Skoči na vsebino

Potrebujem pomoč računalničarjev

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
10138 odgovorov v temi
bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 788
  • Avtomobil: Karjola

Vprašanje za znalce.

Imam comp ki ima samo USB3 porte, kar pomeni da win7 ne morem instalirat ker mi ne delata tipkovnica in miška.

Uspel sem najt en ISO ki naj bi imel USB3 gonilnike not, in zadeva se dejansko naloži, miš in tipkovnica delata na začetku ko izbereš državo in tipkovnico ter jezik inštalacije sistema, a ko se ta naloži in pridemo do okna v katerem se vpiše ime za user account, miš in tipkovnica ne delata več.

Našel sem nekaj različnih opcij kako dodat gonilnike na instalacijski disk (USB v mojem primeru), ampak na samem usb-ju oziroma v iso-tu nimam install.wim fajla (boot.wim je tam kjer naj bi bil - v sources mapi).

Any ideas, ker pač rabim win7, na win8 appi ne delajo (starejši FW za front end komunikacijski vmesnik)

V naprej hvala za help.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 347
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Poglej, če imaš v BIOS-u kakšne nastavitve za legacy USB support, ali kaj podobnega. Mogoče bi potem šlo?

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti
    • powerslide je všeč

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 220
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Ne vem zakaj se splača trudit namestit star OS na nov računalnik. Nabavi raje starejši PC, primernega za Win 7,8, itak jih je kot listja.

Ker tudi če boš naložil sedmico na ta PC, ti pol naprav ne bo delalo, ker ni več gonilnikov za stare Windowse. Tudi v hitrosti delovanja med novim in starim PC so male razlike...

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 347
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Obstaja dober razlog, ampak ni ravno legalen. ;)

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

hojnikb
hojnikb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 63
  • Avtomobil: F30 13' 318d

Vprašanje za znalce.

Imam comp ki ima samo USB3 porte, kar pomeni da win7 ne morem instalirat ker mi ne delata tipkovnica in miška.

Uspel sem najt en ISO ki naj bi imel USB3 gonilnike not, in zadeva se dejansko naloži, miš in tipkovnica delata na začetku ko izbereš državo in tipkovnico ter jezik inštalacije sistema, a ko se ta naloži in pridemo do okna v katerem se vpiše ime za user account, miš in tipkovnica ne delata več.

Našel sem nekaj različnih opcij kako dodat gonilnike na instalacijski disk (USB v mojem primeru), ampak na samem usb-ju oziroma v iso-tu nimam install.wim fajla (boot.wim je tam kjer naj bi bil - v sources mapi).

Any ideas, ker pač rabim win7, na win8 appi ne delajo (starejši FW za front end komunikacijski vmesnik)

V naprej hvala za help.

Če imaš kaj novejšega od 6 generacije i3/i5 itd, se niti ne ubadaj z inštalacijo win7, ker nebo gonilnikov. 

That being said, zadevo lahko nekak rešiš tako, da inštaliraš windows na kaki starejši mašini, dodaš usb driverje za to novo mašino in prestaviš disk. To bo še nekak najbolj enostavno.

BMW 318d 13' F30

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

Problem je ker ne gre za navden PC ampak za fanless embeded kisto ki je taka kot je.
Racunalnik mora bit cim blizje dimenzij 15x10x5 cm ker za vec ni prostora in tu nimam kaj.
Bom zatezil uvozniku ce lahko zrihta kako starejso verzijo compa.
Driverji niso problem ker imamo svoje.
Vseeno hvala za ideje

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 223
  • Avtomobil: P-407 Alfa GTV Delta TT

Instalirati Win 10 in potem dvigniti virtualno mašino z Win 7 ni opcija?

Prikaži več možnosti

hojnikb
hojnikb
  • Uporabnik

Problem je ker ne gre za navden PC ampak za fanless embeded kisto ki je taka kot je.
Racunalnik mora bit cim blizje dimenzij 15x10x5 cm ker za vec ni prostora in tu nimam kaj.
Bom zatezil uvozniku ce lahko zrihta kako starejso verzijo compa.
Driverji niso problem ker imamo svoje.
Vseeno hvala za ideje

za chipsete in grafiko mocno dvomim, da imate svoje driverje :)

v vsakem primeru, ce gre to za resno emedded stvar, kaj novejsega kot 6th gen ne pride v postev, raje 5 ali 4th gen. Ker zadnje kar si zelis pri taki stvari so problemi z kompatabilnostjo windowsov in/ali driverjov.

Urejal hojnikb, 03.03.2020, 22:28.

BMW 318d 13' F30

Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

za chipsete in grafiko mocno dvomim, da imate svoje driverje :)

v vsakem primeru, ce gre to za resno emedded stvar, kaj novejsega kot 6th gen ne pride v postev, raje 5 ali 4th gen. Ker zadnje kar si zelis pri taki stvari so problemi z kompatabilnostjo windowsov in/ali driverjov.

Rabim samo LAN in USB ostalo je lahko brez driverjev ker nimam gor user interface-a, samo komunikacijske protokole konvertiramo. 

Z drugim delom pa se vsekakor strinjam, problem je ker zadev skorajda ni več za dobit.

Instalirati Win 10 in potem dvigniti virtualno mašino z Win 7 ni opcija?

Ja in ne, problem so externi COM porti ki na win 10 ne delajo in morajo bit na matičnem OS zaradi zanesljivosti.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

Samo da javim kako sem rešil problem.

Na koncu mi je uspelo v instalacijski USB vkomponirat USB driverje od te mašine in zadeva sedaj deluje.

Uporabil sem tale postopek: KLIK , ampak sem moral za install in boot imet svojo mapo, drugače ni hotelo delat. Pa za po vrhu mora bit posamezna mapa prazna, drgač noče vpisat novga wim fajla not.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 898
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Win7 in Imgburn mi ne zaznavata praznega DVD-ja (Emtec). Prazen CD druge znamke pa je takoj prepoznan. Nero medtem zgleda, kot da pa prepozna tisti DVD, saj mi dovoli pečenje na njem, čeprav pa res nisem dejansko poskusil nekaj zapeči gor, morda bi takrat šele vrglo error, ampak dvomim.

Probal sem pa 2 enaka DVD-ja, isti problem. A je kakšna rešitev za to, ali pač moram nabavit nove prazne DVD-je? Razno čaranje z driverji sem že vse poskušal...

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 408
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Sem moral pogledat koledar... 2002 in peka dvd :) aja smo v 2020 ... Kdo se rabi dvdje?
Prikaži več možnosti
    • joda in x-driver uporabnikom je všeč to sporočilo

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

BMW Mk4 navigacija jih rabi :ok2

Trenutno je notri 2016 mapa, dvd pa je v precej revnem stanju (spraskan, umazan...). Pobral sem si 2018 mape, ki jih bom pekel.

Razmišljam pa še o čiščenju Mk4 enote (laserja). Ne vem, a bi nabavil čistilni cd in ga poskusil uporabit, ali naj grem raje razdret enoto in sam očistit zadevo.

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 408
  • Avtomobil: bmw 328i f30

A ok :) sem mislu da bos mp3 snemal hehe:)
Osebno bi kupil verbatim ali pa tdk dvdje.
Snemat pa moraš na 1x da bo znala enota lepo brat
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

To vse že vem :ok2 edino v tej dilemi sem še, a nabavit +R ali -R format. Kolikor sem raziskoval, so nekateri imeli težave z nedelovanjem +R, spet drugi pa ravno tega priporočajo. Govora je seveda vedno o Mk4 navi. Enim dela, drugim ne.

Prikaži več možnosti

Apolon
Apolon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 478

Mogoče kdo ve, če se da spominsko kartico kako obuditi? Kar naenkrat ni več vidna ne telefonu ne računalniku.. Pa en kup slik gor od 2let stare tamale :-(
Prikaži več možnosti

hojnikb
hojnikb
  • Uporabnik

Mogoče kdo ve, če se da spominsko kartico kako obuditi? Kar naenkrat ni več vidna ne telefonu ne računalniku.. Pa en kup slik gor od 2let stare tamale :-(

Crknala je... Pozabi na kake podatke, če nisi pripravljen dat $$$

BMW 318d 13' F30

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni se je pa pojavila zdaj težava, da mi DVD-ROM ne bere DVD-jev, pač pa samo CD-je. Nimam pojma, od kdaj to.

Poskusil sem že odstraniti driver, restartat PC, da se naloži nazaj, ni pomagalo.

V register sem vnesel dodaten ključ po navodilih microsofta, ni pomagalo.

V registru sem iskal neke ključe, katere naj bi odstranil, pa jih ni tam.

IMGBurn in windows ne zaznata DVD-jev, Nero jih očitno zazna.

Kaj je še lahko krivo? 

Urejal x-driver, 21.03.2020, 21:34.

Prikaži več možnosti

hojnikb
hojnikb
  • Uporabnik

Meni se je pa pojavila zdaj težava, da mi DVD-ROM ne bere DVD-jev, pač pa samo CD-je. Nimam pojma, od kdaj to.

Poskusil sem že odstraniti driver, restartat PC, da se naloži nazaj, ni pomagalo.

V register sem vnesel dodaten ključ po navodilih microsofta, ni pomagalo.

V registru sem iskal neke ključe, katere naj bi odstranil, pa jih ni tam.

IMGBurn in windows ne zaznata DVD-jev, Nero jih očitno zazna.

Kaj je še lahko krivo? 

vrži v smeti in kupi drugega. DVD pekač je like 15€

BMW 318d 13' F30

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.