Skoči na vsebino

Zavore - diski in ploščice, kakšne so izkušnje, predlogi?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
915 odgovorov v temi
Fratello
Fratello

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 692
  • Avtomobil: BMW 320d (E92)

Menjati moram sprednje, zadnje in ploščice sprednje zadnje in za ročno, vse komplet:

Zanima me kaj se mi cenovno splača ? Kaj je ok in ni preveč drago ? Kje v Lj. okolici se to splača menjat, da imajo kakšne merilne naprave, ker mi spredaj avro trese, tudi ko bremzam oz od 80 km/h dalje in je lahko tudi kaj zvito.. ?

Kar sem sam pregledal;

1.) http://www.ebcbrakesdirect.com/

Prodajajo pri http://www.rsrmotors...oizvodi/ebc.php

Diski - gladki: prednji 67 EUR kos., zadnji 85 EUR kos
Diski - Turbo Grove (nareskan) : prednji 125 EUR kos., zadnji 110 EUR kos

Ploščice - prednje ZELENE 85 EUR gar, zadnje 93 EUR gar
Ploščice - prednje RDEČE 68 EUR gar, zadnje 78 EUR gar

---------------------------------
Prednji: Gladki diski + zelene ploščice 219 EUR
Prednji Nareskani diski + rdeče ploščice 318 EUR

Zadnji: Gladki diski + zelene ploščice 263 EUR
Zadnji Nareskani diski + rdeče ploščice 298 EUR

***Jaz se zanimam za gladke diske in zelene ploščice, vse kompet= 482 EUR

-----------------------------------------

http://avtodeli.enakupi.com/

Sprednje zavorne ploščice 29,00 € z DDV/gar
Sprednji zavorni disk 36,06 € z DDV/kom
Sprednji indikator zavor 18 € z DDV/kom
Zadnje zavorne ploščice 22,64 € z DDV/gar
Zadnji zavorni disk 46,00 € z DDV/kom
Zadnji indikator zavor 22 € z DDV/kom
Pakne za ročno 33,30 € z DDV/gar

Vse: 29+36+36+18+23+46+46+22+34 = 290 EUR - indikatorji (40) = 250 EUR

Samo prednji: 29+72 = 101 EUR

-------------------------------------------

Poseduje še kdo kakšno ceno diskov in ploščic prvovgradje (original) ?

Hvala..

Lp,
F.
Prikaži več možnosti

lybra
lybra

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7
  • Avtomobil: E46 318d

Ssem bil do sedaj precej zadovoljen z ATE-jevimi power discs ( 2 x 325i in 1 x M5), prav tako oblogami. Je pa res, da mi te, ki jih imam sedaj gor na mojem šparavčku delajo probleme ( tresenje, precej glasne postanejo pri hitrem zaviranju, tako, da bom šel nazaj na original. Cena je pa tako ali tako že skoraj enaka: original prednji diski okoli 65€ ( verjetno so tvoji malo dražji zaradi večje velikost) - pri Podlesniku ( kjer btw servisiram vedno:)) , ATE pa okoli 55 € na kos pri Autocommercu z malo popusta, ki ga dobiš če rečeš, da si stalna stranka

Glede nakupovanja ti odsvetujem e.nakupe saj boš material težko reklamiral, če bo kaj narobe. Tudi če vzameš ATE-jeve se dogovori s Podlesnikom, da ti jih vzame in imaš potem rešen problem.
Prikaži več možnosti

UROSH
UROSH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 562
  • Avtomobil: E90 330iA E36 S65b40

Jaz sem razmišljal da bi dal gor ATE narezane diske + green staf ploščice:confused
Zidovi, katere gradimo okoli sebe, da bi nas obvarovali pred zlim, imajo tudi slabo stran.
Obvarujejo nas tudi pred dobrim.
Prikaži več možnosti

mali
mali

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 477
  • Avtomobil: E91 320d 120kW, E30 316

Jaz sem razmišljal da bi dal gor ATE narezane diske + green staf ploščice:confused

Jst jih pa dal, pa dela super.:ok2
:confused...:besen...:zmeden... :goodidea...:serviser...:gogo...:avto

Vse se da, če človek hoče!!
Prikaži več možnosti

UROSH
UROSH

BMW fanatik

• Uporabnik

No pol pa ne boš edini :metalc :-D
Zidovi, katere gradimo okoli sebe, da bi nas obvarovali pred zlim, imajo tudi slabo stran.
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 500
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

dal na e39 ate powerdisc in Textar ploščice in moram priznat, da dela super
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 012
  • Avtomobil: new age e39

na ebay so cene dosti boljše kot pri nas. Je kar nekaj prepoceni robe ampak je zanimiva kombinacija Brembo 286 mm z ate ploščicami za 109 eur (spredaj komplet).

No, kombinacij malo morje. Za ta denar kot ga omenjate dobiš tam že navrtane ali pa narezane. Če nič drugega je izgled dvakrat boljši, da o večjem trenju (sploh ko je mokro) niti ne govorim.

Ima kdo kaj izkušenj s Zimmerman diski? Se mi dopadejo 300mm navrtani samo so 2kg težji... No saj nisem neki racer, daleč od tega, samo res dosti bolje izgleda. No zimmerman je nasplošno cenejši od ATE, tako da če ima kdo dobro izkušnjo s temi diski...

lp
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

ok, prebral par pametnih postov na temo navrtanih diskov. Malo večji navadni ATE bodo čisto ok. :)
Prikaži več možnosti

UROSH
UROSH

BMW fanatik

• Uporabnik

Če daješ večje diske moraš zamenjati še čeljusti :ok2
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Če daješ večje diske moraš zamenjati še čeljusti :ok2

Zdaj smo pa tam kjer ni muh:jok
ze e46 so najmanjši 280mm (vsaj kolikor sem jaz gledal). potem so 286 prevelike za čeljusti od 280mm (predvidevam da so taki diski gor)??
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 768
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

na ebay so cene dosti boljše kot pri nas. Je kar nekaj prepoceni robe ampak je zanimiva kombinacija Brembo 286 mm z ate ploščicami za 109 eur (spredaj komplet).
lp

:blabla :blabla :blabla :blabla :blabla :blabla :blabla :blabla :blabla :ok2

Brembo/Textar.....84€ (za E30)

lp
joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

No, kombinacij malo morje. Za ta denar kot ga omenjate dobiš tam že navrtane ali pa narezane. Če nič drugega je izgled dvakrat boljši, da o večjem trenju (sploh ko je mokro) niti ne govorim.

Ima kdo kaj izkušenj s Zimmerman diski? Se mi dopadejo 300mm navrtani samo so 2kg težji... No saj nisem neki racer, daleč od tega, samo res dosti bolje izgleda. No zimmerman je nasplošno cenejši od ATE, tako da če ima kdo dobro izkušnjo s temi diski...

lp

#####
ATE športni diski pridejo 65eur komad, tko da so skoraj pol cenejši od Zimmermann-ovih ... ne vem kdo ti je dal info, da je obratno:confused (cene v isti trgovini, kjer sem nabavil Zimmermann diske)

Jst imam na svojem 325i spredaj Zimmermann navrtane diske ... take, ki pašejo na serijske čeljusti. Za diske sem dal s 7% popustom v Nemčiji 102 eur za kom. = 204 za oba. ;)
http://www.otto-zimm...emsscheiben.htm
Zraven pa ploščice ATE PowerPads... cena prav tako s 7% popustom 152 eur.

Constant friction and fading resistance to over 550 °C - satisfies even racing requirements
Long life
ECE-R-90 approval
A combed backplate enhances the mechanical bond between fricative material and backplate, ensuring they do not separate even under extreme pressure and stress
So-called anti-noise shims for low braking noise in accordance with OE standards
Warning contacts indicate the wear limits (if envisaged by the OEM)

http://www.conti-onl...owerpad_en.html

Jst sem izredno zadovoljen s tem in se mi zdi definitivno vredno svojega denarja. :ok Ko bo potrebno menjat tudi zadaj, gre tudi tja taka kombinacija. (zadnji set pride ene 20 eur manj)
Občutna razlika pri zaviranju in nobenih težav s pregrevanjem, kar je bil problem pri marsikomu na lanski turi na spustu s Pavličevega sedla in čez Jezersko.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Ssem bil do sedaj precej zadovoljen z ATE-jevimi power discs ( 2 x 325i in 1 x M5), prav tako oblogami. Je pa res, da mi te, ki jih imam sedaj gor na mojem šparavčku delajo probleme ( tresenje, precej glasne postanejo pri hitrem zaviranju, tako, da bom šel nazaj na original. Cena je pa tako ali tako že skoraj enaka: original prednji diski okoli 65€ ( verjetno so tvoji malo dražji zaradi večje velikost) - pri Podlesniku ( kjer btw servisiram vedno:)) , ATE pa okoli 55 € na kos pri Autocommercu z malo popusta, ki ga dobiš če rečeš, da si stalna stranka

Glede nakupovanja ti odsvetujem e.nakupe saj boš material težko reklamiral, če bo kaj narobe. Tudi če vzameš ATE-jeve se dogovori s Podlesnikom, da ti jih vzame in imaš potem rešen problem.

Diski ti lahko tresejo ker si jih verjetno zvil... posledično verjetno tudi ropot ;) Športnim diskom se namreč to še toliko raje zgodi kot navadnim, če priletiš s kakšnega močnega bremzanja z visoke hitrosti v križišče in potem tam držiš avto na nožni bremzi na mestu nekaj časa. (npr. bremzanje z AC na polno in potem na izvoz in takoj stati na semaforju ... jst svojega v takih primerih vedno dam na ročno)
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

[quote name='Rottie']#####
ATE športni diski pridejo 65eur komad, tko da so skoraj pol cenejši od Zimmermann-ovih ... ne vem kdo ti je dal info, da je obratno:confused (cene v isti trgovini, kjer sem nabavil Zimmermann diske)

Jst imam na svojem 325i spredaj Zimmermann navrtane diske ... take, ki pašejo na serijske čeljusti. Za diske sem dal s 7% popustom v Nemčiji 102 eur za kom. = 204 za oba. ;)
http://www.otto-zimm...emsscheiben.htm
Zraven pa ploščice ATE PowerPads... cena prav tako s 7% popustom 152 eur.

[B][SIZE="1"]Constant friction and fading resistance to over 550 °C - satisfies even racing requirements

Cene ki sem jih navajal so cene za dva diska in ne posamezno... No saj ne rečem da je Ebay najcenejši, če najdemo kje bolj ugodno...
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Pavličevo Sedlo? Tam se vozim s kolesom v smeri jezersko in se ne spomnim da bi kdaj popustil ročko za zavoro - so taki klanci da...:crazy :crazy

res pa je, da nismo imeli še sreče in je vedno deževalo, tak da...

Ok. še vprašanje? Kakšen je premer serijskih diskov? Ali grejo na iste ploščice tudi različni premeri diskov ali mora biti v mm natančno?
Prikaži več možnosti

Fratello
Fratello

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 692
  • Avtomobil: BMW 320d (E92)

Diski ti lahko tresejo ker si jih verjetno zvil... posledično verjetno tudi ropot ;) Športnim diskom se namreč to še toliko raje zgodi kot navadnim, če priletiš s kakšnega močnega bremzanja z visoke hitrosti v križišče in potem tam držiš avto na nožni bremzi na mestu nekaj časa. (npr. bremzanje z AC na polno in potem na izvoz in takoj stati na semaforju ... jst svojega v takih primerih vedno dam na ročno)

ne štekam kako se zvijo če držiš na bremzi namest na ročni ?
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 768
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

ne štekam kako se zvijo če držiš na bremzi namest na ročni ?

...se,zato čim več uporabljajte ročno:ok2 in pa diske zvijejo ploščice....kaj bolj jasno,.....če tiščiš bremzo na mestu:cool

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

mateyo
mateyo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 393
  • Avtomobil: BMW E92

lp: jest bi tud rabu zadnje zavorne ploščice za e46 l.99 če ma kdo kakšno ugodno ponudbo
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Cene ki sem jih navajal so cene za dva diska in ne posamezno... No saj ne rečem da je Ebay najcenejši, če najdemo kje bolj ugodno...

Tole je bil bolj odgovor na tvojo trditev, da so ATE diski dražji od ekvivalentne varjante od Zimmermann, ne čudenje ceni, ki si jo videl na eBayu. ;) Ker, ko sem zase kupoval, sem primerjal cene obojih v isti trgovini, pa je bil en ATE disk 65 eur, en Zimmermann disk pa 102 eur.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Pavličevo Sedlo? Tam se vozim s kolesom v smeri jezersko in se ne spomnim da bi kdaj popustil ročko za zavoro - so taki klanci da...:crazy :crazy

res pa je, da nismo imeli še sreče in je vedno deževalo, tak da...

Ok. še vprašanje? Kakšen je premer serijskih diskov? Ali grejo na iste ploščice tudi različni premeri diskov ali mora biti v mm natančno?

:eek Ti pa maš kondicije da tam gor pririneš z biciklom. :ok
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti