Skoči na vsebino

Kje se dobro je?

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
5169 odgovorov v temi
Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 536
  • Avtomobil: Mesanec

Ta kitajska je ok. Priporocamo
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 047
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Na konc sva sla v Picadilly, za Villo Herberstein nisva bla primerno oblecena, sva bla na enem atletskem tekmovanju. Skratka za pojest ok, presezka nobenega, ce bi se sel... Najbrs ne.
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 949
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Na splosno velja, da se v “kitajske” ne hodi. Po vecini se kuha sama svinjarija, kuha pa lahko vsak uvožen na pol kriminalec, ki ima 5 min cajta, na fejk papirje.
Ko enkrat probas pravo Kitajsko/ Azijsko kuhinjo pri njih, so te špelunke v EU cisti smeh.

Urejal dylan_dog, 14.09.2019, 18:58.

Prikaži več možnosti
    • Plavi in magic man uporabnikom je všeč to sporočilo

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 536
  • Avtomobil: Mesanec

Na konc sva sla v Picadilly, za Villo Herberstein nisva bla primerno oblecena, sva bla na enem atletskem tekmovanju. Skratka za pojest ok, presezka nobenega, ce bi se sel... Najbrs ne.

Picadilly je sivo povprecje, raje podpovprecje

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 377
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Js mam pa v kitajskih vedno en majhen odpor preden grem, prevec sem poslusal dobavitelja hrane in se vedno spomnim, ko je govoril kako prosijo za robo kateri je pretekel rok, da bi ceneje kupili. Ne morem se tega znebit. Pa sploh ni slabo, sam navadno smrdis ko ven prides kot, da bi tebe cvrli :)
Hodim pa edino v črnuče, tam nad savo. Sej ni slabo, ampak mam nek bad filing, ki mi malo kazi vse skupaj...

Pri Kitajcih je tako, eni so res škrti da glava peče, niso pa vsi taki samo zato, ker so pač Kitajci. Jaz sem sprobal že večino kitajskih restavracij po SLO in se držim dveh ali treh, ki so preverjeno dobre. Vedeti moraš da tudi Kitajce pri nas nadzorujejo zelo strogi inšpektorji in tiste ki so delali to kar opisuješ, so po kratkem postopku zaprli. Tisto v Kamniku, recimo. Z našimi prehranskimi inšpektorji se ni za zajebavat, tako da si lahko prepričan, da je hrana tudi v kitajskih restavracijah pri nas enako ali skoraj enako kakovostna, kot v ostalih ("skoraj" pravim zato ker povsod kvaliteta pač ni enaka, zato pa probaš in izbereš boljšo).

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Na splosno velja, da se v “kitajske” ne hodi. Po vecini se kuha sama svinjarija, kuha pa lahko vsak uvožen na pol kriminalec, ki ima 5 min cajta, na fejk papirje.
Ko enkrat probas pravo Kitajsko/ Azijsko kuhinjo pri njih, so te špelunke v EU cisti smeh.

Pa kaj še, a zato ker si ti tako rekel se ne hodi? Lol. Kitajska hrana v Aziji je resda drugačna kot tukaj, se strinjam da je v povprečju boljša, je pa to tudi zaradi tega, ker je tukajšnja prilagojena na evropski okus. Tako imajo povečini tu kitajske restavracije vse praktično enak jedilnik, izbiraš med 15 - 20 osnovnimi jedmi (in mešanicami le-teh) in to je to. Za spremembo je vseeno OK, saj se evropske hrane človek hitro naveliča, poleg tega so recimo določene jedi zelo dobre in dobiš jih za smešno nizko ceno - ena od teh je hrustljava raca, recimo. Jaz omenjeno raco jem vsaj enkrat tedensko, je lahko prebavljiva (kljub temu da je hrustljavo pečena) in s kalčki v limoninem soku zelo okusna jed.

In ja, vem kaj boste vprašali, ne, ne mijavka ko jo nabodeš.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 677

Hong Kong v Komendi je res ok. Najslabso sem pa jedel v Novem mestu, tista je bila pa res katastrofalno zanic. Mastno in neokusno.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hong Kong v Komendi je res ok. Najslabso sem pa jedel v Novem mestu, tista je bila pa res katastrofalno zanic. Mastno in neokusno.

Tista v Komendi je tako-tako, nekaj srednjega. Daleč najboljša je še vedno Chang v Kopru, sledi ji po moji oceni Cesarsko mesto na Litijski, potem je Chang v BTC (dobro, a malo predrago - najdražja kitajska v SLO pomojem), v Velenju pa že nekaj časa nisem bil, tako da težko ocenim. Vse ostale zaostajajo.

Ima pa tudi restavracija v Komendi opoldne vse zasedeno in težko najdeš frej mizo, to je pa res. Tako da ljudje so se pri nas kar dobro navadili na te restavracije in se ne strinjajo z dylanom  :)

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Chang LJ ma res nore cene, nevem kaj so razmisljali. Pred 10 leti se je v KP res dobro jedlo, pote tisti veliki siritvi je pa tudi kvaliteta precej padla. Meni najbol sede Cesarsko mesto na Litijski ja.
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 044
  • Avtomobil: Bmw

Tista v Komendi je tako-tako, nekaj srednjega. Daleč najboljša je še vedno Chang v Kopru, sledi ji po moji oceni Cesarsko mesto na Litijski, potem je Chang v BTC (dobro, a malo predrago - najdražja kitajska v SLO pomojem), v Velenju pa že nekaj časa nisem bil, tako da težko ocenim. Vse ostale zaostajajo.

Ima pa tudi restavracija v Komendi opoldne vse zasedeno in težko najdeš frej mizo, to je pa res. Tako da ljudje so se pri nas kar dobro navadili na te restavracije in se ne strinjajo z dylanom  :)

Kje pa je kitajska v Komendi??
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Kje pa je kitajska v Komendi??

Če greš od Olge malo naprej proti Kranju, par 100 metrov naprej na levi jo imaš... ne vem sicer ali je tisto Komenda, je pa tam  :ok2

Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 259
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Chang LJ ma res nore cene, nevem kaj so razmisljali. Pred 10 leti se je v KP res dobro jedlo, pote tisti veliki siritvi je pa tudi kvaliteta precej padla. Meni najbol sede Cesarsko mesto na Litijski ja.

Lokacija? Najbrz je najemnina v cityparku mal drazja kot na litijski?
Zaenkrat prisegam na kitajca v grosuplju, ampak si ze dalj casa govorim da moram sprobat tega na litijski k ga vsi hvalijo
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

30 metrov stran od petrolove pumpe so, čisto zraven. Najemnina gor ali dol, njihove cene so občutno dražje od vseh ostalih kitajskih restavracij v SLO. Se mi pa zdi da je kljub temu kar nekaj obiska, hrana je dobra in lokacija je za moje pojme odlična, tudi parkiraš ponavadi brez večjih problemov.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 557
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... pa saj teh Kitajskih je mali morje... kakšna je pa na Trubarjevi in na Poljanah?

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 373
  • Avtomobil: Božje vozilo

:jok

Js mam pa v kitajskih vedno en majhen odpor preden grem, prevec sem poslusal dobavitelja hrane in se vedno spomnim, ko je govoril kako prosijo za robo kateri je pretekel rok, da bi ceneje kupili. Ne morem se tega znebit. Pa sploh ni slabo, sam navadno smrdis ko ven prides kot, da bi tebe cvrli :)
Hodim pa edino v črnuče, tam nad savo. Sej ni slabo, ampak mam nek bad filing, ki mi malo kazi vse skupaj...

In še kar hodiš k njim? :crazy  Zame so že kot narod bolj talko tako glede čistoče in urejenosti. Sem bil 2 x v lajfuin nikoli več, enkrat sem bil tam neokusno totalno mastno... Drugič sem pa domov naročil tudi mastno da bmi je bilo cel dan slabo, pa riž pocast neokusen , dobil sem ga kar v kepi v alu folijo zavitega :crazy

Urejal magic man, 14.09.2019, 22:55.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 137
  • Avtomobil: BMW

Saj nekako imaš prav dobro poglej okoli kitajskih ne boš nikoli srečal prosto živečih mačk, samo za primer...,   te ratajo zajčki v kaki njihovi ponudbi. 

Točno tako, bi jaz rekel po letošnjem obisku v januarju v opevani gostilni Jožica .

Urejal Mat xxl, 14.09.2019, 22:56.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hay!

... pa saj teh Kitajskih je mali morje... kakšna je pa na Trubarjevi in na Poljanah?

lp

joda

Nimam pojma, še nisem bil tam. Ampak če bi bili za kaj bi verjetno že slišal kak komentar, pa nisem nič zasledil. Moje punce (frendice od moje žene - Azijke) vse prebrskajo in sprobajo.

:jok

In še kar hodiš k njim? :crazy  Zame so že kot narod bolj talko tako glede čistoče in urejenosti. Sem bil 2 x v lajfuin nikoli več, enkrat sem bil tam neokusno totalno mastno... Drugič sem pa domov naročil tudi mastno da bmi je bilo cel dan slabo, pa riž pocast neokusen , dobil sem ga kar v kepi v alu folijo zavitega :crazy

A jebi ga, so pač pri higienskih navadah malo bolj preprosti, mene ne moti ker sem isti kot oni. Če bi slikal našo kuhinjo bi verjetno koga še kap, Kitajci imajo dosti bolj pospravljeno. Mi Azijci (po mentaliteti se komot prištejem k njim) smo pač taki.

Saj nekako imaš prav dobro poglej okoli kitajskih ne boš nikoli srečal prosto živečih mačk, samo za primer...,   te ratajo zajčki v kaki njihovi ponudbi. 

Zajca oni ne strežejo, mačk pa pri nas ne lovijo zaradi inšpekcije. Race so druga stvar, ampak jih tudi tu kontrolirajo in se ne morejo kaj dosti zajebavat.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 044
  • Avtomobil: Bmw

Če greš od Olge malo naprej proti Kranju, par 100 metrov naprej na levi jo imaš... ne vem sicer ali je tisto Komenda, je pa tam  :ok2

Tisto so Moste in ne Komenda. Se je pa ta restavracija preselila tja iz Kamnika, ko si ravno vceraj pisal, da so jo MORALI v kamniku zapreti...
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Zaenkrat prisegam na kitajca v grosuplju, ampak si ze dalj casa govorim da moram sprobat tega na litijski k ga vsi hvalijo

O najemninah mi ne rabis razlagat, mam prostir v par shopping centrih in vem kake so cene.

1. Oni niso v shopping centru
2. Glede na to da se s Changom osebno poznava vem da ni vzrok cena.
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 655
  • Avtomobil: --------:)

Kitajc..samo v merkatorju v mb.drugo pfuj..vcasih se je bila ena vm mb..last slovenca..
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.