Skoči na vsebino

Kje se dobro je?

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
5331 odgovorov v temi
Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 776
  • Avtomobil: F10

Jerry lambar z vodo in pestjo soli resi vse. Pa da je stvar namocena vsaj 15min. Sam kaj ko vidim da nimas te moznosti...

Hahhaha.
Samo ne kasne kislce.
Jerry predlagam Primitivo iz juga Italije. Mehko vino, z malo kisline s 14.5-15.5% alko, tako da bos mel veselico :)

San Marzano - Primitivo di Manduria 2016 - YES !!!!

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti
    • Jerch_ je všeč

Cigi
Cigi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 434
  • Avtomobil: F20 118i

Jerry lambar z vodo in pestjo soli resi vse. Pa da je stvar namocena vsaj 15min. Sam kaj ko vidim da nimas te moznosti...

Hahhaha.
Samo ne kasne kislce.
Jerry predlagam Primitivo iz juga Italije. Mehko vino, z malo kisline s 14.5-15.5% alko, tako da bos mel veselico :)

Lindeman’s Wines | Founders Reserve | Shiraz Cabernet Sauvignon | Lindeman's

Qantas airlines na relaciji Sydney Singapur. Let 8 ur. V kompaniji z Avstralcem sva cepala črnino 14,5%. Zraven nalivanja z vodo. Uletavanje glavnega stevarda, da ne bova dobila več pijače, nažicala stevardeso, ki ni stregla naju, še za dve flaški...ponovno intervencija glavnega stevarda...

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 308
  • Avtomobil: Bmw

Lindeman’s Wines | Founders Reserve | Shiraz Cabernet Sauvignon | Lindeman's
Qantas airlines na relaciji Sydney Singapur. Let 8 ur. V kompaniji z Avstralcem sva cepala črnino 14,5%. Zraven nalivanja z vodo. Uletavanje glavnega stevarda, da ne bova dobila več pijače, nažicala stevardeso, ki ni stregla naju, še za dve flaški...ponovno intervencija glavnega stevarda...

Jaz sem vedno pred letom v duty free nabavil liter wiskija.
Ne morem pozabit, kaj mi je ob povratku na brnik rekel hrvat ki je z nami delal v turčiji... "dobar si ti čovjek, al ja te više ne poznam".
Itak, pijan do amena, sem cel let prepeval slakove ter korado&brendi komade :ok2
Flaša je bila pa skoraj prazna ob povratku...
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 946

Je mogoče kakšen forumaš iz kraja Šmarje pri Jelšah in obiskuje Pivnico Lipnik?

Urejal Meerkat, 15.03.2021, 12:49.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 365
  • Avtomobil: OOOO

Odlicno se je, se boljse pa pije pri Roxanich, pod Motovunom.
Za vse ljubitelje dolgo maceriranega, odlezanega vina in vrhunske predstavitve z degustacijo.

20210411_141911.jpg

20210411_143155.jpg

20210411_152521.jpg
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 086
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Itak, pijan do amena, sem cel let prepeval slakove ter korado&brendi komade :ok2
Flaša je bila pa skoraj prazna ob povratku...

Zaradi takih storij je mene sram namesto doticnih in sem raje tiho, ce slism naso govorico na letalu, na potovanju...

Sem ze veckrat videl podobne performanse nasih junakov na letalih, lokalih v tujini...

cringy scena

Ni pa  slabsega prostora, kot take komedije zganjat na letalu

Urejal dylan_dog, 12.04.2021, 20:30.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, urbanbevk1, Warden in 2 ostalim je všeč

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 847
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

Odlicno se je, se boljse pa pije pri Roxanich, pod Motovunom.
Za vse ljubitelje dolgo maceriranega, odlezanega vina in vrhunske predstavitve z degustacijo.
attachicon.gif20210411_141911.jpg
attachicon.gif20210411_143155.jpg
attachicon.gif20210411_152521.jpg

Njihova vina so top, jedel pa tam še nisem...
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 365
  • Avtomobil: OOOO

Njihova vina so top, jedel pa tam še nisem...

Skoci, ne bo ti zal.
Kuhar je slovenec, iz Postojne.
Ima vrt, ki bo v kratkem samozadosten za restavracijo. Ima podporo lastnika, ki mu je ta vinarija in vse skupaj hobi, katerega je pretvoril v posel za svojih 6 otrok. Sam zivi v CH in se ukvarja s cisto drugimi posli. Pojma nimam, kako bodo s takim nivojem pozitivno poslovali, ampak lahko recem da se sestavine hrane uvrscajo v sam vrh istrske ponudbe. Ni pa to restavracija 10 hodnih menijev in dekoracije.

Juha z divjimi sparglji sicer ne zgleda nadpovprecno, ampak bogat vlozek ravnoprav obdelanih vrsickov je bil lep zacetek.

IMG-5b28a1c43d3bd958cb580304d5311252-V.jpg

Ze pri mesu sem vedel, da ni heca..

IMG-d2b5af03d44a4350442e6700250f8e1f-V.jpg

Kovac pecen na maslu..
IMG-e2a5aac15fa686c01f8b121b5487c7d1-V.jpg

Dez pada, z zeno sva prvic po dolgem casu sama in se vlacim cez dan od konob pa do vinarij in destilarn:

20210412_140532.jpg
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 308

Zaradi takih storij je mene sram namesto doticnih in sem raje tiho, ce slism naso govorico na letalu, na potovanju...
Sem ze veckrat videl podobne performanse nasih junakov na letalih, lokalih v tujini...
cringy scena
Ni pa  slabsega prostora, kot take komedije zganjat na letalu

Kaj te boli k.... , samo jednom se živi :P

Sicer je pa tega uf, ze kar nekaj let nazaj. Danes sem drugacen. Bolj star, leta me dohajajo pa nisem vec za take podvige. Se kaksnih 10 let, pa bom pocasi za h mehkim curam :skrbast
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik

Vceraj bil v stari gostilni Piran, nora izkusnja. Priporocam;)

Pripete slike za predogled

• 20210515_190254.jpg
  • 20210515_184325.jpg
  • 20210515_170243.jpg
  • 20210515_164144.jpg

Urejal Plavi, 16.05.2021, 13:26.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 334

Na hitro ena pomoč, kje jutri na dobro vecerjo za 6 ljudi na Bledu? Kaksni stejki, dobre ribe...

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 955
  • Avtomobil: Suši

Gostilna Union, drugje bo bolj bogo

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 334

Gostilna Union, drugje bo bolj bogo

Smo imeli tak mini roadtrip, v navezavi s kulinariko. 

1. zajtrk v petek, priporočal forumaš Austin Powers - priporočal Na vasi - http://navasi.si . Bili smo prezadovoljni, domača jajčka, lokalni šparglji, sir,...postrežba, ambient...res dober začetek.

2. mini prigrizek po sprehodu okoli bleda, Vila Prešeren - punce neke tortice, mi smo share-ali tagliato na rukoli, bilo je ok ampak noben presežek, za potešiti lakoto.

3. za večerjo smo imeli plan iti v 1906 (Ker smo bili v Hotelu Triglav), potem pa je kolega kuhar priporočal Sovo - https://www.restavra...m/jedilni-list/ . In nismo bili razočarani, vse tri predjedi so bile vrhunske, vinska ponudba tudi, potem smo za glavno jed moški stejke, ženske neke testenine/ribe, sladice pa soufle....priporočam vsekakor. 

4. Naslednji dan smo se vozili po dolini soče in smo slučajno naredili kava postanek, potem pa ugotovili da je picerija - Pizzerija Jezero (Most na Soči). Smo na hitro prigriznili, okusne pice, niso napolitanke, niso "pivske pice" ampak tanko testo, italijanski stil...

5. Spali smo v Vili Majda (Črni kal), tam so nam ponudili tudi večerjo in glede na to, da je lastnik isti kot Capre v Kopru, nismo oklevali...večerja je bila wow, čeprav smo mislili, da Sove ne bodo mogli prekositi...tri ribje in tri mesne menije, vsak 4 hodni...lokalne sveže sestavine in vrhunske sladica. 

6. Danes za kosilo, smo šli iz Primorske proti LJ po stari cesti, tam okoli 15/16 planirali kosilo v Lj, punce niso bile navdušene z našim predlogom - Argentino, pa smo na poti našli Ponvico. Punce so bile na testeninah,trije fantje smo vzeli angus ploščo za dve osebi + bbq ribs + gratiniran krompirček s 4 siri...je bilo ok za kosilo, ko se pelješ mimo, ni pa noben presežel in vredno priporočila, da bi se namensko tja zapeljal, ko si v bližini. 

Še roadmap, če bi šel kdo na dober trip:

Dan 1: Škofja Loka , Bled , Bohinj, Pokljuka

Dan 2: Pokljuka, Soriška Planina, Most na Soči, Idrija, Godovič, Col, Ajdovščina, Vipava, Črni Kal

Dan 3: Črni Kal, Portorož, Socerb, Postojna, Planina , Kalce , Logatec,...pa potem do LJ

lp,m

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in mihaing uporabnikom je všeč to sporočilo

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 008
  • Avtomobil: Becikl

Dobri cevapcici v lj? Una Bosna na fuzinama se laufa?, portal vem, maratonc vem, cad tudi.

Iscem bolj v stilu Bosne ne prav restavracijo.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 74 130
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Dobri cevapcici v lj? Una Bosna na fuzinama se laufa?, portal vem, maratonc vem, cad tudi.

Kako je v Bosni nimam pojma ker tam še nisem bil, vem pa kaj so dobri čevapi in take lahko ješ v restavraciji Balkan Express v Cityparku BTC. Ostala ponudba hrane v tej restavraciji je sicer trenutno bolj tako-tako ker se mi zdi da kurijo pol leta stare zmrznjene zaloge, ki jih čez zimo niso mogli porabit zaradi korone (vsaj ena klobasica v mešanem mesu je bila zadnjič taka da je bilo skoraj za kozlat, pa juha je tudi obup - včasih so imeli vrhunsko tahrano, no saj verjetno pride nazaj), čevapi so pa sveži in zelo okusni, pa pleskavica tudi (edino malo preveč čebule je notri, ampak se da preživet), priporočam.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 086
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Sem pojdi... top shit

https://www.facebook.com/starapumpa/

Al pa 10vpol stepanc

...pa ne poslus teh diskontnih BTC dolgoveznih nasvetov, o žaltavih klobasah

Urejal dylan_dog, 26.05.2021, 00:57.

Prikaži več možnosti
    • milane46 je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 74 130
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Sem pojdi... top shit
https://www.facebook.com/starapumpa/
Al pa 10vpol stepanc
...pa ne poslus teh diskontnih BTC dolgoveznih nasvetov, o žaltavih klobasah

Za staro pumpo se strinjam, 10 v pol me je pa zadnjič razočarala, niso več to kar so bili včasih, upam sicer da samo zaradi korone in da bo minilo, marsikatera restavracija v teh časih šepa na kvaliteti. To bi lahko vedel in svoje pripombe obdrži zase, nisem jaz kriv da ti ona frendica ki si jo zadnjič fijakal okoli ni dala in si zdaj slabe volje zaradi tega, čevapčiči in klobase niso nič krivi.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

Tilen123
Tilen123
  • Uporabnik
  • Sporočil: 57

Za čevape mi je top "Sarajevo 84" na Nazorjevi. Za zdej mi je favorit glede dobrih čevapov, lepinje in kajmaka.

edit. Je pa res, da sem bil nazadnje tam pred korono

Urejal Tilen123, 26.05.2021, 10:36.

Prikaži več možnosti
    • _T_O_M_O_ je všeč

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik

Tokrat sem bil v goriskih brdih zelo zadovoljen pri Klincu v Medani. 6 hodni meni in njihova ekoloska vina, rebula božansko. Priporocam!

Pripete slike za predogled

• 20210604_152436.jpg
  • 20210604_152857.jpg

Urejal Plavi, 05.06.2021, 11:17.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

Mr.Fritz
Mr.Fritz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 337
  • Avtomobil: Ford S-Max

Vceraj bil v stari gostilni Piran, nora izkusnja. Priporocam;)

Uh meso je za moje pojme premalo spečeno. To kar je okoli sredine, bi moralo biti v sredini.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.