Skoči na vsebino

E36 vprašanja

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
7305 odgovorov v temi
LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 277
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Ja, so od 200 do 500, potem pa je treba to še dol dobit... zato razmišljam o kaki alternativni rešitvi... vsekakor pa nekaj, kar bo pustilo motorju, da malo bolj diha, pa da bodo plini šli skozi.

No, pri 150k km še vedno upam, da je zabit sredinski lonec in da je kat še ok... bom videl... sedaj je ravno taka zoprna vremenska napoved, da ne vem, kdaj naj dam avto nazaj na cesto :crazy

Anyway... sigurno nekdo že ve... a od E39 kat paše na E36?

Urejal LEO37, 15.05.2020, 14:31.

F7P 704+A20DTH+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 32 cyl = 1053 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

BMW<3
BMW<3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 307
  • Avtomobil: Orientblau Metallic

Ja, so od 200 do 500, potem pa je treba to še dol dobit... zato razmišljam o kaki alternativni rešitvi... vsekakor pa nekaj, kar bo pustilo motorju, da malo bolj diha, pa da bodo plini šli skozi.

No, pri 150k km še vedno upam, da je zabit sredinski lonec in da je kat še ok... bom videl... sedaj je ravno taka zoprna vremenska napoved, da ne vem, kdaj naj dam avto nazaj na cesto :crazy

Kontaktiri res DR.Izpuh v MB, ce ne vozis po zimi in sam po soncku, bo se za leta in leta dobr tud "navadn zelez", ne bo prerjavelo vse skp... Pa si za 500-600€ za komplet izpuh dober... :ok
My heart doesn't beat... IT REVS!
Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 810
  • Avtomobil: E36 323i, T5 Multivan

Evo nova sezona, novi problemi :ok2 . Zjuraj pogledam na parking in svetijo luci za tablico zadaj. Takoj pomislim na kable v pregibu prtljaznih vrat... odprem, tam vse ok. Nakar opazim, da gorijo tudi stevci in je dejansko tezava na stikalu.

V glavnem konektorju manjka en zatic in ne stoji lepo notri, tako da moram narociti nov konektor. Ce se komu valja doma kaksen cel, pa se priporocam.

To je to: https://www.autodoc....ilstein/1888992

Ves vesel ustimam to, nakar mi naslednji dan avto ne vzge, opazim da ne deluje ura in klima enota. Odbilo varovalko 37, zamenjam, naslednji dan isto... Preverim, kaj je priklopljeno gor in grem po vrsti izklapljati.. ze prva je bila v crno: HCV (Heat control valve). Octino je zaribal in skuri varovalko.

Se ta stvar da obnovit, ali pa ce ima kdo na voljo kaksnega v dobrem stanju? Ker cena novega, je kar malo :crazy: https://www.autodoc.si/vemo/12868313

Sicer pa.. that's how we rollin':

DSC_2814.JPG

Prikaži več možnosti

BMW<3
BMW<3

BMW fanatik

• Uporabnik

Stikalo novo pri meni 35€

Ta HCV pa 120€ nov pri meni

Je kr cena za te stare karjole ampak ja...

Ce te bo zanimal pa ves kje me najti :-D
Prikaži več možnosti
    • tomazic89 je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 59 017
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Možno da imam jaz eno stikalo za luči še doma. Bom pogledal.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 810
  • Avtomobil: E36 323i, T5 Multivan

Možno da imam jaz eno stikalo za luči še doma. Bom pogledal.

Nixxon hvala, ampak sem ze dobil in zamenjal.

Hvala tudi BMW<3 za hitro dobavo.  :metalc

Ok zdaj pa novo vprasanje...

Z lokalnim mehanikom sem se menil za servis na moji e36, ker pa nikakor ne dobim termina (vedno v stilu, poklici v sredo/se slisiva durg teden/te poklicem). Iscem nekoga zanesljivega idealno v okolici Litije, Ivancne ali pa vsaj Ljubljane. Avto lahko pustim tam vec dni brez problema, ampak rad bi vsaj to, da mi pove termin kdaj pripeljem. Is this really too much to ask :confused  :confused

Nerodna rec je, ker sem bil zmenjen s tem mehanikom, da jaz kupim vse potrebno... Tako da imam v prtljazniku olje, filtre, mikro jermen, jermen za klimo, enomasni vztrajnik s sklopko (Valeo kit), HCV ventil. Vem da tega serviserji ne marajo, ampak tako je naneslo :crazy . Bom pac placal storitev, kolikor bo racun.

Prikaži več možnosti

karabaja
karabaja

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 241
  • Avtomobil: e36 e30 e46

Nekaj sem sicer raziskoval tudi po drugih forumih ampak nisem dobil točnega odgovora. Torej, zanima me če obstaja koda barve odbijačev za pfl "sivo"?

Obnovil sem pragove, zdaj pa je zaščita pragov presvetla...
Zanima me tudi na kakšen način so tovarniško barvani odbijači. Zgleda kot barva direkt na plastiko?

Pripete slike za predogled

• 3289D6E5-53ED-4320-932E-E255DD05ECB7.jpeg
  • FBB7FD97-A7BB-42F0-ABDE-EB3D1E3AD1B0.jpeg
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

651997
651997
  • Uporabnik
  • Sporočil: 25

zivjo, lastim si e36 letnik 1997 z swapanim b28 motorjom.V avto je bilo vloženo veliko denarja še več pa časa.Pa me zanima kakšna bi bila približna cena takega avtomobila? Moram pa povedat da je avto ličarsko slabše ohranjen na 2-3 delih je 1cm2 rje kakšna praska udrtnina ki bi šla na hladno ven..

kaj je na avtu novega?

črn strop in nove tapete 3kraki volan (notranjost dejansko zelo zelo lepo ohranjena!)

nove zajle za ročno pakne fedri obnovljene čeljusti nove ploščice diski in abs senzorji 

motor m52b28 nov mikro jermen senzor glavne gredi in odmnične silikonske cevi (modre) za vodo....

NOVIH stvari je res še veliko..klime na avtu ni več ima delujoče centralno.Zadnji lonec ni original in avto je spuščen z eibachi 30/50..(nehomologirano)

pragi na avtu niso gnili, popravljeni na delih kjer je bila rja! 

Prikaži več možnosti

BMW<3
BMW<3

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala tudi BMW<3 za hitro dobavo. :metalc

Z lokalnim mehanikom sem se menil za servis na moji e36, ker pa nikakor ne dobim termina (vedno v stilu, poklici v sredo/se slisiva durg teden/te poklicem). Iscem nekoga zanesljivega idealno v okolici Litije, Ivancne ali pa vsaj Ljubljane. Avto lahko pustim tam vec dni brez problema, ampak rad bi vsaj to, da mi pove termin kdaj pripeljem. Is this really too much to ask :confused :confused

Nerodna rec je, ker sem bil zmenjen s tem mehanikom, da jaz kupim vse potrebno... Tako da imam v prtljazniku olje, filtre, mikro jermen, jermen za klimo, enomasni vztrajnik s sklopko (Valeo kit), HCV ventil. Vem da tega serviserji ne marajo, ampak tako je naneslo :crazy . Bom pac placal storitev, kolikor bo racun.

Np, pa se kdaj :beer

zivjo, lastim si e36 letnik 1997 z swapanim b28 motorjom.V avto je bilo vloženo veliko denarja še več pa časa.Pa me zanima kakšna bi bila približna cena takega avtomobila? Moram pa povedat da je avto ličarsko slabše ohranjen na 2-3 delih je 1cm2 rje kakšna praska udrtnina ki bi šla na hladno ven.. kaj je na avtu novega? črn strop in nove tapete 3kraki volan (notranjost dejansko zelo zelo lepo ohranjena!)nove zajle za ročno pakne fedri obnovljene čeljusti nove ploščice diski in abs senzorji motor m52b28 nov mikro jermen senzor glavne gredi in odmnične silikonske cevi (modre) za vodo.... NOVIH stvari je res še veliko..klime na avtu ni več ima delujoče centralno.Zadnji lonec ni original in avto je spuščen z eibachi 30/50..(nehomologirano) pragi na avtu niso gnili, popravljeni na delih kjer je bila rja!

Nic... Take ti bodo ponujal, da ga ne bos dal naprej...

Imel swapano 328i, po dolgem in po cez zrihtana, brez rje z izjemo manjse pikice (mehurcka) 2cm na zadnjem levem bogu, opremo za e36 veliko, motor u piko in vse pozamenjano... Svoh 10k v avto dal... Tisti ki imajo dnar hocejo original, muloti, ki bi ga imeli pa nimajo €€... Na koncu sel po kosih, ni ostal niti sraufek in sem izvlekel cca 6k ven, je pa trajal let pa pou, to je res... Nimamo kaj

Za obcutek... :ok2
Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 530
  • Avtomobil: E30 325i, ///M3 E36, ST

Hvala tudi BMW<3 za hitro dobavo.  :metalc

Z lokalnim mehanikom sem se menil za servis na moji e36, ker pa nikakor ne dobim termina (vedno v stilu, poklici v sredo/se slisiva durg teden/te poklicem). Iscem nekoga zanesljivega idealno v okolici Litije, Ivancne ali pa vsaj Ljubljane. Avto lahko pustim tam vec dni brez problema, ampak rad bi vsaj to, da mi pove termin kdaj pripeljem. Is this really too much to ask :confused  :confused

Nerodna rec je, ker sem bil zmenjen s tem mehanikom, da jaz kupim vse potrebno... Tako da imam v prtljazniku olje, filtre, mikro jermen, jermen za klimo, enomasni vztrajnik s sklopko (Valeo kit), HCV ventil. Vem da tega serviserji ne marajo, ampak tako je naneslo :crazy . Bom pac placal storitev, kolikor bo racun.

na gagija se obrni

grega jereb sp borovnica ima svojo temo in obvlada e36 do sraufa :-)
Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Nic... Take ti bodo ponujal, da ga ne bos dal naprej...

Imel swapano 328i, po dolgem in po cez zrihtana, brez rje z izjemo manjse pikice (mehurcka) 2cm na zadnjem levem bogu, opremo za e36 veliko, motor u piko in vse pozamenjano... Svoh 10k v avto dal... Tisti ki imajo dnar hocejo original, muloti, ki bi ga imeli pa nimajo €€... Na koncu sel po kosih, ni ostal niti sraufek in sem izvlekel cca 6k ven, je pa trajal let pa pou, to je res... Nimamo kaj

Za obcutek... :ok2

Škoda za tisto tvojo, je bila res lepa.

Je pa očitno res klinc, se je pred parimi tedni na FB prodajal 328i coupe, na novo barvan, dobro zrihtan, za mislim da 4,5k€, pa ga je folk v glavo je*al da je predrag. :rolleyes 

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

karabaja
karabaja

Novinec

• Uporabnik

Avtomobil e36 1994 318i m43b18. Ko iscem glede na stevilko sasije rezervne dele mi vrze dve razlicni kodi za senzor pretoka zraka. Ve kdo kaj je tukaj fora? Lahko narocim kateregakoli? Kaksna je razlika?

Pripete slike za predogled

• 276A600B-B14D-4AC3-9C47-C34134342760.png
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rage
Rage

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 482
  • Avtomobil: E36 328 ///Mtech, Celica

Ti piše v opisu da je razlika (mass air flow with CO poti /vol air flow with adapter), tako da bi rekel da ni vseeno.

Poglej kodo na trenutnem in naroči enakega.

Urejal Rage, 19.05.2021, 11:33.

Prikaži več možnosti

karabaja
karabaja

Novinec

• Uporabnik

Glede na BMW podatke, ki sem jih zasledil naj bi bil "mass air flow with CO poti" za vozila brez katalizatorja. in "vol air flow with adapter lead" za vozila s katalizatorjem. Kot zgleda je na prejsnji strani napaka.
Bom pa preden naročim še enkrat pregledal trenutni kos v upanju da dobim kataloško. Prvič sem malo bol na hitro pogledal in je nisem videl :-D

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rage
Rage

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 482
  • Avtomobil: E36 328 ///Mtech, Celica

Lahko probaš še po-google-at obe kodi in preverit kako dejansko zadeva izgleda. Mogoče sta tudi na videz različna, da boš takoj videl katerega rabiš.

Vsi bmw deli bi načeloma morali imet nekje etk kodo. Razen, če je bila na nalepki in je le-ta tekom let odpadla :ok2
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Sem mislil da E36k brez kata sploh bilo ni.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW<3
BMW<3

BMW fanatik

• Uporabnik

Poslji mi stevilko sasije pa preverimo kaj je in kaj ni, da se ne odkriva tople vode :ok2

Narocis pa lahko tudi prek mene, pa ujames kak € se :-D
Prikaži več možnosti

karabaja
karabaja

Novinec

• Uporabnik

Sem preveril po kataloski pri mehaniku in mi je vrglo kot sem prej napisal.
Nisem preprican kako je s katalizatorji pri e36 ampak v programu so 2 kode. Ena za avtomobile s katalizatorejm ena za avtomobile brez (prilozena slika).

https://imgur.com/Cc5UKEF

Sem pa ze dobil nadomestni del in nazalost ni v tem problem... iscemo krivca dalje ..

Avto ima zelo cudne simptome. Nekaj casa mu je rahlo nihal prosti tek. Nato pa je kar naenkrat zacel trokirat pod gasom. Zamenjal sem vakum cevke, poskusil nove svecke in bubino in zdaj se drug senzor pretoka zraka. Motorcek za prosti tek je bil ociscen in pregledan. Zgleda da deluje ok. Nekdo mi je omenil da naj preverim da ni slucajno glavni racunalnik namocen. Ko sem ga razkopal odklopil pregledal in priklopil nazaj je stanje se slabse. Prej je avto uzgal in si ga lahko drzal na cca 2000 rpm ce si se igral malo z gasom (obrati so se vedno nihali). Po tem pa ko sem odklopil in priklopil racunalnik pa niti uzge ne vec (avto "poprime", sepravi ne vergla v prazno ampak po 1 sekundi crkne. Kdorkoli s kaksno idejo :-D ?

Urejal karabaja, 21.05.2021, 08:22.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Kakšen problem pa imaš?

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

karabaja
karabaja

Novinec

• Uporabnik

Problem sem opisal zgoraj, ko sem popravljal post. Nekaj mi nagaja nalaganje slik s telefona. Upam, da je slika z linka razločna.

Št. šasije je (WBACA91040KA06630), če imaš slučajno še kakšen drug program za preverit, da bomo sigurni za naprej. :-D

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.