Skoči na vsebino

Potrebujem pomoč računalničarjev

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
10747 odgovorov v temi
5rG
5rG

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 365
  • Avtomobil: Golf VII TSI DSG

Je že kdo imel težave z USB-ji na PC-ju? Tipkovnica kar neha delati, javi mi:

“Power surge on USB Port” in spodaj “USB Device has exceeded the power limits of its hub port.”

Driverji so poupdejtani, windowsi tudi, zagnal sem nek diagnostic ki ni ničesar rešil. Sam se nagibam k temu da je težava na napajalniku?

Prikaži več možnosti

sirotkaslo
sirotkaslo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 165
  • Avtomobil: F31

Katera plata?

Whenever you think your life, you job or anything else is pointless, just remember, there's a bloke in Germany putting indicators on BMW's :-D

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 179
  • Avtomobil: F11 530d

pcie kabli se razlikujejo, ne v konektorju pri grafični, na drugem koncu pa. Vendar v tem primeru prej skuri grafično kot napajalnik.

OK pol to ni problem... Zakaj pa se razlikujejo?

<p><p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8 projekt, F11 530d
Prikaži več možnosti

sirotkaslo
sirotkaslo
  • Uporabnik

Napajalnik je modularen, na drugi strani so lahko razlike v pinoutu, na strani grafične je vedno enako.

Whenever you think your life, you job or anything else is pointless, just remember, there's a bloke in Germany putting indicators on BMW's :-D

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 954

Mislim da hoče povedat da CPU 8 pin in PCIEX za GPU vklopiš v isti konektor na napajalniku. Kar je vsaj za Corsair serijo 100% res. Ampak ne more bit zaradi tega napaka, ker je iz vidika napajalnika stvar ista, mislim pa da konektorja tudi fizično nista kompatibilna (sta oba 8 pin, ampak ne gresta drugega). To mislim da je hotel povedati @sirotkaslo.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 996
  • Avtomobil: E46 320i

Gresta en na drugega ampak razporeditev pinov ni enaka tak da ni pametno zamenjat :)
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Hmm, zanimivo, nisem nikoli probal, sem mislil da so vsaj kvadratki/zaobljeni pini drugačni :D

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 40 672
  • Avtomobil: Alfa 166

Kako v Wordu najdeš in z enim ukazom zamenjaš ali popraviš neko besedo ali številko, ki se večkrat ponavlja v celotnem tekstu?

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

sirotkaslo
sirotkaslo
  • Uporabnik

ctrl h

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 40 672
  • Avtomobil: Alfa 166

Tenk ju! :ok2

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • sirotkaslo je všeč

e-masteR-39
e-masteR-39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 390
  • Avtomobil: Kappa 2.0 20V Turbo

No danes sem pa jaz imel zanimiv dan in once in a lifetime prigodo :D

Končno sem se lotil dat še grafično kartico pod vodo, vodni blok kupil decembra, pa še nisem se zraven spravil do danes. Evo mal slikic operacije na tem baje ~2000€ vrednem kosu silicija (ja živčen sem bil cel cajt):
https://shrani.si/f/...10413155705.jpg

Ja, tole je tovarniška aplikacija termalne paste  :crazy

Nenormalno. Backplate tudi totalno sranje, memory padi zanič, zdaj dela skoraj 40% bolj "mrzlo".

https://shrani.si/f/...10413155721.jpg

Delno aplicirani moji novi padsi:

https://shrani.si/f/...10413161717.jpg

Tisto na črnem konektorčku zgoraj levo.. ja to je RUMENO! Nimam pojma kaj, nekaj iz tovarne? Ali pa se je grafika toliko segrela med minanjem, da mi je stopila konektor :fight

Vodni blok dodan:

https://shrani.si/f/...10413171937.jpg

No, jaz to potem sestavim, cevi lepo, konektorčki, natočim mojo rdečo tekočino, prižgem, malo pogledam 5 minut, ok nič ni točlo. Grem laufat, čez cca 40 minut se vrnem. Stvar je ugasnjena :confused

Si mislim ok čudno, pa pač prižgem nazaj, gumbek on off. No tu se pa zgodi :crazy

POOOF! Poči nekaj iz računalnika. Varovalko ven vrže. Posmrdi po oni zažgani elektriki.

Jaz v tem trenutuku:

200w.gif?cid=82a1493b6eapwex8b89pfeo002l

Si rečem ok, hudo dejansko ne more bit. Namreč ko sem delal oz. ko delaš leak test itak vse izklopiš. Hvala bogu sem izklopi matično (oba konektorja), izklopil disk. Samo 1 SSD sem pozabil, ampak ok, ni panike če mi je crknil, ker ni pomemben.

Grem vžgat nazaj varovalko in probam še enkrat (verjetno se tu kak elektronik križa ko bere :laugh ) Valda nič, samo še bolj smrdi.

No, ker so samo 3 stvari bile vklopljene (napajalnik, vodna pumpa in pa tisti SSD), si rečem valda 100% more bit napajalnik. Pumpa je all good, nikjer nič ne toči voda, tak da lepo zamenjam napajalnik za enega, ki sem ga mel za rezervo oz. v drugem računalniku.

No, hvala bogu zdaj vse dela, samo nisem zaprl dol, ker je napajalnik začasni, bom nekaj novega naročil.

No, tu je pa ta zadevca, moj 7 let star Corsair RM850, mislim da se vidi kondenzatorček, ki je malo spustil:

https://shrani.si/f/...10413203907.jpg

https://shrani.si/f/...10413203901.jpg

In pa še "končano začasno"

https://shrani.si/f/...10413203917.jpg

No pa še ena slikca "frontenda" setupa, namreč prejšnji tedn sem ugotovil da če speljem eno stojalo, lahko priklopim četrti monitor :ok2

https://shrani.si/f/...10413203926.jpg

* PS: Ja, če se kdo spomne, sem nabavil vertikalni PCI express extender. Samo mi res sploh ni bilo všeč kako so kabli šli na njem, ni bilo tako kot sem si zamislil, tak da sem ga ven vrgel.

Evo to je to, nova prigoda za mene in pa upam da se mi nikoli več ne zgodi, hehe :beer

Corsair je pred leti zrasel in tisto kar se danes prodaja "mainstream" ni več isto kot je HX serija itd.. Bratu napalajnik ob priklopu vrže vn varovalko, pač je tam kjer je slab štrom, ampak napajalniku nič pa obremenjen laufa že 12let.

Drugače pa tud termalna pasta ni tok slabo nanešena oz. a ti misliš da si jo nanesel bolje?

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Corsair je pred leti zrasel in tisto kar se danes prodaja "mainstream" ni več isto kot je HX serija itd.. Bratu napalajnik ob priklopu vrže vn varovalko, pač je tam kjer je slab štrom, ampak napajalniku nič pa obremenjen laufa že 12let.

Drugače pa tud termalna pasta ni tok slabo nanešena oz. a ti misliš da si jo nanesel bolje?

Težko primerjat, ker je zdaj vodni blok gor, tak da je itak ogromna razlika. Prej je bilo stock 60-70C na core in 95C na memory junction, zdaj pa 30-40C core, in 60-80 C memory junction (na +150 core/+800 memory). Samo seveda je to večino zaradi vode.

Ampak ja, zdelo se mi je da na polovici stvari, kamor sem jaz dal padse, jih prej ni bilo.

Je pa 100% razlika v backplate-u, ker tovarniški ni imel skoraj nič padsov gor, zdaj so pa padsi zrcalni, tako da se hladi še nekaj malega pasivno na backplate-u.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 123
  • Avtomobil: BMW

“Power surge on USB Port” in spodaj “USB Device has exceeded the power limits of its hub port.”

Driverji so poupdejtani, windowsi tudi, zagnal sem nek diagnostic ki ni ničesar rešil. Sam se nagibam k temu da je težava na napajalniku?

Vklopi direktno brez Hub-a in bo delalo. 

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 501
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Preobremenjen USB port. Ena od priključenih naprav je verjetno v okvari.

Prikaži več možnosti

hotko90
hotko90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 876
  • Avtomobil: E60

Prenosni disk sem uporabil za namestitev windowsa na drugem računalniku. Sedaj se je naredila še ena particija z starimi datotekami (vem ja.. nisem imel prazen disk :napaka )  in je v formatu RAW in ne morem odpreti, ker bi moral formatirati. Poskusil sem nekaj brezplačnih programov za obnovitev ampak so za majhno količino podatkov.. 

Lahko kdo predlaga kakšno rešitev, da ne izgubim vsega? 

zajeta-slikaraw.jpg

Ne vozi hitreje kot lahko leti tvoj angel varuh!!!

A ve gdo kje lahko čipiram angela?
Prikaži več možnosti

5rG
5rG

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 365
  • Avtomobil: Golf VII TSI DSG

Vklopi direktno brez Hub-a in bo delalo. 

Preobremenjen USB port. Ena od priključenih naprav je verjetno v okvari.

Hvala obema, težavo rešil na servisu, zamenjana matična plošča.

Prikaži več možnosti

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 963
  • Avtomobil: Boljši od E39 :)

Prenosni disk sem uporabil za namestitev windowsa na drugem računalniku. Sedaj se je naredila še ena particija z starimi datotekami (vem ja.. nisem imel prazen disk :napaka )  in je v formatu RAW in ne morem odpreti, ker bi moral formatirati. Poskusil sem nekaj brezplačnih programov za obnovitev ampak so za majhno količino podatkov.. 

Lahko kdo predlaga kakšno rešitev, da ne izgubim vsega? 

zajeta-slikaraw.jpg

RAW particija niso stari podatki, ampak prazen prostor na disku. Podatki so žal šli pa pa, razen če probaš s kakim plačljivim programom, pa še to ne boš nikoli vse dobil nazaj.

Pa saj ti je dalo opozorilo, da se vsi podatki na disku zbrišejo, ko narediš bootable disk?

Fun is not a straight line!
Prikaži več možnosti

Cotax
Cotax

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 759
  • Avtomobil: E91 330xd

Čim manj tikat sedaj. Poizkusi Recuva program, ni nujno da je šlo vse papa. Sodelovec je podobno zadevo skuhal in izgubil prvih 5 let družinksih fotografij - 90% sem mu uspel rešit z Recuvo. Je dobil majster barvo nazaj v obraz :) 

BMW brez šestaka je kot riba brez plavuti :ok2
Prikaži več možnosti

hotko90
hotko90

BMW fanatik

• Uporabnik

RAW particija niso stari podatki, ampak prazen prostor na disku. Podatki so žal šli pa pa, razen če probaš s kakim plačljivim programom, pa še to ne boš nikoli vse dobil nazaj.

Pa saj ti je dalo opozorilo, da se vsi podatki na disku zbrišejo, ko narediš bootable disk?

Z temi brezplačnimi programi podatke vidim ampak ne morem obnovit. 

Ni bilo opozorila ali sem ga pa spregledal.. Zdaj je kar je :/  

Prikaži več možnosti

hotko90
hotko90

BMW fanatik

• Uporabnik

Čim manj tikat sedaj. Poizkusi Recuva program, ni nujno da je šlo vse papa. Sodelovec je podobno zadevo skuhal in izgubil prvih 5 let družinksih fotografij - 90% sem mu uspel rešit z Recuvo. Je dobil majster barvo nazaj v obraz :)

Ne gre z Recuvo. Noče niti poskenirat diska, ker ni pravi format.. 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.