Skoči na vsebino

Pranje avta: ročno ali krtače?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
353 odgovorov v temi
zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 847
  • Avtomobil: 535 PS

Pozimi pač nimam neke jake volje prati avto pri minusu...zato se mi zdi pozimi avtopralnica čisto faj izbira, da redno spravljam sol iz mojega avta...se strinjam, da vse krtače niso enako kvalitetne in se zato tudi držim samo ene avtopralnice. Ampak življenje je prekratko, da bi se ukvarjal z mikronskimi rajsicami na avtu, bolj pomembno mi je, da ne začne rjaveti. Vsaka čast vsem vam, ki imate čas 5x na teden svoj svto prati sami doma, ga obrisati in spolirati...jaz ga žal nimam...in po 3 letih zaradi tega za svoj avto ne bom dobil niti € več...

no zato ga jaz po potrebi perem v ročni avtopralnici :ok2

se pa popolnoma strinjam s tabo, da čez tri leta ne dobiš nič več za avto, če ga pereš vsak teden ... :laugh

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

BBojan
BBojan

Bivši nick Bojan-Žan

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 536
  • Avtomobil: E46 "323td" ;)E87 120d

se pa popolnoma strinjam s tabo, da čez tri leta ne dobiš nič več za avto, če ga pereš vsak teden ... :laugh

In to je zelo žalostno, da se na koncu za enak denar prodaja avto, ki ga je lastnik res pazil, kakor avto ki ni nč kaj posebno negovan:blackeye

Recimo jaz trpim, če se moram voziti naokoli v umazanem avtu in ga takoj ko je prilika operem. Pa magari 8x tedensko:ok2
Zakaj bi imel novega Audija, če imam lahko starega BMWja?!:ok2
Prikaži več možnosti

DoubleG
DoubleG

The Iceman

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 466
  • Avtomobil: Darth Vader's ride

tudi pri nas, na drugi lokaciji kjer se pripravljajo novi avti za prodajalce, se perejo v avtomatski pralnici. Samo niso vse krtače enake, obstajajo poceni, ki so kot pri metli plastične ščetine, ali pa trakci vilede, ki so zelo drage. In te slednje ne puščajo nobenih sledi na laku :ok

Kje je taka avtopralnica ? - to bi bil koristen info še posebej sedaj, pozimi.

Lp

Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 735
  • Avtomobil: Assless beemer

Dam za večerjo tistemu, ki prepriča Gerchya da gre pod "nož"-torej avtomatsko avtopralnico:-D
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

Blazbmw
Blazbmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 796
  • Avtomobil: 1.0 Turbo :)

Dam za večerjo tistemu, ki prepriča Gerchya da gre pod "nož"-torej avtomatsko avtopralnico:-D

:-D :-D
Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 018

Čeprav bi njegovemu najmanj škodovala avtomatska avtopralnica, ker ima vzdževan lak.

Moje osebno mnenje je, da če se avto pelje na 5 pranj (ročnih) enkrat v avtomatsko, se mu nebi smelo nič poznati. Če bi bil deležen 1x letno nežnega poliranja in na dva meseca obdelan z kakšno zaščito (tu so precejšne skrivnosti, katere izdelke uporabljat).

Mogoče bi bila le navadna črna preobčutljiva za avtomatske avtopralnice.
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 735
  • Avtomobil: Assless beemer

Ah nevem... jaz ne probavam si dodatnega dela delat-po poliranju da se vozim na rizik prat v pralnico se mi zdi brez veze.

Pri nas na servisu peremo vse od novih do rabljenih na krtačah. Pa se na čisto vseh poznajo rise,tako da mene ne prepriča nihče. Raje avto pustim umazan čez zimo,ker mu sol ob nizkih temperaturah itak nič ne more. Če je pa komu teško avto sprat enkrat na teden v ročni avtopralnici pa tudi ni pravi ljubitelj:ok2
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 074
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Črna je hudič, ja. :skrbast
(pa tudi ostali temnejši odtenki).

.. eden prvih BMWjev, ko sem začel z ogledi ... :)

Pripete slike za predogled

• P3236778.JPG

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Jst samo v ročni ... pa še to vedno hodim samo v eno, kjer se potem lepo potrudijo in še malce bolje očistijo avto, kot je po standardu, ker sem pač redna stranka. ;)
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 487
  • Avtomobil: BMW logicno

Kje je v Ljubljani vrhunska ročna avtopralnica, pa da ne čakaš preveč, ali da se da naročiti po tel., pa da se res potrudijo, pa, da se med čakanjem lahko kam usedeš in počakaš, ne pa da tam stojiš ko kup nesreče in čakaš?

Sam ga vozim na vilede v Avtocomerce (no zelo redko tudi Kompas), približno 1 x na mesec pa pokličem iz službe v pralnico v Savljah in oni pridejo po umazanca in ga vrneja čez par ur. Vem pa, da vrhunsko operejo, samo letos, ko sem klical mi je pa razložil, da so cene enake, če ga pripeljem sam tja in čakam :napaka, če ga pa oni dvignejo je pa po novem 10 Eur, ja prej je bila pa ta storitev 2 EUR, čeprav sem samo 2 km od njih in je cena, kao za Lj., res pa, da vsi odvetniki , borzniki ..... tam perejo in jim je zgleda useeno.

Torej zanima me kaka res vrhunska, ne, da jim kažem kako je še umazan, ker tu v Savljah je bilo res na nivoju . :confused
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

samo plačam 5€ se vsedem v avto, najprej ročno grejo 2x skozi in potem nabijem muziko da se vse trese ter prepustim, da me zategne skozi avto pralnico.......ko se prižge zelena upalim in speljem :metalc enostavno in dobro oprano :ok

Tistim ki se da prat avto na roke pa naj kar, jst sem prpeljal avto iz pralnice in me upraša duhec kako mi je ratalo tako dobro oprat diške :ok2

Edino notranjosti jim ne pustim prat..........polirat bom pa tudi jaz dal nekoč, čene tega pa naslednjega :ok2

LP in LN
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Kje je v Ljubljani vrhunska ročna avtopralnica, pa da ne čakaš preveč, ali da se da naročiti po tel., pa da se res potrudijo, pa, da se med čakanjem lahko kam usedeš in počakaš, ne pa da tam stojiš ko kup nesreče in čakaš?

Sam ga vozim na vilede v Avtocomerce (no zelo redko tudi Kompas), približno 1 x na mesec pa pokličem iz službe v pralnico v Savljah in oni pridejo po umazanca in ga vrneja čez par ur. Vem pa, da vrhunsko operejo, samo letos, ko sem klical mi je pa razložil, da so cene enake, če ga pripeljem sam tja in čakam :napaka, če ga pa oni dvignejo je pa po novem 10 Eur, ja prej je bila pa ta storitev 2 EUR, čeprav sem samo 2 km od njih in je cena, kao za Lj., res pa, da vsi odvetniki , borzniki ..... tam perejo in jim je zgleda useeno.

Torej zanima me kaka res vrhunska, ne, da jim kažem kako je še umazan, ker tu v Savljah je bilo res na nivoju . :confused

Ja, tale v Savljah je res super (še vedno), čeprav so se za malenkost pokvarili v zadnjem letu. :frown Včasih jim moraš kaj tudi pokazat, k pozabijo pobrisat, ko ga finiširajo... včasih tega ni blo in je bil avto v nulo popucan tudi brez da jih nadziraš.
Všeč pa mi je, da k zunanjemu pranju spada tut to, da ti malce na hitro posesa še tepihe, obriše tudi notranje dele vrat in prtljažnika, obriše s papirjem feltne ter spiha vodo iz rež, da ne teče po celem avtu, ko se odpelješ... vse to za 10 eur.
Če vzameš čisščenje zunaj in notri, je pa itak ful temeljito zrihtan. :-D
Edino zoprno je, k moraš čakat (jst pač ne dajem svoj avto nikomur za vozit, tko da prit iskat odpade ... 2 al pa 10 eur) ... najbližji bife je kr konkretno stran, kr neki za peš it ... Kongo ... ima pa simpatične kelnerce, če se že odpraviš tja. ;)
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

prometheus
prometheus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 656
  • Avtomobil: 318i Touring

js pa kr v 99% primerov doma perem, razen pozimi ko je premrzlo pa na avtu preveč soli ga čez pralnico zategnem, drugače pa lepo wap pa gobica ;)
her eyes.....her eyes...perfection
Objavljena slika
A BMW doesn't have problems, it has Character!
Prikaži več možnosti

Martin E30
Martin E30

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 6 302
  • Avtomobil: e39 520i, e36 318tds,316f

js pa kr v 99% primerov doma perem, razen pozimi ko je premrzlo pa na avtu preveč soli ga čez pralnico zategnem, drugače pa lepo wap pa gobica ;)

treba avto lepo negovat, dans sm probu uno tvojo vrjanto da ga z robči/wc papirjem na koncu obrišeš, kk se sveti:ok

P.S: kdaj gremo na kavico, še mam kr bolniško:laugh
oči R.I.P 1950-2009
e30 316, e30 316iA , e36 320i, e36 320i coupe, e36 318tds, e36 316i, e36 318i, e36 318iS coupe, e39 535i, e39 523i, e39 520i, e38 728i ČLAN KOS
Prikaži več možnosti
    • Tomaz40 je všeč

dejan101lj
dejan101lj

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20

Pa vi ste res prtegneni vsi skup. Kasne rise od krtac, pa ljubezen do pranja avta. Sej niste cist cisti v glavo. Avto je avto.
Prikaži več možnosti

montenegro
montenegro

Zmija

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 376
  • Avtomobil: Audi B8

Pa vi ste res prtegneni vsi skup. Kasne rise od krtac, pa ljubezen do pranja avta. Sej niste cist cisti v glavo. Avto je avto.

Ne boš vrjel .. ampak sem srečal tudi takšne ki se pogovarjajo z avtom :napaka
Prikaži več možnosti

Martin E30
Martin E30

Banned

• Izključen

Ne boš vrjel .. ampak sem srečal tudi takšne ki se pogovarjajo z avtom :napaka

ok eno je lepo spucan avto, sam tole je pa too fucking much:laugh
oči R.I.P 1950-2009
e30 316, e30 316iA , e36 320i, e36 320i coupe, e36 318tds, e36 316i, e36 318i, e36 318iS coupe, e39 535i, e39 523i, e39 520i, e38 728i ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

Berin
Berin

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 236
  • Avtomobil: E90 320dA

Ko ti sploh ne ves kako lepo se vidijo potem risi na črnem avtu ob soncu.
Sploh pa ko je avto star 2-3 lete in redno uporablja pralnico :barf
To je moja izkušnja s črnimi avti.
Prikaži več možnosti

frcac
frcac

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 438
  • Avtomobil: Stara dobra e39 :)

Avto kot avto pač ...

Enim je od točke A do točke B, drugim pa enostavno povedano vse. In če bi ga kdo peljal v dnevno da ga poboža predno gre spat - naj ga, vsak ima svoje veselje :)

Jasno in očitno je, da nekaterim avti ne pomenijo toliko kot drugim. Ne vem pa zakaj se je pol treba obmetavat s primitivnimi posti kdo je čist v glavo in kdo ne. Je to tisti ki avto dvakrat ne teden počasi in res z ljubeznijo in užitkom opere ali tisti, ki javno nekam na internet napiše da dej fak no to je pa res 2 mač k gledaš une tipe k pa res niso gladki no... ?

Z mojim se sicer ne pogovarjam, ga pa rad čistim in lepo skrbim zanj.

Lahko noč, Sašo
Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

Martin E30
Martin E30

Banned

• Izključen

Avto kot avto pač ...

Enim je od točke A do točke B, drugim pa enostavno povedano vse. In če bi ga kdo peljal v dnevno da ga poboža predno gre spat - naj ga, vsak ima svoje veselje :)

Jasno in očitno je, da nekaterim avti ne pomenijo toliko kot drugim. Ne vem pa zakaj se je pol treba obmetavat s primitivnimi posti kdo je čist v glavo in kdo ne. Je to tisti ki avto dvakrat ne teden počasi in res z ljubeznijo in užitkom opere ali tisti, ki javno nekam na internet napiše da dej fak no to je pa res 2 mač k gledaš une tipe k pa res niso gladki no... ?

Z mojim se sicer ne pogovarjam, ga pa rad čistim in lepo skrbim zanj.

Lahko noč, Sašo

dobr napisan:ok

pa kolkr vem je tut to, da če lepo skrbis za svoj avto, znak tega da cenis kar imaš, nevem no, sam sem si kupil avto in zato pač cenim to stvar ki jo imam, ter ga zato glancam, vrjetno nisem edini:ok
oči R.I.P 1950-2009
Prikaži več možnosti