Skoči na vsebino

Zavore - diski in ploščice, kakšne so izkušnje, predlogi?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
915 odgovorov v temi
joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 033
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Sam menim, da je najbolj ugodno ( www.zavorniservis.com ) to prepustiti profesionalcem, saj dobiš za tisto ceno najvišjo kvaliteto in še garancijo ( kar pa lahko privarčuje marsikateri €, živce in čas ).
Lep pozdrav

...najbolj ugodno je dobiti najboljšo ali originalno robo ČIM CENEJE!!:ok2

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW fan
BMW fan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29
  • Avtomobil: Chrysler Voyager

Pozdravljeni
Textar ali Jurid ni nikoli razvijal ali celo razvil zavorni sistem, tako, da ne more biti pri nobeni znamki avtomobilov prva ugradnja. 95% prvougradnje ima pri BMW firma Ate, da pa ne bo hude krvi je čisto preprosto ugotoviti kaj ima kateri tip vozila original vgrajeno: demontiraš platišče in pogledaš kaj piše na zavornem cilindru - točno tista firma je prvougradnja. Vse ostalo je ponaredek.
Da pa me ne bo kateri narobe razumel - Textar in Jurid niso slabe znamke in tudi njihova kvaliteta je dobra, kakor tudi nekatere druge znamke zavornih elementov.
Prikaži več možnosti

franci
franci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 980
  • Avtomobil: Bmw E46, 320dT

Pozdravljeni
Textar ali Jurid ni nikoli razvijal ali celo razvil zavorni sistem, tako, da ne more biti pri nobeni znamki avtomobilov prva ugradnja. 95% prvougradnje ima pri BMW firma Ate, da pa ne bo hude krvi je čisto preprosto ugotoviti kaj ima kateri tip vozila original vgrajeno: demontiraš platišče in pogledaš kaj piše na zavornem cilindru - točno tista firma je prvougradnja. Vse ostalo je ponaredek.
Da pa me ne bo kateri narobe razumel - Textar in Jurid niso slabe znamke in tudi njihova kvaliteta je dobra, kakor tudi nekatere druge znamke zavornih elementov.

Mogoče, pravim, da mogoče ti manjka malo znanja v tej smeri ali pa izkušenj.
Zavorna čeljust je pa lahko res od ATE-ja, no. Pa s pojmi "ponaredek" smo tudi že razčistili v mnogo temah in v daljnih časih. Cenim tvoj prispevek k debati, ampak prej preberi še veliko tem, pa boš videl, da morda pa le nimaš prav. Morda tistih 5% , kolikor je razlike ostalo pri BMWjevih zavornih sistemih.
Pa za ugotavljanje, kaj je original, lahko tudi v on-line oz.ETK-ju pogledaš.:ok
Nima vsak možnosti kar platišča demontirat.:confused
Je pa tema o zavornih ploščicah , ne čeljustih in tukaj ne gre mešati ATE-ja zraven:)
Opravičujem se vsem, če komu ne morem ustreči...enostavno ne gre kot doslej, dela je preveč :(
LP, Franci
Prikaži več možnosti

montenegro
montenegro

Zmija

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 376
  • Avtomobil: Audi B8

Da ne odpiram nove teme .. kdo ve kje bi dobil narezane/navrtane diske in yellow stuff ploščice .. za spredaj in zadaj za svojo e39?
Prikaži več možnosti

BMW fan
BMW fan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29
  • Avtomobil: Chrysler Voyager

Mogoče, pravim, da mogoče ti manjka malo znanja v tej smeri ali pa izkušenj.
Zavorna čeljust je pa lahko res od ATE-ja, no. Pa s pojmi "ponaredek" smo tudi že razčistili v mnogo temah in v daljnih časih. Cenim tvoj prispevek k debati, ampak prej preberi še veliko tem, pa boš videl, da morda pa le nimaš prav. Morda tistih 5% , kolikor je razlike ostalo pri BMWjevih zavornih sistemih.
Pa za ugotavljanje, kaj je original, lahko tudi v on-line oz.ETK-ju pogledaš.:ok
Nima vsak možnosti kar platišča demontirat.:confused
Je pa tema o zavornih ploščicah , ne čeljustih in tukaj ne gre mešati ATE-ja zraven:)

Ja, znanje res ni nikoli odveč, še posebaj v današnjih časih ko se vse tako hitro razvija. Vendar kar se tiče tornih elementov, njihovih sestavnih delov, proizvajalcev in kako so kam vgrajeni pa menim da me ne more več nihče učiti. Glede tega mi lahko verjameš, da sem na tekočem in mi o tem znanja ne primankuje. Ker pa forum ni mišljen, da se zbadamo temveč da si po svojih močeh pomagamo je bolje da končava z mnenji o znanju drugih in mi to rajši pošlji po mailu.
Lep pozdrav
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Pozdravljeni

Glej, kaj je original in kaj ni, je relativno.

Lahko rečeš, da je original tisto, kar v nov avto vgradijo v tovarni, ampak že tu se zaplete, ker so lahko čeljusti ATE, diski Textar, ploščice Jurid in čeljusti spet ATE. Vidiš, kam merim?

Lahko rečeš, da je original tisto, kar boš dobil na AA, ampak zadeve se spreminjajo in lahko, da boš eno leto dobil v škatli Juridove, drugo leto pa Textarjeve ploščice, v ETK pa je ves čas napisano, da so notri Juridove :ok2

S prvo vgradnjo je pri zavorah torej težava, da se vgrajeni proizvajalci hitro spreminjajo z letniki (poleg tega pa še niso enaki na vseh modelih), tako da za zavore na BMWju nikoli ne moreš reči, da je prva vgradnja Textar, kot bi npr. lahko rekel za hladilnike, da je BEHR.

Za mene so enakovredne prvi vgradnji katerekoli ploščice, ki ustrezajo Uredbi EU o skupinskih izjemah, torej so lahko katerekoli znamke, vendar naj ne bi bile nič slabše od originala. Poudarek na "naj bi", saj se včasih vseeno sliši govorice, da gre za slabšo robo od tiste z nalepko "Original BMW".

Ponaredek pa je vse ostalo.
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 161
  • Avtomobil: avtomatik

Na primer :
prva slika je embalaža zadnjih ploščic ( najnovejša ),
druga slika je ena od zadnjih ploščic,
tretja slika je embalaža prednjih ploščic in
četrta slika je ena od prednjih ploščic. :)

Tole sm jest dal gor pa same pohvale. Mi je zrihtal en kolega + nove diske - za kolk dnarja, sem pa že pozabil, pa mi ni prav nič žal. K začneš enkrat "šparat" pr bremzah, je pa res boljš, da Bavario prodaš, preden jo razbiješ.
LP A.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 161
  • Avtomobil: avtomatik

Ker pa forum ni mišljen, da se zbadamo temveč da si po svojih močeh pomagamo je bolje da končava z mnenji o znanju drugih in mi to rajši pošlji po mailu.
Lep pozdrav

BMW fan, vidim da obvladaš zadevo, pa ne samo pr tejle temi.
Kar se pa tiče namembnosti foruma, si pa tole zadev u piko. Svaka čast pametnim ljudem! Ta najboljš pa, da gresta s francijem (k ma tud same pametne, brez :ironija) na eno :beer, pa nam sporočita, kva sta ugotovila. Pa še jest dam za eno :beer, k bom sigurno kaj pametnega slišal.
LP A.
Prikaži več možnosti

mirc01
mirc01

Začetnik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 32
  • Avtomobil: BMW 320d

Danes sem zamenjal prednje zavorne ploščice, pa mi opozorilna kontrolka še vedno sveti. :confused

Zanima me, če je potrebno vsakič ko pride obraba do senzorja in kontrolka sveti le-tega zamenjati - ni mi lih jasno kako deluje a dobi le maso preko diska?, ali je potreben še kak dodaten reset, da se ugasne?
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Danes sem zamenjal prednje zavorne ploščice, pa mi opozorilna kontrolka še vedno sveti. :confused

Zanima me, če je potrebno vsakič ko pride obraba do senzorja in kontrolka sveti le-tega zamenjati - ni mi lih jasno kako deluje a dobi le maso preko diska?, ali je potreben še kak dodaten reset, da se ugasne?

Tipalo si menjal? Možne razloge, zakaj ti sveti lučka, si preberi tu: http://bmwe32.massco...arBrakePads.htm
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

mirc01
mirc01

Začetnik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 32
  • Avtomobil: BMW 320d

Tipalo si menjal? Možne razloge, zakaj ti sveti lučka, si preberi tu: http://bmwe32.massco...arBrakePads.htm

Hvala za link, sem tudi sam že nekaj poiskal, kakor vidim je potrebno zamenjati tudi tipalo - jaz ga namreč nisem, če zamenjaš ploščice ko so te že toliko izrabljene da sveti kontrolka in je tipalo aktivirano.
Prikaži več možnosti

jack25
jack25

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 53
  • Avtomobil: e46 Touring

prisegam na ATE in TEXTAR :ok Vsaj do sedaj nisem imel problemov z njimi,če koga zanima me lahko kontaktira lahko zrihtam po ugodni ceni textarja:ok2
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

prisegam na ATE in TEXTAR :ok Vsaj do sedaj nisem imel problemov z njimi,če koga zanima me lahko kontaktira lahko zrihtam po ugodni ceni textarja:ok2

...informativno ? za E39 520 letnik 98.......srednji diski,ploščice in senzorja....cena?

E30....sprednji dvojni diski in ploščice.....cena?

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

brane330ci
brane330ci

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 135
  • Avtomobil: e46 330ci

Jaz sem pa dal original M3 sprednje diske pa ploščice na mojga 330ci,poezija!:ok
Prikaži več možnosti

Stalin
Stalin

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 085
  • Avtomobil: rikša

Jaz sem pa dal original M3 sprednje diske pa ploščice na mojga 330ci,poezija!:ok

Pa grejo gor brez predelav?
Prikaži več možnosti

jack25
jack25

Novinec

• Uporabnik

Hay!

...informativno ? za E39 520 letnik 98.......srednji diski,ploščice in senzorja....cena?

E30....sprednji dvojni diski in ploščice.....cena?

lp

joda

cao,za to kar si nastel bi te prislo 134e za e39:okZa e30 pa 90E
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

cao,za to kar si nastel bi te prislo 134e za e39:okZa e30 pa 90E

...imaš OK cene,če je roba seveda original:ok

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

jack25
jack25

Novinec

• Uporabnik

Hay!

...imaš OK cene,če je roba seveda original:ok

lp

joda

oridžidži joda,ker slabe robe ne dajem gor na avto niti ne priporočam komu drugemu da daje gor slabo kvaliteto sploh pa ne pri bremzah.varnost na prvem mestu.:ok
Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 184
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Koliko km pa približno zdržijo originalni 1. in zadnji diski? Malo me muči stanje diskov in števca...

Urejal Coti, 18.07.2008, 23:35.

Prikaži več možnosti

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 277
  • Avtomobil: 525tds Touring

Koliko km pa približno zdržijo originalni 1. in zadnji diski? Malo me muči stanje diskov in števca...

Odvisno od uporabe :) od 15.000 do 200.000 km :laugh

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.