Skoči na vsebino

Zavore - diski in ploščice, kakšne so izkušnje, predlogi?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
920 odgovorov v temi
Fratello
Fratello

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 692
  • Avtomobil: BMW 320d (E92)

jaz bi rabil to :)
Prikaži več možnosti

franci
franci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 980
  • Avtomobil: Bmw E46, 320dT

Mislim, da se nobeni diski ne bodo zvili ali uničili sami od sebe, zato je take možnosti, nabaviti robo po takih cenah, samo za pozdravit.
In izkoristit
.
Tudi sam ne dam nikomur nobene garancije za diske ali ploščice.
Pri podobnih nakupih pa upoštevajte le še , koliko ljudi je bo vpletenih v morebitno reševanje kakšne reklamacije.
In potem se lahko vse obrne na glavo.
In vsi kolegi niso več kolegi, prijatelji se začno grdo gledat...
Na koncu pride to lahko zelo drago.
Zakaj? Ker če nekdo nekomu zrihta nekaj po nabavni ali zelo nizki ceni, nikakor ne pričakuje, da mu kdo reklamiral, tudi če je slabo.
Zato pa lahko kupujemo stvari v trgovini po malo višjih cenah in potem trgovec iz marže pokriva morebitno reklamacijo. :ok

@Fratello : nisem še slišal, da bi kdo kaj slabega rekel o ATE diskih :ok
Opravičujem se vsem, če komu ne morem ustreči...enostavno ne gre kot doslej, dela je preveč :(
LP, Franci
Prikaži več možnosti

alec68
alec68

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 781
  • Avtomobil: e46 320d

Mislim, da se nobeni diski ne bodo zvili ali uničili sami od sebe, zato je take možnosti, nabaviti robo po takih cenah, samo za pozdravit.
In izkoristit.
Pri podobnih nakupih pa upoštevajte le še , koliko ljudi je bo vpletenih v morebitno reševanje kakšne reklamacije.
In potem se lahko vse obrne na glavo.
In vsi kolegi niso več kolegi, prijatelji se začno grdo gledat...
Na koncu pride to lahko zelo drago.
Zakaj? Ker če nekdo nekomu zrihta nekaj po nabavni ali zelo nizki ceni, nikakor ne pričakuje, da mu kdo reklamiral, tudi če je slabo.

Se popolnoma strinjam...saj ni problem, če diski tresejo al kaj podobnega - pač vzameš v zakup, da si popušil 200 eur (v tem primeru) čeprav si jih v startu teoretično prišparal 400...
Problem nastane, če zaradi napake na produktu - v tem primeru Diskih/oblogah, nastane večja škoda (zablokira, se razleti... in zletiš s ceste...)
Takrat pa dejansko nastane ogroooomen problem.

Čeprav kot Franci pravi - če bi bla roba tako slaba, bi se o njej že na veliko govorilo...
jaz sem naprimer samo enkrat v življenju videl počen disk ( Na Kadettu - aftermarket) pa še ta se ni razletel, ampak je sodelavec to opazil pri menjavi gum...
Avto pa pes morata met nemške starše, baba pa je lahk tud eksotična...
Prikaži več možnosti

barby11
barby11

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18
  • Avtomobil: bmw 318i

men je mehanik trilar iz kranja rekel da naj da mi da gor samo original, ker pri kopijah cez cas vse skriple pa se diski se ne skrivijo ker ce se ti pa skrivijo pa pol k zacnes bremzat trese volan
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 128
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

men je mehanik trilar iz kranja rekel da naj da mi da gor samo original, ker pri kopijah cez cas vse skriple pa se diski se ne skrivijo ker ce se ti pa skrivijo pa pol k zacnes bremzat trese volan

...in mehanik ti bo dal gor textar:ok2

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

alec68
alec68

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...in mehanik ti bo dal gor textar:ok2

lp

joda

Ravno to muči mene....
Če že mam kopijo gor, bi rad kopijo plačal...

Pred leti, ko sem imel še Astro in sem jo servisiral na pooblaščenem servisu v Litiji, mi je zamenjal orig, prednje ploščice pri 60.000km (pa sploh še niso bile hin), pa mi dal not ''original''
naslednji servis na 15.000km, pravi treba je ploščice menat. Ampak nisem dovolil in sem šel menat na Ferodo v Celje, da vidim, kako pa se obnese Cheap roba... pa povem tipu tam, kaj se mi je naredilo, pa se je smejal k idiot... je rekel, ja ta tip pa pri nas ful obnavla...:napaka
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 128
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...textar JE original (samo mora biti nemški,ne pa kakšna kopija)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

franci
franci

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...textar JE original (samo mora biti nemški,ne pa kakšna kopija)

lp

joda

Na primer :
prva slika je embalaža zadnjih ploščic ( najnovejša ),
druga slika je ena od zadnjih ploščic,
tretja slika je embalaža prednjih ploščic in
četrta slika je ena od prednjih ploščic. :)

Pripete slike za predogled

• BILD1093.jpg
  • BILD1094.jpg
  • BILD1095.jpg
  • BILD1096.jpg
Opravičujem se vsem, če komu ne morem ustreči...enostavno ne gre kot doslej, dela je preveč :(
LP, Franci
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 388
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Ja s tem da mora biti na prednji strani kjer se škatla odpira, še okrogla Textar licenčna nalepka, saj na mojih je bilo vedno tako. No tisti, ki so kupili od mene do sedaj še niso klicali nazaj, in bili glede cen več kot zadovoljni. Sicer pa eni ne ločite orig. oz kopije, ter replike in nadomestki. Vse je original od določenega proizvajalca samo nekje je logotip vtisnjen nekje pa pač ni, če imam v mislih bmw servis oz. prodaja v kaki drugi trgovini. Sam osebno veliko delov kupim original (ker ni nadomestkov) določene nadomestne dele-beri zavore, pa ne mislim preplačevati logotipa za več ***%. :ok2
Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

franci
franci

BMW fanatik

• Uporabnik

No, naj bo......:-D :-D..
--na najnovejših je res nalepka, ki ponavadi ne drži in je spodnji rob odlepljen,
--na malo starejših embalažah je pravokotna nalepka, ki se strga, ko odpreš škatlo in
--na starejših škatlah ni nalepk, ker takrat ni bilo bistrih glav, ki bi prodajale slabe kopije za originale. :ok

fotke po vrsti.....

Pripete slike za predogled

• BILD1102.JPG
  • BILD1099.JPG
  • BILD1101.JPG
LP, Franci
Prikaži več možnosti
    • Nimesis je všeč

deso
deso

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 333

No danes sem nabavil sprednje in zadnje diske ter sprednje in zadnje ploščice vse ATE. Cena malenkost pod 350eur. Konec tedna grejo pa gor na avto.
Objavljena slikawww.olje-dg.si Brezplačna dostava po Sloveniji
Originalni rezervni deli BMW www.olje-dg.si/bmw Ford www.olje-dg.si/ford
Prikaži več možnosti

alec68
alec68

BMW fanatik

• Uporabnik

Mi je kolega zrihtal vse 4 diske, z komplet oblogami razen ročne in 2 senzorja obrabe za točno 200 eur.:metalc
Sedaj le še čakam na čas menjave... Za ta denar bom poskusil enkrat neoriginal, čeprav vsi grozijo, da bo treslo, cvililo.... Nevarne ne morjo bit, sicer jih ne bi smeli prodajat:laugh
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 595
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Jaz sem menjal diske in ploščice v kombinaciji spredaj diski ate powr in ploščice textar zadaj isto kot spredaj, dokler se zadeva malo ne zvozi je za pazit potem pa prime kt vrag o tresenju, cviljenju ne duha ne sluha in ja bili so že ekstremi hitrega zaviranja.

Št. kilometrov: 222000 km
Menjava zavor:
zavirni kontakt
1x18,72EUR
zavorne čeljusti textar
2x 50,59=101,18EUR-

-
zavorne ploščic-
e textar
1x 55=55EUR
zavorni disk ATE power
2x 80,02=160,04EUR-

-
delo
96 EUR
skupaj= 481,62 EUR
AG GANTAR Naklo

481,62 €
Prikaži več možnosti

Scarface
Scarface

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 184
  • Avtomobil: E90 LCI

Ker rabim sprednje obloge/ploščice sem se osredotočil na trgovino, ki mi je zelo blizu. Imajo pa več vrst ploščic pri katerih cena varira od 30 do 140€, pa me zanimajo predlogi katere pač kupit. Pri vseh pa je proizvajalec Jurid, samo pri enih je kombinacija Bendix-Jurid.
http://www.herkules....productID=64625
http://www.herkules....?productID=7276
http://www.herkules....?productID=2221
http://www.herkules....?productID=7277

Pa če so cene višje kot drugje bi prosil za opozorilo.
Nisem ravno seznanjen s cenami ploščic pri nas.
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 388
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Ploščice Textar (prvovgradna BMW) se da dobiti že za male pare, kar pa se tiče diskov pa BMW original (tudi ugodno) ali pa malce boljše-športne Brembo, Zimmerman ali ATE...Malo morje proizvajalcev. Je pa spet odvisno kak način vožnje imaš in kako oz. koliko zaviraš, na mehko ali trdno-močno...Veliko tudi piše na forumu in preberi in se na koncu odloči sam :ok2 Sam bom ob naslednji menjavi ploščic menjal tudi diske (spredaj) in bom poiskusil iz originala rpesedlati na Brembo + Textar ploščice.
Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

franci
franci

BMW fanatik

• Uporabnik

Ker rabim sprednje obloge/ploščice sem se osredotočil na trgovino, ki mi je zelo blizu. Imajo pa več vrst ploščic pri katerih cena varira od 30 do 140€, pa me zanimajo predlogi katere pač kupit. Pri vseh pa je proizvajalec Jurid, samo pri enih je kombinacija Bendix-Jurid.
http://www.herkules....productID=64625
http://www.herkules....?productID=7276
http://www.herkules....?productID=2221
http://www.herkules....?productID=7277

Pa če so cene višje kot drugje bi prosil za opozorilo.
Nisem ravno seznanjen s cenami ploščic pri nas.

No, ko že prosiš za opozorilo : ploščice, ki si jih ti našel pod linkom št 2 za 330 E46, so z svojimi cca 70 € absolutno predrage.
Res oznaka -AS na koncu pri Juridu pomeni originalno kvaliteto, vendar jaz lahko te ploščice dobim iste za
571994J-AS

Scheibenbrems-/Bremsklotzsatz, JURID
ATE System, 155.1 x 63.9 x 20.3 mm

83,04 R 39,14 € 52,87%
torej za slabih 40 €.
Poskušal jih dobiti še sam , bi pa vseeno priporočal Textar s številko 2318302, ki so morda dražje, no, ne vem .

Več časa nimam, nisi pa prav napisal, da je pri vseh proizvajalec Jurid. Prve so od ATE, naprej pa nisem gledal. Kar se pa tiče linkov te trgovine, imajo zelo poceni filtre, svečke in še nekatere malenkosti, vodne črpalke pa so npr. tudi 100% dražje kot ponekod drugod.

Pa cena ne varira toliko kot si napisal, ampak gre za različne vrste ploščic za različne avtomobile .:ok
LP, Franci
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Za ta denar bom poskusil enkrat neoriginal, čeprav vsi grozijo, da bo treslo, cvililo.... Nevarne ne morjo bit, sicer jih ne bi smeli prodajat:laugh

Brez skrbi za fizično varnost, če škodijo živcem pa le poročaj :ok2
Prikaži več možnosti

alec68
alec68

BMW fanatik

• Uporabnik

Brez skrbi za fizično varnost, če škodijo živcem pa le poročaj :ok2

Zmenjeno. Ampak sedaj mi nikakor noče pokazat, da so že za zamenjat. sem mislil, da bom moral že pred meseci menjat, ampak sedaj pa je očitno obraba nula:laugh
Ko mi zasveti luč grem menjat, potem pa poročam.
Moram pa povedat, da ko sem kupil avto, je od začetka treslo tudi originale, s časom pa je to izginilo in sedaj primejo perfektno:confused
Prikaži več možnosti

BMW fan
BMW fan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29
  • Avtomobil: Chrysler Voyager

Pozdravljeni
Najbolj enostavno se je z mojstrom pogovoriti kakšen stil vožnje uporabljamo, in temu primerno vgraditi zavorni sistem.
Ko se menja v kompletu zavorne diske in zavorne ploščice, ni potrebno nikakršno ulaufavanje le teh saj so vse drsne površine gladke in pripravljene za takojšnjo torno obremenitev. Usedanje zavornih ploščic ( cc 100k - odvisno od vožnje lahko več ali manj ) je potrebno pri menjavi novih zavornih ploščic na obstoječe stare diske. Cene so odvisne predvsem glede na kvaliteto materialov.
Sam menim, da je najbolj ugodno ( www.zavorniservis.com ) to prepustiti profesionalcem, saj dobiš za tisto ceno najvišjo kvaliteto in še garancijo ( kar pa lahko privarčuje marsikateri €, živce in čas ).
Lep pozdrav
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 786
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Ploščice Textar (prvovgradna BMW) se da dobiti že za male pare, kar pa se tiče diskov pa BMW original (tudi ugodno) ali pa malce boljše-športne Brembo, Zimmerman ali ATE...Malo morje proizvajalcev. Je pa spet odvisno kak način vožnje imaš in kako oz. koliko zaviraš, na mehko ali trdno-močno...Veliko tudi piše na forumu in preberi in se na koncu odloči sam :ok2 Sam bom ob naslednji menjavi ploščic menjal tudi diske (spredaj) in bom poiskusil iz originala rpesedlati na Brembo + Textar ploščice.

Jaz osebno vozim kombinacijo Disk/ploscice :

Audi : Zimmerman/Textar
BMW: Zimmerman/EBC

Edina slabost je to, da na case rade cvilijo :blackeye Drugace pa je zimmerman kot sem ze veckrat omenil prava zadeva kar se tice price/performance ...

Za EBC ploscice so mi pa nekateri rekli, da precej zrejo disk - jaz sicer tega nisem zaznal amapk morte vzet zadevo pod vprasajem saj z BMW-jem delam max. 2000km na sezono :ok Primejo pa vsekakor zelo dobro !
LP Pirc
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.