Skoči na vsebino

Potrebujem pomoč računalničarjev

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
10712 odgovorov v temi
srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 514

Trenutno so kartice razprodane, kar je pa nabilo ceno na x2-x3. Sem še sam dal svojo bolj za foro na net z nabito ceno, če se slučajno najde kak junak :D
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 855
  • Avtomobil: creative technologie

Kolega teden dni nazaj kupil kišto z RTX 3090...ne bo majnu, rabi za 3D :-D . Cela kišta je bla pa nekaj manj kot 5k€. Z njegovo pri pri etru lahk dobil cca 15€/dan. https://minerstat.co...nvidia-rtx-3090

Urejal Veljo, 24.02.2021, 11:51.

Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 501
  • Avtomobil: Rdeča raketa

A v to je tut poraba štroma všteta? :-D 

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 897

Pri takih profitih je elektrika praktično zanemarljiva :D Oz. si elektriko pokriješ v manj kot 1 tednu.

Mene tudi rajca 3090, samo je že malo preveč, pa še vodni blok mam za 3080 kupljen.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 320
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Kako se vam zdijo specs za ta PC ?

Msi Tomahawk b350 maticna plosca
Ryzen 5 1600
Noctua NH-u12s
16gb ram 2660mhz
Nvidia gtx 1060 g1 6gb gigabyte
Corsair 650w napajalnik
240gb ssd
1tb hdd

rabljen za 550€, je to ok cena?
rabim ga predvsem za kakšno občasno obdelavo fotografij, morda za kakšno igro, drugače pa pač da upgrade-am iz tega kaj mam zdaj (12let star pc, ki ni čisto nič posebnega)

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

V normalnih časih  (2 mesca nazaj) bi rekel da je predrago, ampak v trenutnih razmerah je relativno ok cena.

(lahko pa prideš 100€ vsaj ceneje skozi če vzameš 1060 3GB model. Če imaš samo 1080p monitor in nisi zahteven potem naredi tako :) ker 3gb več VRAMa ne bo naredilo neke razlike)

Urejal Maticb, 24.02.2021, 12:47.

Prikaži več možnosti
    • DJ Falco je všeč

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 320
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Je že sestavljen pc, pač zanima me če je vreden te cene, grem jutri ponj :)  nisem sploh zahteven glede ničesar, rad bi pač samo boljši pc od tega kaj imam zdaj, pa mi je kolega tega priporočal, pa še za ziher tu vprašam :)

bi pa vseeno pač rad, da dobro kupim, z nekimi "boljšimi" komponentami :)

Urejal DJ Falco, 24.02.2021, 12:52.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 855
  • Avtomobil: creative technologie

Ja, sej štrom je od oka 0.1€/kWh s prispevki itn...če kuri grafika 0.35 kWh, je to 8,4 dnevno *30dni= ~250kWh...25€...2 dni..pa če všteješ celotno kišto *2-3...maš pokrit štrom v parih dneh. Je pa res, da če to ni rig/urejeno hlajenje, je kar velik rizik da shacaš komponenete.

Urejal Veljo, 24.02.2021, 12:52.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Je že sestavljen pc, pač zanima me če je vreden te cene, grem jutri ponj :)  nisem sploh zahteven glede ničesar, rad bi pač samo boljši pc od tega kaj imam zdaj, pa mi je kolega tega priporočal, pa še za ziher tu vprašam :)

Prodaj 1060 6gb za 200-250€, pa kupi 3gb verzijo za 100-150€ :)

Procesor je prva generacija ryzen, je že dokaj star. Samo pač danes ni ničesar skoraj na zalogi po normalnih cenah. Glede nato da imaš 12 let star pc predvidevam da nisi zahteven in bo vse ok.

Urejal Maticb, 24.02.2021, 12:55.

Prikaži več možnosti
    • DJ Falco je všeč

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 064
  • Avtomobil: F11 530d

Jaz sem porabo štroma za mojo RTX3060ti zračunal cca 15€/mesec, če gledam tarifo 0,17€/kWh, laufa 24/7 in pa 31dni.  

Kar ni nič... 

Mina pa zdaj že 5. dan s povprečjem 6,3€/dan. 

@Maticb

Od česa je odvisno kakšen profit dela kartica? Ker po nicehash-u ko spremljam recimo danes se ne dvigne nad 6€/dan, včeraj pa skor cel dan ni padlo pod 11€/dan. 

A je ta vrednost tud odvisna od tega kako valuta raste ali pada na trgu? 

<p><p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8 projekt, F11 530d
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

sirotkaslo
sirotkaslo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 157
  • Avtomobil: F31

Seveda, ti narudariš toliko in toliko, potem pa to množiš z vrednostjo valute.

Whenever you think your life, you job or anything else is pointless, just remember, there's a bloke in Germany putting indicators on BMW's :-D

Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter je všeč

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Jaz sem porabo štroma za mojo RTX3060ti zračunal cca 15€/mesec, če gledam tarifo 0,17€/kWh, laufa 24/7 in pa 31dni.  

Kar ni nič... 

Mina pa zdaj že 5. dan s povprečjem 6,3€/dan. 

@Maticb

Od česa je odvisno kakšen profit dela kartica? Ker po nicehash-u ko spremljam recimo danes se ne dvigne nad 6€/dan, včeraj pa skor cel dan ni padlo pod 11€/dan. 

A je ta vrednost tud odvisna od tega kako valuta raste ali pada na trgu? 

Od veliko faktorjev.

Recimo včeraj, ko je vse padalo, so vis panični na decentraliziranih borzah prodajali, in je bil profit minerjev vsaj nekje +30-50% višji.

Ti si plačan iz transaction fejeev ethereuma + fiksno število ETH, ki se kreira zdaj še iz nul (inflacija coinov). Seveda to deliš z vsemi, ki minajo v istem poolu poleg tebe. Zato si včeraj dobil več kot boš danes npr.

Vrednost valute pa valda, mislim da je to dokaj samoumevno razummljivo :D

Urejal Maticb, 24.02.2021, 14:22.

Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter je všeč

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 064
  • Avtomobil: F11 530d

No saj to se mi je zdelo. Ker sem potem an bitstamp pogledal in videl da je bitcoin občutno padel in sem prec pomislil, da mora to imet neko povezavo. 

Kot pravim. Glede na pokirjeno elektriko in pa na donos bi rade volje dodal še eno kartico in bi bla številka res lepa. 

Me pa prav zanima koliko časa bo to šlo. :) 

Ko bo 31dni mimo, te kontakritam spet da mi še nekaj pomagaš, če boš pri volji :)

Urejal BMW4everafter, 24.02.2021, 15:13.

<p><p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8 projekt, F11 530d
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

No saj to se mi je zdelo. Ker sem potem an bitstamp pogledal in videl da je bitcoin občutno padel in sem prec pomislil, da mora to imet neko povezavo. 

Kot pravim. Glede na pokirjeno elektriko in pa na donos bi rade volje dodal še eno kartico in bi bla številka res lepa. 

Me pa prav zanima koliko časa bo to šlo. :)

Ko bo 31dni mimo, te kontakritam spet da mi še nekaj pomagaš, če boš pri volji :)

Dokler ne pade cena toliko da se ti ne splača več :)

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 488
  • Avtomobil: /

Kolk ima pa grafična, ki dela na polno 24/7, delovno dobo predno rikne?

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Odvisno od hlajenja. Če imaš v kleti 15 minerjev verjetno fail rate malo večji kot če imaš v svojem računalniku eno in minaš poleg malo.

Sem imel 2x r9 290 rabljeni, pred skoraj 8 leti, kupil od minerja na nizozemskem. Crknile sta mi nekje po 4 -5 letih (samo jaz nisem minal z njima)

Urejal Maticb, 24.02.2021, 15:36.

Prikaži več možnosti

sirotkaslo
sirotkaslo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 157
  • Avtomobil: F31

Kolk ima pa grafična, ki dela na polno 24/7, delovno dobo predno rikne?

rx 580, bios optimiziran za rudarjenje, po pol leta so imeli rami errorje v igrah - jih je kazal HWinfo. Delovala sicer normalno, vendar so rami že bili delno okvarjeni.

Whenever you think your life, you job or anything else is pointless, just remember, there's a bloke in Germany putting indicators on BMW's :-D

Prikaži več možnosti

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 611
  • Avtomobil: Megane, Mondeo, Scarabeo

Kot laik par vprasanj.
Kateri cenovno osnovni SSD 256gb v sloveniji priporocate pa da zadeva dela? Se avtomatsko zazna s pripadajocim kablom al kake driverje treba?
Se eno vprasanje. Na enem compu mam hdd gor win10+ostalo. Zraven bi montiral novi ssd pa dal nanj npr win7. Se to tepe.med sabo al samo priority disk das v biosu? Se da potem file iz hdd na ssd prenesti bp?
Hvala
Objavljena slika

Drifting and burning rubber is all that matters...
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Kot laik par vprasanj.
Kateri cenovno osnovni SSD 256gb v sloveniji priporocate pa da zadeva dela?

Crucial so včasih hvalili, sem pa izvenh te "igre" že nekaj časa:https://www.mimovrst...src=bestsellers

Se avtomatsko zazna s pripadajocim kablom al kake driverje treba?

Driverji za disk ne obstajajo (oz. obstajajo, ampak to je v jedro operacijskega sistema, v glavnem za tebe kot uporabnika windowsa ne obstajajo).

Kablov ni skoraj nikoli zraven diskov. Kabli so zraven matične. Sata kabli niso nič posebnega in imaš sigurno kakega doma.

Se eno vprasanje. Na enem compu mam hdd gor win10+ostalo. Zraven bi montiral novi ssd pa dal nanj npr win7. Se to tepe.med sabo al samo priority disk das v biosu?

Tako kot si napisal, pač spremeniš priority.

Se da potem file iz hdd na ssd prenesti bp?
Hvala

Seveda, pač imel boš 2 diska. Jaz imam trenutno 6 diskov.

Prikaži več možnosti
    • powerslide je všeč

Big_Al
Big_Al

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 235
  • Avtomobil: E39 523i LPG

Mislim da oba dogodka nista povezana ampak je slučaj in zgleda kot da je napaka na HDD/SSD.

Če imaš kak HDD/SSD viška na njega na novo namesti OS, tako priklopi problematičen disk in najprej prenesi važne datoteke nekam na varno. Nato preveri stanje problematičnega diska s crystaldiskinfo. Če je OK, lahko poskusiš z WIN orodjem za pregled diska in popravilo morebitnih napak.

Če v sistemu še nimaš SSD pa samo nabavi in namesti OS na min 240GB SSD z znamko in modelom se preveč ne obremenjuj, ker je vsak dober za nezahtevnega uporabnika, edino INTENSO vem, da imajo 24m, ostali povečini 36m ali več.

powerslide

Urejal Big_Al, 10.03.2021, 12:50.

Prikaži več možnosti
    • powerslide je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.