Skoči na vsebino

Pranje avta: ročno ali krtače?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
353 odgovorov v temi
x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 019
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Keramiko vrzi gor, pa bo pranje brez uporabe gob in krtač dosti lažje. Istočasno pa tudi, če boš moral uporabiti kako gobo, bo lak bolj odporen na mikropraske.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 353
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Keramiko vrzi gor, pa bo pranje brez uporabe gob in krtač dosti lažje. Istočasno pa tudi, če boš moral uporabiti kako gobo, bo lak bolj odporen na mikropraske.

Ma sem se zanimal za tole keramiko, za to kravo pride 600€... Pa še dva dni mora biti avto pri njih, mater tak rad ga pa tudi nimam... :laugh

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj se je pojavilo že dosti cenejših ponudnikov, je pa malo tvegan izbor takih... Je pa drago ja, nimaš kaj.

Prikaži več možnosti

Foggy
Foggy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 81

Tudi sam imam nov črn avto, perem doma na roke z gobo, oziroma dvema (spodnji del/zgornji del). S časoma se bodo zagotovo poznale mikro praske ampak do sedaj pri prejšnjih avtomobilih ni bilo hudega. Krtač v pralnici ne bo videl, to je pa to. Sem razmišljal tudi o keramiki, vendar se mi zdi veliko predrago za daily avto, ki je dnevno podvržen vsem sorte dejavnikom, ne rečem za kak vikend avto...

Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj kolega je dal v keramiko M4, samo tisto se splača. Avto letno naredi 4000 km, pa še tisto samo v lepem vremenu. 

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 930
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Mi smo dali en avto v keramiko (poliglob), drugega pa ne... Razlika pri pranju je kot noč in dan. Tistega s keramiko samo namočim z vapom, spenim s snowfoamom, nato splahnem. Drugega pa čoham kot nor, da spravim vse dol...

Meni se zdi da je večja prednost keramike v precej lažjem in hitrejšem pranju, kot pa v zaščiti laka...

Urejal bpavsic, 09.10.2019, 14:18.

Prikaži več možnosti
    • wini je všeč

Foggy
Foggy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 81

Vem, sem videl razliko pri kolegu. Sam imam sicer sealant premaz na avtu in je že tu velika razlika napram brez. Je cenovno veliko bolj sprejemljiv, kot pa keramika, za ta denar grem raje na dopust, imam vsa družina več odtega, pa imam sicer rad čist in speglan avtomobil/motor. Perem ga pa tako na ca. 14 dni, tako da ni neke potrebe po "čohanju". 

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Vem, sem videl razliko pri kolegu. Sam imam sicer sealant premaz na avtu in je že tu velika razlika napram brez. Je cenovno veliko bolj sprejemljiv, kot pa keramika, za ta denar grem raje na dopust, imam vsa družina več odtega, pa imam sicer rad čist in speglan avtomobil/motor. Perem ga pa tako na ca. 14 dni, tako da ni neke potrebe po "čohanju". 

Čohanje sem mislil spredaj... mrčes pa to (no, pa nekaj ob straneh za kolesi - zadnji blatnik + pragi). Poskušal sem že raznorazna čistila, pa na koncu gre vse dol samo z gobico... (bel avto, pa se vse vidi) - v 14 dneh naredim 1000+km AC, tako da mrčesa je precej (no odvisno od sezone). Na tistem s keramiko pa samo vap + foam, pa gre vse dol.

Načeloma pa perem vsak vikend oz. po potrebi.

Urejal bpavsic, 09.10.2019, 14:27.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Čohanje sem mislil spredaj... mrčes pa to (no, pa nekaj ob straneh za kolesi - zadnji blatnik + pragi). Poskušal sem že raznorazna čistila, pa na koncu gre vse dol samo z gobico... (bel avto, pa se vse vidi) - v 14 dneh naredim 1000+km AC, tako da mrčesa je precej (no odvisno od sezone). Na tistem s keramiko pa samo vap + foam, pa gre vse dol.

Pa menda nisi dal e92 v keramiko?.. No pri tebi tak ni 2x za rečt... Reci da imaš f30 v keramiki... :ok2

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 674

Jest pa sam na krtace vozim pa sem tud se ziv :) po 6 letih ko bos avto prodajal ga das spolirat za novega kupca pa cao.
Prikaži več možnosti
    • bedolin, daikini in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Jest pa sam na krtace vozim pa sem tud se ziv :) po 6 letih ko bos avto prodajal ga das spolirat za novega kupca pa cao.

Ma sem videl tastovega bivšega črnega q7, po 8 letih uporabe enake prakse... Avto je bil siv, ne pa črn... :napaka

Prikaži več možnosti

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 032
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

Meni precej za mrčes pomaga BiltHamber Surfex. Splaknem avto, našpricam z mešanico vode in Surfexa in pomaga. Je pa poleti vseeno problem. Drugače pa že kakšen soliden vosek precej olajša pranje, poleg tega, da je avto itak manj umazan že v prvi vrsti.

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Pa menda nisi dal e92 v keramiko?.. No pri tebi tak ni 2x za rečt... Reci da imaš f30 v keramiki... :ok2

Valjda, f30 je v keramiki :)

Ne bom prodajal.. Oz. mogoce cez 10+ let... Nikoli ne kupim avta z namenom, da bi ga cez par let prodal.
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Evo, pa bo treba ponovno na keramiko, ko zrihtamo tole: https://www.bmwslo.c...l/#entry3053233
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 674

Evo ti pazis sam drugi malo manj :-) pa ni vec nekaramboliran avto....
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Evo ti pazis sam drugi malo manj :-) pa ni vec nekaramboliran avto....

Zato pa ji svojega coupeja več ne dam :)

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 143
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

Alternativa je seveda do steklena zascita. In ce imas to na avtu ga lahko tudi v avtomatsko pralnico vozis brez problema.
Na mojem je gor ze skoraj leto dni, kljub vsemu pa je pran zmeraj rocno s 2 bucket metodo. Ampak za nekoga ki nima moznosti rocno prati vozila je steklena zascita idealna.
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 762
  • Avtomobil: Mesanec

No fantje pa sem se tudi jaz začel spraševati kje naj perem zadevo? Avto bo star 1 mesec, zaenkrat je pran ročno brez gob in krtač... Je pa problem, do takšne pralnice imam 40 minut vožnje v eno smer. Avto je črne kovinske barve, zato vem da je tole vprašanje na mestu... 

Kaj je zdaj s temi krtačami, mit ali resnica? Ker kolikor imam jaz izkušnje, tudi s sistemom vedro-goba precej uničuješ lak!

Najboljse ga je zapret v garazo in konzervirat.

Mater a si ti njega kupu al on tebe?
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Alternativa je seveda do steklena zascita. In ce imas to na avtu ga lahko tudi v avtomatsko pralnico vozis brez problema.
Na mojem je gor ze skoraj leto dni, kljub vsemu pa je pran zmeraj rocno s 2 bucket metodo. Ampak za nekoga ki nima moznosti rocno prati vozila je steklena zascita idealna.

Kaj pa je to?

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 303
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Mi smo dali E93 v keramiko in je vredno vsakega centa... resnično. Po skoraj 50k je še vedno top.

Poliglob je s poliranjem vred imel avto enih deset dni gor, ker se je pač skoraj 11 let pri prvi lastnici malce poznalo na laku :skrbast

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti