Skoči na vsebino

Zavore - diski in ploščice, kakšne so izkušnje, predlogi?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
920 odgovorov v temi
damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 777
  • Avtomobil: new age e39

:eek Ti pa maš kondicije da tam gor pririneš z biciklom. :ok

Ja to je ena od kraljevskih etap :-D (Lj, Črnivec, Pavličevo, Jezersko, Lj)

ma j.beš kondicijo, rabiš jajca da se po mokrem Pavliču spuščaš z 9bar-i in 1cm širine na cesti...

pa dobro zavarovanje, ker ograje ni:crazy :crazy
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

ma j.beš kondicijo, rabiš jajca da se po mokrem Pavliču spuščaš z 9bar-i in 1cm širine na cesti...

Ja, jst sem prevozil turo lani z avtom in sem bil navdušen :mljask :mljask :mljask ... letos bo spet treba it :-D
Da bi pa jst tole z biciklom premagal ... hmmm :blush ... po moje bi obstal že pred Črnivcem brez sape. :blackeye
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 397
  • Avtomobil: 335i

Tole je tudi fotr z enim kolegom prekolesaril... Jaz niti do Lj nevem če bi prišel s kolesom :laugh
Prikaži več možnosti

alec68
alec68

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 781
  • Avtomobil: e46 320d

ne štekam kako se zvijo če držiš na bremzi namest na ročni ?

Zato, ker se ne ohlajajo po celem obodu enako, ampak na delu, kjer so pritisnjene segrete ploščice počasneje kot drugje.
Da ne bo pomote - ne zvijejo se zaradi fizičnega pritiska, oz. fizične sile. Zategne jih notranja napetost zaradi neenakomernega ohlajanja.

Še huje pa je, če po silovitem zaviranju zapeljemo čez lužo !!!! Takrat e se disk lokalno zelo hitro ohladi...
Avto pa pes morata met nemške starše, baba pa je lahk tud eksotična...
Prikaži več možnosti

TKsport
TKsport

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 389
  • Avtomobil: F13 640i

Na 330d sem z nekaj malega predelave nataknil komplet bremze od E46 M3.
Po vseh mogočih firmah, ki sem jih že imel ( ATE power disc, Brembo max, OMP, Roesch VR), lahko z gotovostjo trdim, da so to najboljše bremze (pa ne zato ker jih imam). Fascinira me predvsem bremzanje z visokih hitrosti, ko bi se iz klasičnih (ki tudi niso ravno slabe), samo še kadilo. Poleg tega so t.i plavajoči diski, kar je tudi vredno zlata. Vsak disk se namreč zvije, vendar se tega ne čuti, dokler ni opletanje preveliko, plavajoči diski pa niso fiksni s pestom ampak so gibljivi, kar jim omogoča, da se ob močnejšem bremzanju ponovno uravnajo in ne tresejo več.
Edina odbijajoča stvar je zelo visoka cena, cca 300 Eur 1kom disk, torej za prednjo premo skupaj s ploščicami cca 850 Eur:blackeye

Sicer pa tudi čez Roesch nimam pripomb...
Je pa potrebno upoštevati, da sem imel vse prej omenjene na 320d, torej fi 300 diski spredaj, na 330d (fi 325) pa teh še nisem preizkusil in jih verjetno tudi ne bom.
Vse gre v k***...razen BMW
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Na 330d sem z nekaj malega predelave nataknil komplet bremze od E46 M3.
Po vseh mogočih firmah, ki sem jih že imel ( ATE power disc, Brembo max, OMP, Roesch VR), lahko z gotovostjo trdim, da so to najboljše bremze (pa ne zato ker jih imam). Fascinira me predvsem bremzanje z visokih hitrosti, ko bi se iz klasičnih (ki tudi niso ravno slabe), samo še kadilo. Poleg tega so t.i plavajoči diski, kar je tudi vredno zlata. Vsak disk se namreč zvije, vendar se tega ne čuti, dokler ni opletanje preveliko, plavajoči diski pa niso fiksni s pestom ampak so gibljivi, kar jim omogoča, da se ob močnejšem bremzanju ponovno uravnajo in ne tresejo več.
Edina odbijajoča stvar je zelo visoka cena, cca 300 Eur 1kom disk, torej za prednjo premo skupaj s ploščicami cca 850 Eur:blackeye

Sicer pa tudi čez Roesch nimam pripomb...
Je pa potrebno upoštevati, da sem imel vse prej omenjene na 320d, torej fi 300 diski spredaj, na 330d (fi 325) pa teh še nisem preizkusil in jih verjetno tudi ne bom.

Že cena in da tak disk lahko uspešno ustavlja M3 vse pove ;) K če daš kakšne druge športne diske s tako ceno, so tudi neprimerljivo boljši od tistih za 100 eur... malo denarja ... malo muzike tut tuki velja. :cool Pa zihr če kupuješ kakšne druge športne diske za M3 tudi niso več 100 eur, ampak pošteno dražji.

Kolk imaš pa potem lahko najmanjše feltne gor pri takih diskih ... 17" še gre gor? Čeljusti si tut menjal ... kolk te je pa še to prišlo?

Ko sem jst spraševal za Move-it komplet za mojega, bi potem moral za zimske kupit 17", k 16" ki jih imam zdaj ne bi več šle gor.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

TKsport
TKsport

BMW fanatik

• Uporabnik

Že cena in da tak disk lahko uspešno ustavlja M3 vse pove ;) K če daš kakšne druge športne diske s tako ceno, so tudi neprimerljivo boljši od tistih za 100 eur... malo denarja ... malo muzike tut tuki velja. :cool Pa zihr če kupuješ kakšne druge športne diske za M3 tudi niso več 100 eur, ampak pošteno dražji.

Kolk imaš pa potem lahko najmanjše feltne gor pri takih diskih ... 17" še gre gor? Čeljusti si tut menjal ... kolk te je pa še to prišlo?

Ko sem jst spraševal za Move-it komplet za mojega, bi potem moral za zimske kupit 17", k 16" ki jih imam zdaj ne bi več šle gor.

17'' gre gor BP, 16'' pa ne več. Čeljusti ni blo treba menjat, je pa treba pobrat izolacijo dol s ploščic, če ne ne grejo gor:ok Diski od M3 so 28mm širine, navadni pa 26. Problem se pojavi z ET-jem, ker je treba centrirat nosilec čeljusti. Treba je podložiti 1mm distančnika med odlitek pesta in nosilec čeljusti. Mene je stalo zelo malo, ker sem sam vse naredil in izvohal, moram pa pohvalit BMW servis Molk na Vrhniki za podporo:ok
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanimivo. :cool Ne bi si mislil, da lohk uspešno skompletiraš čeljusti od nonM bmwja in diske od M-a. :eek Si že kdaj slučajno šel merit razliko v zavorni poti... kolk prej se ustaviš s temi bremzami?
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

TKsport
TKsport

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanimivo. :cool Ne bi si mislil, da lohk uspešno skompletiraš čeljusti od nonM bmwja in diske od M-a. :eek Si že kdaj slučajno šel merit razliko v zavorni poti... kolk prej se ustaviš s temi bremzami?

Vse se da, če se hoče:-D Ne znam ti postreči s tem podatkom, ker imam 205/45/17'' zrabljene zimske gor in enostavno ne morem spravit zavorne moči na tla. Spomladi...
Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

alesio
alesio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 215
  • Avtomobil: E 39 525 td touring,C 1

jaz sm dal gor vse ATE pa dela kot treba glede e-nakupov pa se obrni na trgovino HERCULES,tud ni problema z menjavo,sm se tud js speku k sm naroču prisilno hlajene diske za odspredaj,pa so klešče premajhne,pol sm jih vrnu,so mi poslali enojne za razliko v ceni pa sem dubu še ležaj zadnjega kolesa,majo pa tud mobitel in so ful prijazni in ustrežljivi,poskusi ne bo ti žal!
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 721
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

dal na e39 ate powerdisc in Textar ploščice in moram priznat, da dela super

Tako še ceno dam gor malo tako za info

zavorne čeljusti textar (ročna zavora)
2x 50,59=101,18EUR-

zavorne ploščice textar
1x 55=55EUR

zavorni disk ATE powerdisc
2x 80,02=160,04EUR
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

No, če kdo ve odg na že postavljeno vprašanje, bi bil hvalaežen za odg.

Kakšen premer diskov max gre na serijsko E46 M optic (technik) ali karkoli že l. 2004, ne da bi menjal čeljusti - če je menjava sploh možna.

Odpadejo torej nareskani in navrtani, ker nisem šumi in tega ne nucam.

Predpostavljam da je Zimmerman boljši če je dražji - oz naj bi bil boljši od ATE. Katerega naj torej kupim?
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

No, če kdo ve odg na že postavljeno vprašanje, bi bil hvalaežen za odg.

Kakšen premer diskov max gre na serijsko E46 M optic (technik) ali karkoli že l. 2004, ne da bi menjal čeljusti - če je menjava sploh možna.

Odpadejo torej nareskani in navrtani, ker nisem šumi in tega ne nucam.

Predpostavljam da je Zimmerman boljši če je dražji - oz naj bi bil boljši od ATE. Katerega naj torej kupim?

Hmmm ... za navadne ne bi vedel rečt ... jst sem imel samo original BMW gor, pa so bli bolj en čigumi. Pa ne rabiš bit Šumi, da ti prav pride krajša zavorna pot. ;) Zavore so ti kot gume ... tam se ne splača šparat.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Hmmm ... za navadne ne bi vedel rečt ... jst sem imel samo original BMW gor, pa so bli bolj en čigumi. Pa ne rabiš bit Šumi, da ti prav pride krajša zavorna pot. ;) Zavore so ti kot gume ... tam se ne splača šparat.

Se popolnoma strinjam, samo ob neki normalni vožnji so tudi original ok, tudi ob ekstremnih situacijah. Ne govorimo pa o zaviranju na pisti, kjer su tudi od M a diski prešvoh za ta avto. Se namreč pregrevajo (po parih krogih seveda), kar je slabost vseh novih M-ov. Zdaj bo verjetno priletela kaka ostra, ampak to so izjave dirkačev in novinarjev, tv voditeljev... Katerih? Recmo Top Gear...

Če skrajam zavorno pot s 38m na 36 metrov sem nekaj napravil ampak bi verjetno dosti več s s samo par km manjšo hitrostjo. Saj poznamo korelacijo med zavorno potjo in hitrostjo...

p.s. ATE in Zimmerman naj bi bila za ta denar ok. Gume pa bodo Vredestein Ultrac, ki imajo dobro oceno za Aquaplaning in mokro cesto...
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj ne da nebi zaupal ebayu ampak dajte mi povedat ali vidim prav.

http://cgi.ebay.de/B...1QQcmdZViewItem

cena je za vse 4 diske in za vseh 8 zavornih ploščic... Vse ATE in vse naj bi pasalo na E46 2.0d do vključno l. 2004
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj ne da nebi zaupal ebayu ampak dajte mi povedat ali vidim prav.

http://cgi.ebay.de/B...1QQcmdZViewItem

cena je za vse 4 diske in za vseh 8 zavornih ploščic... Vse ATE in vse naj bi pasalo na E46 2.0d do vključno l. 2004

Pardon, zadeva ni ATE sem prehitro sklepal.

So pa ATE s ploščicami že za 100€ par - spredaj, tako da je to tudi ok.

lp
Prikaži več možnosti

AndrejT
AndrejT

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 316
  • Avtomobil: BMW

Menjal pred pol leta vse štiri diske in ploščice. Sedaj imam kombinacijo Zimmermann diske in ECB Greenstuff, zaenkrat super zadovoljen.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

UROSH
UROSH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 563
  • Avtomobil: E90 330iA E36 S65b40

No jaz imam zdaj na compactu (e36) take diske kot e36 325 (e46 323 (za 328 ne vem kakšne ima)) in je velika razlika med temi ki so hlajeni in tistimi ki niso :ok
Zidovi, katere gradimo okoli sebe, da bi nas obvarovali pred zlim, imajo tudi slabo stran.
Obvarujejo nas tudi pred dobrim.
Prikaži več možnosti

Fratello
Fratello

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 692
  • Avtomobil: BMW 320d (E92)

Baje je najbolje vse in diske in ploščice Brembo ?

Kakšne so pa prvovgradnja ?
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Baje je najbolje vse in diske in ploščice Brembo ?

Kakšne so pa prvovgradnja ?

Če ti nekdo, ki ve kaj govori svetuje kakšno odlično kombinacijo je to super, drugače pa je res najbolj zanesljivo, da vzameš oboje od istega proizvajalca v kompletu, ki ga prodaja skupaj ... to zihr paše in deluje kot je treba. ;)
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.