Skoči na vsebino

U.S.A. - Strah in trepet

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
1242 odgovorov v temi
Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Dark Funeral:
Malo mešaš besedi costum in custom :deda

:fight :laugh

ajaaaaaaaaaa seveda jih......:laugh neznam napisat
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 974
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

A ima tole tudi še listnate vzmeti a.k.a. vzmetenje kočij zadaj, ali so Američani že ugotovili, da je to zanič in zastarelo?
Drugače bi pa tudi jaz za tak denar raje kupil kaj evropskega.

Listnata vzmet na corvetti te moti, poltoga prema na vseh oz. skoraj vseh evropskih avtih pa ne.

Pateticno do kraja. Tipicno slovensko bi se tudi reklo lahko.

Predvsem to izhaja iz tega, da nimas pojma. Poves slabe lastnosti listnate vzmeti?
Da te se malo podrazim, corvetta (vsaj nekatere) ima celo plasticno. :laugh
Objavljena slikaKnjigo ni dovolj samo prebrati, potrebno jo je tudi razumeti. A.K.
I asked my friend: "What are your three favorite pleasures in life?" And she replied: "A martini before and a cigarette after."
Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 397
  • Avtomobil: 335i

Mene osebno ne moti čisto nič, ker tudi nimam nobenih izkušenj s corvettami in ostalimi ameriškimi avti. Verjamem pa besedam raznih evropskih avtomobilskih entuzijastov (hint: Top Gear, Fifth Gear, DSF Motor), ki pravijo da to enostavno ni nikamor podobno. In da je handling pri teh avtih bolj kot ne zanič. Ja, verjamem jim, bolj kot tebi. Upam da s tem nisem preveč prizadel tvojega gromozanskega ega :) Verjamem da veš več kot jaz, dvomim pa da več kot ljudje, ki so v življenju prevozili že toliko km s toliko različnimi avti.
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen

Mene osebno ne moti čisto nič, ker tudi nimam nobenih izkušenj s corvettami in ostalimi ameriškimi avti. Verjamem pa besedam raznih evropskih avtomobilskih entuzijastov (hint: Top Gear, Fifth Gear, DSF Motor), ki pravijo da to enostavno ni nikamor podobno. In da je handling pri teh avtih bolj kot ne zanič. Ja, verjamem jim, bolj kot tebi. Upam da s tem nisem preveč prizadel tvojega gromozanskega ega :) Verjamem da veš več kot jaz, dvomim pa da več kot ljudje, ki so v življenju prevozili že toliko km s toliko različnimi avti.

Sem te lepo vprasal, ce poves slabosti listnatne vzmeti, pa nic.
Naslednjic bo moral fishko pa spet celo wikipedio povedat, ko bo kaj omenil.
Ce pogledas v slovar SSKJ se bos nasel pod besedo pateticen!

In ker je to BMW forum, ker sem naceloma drugacen od raje in ne samo nabijam imas tukaj en test:

http://www.kabeleins...index_druck.php

Kdaj se bodo nemci oz BMW naucil delat avte? M6 pa sportnik? Seveda kaksen in za kaksno ceno.

Ups......:-D

Pa gremo naprej. Od kdaj ima corvetta zanic handling? Dosega na F1 kah vec kot 1G lateralcev.

On smooth pavement the Z06 feels as planted as anything we've driven with fenders and a license plate, and at our test facility we averaged 65.5 mph in our 600-foot slalom. The Goodyear Eagle F1 Supercar tires can produce over 1.0g of lateral grip, and they're very progressive at the upper limits of adhesion.

http://www.leftlanen...rvette-z06.html

Ce smo ze pri Clarksonu ;)

Ce nisi opazil so avto za ceno M3 ja brez opreme primerjali z F430, Murcelagotom (te je nazgal) in celo z GT3jem.

Ampak ok, raja ze ve........:laugh :laugh :laugh :crazy

Nc bom raj skocu po eno 330D z malo opreme namest po corvetto. :crazy
Ziher je boljs, pa kvalitetnejsa tud. Ce ne bom pa v Trzin na kavice hodu, kej je to tazga. Vsaj ne rabis srecanj in se ze na servisu pozdravis in spijes kej. :-D
Objavljena slikaKnjigo ni dovolj samo prebrati, potrebno jo je tudi razumeti. A.K.
I asked my friend: "What are your three favorite pleasures in life?" And she replied: "A martini before and a cigarette after."
Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik

A si sploh prebral moj post, al si že preden sem odpisal vedel, da boš nadaljeval z žaljenjem in traparijami?
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen

A si sploh prebral moj post, al si že preden sem odpisal vedel, da boš nadaljeval z žaljenjem in traparijami?

Ti trdis nekaj kar ni res zraven pa se utemeljtii ne znas. In potem je vse kar je kontra napisano zaljenje. No pa bodi uzaljen, sej to je tipicno za nas pod alpami, ko se nekaj kar je res pove. :ok2
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 928
  • Avtomobil: --------:)

Fanta vse je že off topic:ok2
Pa ne se kregat,se ne vesta kako dolgo še bosta na planetu:-D
Back to na Saleen:ok

Ali se bomo zdaj že vsi malo:fight ?
Čauči:eek
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne, ti povrsno preberes post, potem pa na vsak nacin hoces dokazat svoj prav. Ce nisi opazil, sem ze prej napisal, da verjamem da ves o teh stvareh vec kot jaz.. Sploh pa nikakor nisem trdil da je BMW kakorkoli boljsi. Ce bi mi lepo razlozil kaj ti mislis, bi bilo vse ok. Pa zgleda ne znas tako reagirat. No pa da koncamo to, kar se mene tice, vzamem vse nazaj, ti imas prav.
Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 281

Bom pa jaz napisal, ker je Mjemec še malo premlad, da bi se vozil z izdelki, ki so imeli listnate vzmeti (no mogoče Z101).

Pa pri prednjem pogoni listnate vzmeti še niso tako problematične, kot pri zadnjem.

Problem je v tem, da je listnata vzmet in zadnji pogon povezana (ponavadi) z togo zadnjo premo, ker pa pomeni ogromne nevzmetene mase v podvozju.

Samo primer:

Fiat 132, je bil en zadnjih evropskih avtomobilov z listnatimi vzmetmi in togo zadnjo premo.

To je bil en (vsaj zadnji del) manj zahtevnih vozil za vzdrževanje, ker so vsi elementi zelo močni, vendar se s tem avtomobilom raje ne pelji čez kakšna rebra na cesti.

V časih ko so bile gume še pasataste gume in imele razmerje višina/širina nad 80% se ej to še lahko toleriralo.

Sedaj si sploh ne predstavljam toge zadnje preme (razen pri gokardu).

Lahko da jo ima kakšen kwazi ameriški športnik, kje go gibi vzmeti itak dolgi le cm ali dva.

BMW, se kdo spomni ameriških filmov ko so imeli ameriški avtomobili še zadnji pogon, kako so odskakovale zadnj kolesa med vrtenjem v prazno.

Listnata vzmet in toga zadnja prema so ZGODOVINA.

Listnata vzmet na pa lepo ostane v železnici.
Prikaži več možnosti

hejhoj
hejhoj

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 388

jaz imam na fiat doblu zadaj taksno kombinacijo. listnate vzmeti in togo premo. avto res poskakuje kot skokica, ce se vozim sam, ko je pa obremenjen teh problemov sevda ni. sem zelo zadovoljen, ker si sicer ne predstavljam, da bi z navadnim avtomobilom ali kaksnem pezo partnerju (c berlingu) vozil po tono ploscic, betona, jeklene kopalne kadi etc.., :-D
v snegu med ovinki pa ritka nic bolj ne zdrsuje kot E30. je pa potniska verzija z dodatno ojacanim podovzjem (dobrih 800kg nosilnosti)
Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik

Aja, Fiat 132 le en zadnjih evropskih avtomobilov z zadnjim pogonom + toga zadnja prema in listnate vzmeti.
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen

Bom pa jaz napisal, ker je Mjemec še malo premlad, da bi se vozil z izdelki, ki so imeli listnate vzmeti (no mogoče Z101).

Pa pri prednjem pogoni listnate vzmeti še niso tako problematične, kot pri zadnjem.

Problem je v tem, da je listnata vzmet in zadnji pogon povezana (ponavadi) z togo zadnjo premo, ker pa pomeni ogromne nevzmetene mase v podvozju.

Samo primer:

Fiat 132, je bil en zadnjih evropskih avtomobilov z listnatimi vzmetmi in togo zadnjo premo.

To je bil en (vsaj zadnji del) manj zahtevnih vozil za vzdrževanje, ker so vsi elementi zelo močni, vendar se s tem avtomobilom raje ne pelji čez kakšna rebra na cesti.

V časih ko so bile gume še pasataste gume in imele razmerje višina/širina nad 80% se ej to še lahko toleriralo.

Sedaj si sploh ne predstavljam toge zadnje preme (razen pri gokardu).

Lahko da jo ima kakšen kwazi ameriški športnik, kje go gibi vzmeti itak dolgi le cm ali dva.

BMW, se kdo spomni ameriških filmov ko so imeli ameriški avtomobili še zadnji pogon, kako so odskakovale zadnj kolesa med vrtenjem v prazno.

Listnata vzmet in toga zadnja prema so ZGODOVINA.

Listnata vzmet na pa lepo ostane v železnici.

Vprašal sem o listnati vzmeti in zakaj je slabša od vijačne.
Blodnje o togi premi tukaj so le blodnje in bodo ostale blodnje.

Got it?

Kje ima omenjena Corvetta togo premo?

Omenjena zastava ima listnato vzmet in posamečne obese (boljse od raznoraznih golf IV)....
Bolje da ste tiho, kot da kazete iz posta v post da se vam ne sanja. A ker je rekel ta pa ta bo ze tako.
Raja pac..........:crazy

In spet bom žival......:-D
Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik

Samonosna karoserija in listnata zadnja vzmet??

Zdej ga pa hudo serješ.

To je lahko uporabno le pri dodatni šasiji.

Samo vprašnje, ali je težko živeti med nami bumbarji, ko si pojedel vso pamet sam??
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen

Samonosna karoserija in listnata zadnja vzmet??

Zdej ga pa hudo serješ.

To je lahko uporabno le pri dodatni šasiji.

Samo vprašnje, ali je težko živeti med nami bumbarji, ko si pojedel vso pamet sam??

No potem pac ima corvetta togo premo.

Jebat ga, bo ze res. My bad. :confused
Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik

Sploh ne govorim o togi zadnji premi, vendar o listnatih vzmeteh.

Če ima pa corvetta zadaj "monococe" za vpetje listnatih vzemeti je to možno.

Drugače pa so vsaj dve generacije nazaj imele togo zadnjo premo in še nekaj arhaičnosti (npr. odmično gred v bloku motorja kot R4)
Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem pogledal kako ima Corvetta rešeno zadnjo premo in vzamem nazaj, zadeva je videti res obetajoče.
Je pa res, da zadeva uporabna pri avtomobilih, ki si lahko privoščijo majhen prtljažnik in en precej velik sestav zadaj.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen

Sem pogledal kako ima Corvetta rešeno zadnjo premo in vzamem nazaj, zadeva je videti res obetajoče.
Je pa res, da zadeva uporabna pri avtomobilih, ki si lahko privoščijo majhen prtljažnik in en precej velik sestav zadaj.

Objavljena slika

Dober photoshop.

Fishy pa se kar naprej nabija. :crazy

PS: Zacelo pa se je vse skupaj zato, ker ljudje ne vedo cemu sluzi vzmet (kaksna, kaj in koliko) ter cemu prema. In potem se zacne. Zival je pa vedno tisti k na grob nacin razlozi, da nimajo pojma.
Prikaži več možnosti

diabolo2
diabolo2

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 492
  • Avtomobil: bmw e60 525d

seveda,ko ni več kaj za argumentirat..,se takoj provokacije končajo...hehe...pa tko lepo je bilo...sam pa res nisem vedel,da je corvete 06 taki zakon..... kak pa je kaj z camarojem kot ta....vizualno mi nekam bolj paše.. http://www.btgmotori...maro_02-425.JPG
Prikaži več možnosti

Dejch
Dejch

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 462

Naslednjic bo moral fishko pa spet celo wikipedio povedat, ko bo kaj omenil.
Ce pogledas v slovar SSKJ se bos nasel pod besedo pateticen!

In ker je to BMW forum, ker sem naceloma drugacen od raje in ne samo nabijam imas tukaj en test:

http://www.kabeleins...index_druck.php

Kdaj se bodo nemci oz BMW naucil delat avte? M6 pa sportnik? Seveda kaksen in za kaksno ceno.

Ups......:-D

Pa gremo naprej. Od kdaj ima corvetta zanic handling? Dosega na F1 kah vec kot 1G lateralcev.

http://www.leftlanen...rvette-z06.html

Ce smo ze pri Clarksonu ;)

Ce nisi opazil so avto za ceno M3 ja brez opreme primerjali z F430, Murcelagotom (te je nazgal) in celo z GT3jem.

Ampak ok, raja ze ve........:laugh :laugh :laugh :crazy

Nc bom raj skocu po eno 330D z malo opreme namest po corvetto. :crazy
Ziher je boljs, pa kvalitetnejsa tud. Ce ne bom pa v Trzin na kavice hodu, kej je to tazga. Vsaj ne rabis srecanj in se ze na servisu pozdravis in spijes kej. :-D

Mal sem bral to zanimivo temo...

patétičen -čna -o prid. (ẹ́)
pretirano navdušen, pretirano vznesen:

Sepravi si pametn pa niti ne preverš? :)

Sicer pa, vemo vsi zakaj imamo tako misljenje o lisnatih vzmeteh, ker pac so nam vsi novinarji, testni vozniki ipd. skoz tupil da je to zastarelo in zanic, vecinoma zaradi tega, da se je pljuvalo po američanih. Tudi vemo, da se njihovi avti niso pretirano drzali ceste, ampak nam je jasno, da tud tega niti niso hotl, ker imajo drugacne ceste in nacin voznje. Ko pa hocejo narediti avto k dobr leti tudi v ovinke pa jim redko kdo konkurira (z06, GT, Saleen S7 itd.), da ne govorim njihovih race carov v stilu C6.R, Panoz, Viper... Bi me prav zanimal kako bi zgledalo tekmovanje med ameriskimi race cari, ter npr. japonskimi in evropskimi, k slovijo po ultimativni legi. Verjetno bi jih sesul zaradi neverjetnega navora in proznosti samih motorjev, ter zelo dobri legi, ampak gremo pluvat po americanih, ker je to "in". Ne me narobe razumet, osebno bi takoj raje imel evropejca ze zaradi same kulture evropskih izdelovalcev, ampak treba tud kdaj kako pozitivno rečt o američanih. Sicer pa, sej poznamo pregovor, kjer se prepirata dva, tretji dobicek ima (japonci). No vidte, to pa so izdelki kateri so brez totalne duše in si je tezko predstavljat, da bi kdo res imel blazno zeljo po njihovih izdelkih (razen Impreze). :)
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen

Mal sem bral to zanimivo temo...

patétičen -čna -o prid. (ẹ́)
pretirano navdušen, pretirano vznesen:

Sepravi si pametn pa niti ne preverš? :)

Sicer pa, vemo vsi zakaj imamo tako misljenje o lisnatih vzmeteh, ker pac so nam vsi novinarji, testni vozniki ipd. skoz tupil da je to zastarelo in zanic, vecinoma zaradi tega, da se je pljuvalo po američanih. Tudi vemo, da se njihovi avti niso pretirano drzali ceste, ampak nam je jasno, da tud tega niti niso hotl, ker imajo drugacne ceste in nacin voznje. Ko pa hocejo narediti avto k dobr leti tudi v ovinke pa jim redko kdo konkurira (z06, GT, Saleen S7 itd.), da ne govorim njihovih race carov v stilu C6.R, Panoz, Viper... Bi me prav zanimal kako bi zgledalo tekmovanje med ameriskimi race cari, ter npr. japonskimi in evropskimi, k slovijo po ultimativni legi. Verjetno bi jih sesul zaradi neverjetnega navora in proznosti samih motorjev, ter zelo dobri legi, ampak gremo pluvat po americanih, ker je to "in". Ne me narobe razumet, osebno bi takoj raje imel evropejca ze zaradi same kulture evropskih izdelovalcev, ampak treba tud kdaj kako pozitivno rečt o američanih. Sicer pa, sej poznamo pregovor, kjer se prepirata dva, tretji dobicek ima (japonci). No vidte, to pa so izdelki kateri so brez totalne duše in si je tezko predstavljat, da bi kdo res imel blazno zeljo po njihovih izdelkih (razen Impreze). :)

Nekdo, ki mi trdi nekaj kar ni res je zame vznesen. (pa se kaj drugega zraven seveda, kar bom raje zamolcal - vsekakor pa je najmanj kar je potreben psihiatra - njegova bujna domisljija lahko komu tudi zacne skodovati)

Zakaj tako mislite? Glej tocno vem zakaj raja tako misli. Sem ze napisal. Ce bi bili ljudje drugacni kot so (beri ne ovce) tudi Hitlerju ne bi uspelo.
A ker ste ovce (o ja tudi ti si zdaj napisal o listnati vzmeti in verjetno kot vecina sploh ne ves prednosti in slabosti) vas pac nategnejo. :)
Big deal, doker nism z vami se ne sekiram. Nategujte se. :laugh :ok2

PS: Najbujsi part kot sem napisal je ta, da je bila debata o vzmeti, ljudje pa so zraven potegnil togo premo. :crazy :laugh :laugh :laugh :laugh :laugh :crazy

PS2: In ce ti je tako lepo pljuvat po americanih kar, nihce ti ne brani. Meni so popolnoma vsec, glede na izkusnje precej boljsi ljudje kot ti v kokoski. O ja, pa tud razgledani znajo bit. In ko se boste naslednjic rezali lepotici ko ne bo vedla kje je Slovenija, se vprasajte ce morda vi veste kje je Delaware. Preprican sem da se vsem oz. skoraj vsem tem rezonjem sanja ne. Toliko o patetičnosti oz. vzvišenosti, da boš lažje razumel brez SSKJ ja. :)
Prikaži več možnosti
    • Snogard je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.