi notri zamenjal za en sata SSD. 1TB so dobrih 100 eur, za 250 dobiš pa 2TB SSD. Ne vem pa koliko placa rabiš. Meni bi šlo na živce da bi mi skos en disk visel obešen na PS4 in vprašanje koliko so zanesljivi ti zunanji diski...
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Meni gre sicer tudi na živce da je nekaj obešeno zunaj, še posebej za sina, ki ni ravno pazljiv pri zadevah. 2TB SSD sem gledal, samo je preveč denarja, 1TB pa ne pomaga, ker toliko placa ima že sedanji disk. Bom videl, ampak še vedno mi je ljubša opcija dokupa enega večjega notranjega diska.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Baksuz
Baksuz
  • Uporabnik
  • Sporočil: 11
  • Avtomobil: 2/3 of an e36 coupe

USB povezava je zaenkrat počasnejša od SATA povezave, zato priporočam navaden HDD notranji disk, če sinu do sedaj ni bil problem hitrost diska potem ni potrebe po SSD disku. Keep it simple  :)

If a Prius drifts...Is it called the electric slide :confused

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 050
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Poglej...

https://www.ebay.de/...hQAAOSwKjFdWFM~

4Tb hdd je pa 100 eur. Tkoda ne vem...

S tem da bojo zadeve na ssd letele...
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Ja, ampak med igranjem konzola itak ne praska po disku, da se pa počasneje nalaga je pa prej plus, bo manj časa strmel v idiot-box. :-D

Mu bom predstavil možnosti, pa se bo odločil. Glede na to da zbira za PC se mi zdi 200+€ stroška za nov disk neupravičen, raje primakne to v budget za PC, bo (upam) imel v prihodnosti več od tega.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Baksuz
Baksuz
  • Uporabnik

https://www.techrada...d-drive-1285428
V tem članku se dotaknejo tudi upgrade na SSD pravijo, da je čas nalaganja manjši ampak ni razlika tako očitna kot recimo na PC-ju. Če se mu gre za upgrade diska brez prekomernega zapravljanja je izbira HDD. Če se gre za učinkovitost je izbira SSD
HDD 2tb diski so pbr. 70€...

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Katerega pa kupit? Na Mimovrste npr. imajo skoraj izključno Seagate.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Baksuz
Baksuz
  • Uporabnik

Katerega pa kupit? Na Mimovrste npr. imajo skoraj izključno Seagate.

Osebno imam Toshiba ampak sem zbiral po ceni in ne proizvajalcu iz lastnih izkušenj lahko priporočim: WD,Toshiba, Seagate. Načeloma ni razlike v kvaliteti, da bi vedel.
Če cenovno ni razlike glej, da bo hitrost 7200rpm in ne 5400.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 687
  • Avtomobil: E46 320Ci

Ko sem še "redno" spremljal komponente je bil daleč najslabši seagate. Najbolši pa mislim da Hitachi(HGST), je pa čisto odvisno od specifičnega modela.

*(samo tu govorim o razliki failure rate med 0.5% - 2.5%, za osebno rabo, še posebej playstation se ti ne splača zaradi 2% failure rate dati več denarja).

Vzami kar je najceneje.

Urejal Maticb, 30.08.2019, 08:58.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Če ima 1TB napolnjen samo z igricami, bi bil mogoče čas, da mu najdeš kakšne nove aktivnosti... :ok2
Prikaži več možnosti