Skoči na vsebino

Kje se dobro je?

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
4047 odgovorov v temi
anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 959
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

Jerry, kaj je bilo pa danes s Coca Colo? :lmao

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 812
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

jaz sem bil pred parimi letimi par krat v konobi Rab nasproti ACI marine. Si bil tam? Meni je bila hrana tam zelo vsec, se posebej sušena hobotnica z jajcki

Ne, tam se nisem uspel prit :)

Bom napisali kje sem res dobro jedel na Hrvaskem (predvsem Rab) veckrat ampak v tisti, tapravi temi o tem :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 110
  • Avtomobil: F10

Si napisal gobedini, sem mislil , da je to kakšen novi križanec med gobo in govedino :laugh

Uf ja, je bilo veliko v zraku hlapov vceraj :) oa sm bil spet pameten hehe...
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 502
  • Avtomobil: BMW E39 ,BMW MMMMMMMM

Uf ja, je bilo veliko v zraku hlapov vceraj :) oa sm bil spet pameten hehe...

Si tako hitro popravil, da sem žepotem študiral, če sem tudi jaz prav videl?  :ok

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 491
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Lej, za 5,5 € pač ne moreš zredit piščanca v Sloveniji, lahko ga kupiš za 3,99 napitanega do kraja, lep debel, mmmm, al pa dobiš domčega, kjer je kila 10, z vsem zraven, zdaj pa probaj.... pridi enkrat k meni probat razliko, pa povej.

Točno vem kakšna je razlika med domačim in "mass produced" piščancem, moraš pa ti vedeti eno stvar. Pri piščancu je še kako važno da je domač ko delaš iz njega juho ali ko pečeš celega, na način da odcedi maščobo, ki jo potem poliješ po krompirju (jaz najraje po pireju, lahko pa jo daš tudi pod tenstan krompir ali pomfri, po želji). Tam masovnik enostavno ne pride v poštev, ker revež ni sposoben dat od sebe spodobnega okusa. Pečenje je pa druga stvar, tu dober kuhar zadevo tako pripravi, da ni posebne razlike med unikatom in pitancem. Fora je tudi v velikosti piščanca, veliki pšanci oziroma to so v bistvu že kure so bolj primerni za juho, majhne se da pa fino popečt in ni tako grozno tudi če so s farme, so pač še praktično dojenčki, tako da je njihovo meso še bolj deviško. Mogoče sem zdaj malo zakompliciral ampak tako pač je, ne moreš vedno imet vsega, razen če si kralj. Tega jaz nobenega ne poznam, tako da obstajamo mi ki priznamo da pri hrani včasih naredimo kak kompromis in oni, ki trdijo da vedno in povsod jejo kot kralji, vozijo se pa s kanto od audija za dva jurja eur. Čuden nek kralj, ampak ok, pustimo zdaj to.

Sicer pa če mene vprašaš res ne vem kje v Sieni nabavljajo pšance, ker okus ni tak kot pri tistih iz vrečke, cena pa je. Ne vem, mogoče kuhajo in strežejo samo zato ker jih to veseli, s cenami grejo pa celo v minus. A verjameš da me to ne briga, dokler je okus tak kot je, lahko hrano zaradi mene iz košev za odpadke pobirajo, če hočejo.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry, Azijke mi nikakor niso po mojem okusu. Bil lani v Pattayi in v celem dopustu, če sem videl 2 všečni, pa sem potem že pomoje kar nekoliko spustil kriterije proti koncu. :)

Če sodiš Azijke po tistem kar si videl v Pattayi, je to tako kot da bi šel avto kupit na odpad namesto v salon. Če hočeš Azijko in se ti ne da po dolgem in počez prevozit cele Azije, imaš za to na voljo internet. Tam je na morje sličic in profilov, izbereš si jih 20 ki so ti všeč in jim pišeš, z eno se ujameta in evo, čez kako leto že uživaš ob škampovi juhici ob domačem kaminu. Če želiš lahko povem tudi kaj več, ampak zate imam občutek da si že zelo kmalu vrgel puško v koruzo, tako da raje ostanimo kar pri kulinaričnih receptih, kot pri zmenkarijah. Btw razumem če komu Azijke niso všeč, vsake oči imajo svojega malarja, meni pa recimo tiste tanajbolj črne zamorke ne potegnejo niti pod razno.

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 251

Jerry dan danes obstajajo dodatki v hrani. in to tudi taki dodatki in arome da bos mislil da jes piscanca v resnici bos pa tuno ;)
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry, kaj je bilo pa danes s Coca Colo? :lmao

Ah, nič posebnega. Kot ponavadi sem šel na pico v Supernovo, potem pa kot ponavadi po kokakolo v merkator. Problem je bil v tem da hladilnik pri blagajnah ni delal, OK grem jaz do tavelikega tam pri pijači, to pomeni da moraš šetat čez celo trgovino. No pa sem šel na pot, ne bodi len in ko sem prišel do tja me je čakalo novo presenečenje - hladilnik je sicer delal, v njem pa od piksen samo dietna kola, nobene navadne  :confused Ker tiste iz pollitrske plastične flaše ne pijem, tiste brez cukra pa SPLOH ne, sem spet odšetal nazaj do malega hladilnika, vzel mlačno kolo in seveda to potem reklamiral pri reklamacijah. Tisti tamal hladilnik je pokvarjen že najmanj en mesec, pa dobro to še prenesem, naj pa vsaj tavelikega potem nafilajo, porkamadona... ponavadi sem skuliran in me ne spravi kaj dosti iz tira, ampak tole danes me je pa res pogrelo  :damn

Jerry dan danes obstajajo dodatki v hrani. in to tudi taki dodatki in arome da bos mislil da jes piscanca v resnici bos pa tuno ;)

Itak da obstajajo ampak folk s teorijami zarote tudi malo pretirava, ni kar vse fejk. Tiste zgodbice z zrezki ki mijavkajo so malo za lase privlečene, edino v klobasah pa res lahko dobiš svašta, tam pač ne veš kaj ješ. Da ne ločiš med pšancem in tuno moraš bit že fejst nabasan, kar pa jaz nisem, vedno jem trezen in me ne moreš kar tako okol prnest.

Prikaži več možnosti
    • bedolin in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 423
  • Avtomobil: R6 topless

Da pohvalim še eno lokacijo.

Restavracija Riva v Piranu. Res dobra hrana (tako kalamari kakor kotlet, čevapi in druge stvari) in toplo priporočam :ok
Jaz bom definitivno še tam jedel :mljask

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 908

Jerry kokakolo in podobno se kupuje v mullerju, ki je prirejena za Z eu trg!

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 431
  • Avtomobil: E39 525i

Kaj pametnega med Ilirsko Bistrico in Ljubljano?
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 213
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Avio pub, sam je skoz guzva - cakas na mizo. Minutka v Postojni je tudi zelo v redu, pa prosto mizo sigurno dobis.
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 670
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Res je skoz guzva ampak so organizirani in dovolj jih dela na smeni, tako da kljub guzvi ne cakas dolgo na hrano. No vsaj mi nismo, smo pa tam 1-2x na leto, ko se vracamo ali pa gremo na morje.
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni ni gust jest v nabito polni ostariji, kjer se skorajda z rameni butas ob ljudi za drugo mizo, vmes pa se mulci letijo gor pa dol med mizami. Med tem, ko ješ, pa ze gostje, ki cakajo na mizo, nestrpno pogledujejo v tvoj talar, kdaj bos koncal.
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 670
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Hahah dobra :) ko smo mi jedli tam, take sile ni bilo ;)
Prikaži več možnosti
    • dylan_dog je všeč

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 502
  • Avtomobil: BMW E39 ,BMW MMMMMMMM

Včeraj bil pri Privošniku v Šempetru. Vsi so ga opevali kot joh in sploh, top , ni da ni. Prvi vtis ko prideš, najprej ene 15 minut čakaš da sploh kdo pride do mize, bili pa smo tri male mize vsi skupaj. Pač bolj na izi si mislim, nato naročim in vprašam če lahko menjam morda prilogo  ki je bila pražen krompir in kruhova rolada namesto  kruhove rolade samo pražen in reče da ne o.k.

Vprašam če je možno mešano solato dobiti brez  zelja, zopet reče ne o.k.  Nato naročiva vsak svoje kosilo različno da bi morda tudi malo poizkusila eden od drugega..  po 20 minutah prinese juho, kruha sploh ni prinesel niti ni vprašal če ga bova?

Vmes je stalno sedel pri sosednji mizi in sodeloval v gostilniški debati. Končno postreže kosilo, govedina trda kot podplat čisto posušena hrena sem dobil za  slabo eno tisto žličko kot se je včasih dozirala citronka,  :frown  pečenka hladna in zelo mastna.  Svinjski dunajski , premalo pečen in debel kot bi jedel steak.Preventivno sem nama zraven dodatno naročil vsakemu ocvrto piščančjo kračico po katerih slovijo da so najboljši. V bistvu je bilo meso kuhano, slano ko hudič in paniranje je kar v kosih ločevalo od mesa, skratka na pogled je izgledala lepo , po okusu pa še slabše nisem jedel,pa je lahko bilo to tudi v najbolj navadni restavraciji.Zelenjava ki je bila kot priloga je bila trda kot hudič zato je sploh nisem pojedel.

.

Edina stvar za katero lahko rečem da je bila okusna je  bil štrudl.  Strežno osebje in šef ki sodi zraven imajo zelo pokroviteljski odnos do strank v smislu, ja kaj pa ti tu delaš, nebi raje kar denarja nakazal in ostal doma?

Ne morem verjet da tako opevana restavracija lahko živi s tako podvpovprečno hrano in takšnim odnosom ki ga imajo do strank.?Pa jaz sem jedel malico za 5 eur in to v več gostilnah in je bila veliko boljša kot tako opevana kosila pri Privošniku. :frown

Jaz ne razumem ljudi , ali nihče nima svojega mneneja da vsi samo hvalijo in ustvarjajo lažno dobro ime, ali je ljudem res čisto vseeno kaj dobijo na mizo? Sem samo plačal in nikoli veče ne grem blizu. Pa sem predhodno že bil tam pred enim letom, ko naju ni nihče postregel kakšne pol ure sva šla, sedaj sva pa rekla da jim dava še eno šansa katera je bila zagotovo zadnja. :ok

Urejal magic man, 01.09.2019, 15:29.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Minutka v Postojni je tudi zelo v redu, pa prosto mizo sigurno dobis.

A je to drugo ime za Gostilno Ob Kaminu? Če je to to, priporočam.

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 908

Minutka je v centru, policaji ponavadi malicajo notri tako, da ne mores faliti. :-D

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

A je to drugo ime za Gostilno Ob Kaminu? Če je to to, priporočam.

To sta dve razlicni, isti lastnik.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Minutka je v centru, policaji ponavadi malicajo notri tako, da ne mores faliti. :-D

Saj Ob kaminu tudi velikokrat, v bistvu jih skoraj vedno srečam ko sem tam  :laugh

To sta dve razlicni, isti lastnik.

Aha, OK  :ok

Prikaži več možnosti