Skoči na vsebino

Kje se dobro je?

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
5262 odgovorov v temi
the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 174
  • Avtomobil: -

Itak bos s kosom mesa iz masovne proizvodnje naredil vec skode kot bo koristi z domaco tortiljo :)

Vse je pac odvisno od tega koliko se ti da zajebavati. Meso je lahko brez vseh antibiotikov in hormonov, moka je lahko "prava", zelenjava nespricana, olje iz domace proizvodnje... Itak da slejkoprej nekje "kiksnes", fora je samo v tem, da je nekatere stvari lazje, pa zaradi mene tudi ceneje, dobiti/narediti res kvalitetne kot druge. Tortilje so ena taka zadeva, ki je simpl :)

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 946
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Sam pol je treba se moko svezo nabavt, ker trgovinska je mrtva ;)

https://www.stupnikov-mlin.si/

:ok 

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 142
  • Avtomobil: OOOO

Vse se najbolj splaca delat doma, tut meso vzrejat pa ga ne ali?
Verjetno je meso bolj skodljivo z vsemi antibiotiki kot tist konc tortilje.
Ste me pa prepricali, da bom naslednjic spet delal tudi tortilje doma, konec koncev uzivam v kuhanju. Thx.
Sam pol je treba se moko svezo nabavt, ker trgovinska je mrtva ;) Težko vse nardiš, da je ok.

Glede mesa se strinjam. Predvsem lenoba botruje nakupu madzarskih svinj pri najboljsih sosedih, ki pojejo vec kapsul antibiotika kot domace zeloda.
Jst se sele danes zavedam, da je ziveti v slo privilegij. No moral bi dodati se pozanti par kmetov in ne biti len.
Pa ne me prosim lovit, da je bio/biodinamicno samo moda in nalepka, ker sem dosti mesa kupoval pri kmetih, ki ze celo zivljenje delujejo po istih pravilih. Je pa res, da zadnja leta so se povecini certificirali in gradijo brand na ta racun. Ampak vse to je samo hrana kot bi morala bit in je nekoc bila. Danes je pa zal, predvsem zaradi neumne potrosniske ideje- aej je vse kul- bodisi preplacamo ali pa je sploh na meniju ni, ker pac ponudnik strogo stremi k enemu cilju...
Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 993
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Vse se najbolj splaca delat doma, tut meso vzrejat pa ga ne ali?
Verjetno je meso bolj skodljivo z vsemi antibiotiki kot tist konc tortilje.
Ste me pa prepricali, da bom naslednjic spet delal tudi tortilje doma, konec koncev uzivam v kuhanju. Thx.
Sam pol je treba se moko svezo nabavt, ker trgovinska je mrtva ;) Težko vse nardiš, da je ok.

Samo enkrat sem se nasankal in vzel  jufko, ko sem videl od kod jo je  vzel sem ze vedel, da bo kurac. To se zveci kot gumjast podplat in ni primerjave s frisno.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Samo enkrat sem se nasankal in vzel  jufko, ko sem videl od kod jo je  vzel sem ze vedel, da bo kurac. To se zveci kot gumjast podplat in ni primerjave s frisno.

Za vecino je ok.
In to je zalost sodobne hrane.
Folk mora v omako zlivat vino, ker paradajz ni vec kisel. Korenckovo juho je treba sladkat, ker sladkega mladega korenja sploh ni vec na voljo.
Riba panga, ki v indijskem oceanu zivi v greznici se prodaja po isti ceni kot vrhunska divja riba iz (kolikor toliko) cistega morja, samo zato ker ma par drobtin povalanega v termicno obdelano, 5x rafinirano palmmino olje..
Ampak ja, vecini je kul- sej tudi mene se da preslepit, priznam. Samo problem je, da ko bo za vogalom nekdo delal prave stvari s prwvo robo za 20% visjo ceno ne bo mel posla. To je dejstvo.
Prikaži več možnosti
    • peropapero in SONiK uporabnikom je všeč to sporočilo

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 202
  • Avtomobil: BMW

.
Sam pol je treba se moko svezo nabavt, ker trgovinska je mrtva ;)

Kaj ti imaš raje ono BIO še z dodatkom svežega BIO mesa v živi moki ?  :)

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 699
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Jst se sele danes zavedam, da je ziveti v slo privilegij. 

Končno. Bolje pozno, kot nikoli.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti
    • Jerch_ in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Končno. Bolje pozno, kot nikoli.

Glede hrane sem pisal, da ne bo pomote :)
Oz da bom bolj natancen, glede surovin.
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Glede hrane sem pisal, da ne bo pomote :)
Oz da bom bolj natancen, glede surovin.

Brez skrbi, prav sem te zastopil. Počasi boš pogruntal tudi to, da so tudi v kosilu za 6.5 eura, če skrbno izbereš restavracijo, sestavine lahko vrhunske kvalitete. In sveže, da bolj ne morejo bit. Slovenija ima poleg Italije in Francije pomojem najboljšo hrano na svetu, jemo pa dobesedno zastonj.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 739
  • Avtomobil: F10

Kaj ti imaš raje ono BIO še z dodatkom svežega BIO mesa v živi moki ?  :)

Ma molji so včasih tudi v trgovinski :) kar verjetno ni slabo dokler ne vidiš :)

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 131
  • Avtomobil: creative technologie

Molji niso ok, črvi iz češenj, sliv, hrušk.. so pa slastni iz drevesa  :laugh .

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Domace moke morate previdno zmrznit za 1-2dneva, takoj ko jo prinesete domov. Tako se pomori neizbezno razmnozevanje nezeljenih gostov :)
Samo pazljivo, da vam ne bo splesnela potem..
Prikaži več možnosti
    • Plavi je všeč

Kobal trans
Kobal trans
  • Izključen
  • Sporočil: 3 153
  • Avtomobil: kombi

poglejte še v maline, ki jih pravkar oberete z grma, šokirani boste...

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

poglejte še v maline, ki jih pravkar oberete z grma, šokirani boste...

Jaz sem bil rahlo šokiran ko sem nabiral grozdje, iz vsake vrečke je prilezlo vsaj 10 štriglic, pa ne vem če je bilo notri 20 grozdov  :crazy Ima kdo kak pameten način kako se rešit te golazni da je ne prineseš v stanovanje, če nimaš vode na razpolago da bi grozdje potopil vanjo?

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 131
  • Avtomobil: creative technologie

Jaz sem bil rahlo šokiran ko sem nabiral grozdje, iz vsake vrečke je prilezlo vsaj 10 štriglic, pa ne vem če je bilo notri 20 grozdov  :crazy Ima kdo kak pameten način kako se rešit te golazni da je ne prineseš v stanovanje, če nimaš vode na razpolago da bi grozdje potopil vanjo?

Tak komentar bi človek pričakoval od nerazgledanega 10 letnika. Ne vem kaj sploh nosiš domov grozdje z golaznijo...coca colo in podplat iz mcdonaldsa prineseš, pa je mir.

Prikaži več možnosti
    • peropapero in tonchy uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Tak komentar bi človek pričakoval od nerazgledanega 10 letnika. Ne vem kaj sploh nosiš domov grozdje z golaznijo...coca colo in podplat iz mcdonaldsa prineseš, pa je mir.

Ni zame, za ženo je. Preden je mene spoznala ni še nikoli probala grozdja, potem sem ji dal za poskusit enega kupljenega v trgovini in se je kremžila, češ da je kislo. Potem sem za hec utrgal par grozdov na "vikendu" pri sosedi in ji spet niso bili všeč, je probala enega in ni hotela več jest. No in potem hec, sem rekel naj to grozdje nekomu podari ker sem ga ravno nabral in ga je škoda da zgnije. Odnese ona to svoji najboljši prijateljici (tudi filipinka), ona proba in je navdušena, poje vse in hoče še :eek Ko moja njo gleda še ona začne jest in tako dobim dve odvisnici od grozdja, lol! Ampak ne katerega koli, všeč jima je samo tisto od moje sosede, lol #2! Punci mi potem dobesedno morita vsak dan, da jima prinesem še tega grozdja. Vse sem pobral kar je viselo dol s trte, ene 3 dni se ga obiral, ahahaha! Ampak seveda, štrigle -.-

Sem potem pogruntal zakaj jima je bilo tako všeč, grozdje sem nabiral v pozni sezoni, ko je bilo že zelo dozorelo in zdi se mi, da je že kar malo fermentiralo v alkohol. Punci tako ne samo da sta jedli grozdje, ampak sta se ga zraven kar malo napili, lol #3 :lmao

To grozdje je sicer tudi meni tako dobro da bi ga jedel dokler ne bruham, no ker imam slabo zobno sklenino me zobje tako bolijo če ga jem da crknem zraven in sem ga prisiljen jest normalno, v človeških količinah (kar je dobro za punci) :hihi Po kokakoli in meku me pa zobje nič ne bolijo, tako da je to stalno na mojem meniju, grozdje pa samo občasno... tako da ja, glede tega si imel kar prav, boljše je big mek in kokakola, no vsaj zame ;)

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 863
  • Avtomobil: Becikl

Probaj z biokillom pospricat preden ga pojeste. Naceloma ne bi smelo vec nic prilezt ven.

:ok2

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 172
  • Avtomobil: Bmw

Ni zame, za ženo je. Preden je mene spoznala ni še nikoli probala grozdja, potem sem ji dal za poskusit enega kupljenega v trgovini in se je kremžila, češ da je kislo. Potem sem za hec utrgal par grozdov na "vikendu" pri sosedi in ji spet niso bili všeč, je probala enega in ni hotela več jest. No in potem hec, sem rekel naj to grozdje nekomu podari ker sem ga ravno nabral in ga je škoda da zgnije. Odnese ona to svoji najboljši prijateljici (tudi filipinka), ona proba in je navdušena, poje vse in hoče še :eek Ko moja njo gleda še ona začne jest in tako dobim dve odvisnici od grozdja, lol! Ampak ne katerega koli, všeč jima je samo tisto od moje sosede, lol #2! Punci mi potem dobesedno morita vsak dan, da jima prinesem še tega grozdja. Vse sem pobral kar je viselo dol s trte, ene 3 dni se ga obiral, ahahaha! Ampak seveda, štrigle -.-

Sem potem pogruntal zakaj jima je bilo tako všeč, grozdje sem nabiral v pozni sezoni, ko je bilo že zelo dozorelo in zdi se mi, da je že kar malo fermentiralo v alkohol. Punci tako ne samo da sta jedli grozdje, ampak sta se ga zraven kar malo napili, lol #3 :lmao

To grozdje je sicer tudi meni tako dobro da bi ga jedel dokler ne bruham, no ker imam slabo zobno sklenino me zobje tako bolijo če ga jem da crknem zraven in sem ga prisiljen jest normalno, v človeških količinah (kar je dobro za punci) :hihi Po kokakoli in meku me pa zobje nič ne bolijo, tako da je to stalno na mojem meniju, grozdje pa samo občasno... tako da ja, glede tega si imel kar prav, boljše je big mek in kokakola, no vsaj zame ;)

Jaz grozdja v prvotnem stanju ne konzumiram. Ko je pa v tekoči obliki pa z veseljem :ok2
Daj ženi se to za probat, ziher ji bo všeč :)
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 162
  • Avtomobil: E46 320i

Mogoče pa ima žena rada grozdje ravno zaradi teh štriglic.... :)
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Jerry lambar z vodo in pestjo soli resi vse. Pa da je stvar namocena vsaj 15min. Sam kaj ko vidim da nimas te moznosti...

Jaz grozdja v prvotnem stanju ne konzumiram. Ko je pa v tekoči obliki pa z veseljem :ok2
Daj ženi se to za probat, ziher ji bo všeč :)

Hahhaha.
Samo ne kasne kislce.
Jerry predlagam Primitivo iz juga Italije. Mehko vino, z malo kisline s 14.5-15.5% alko, tako da bos mel veselico :)
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.