Skoči na vsebino

Pranje avta: ročno ali krtače?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
353 odgovorov v temi
izzyd
izzyd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 576
  • Avtomobil: RR

Jaz vse avtomobile perem ročno, le pozimi grem vsake toliko časa v pralnico (ročno), ker se mi ne da doma poledice delat:laugh
Kar pa se tiče avtomatskih avtopralnic, pa se mi zdi, da so že vse (skoraj) toliko napredne, da imajo mehkejše krtače, nekatere novejše pa nekaj v stilu vilede in ne poškodujejo laka vozila.
Mislim, da se pri nepazljivem čiščenju z gobo, lahko naredi več risov po avtu, kot v pralnici (če je ne spiraš dovolj, lahko uloviš kak kamenček, še posebej pozimi) :ok
Je pa itaq priporočljivo vsake toliko časa spolirat cel avto, pa se takrat odstranijo vse rahle praskice in vodni kamen:ok
Prikaži več možnosti

uja_m
uja_m

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 132
  • Avtomobil: E53, E46, E34

Mislim, da se pri nepazljivem čiščenju z gobo, lahko naredi več risov po avtu, kot v pralnici (če je ne spiraš dovolj, lahko uloviš kak kamenček, še posebej pozimi) :ok

zato pa se v ročnih avtopralnicah najprej uporablja šampon za predpranje,da spraviš z vapom vso grobo umazanijo dol z avta in potem lepo z gobico dalje,vsaj pri meni gre tako:ok
Ability may get you to the top, but it takes character to keep you there
Prikaži več možnosti

BBojan
BBojan

Bivši nick Bojan-Žan

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 536
  • Avtomobil: E46 "323td" ;)E87 120d

zato pa se v ročnih avtopralnicah najprej uporablja šampon za predpranje,da spraviš z vapom vso grobo umazanijo dol z avta in potem lepo z gobico dalje,vsaj pri meni gre tako:ok

Največji problem v ročnih avtopralnicah je ta, da se gobe in rokavice ne izpirajo redno (po vsakem avtu), temveč zelo poredko, ponekod celo 1x na dan:napaka :blackeye
Dobrih pralnic je malo, izogibajte se pa tistim, ki imajo po 50-60 avtov dnevno, ker to pomeni da je čas čiščenja izjemno kratek. To pa pomeni v večini primerov slab končni rezultat:blackeye
Zakaj bi imel novega Audija, če imam lahko starega BMWja?!:ok2
Prikaži več možnosti

uja_m
uja_m

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 132
  • Avtomobil: E53, E46, E34

zaradi tega je tudi zelo pomembno predpranje,ker potem greš ti v bistvu z gobico po dokaj čistem avtu in nimaš kje pobrati umazanije ki bi pri naslednjem naredila rise
Ability may get you to the top, but it takes character to keep you there
Prikaži več možnosti

BBojan
BBojan

Bivši nick Bojan-Žan

• Uporabnik

zaradi tega je tudi zelo pomembno predpranje,ker potem greš ti v bistvu z gobico po dokaj čistem avtu in nimaš kje pobrati umazanije ki bi pri naslednjem naredila rise

Ja res je, najpomembnejše je ravno predpranje:ok Mi je pa všeč v sodobnejših pralnicah, ko se zaradi boljših čistil in wapov sploh ne rabi uporabljati gob, umazanija pa drsi z avta kakor voda:)
Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 598
  • Avtomobil: Bicikel

fantje kupte si volvota da vas sol in avtomatske pralnice nebojo več skrbele :ok2
Prikaži več možnosti

Martin E30
Martin E30

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 6 302
  • Avtomobil: e39 520i, e36 318tds,316f

fantje kupte si volvota da vas sol in avtomatske pralnice nebojo več skrbele :ok2

am ka to zj zto k te "kao" BK za volva:laugh :laugh

P.S: mene bi tut:ok(hec)
oči R.I.P 1950-2009
e30 316, e30 316iA , e36 320i, e36 320i coupe, e36 318tds, e36 316i, e36 318i, e36 318iS coupe, e39 535i, e39 523i, e39 520i, e38 728i ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

BBojan
BBojan

Bivši nick Bojan-Žan

• Uporabnik

A da je tko vzdržljiv?:-D
Prikaži več možnosti

miha
miha

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 209
  • Avtomobil: 2003 e46 318i

Poleti zelo rad doma, mi niti na pamet ne pride v pralnico!
Pozimi pa izkljucno rocna avtopralnica! Na krtace ni sans da ga peljem! Ga raje celo leto ne perem, pa sm kr dost obseden z cistoco!

Na krtace naj ga kr vozi folk, k mu je vseeno za praske na laku! Ce si kupil avto s svojim derajem in ti ni vseeno ga nikdar ne peljes na krtace!

Krtace so za svercerje in skrtuhe, ki jim tist € vec pomeni kot porisan avto!
If Nismo stands for Nissan Motorsports, what's short for Honda Motorsports?? HOMO?
Prikaži več možnosti

miha
miha

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni Volvo nic kaj boljsi od ostalih!

V avtopralnico se pravi na krtace, bi peljal recimo kakega Mercedesa ki je polakiran z NANO lakom! :-D
If Nismo stands for Nissan Motorsports, what's short for Honda Motorsports?? HOMO?
Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 598
  • Avtomobil: Bicikel

Žan: ne sam pleh je tolk dobr in vse ostalo tut da rja ne obstaja:ok
Prikaži več možnosti

Martin E30
Martin E30

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 6 302
  • Avtomobil: e39 520i, e36 318tds,316f

Poleti zelo rad doma, mi niti na pamet ne pride v pralnico!
Pozimi pa izkljucno rocna avtopralnica! Na krtace ni sans da ga peljem! Ga raje celo leto ne perem, pa sm kr dost obseden z cistoco!

Na krtace naj ga kr vozi folk, k mu je vseeno za praske na laku! Ce si kupil avto s svojim derajem in ti ni vseeno ga nikdar ne peljes na krtace!

Krtace so za svercerje in skrtuhe, ki jim tist € vec pomeni kot porisan avto!

podpis:ok
oči R.I.P 1950-2009
e30 316, e30 316iA , e36 320i, e36 320i coupe, e36 318tds, e36 316i, e36 318i, e36 318iS coupe, e39 535i, e39 523i, e39 520i, e38 728i ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

TomazS
TomazS

BMW fanatik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 683
  • Avtomobil: Audi A4 Avant 2.5 tdi V6

Ko sem kot študent delal pri eni firmi v avtopralnici, ki se ukvarja z prevozi novih vozil (tudi BMW) so se vse avti prali izključno v avtomatski pralnici na krtače. Ne glede ali je bilo salonsko črno vozilo ali ne. Pa se nikoli ni nikjer nič poznalo.
Prikaži več možnosti

BBojan
BBojan

Bivši nick Bojan-Žan

• Uporabnik

Žan: ne sam pleh je tolk dobr in vse ostalo tut da rja ne obstaja:ok

No sej mora vendar vzdržat njihove (Švedske) zimske razmere:)
Prikaži več možnosti

ABS
ABS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 244
  • Avtomobil: Porsche Cayenne 4.8S

Ko sem kot študent delal pri eni firmi v avtopralnici, ki se ukvarja z prevozi novih vozil (tudi BMW) so se vse avti prali izključno v avtomatski pralnici na krtače. Ne glede ali je bilo salonsko črno vozilo ali ne. Pa se nikoli ni nikjer nič poznalo.

tudi pri nas, na drugi lokaciji kjer se pripravljajo novi avti za prodajalce, se perejo v avtomatski pralnici. Samo niso vse krtače enake, obstajajo poceni, ki so kot pri metli plastične ščetine, ali pa trakci vilede, ki so zelo drage. In te slednje ne puščajo nobenih sledi na laku :ok
Učenec mora v vsem prekositi svojega učitelja, da ne bi za vselej ostal učenec.
Prikaži več možnosti

BBojan
BBojan

Bivši nick Bojan-Žan

• Uporabnik

tudi pri nas, na drugi lokaciji kjer se pripravljajo novi avti za prodajalce, se perejo v avtomatski pralnici. Samo niso vse krtače enake, obstajajo poceni, ki so kot pri metli plastične ščetine, ali pa trakci vilede, ki so zelo drage. In te slednje ne puščajo nobenih sledi na laku :ok

Točno tako:ok Obstajajo krtače, ki spucajo avto boljše kot vsaka roka:)
Prikaži več možnosti

miha
miha

BMW fanatik

• Uporabnik

No sej jest mislim da so krtace prisle na slab glas samo zato, ker so lastniki krtac, kot je prej nekdo omenil, skopuhi in vstrajajo na najcenesjih cim dalj casa!
Ce bi dali boljse krtace gor ( efekt kot vileda) in bi jih tudi po primernen casu menjali bi bila cisto druga pesem!
Ampak ker so slabse cenejse in ce jih imas max. casa gor zasluzis vec! Na zalost je tako, se posebej rado pri nas! Zato pa jest vztrajam pri rocni in se to cimmanjlrat!
Prikaži več možnosti

miha
miha

BMW fanatik

• Uporabnik

Točno tako:ok Obstajajo krtače, ki spucajo avto boljše kot vsaka roka:)

Grem stavit vse kar imam da bolje operem avto na roke kot katerakoli krtaca! :-D

Koncen rezultat mora bit popoln, da je vse obrisano, tudi ko odprej vrata in podobno......
Prikaži več možnosti

BBojan
BBojan

Bivši nick Bojan-Žan

• Uporabnik

Grem stavit vse kar imam da bolje operem avto na roke kot katerakoli krtaca! :-D

Koncen rezultat mora bit popoln, da je vse obrisano, tudi ko odprej vrata in podobno......

Krtače mislim namesto gobe:) Drugače pa komot lahko primerjava:ok
Tam ko jaz perem avto so krtače kot fino pranje in pika na i.

Verjemi da si tudi sam spucam avto v nulo, ker če ne nisem zdrav:)
Prikaži več možnosti

berto
berto

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 56
  • Avtomobil: BMW E46 320d

Pozimi pač nimam neke jake volje prati avto pri minusu...zato se mi zdi pozimi avtopralnica čisto faj izbira, da redno spravljam sol iz mojega avta...se strinjam, da vse krtače niso enako kvalitetne in se zato tudi držim samo ene avtopralnice. Ampak življenje je prekratko, da bi se ukvarjal z mikronskimi rajsicami na avtu, bolj pomembno mi je, da ne začne rjaveti. Vsaka čast vsem vam, ki imate čas 5x na teden svoj svto prati sami doma, ga obrisati in spolirati...jaz ga žal nimam...in po 3 letih zaradi tega za svoj avto ne bom dobil niti € več...
Prikaži več možnosti
    • sema318is je všeč