Skoči na vsebino

Potrebujem pomoč računalničarjev

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
9984 odgovorov v temi
tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 424
  • Avtomobil: E36 32?i, E91 mlincek

Na firmi nam je crknil internet, na optičnem sprejemniku utripa rdeča LOS lučka, kar menda pomeni, da ni interneta :skrbast siol tehnična pomoč je tako polna, da te niti ne pusti čakat na telefonu, ampak ti prekine klic... Kaj nam še preostane?

Mobile hotspot na LTE-ju...

Ce je tezava pri operaterju najbrz ne morete narediti prav nic.

Ena opcija, kako pripeljati internet v obstojec modem je ta, da postavite hotspot, se nanj povezete z Access pointom, ki ga vkljucite v WAN port modema.. v teoriji bi moralo spilati. Ce nimate IT, kadra, bo tezka, ker je potrebno nekaj konfiguracije.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 766
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Hja...:skrbast

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 352
  • Avtomobil: BMW logicno

Na firmi nam je crknil internet, na optičnem sprejemniku utripa rdeča LOS lučka, kar menda pomeni, da ni interneta :skrbast siol tehnična pomoč je tako polna, da te niti ne pusti čakat na telefonu, ampak ti prekine klic... Kaj nam še preostane?

Sem bil še 10 let nazaj na istem, kot vi, prvo MOJE SOŽALJE, vem za vse težave pri DINOZAVRIH, na administraciji dela 1 oseba že 15 let zakaj bi bilo drugače, vem, ja če imate lastno domeno čakate ene 14 dni, da vam odprejo nov mail za novega sodelavca,  da o težavah, da ima ta butasti operater na istih strežnikih poslovne in domače uporabnike ni za zgubljati besed.  Napiši mail, ja saj vem, rabite net vsak dan 14 dni čakat ne gre. Če vam rata z tehnično pomočjo kaj rešiti ali resetom, potem OK, ker tehnična pomoč je odlična, vse ostalo pa povsem GNILO.  Jaz sem bil na tem, da sen poklical novinarje in bil parkrat na robu živčnega , ko sem z njimi, kaj urejal, res KATASTROFA. 

Potem, ker se mi ni več ljubilo bosti z njimi, sem šel na T-2 ,  vse deluje v 10 letih niti enega zapleta z blokado domen dns v mednarodnem prometu, kar je bilo na Telekomu na tedenski ravni, imajo posebne serverje za poslovne in druge za domače uporabnike, v 10 letih je bil en izpad neta v dolžini 15 ur in drugi v dolžini 3,5 ur.   Za račune za mail z svojo domeno imaš program traja nekaj minut in imaš nov mail, ali kakega ukineš, kar pri Telekomu ni za sanjati, tam to ureja administracija, iz kamene dobe......

Skratka premislite, za na hitro pa imaš bakup varianto zunanji LTE modem, ki ga mora vaš router požreti in potem, kot pri nas, ker ne vzdržujemo teh kartic, so izpadi zelo redki, ko bi bil izpad, ali nekdo iz svojega službenega gsm- a vstavi sim kartico v ta usb modem ali pa do Hoferja po kartico sim za 2 eura in dobroimetje 15 eur za cca 30 GB prenosa LTE podatkov.......

Torej, če želite ohraniti živce, spremenite operaterja !!!

Urejal Mat xxl, 15.06.2019, 21:39.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 766
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Po malo teženja je prišla tehnična ekipa reševat težave, očitno v omarici zunaj na kandelabru, nismo bili edini brez interneta. Menda so rešili.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Drugače ima Telekom tudi opcijo pri poslovnih VPN rešitvah, da ti dajo usmerjevalnik z LTE modemom, da imaš backup povezavo stalno v pripravljenosti.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti