Skoči na vsebino

Stari kamioni

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1180 odgovorov v temi
Svetnik
Svetnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 656
  • Avtomobil: Samo stare pregnite kante

res hudobija od kamiona :metalc ....turbostar numero uno per sempre :cool ...legenda za vse večne čase :respect

Če bi se vsak zase brigal,bi imel za celo življenje dela :evillaugh

Prikaži več možnosti
    • igorbugi in Cuore Sportivo uporabnikom je všeč to sporočilo

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 39 283
  • Avtomobil: 159 TI

Hudo! Jaz se spomnim, da sem mimo postojne s Fiat unom vozil 140 na uro za Scanio 143H, prazno seveda. To so bile formule....

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Svetnik
Svetnik

BMW fanatik

• Uporabnik

res nor prizor na retrovizorju ko se približuje brutalna moč- fortezza, potenza, krasna dimna zavesa :cool....ti da vedet da ni zajebancije :metalc ..baje se da te mašine predelat na  1000km....vsi pa vemo da na tak način vožnje ni računice hehe :drink  :evillaugh ....kje so časi...

Urejal Svetnik, 17.10.2020, 17:15.

Prikaži več možnosti

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 390
  • Avtomobil: bmw e46 330cd

Haha te tastari ivecoti so bli takrat pomoje najboljši kamioni, tako po kvaliteti kot po moči... 

Evo še eno mojo iz leta 2005

Daf xf 430...zf menjalnik, brez 14 varovalke haha... Se pravi brez blokade...

Po gps je slo 143km/h

Daf 130 kmh.jpg

Prikaži več možnosti
    • Eagle46 je všeč

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik

DSC_9017.jpg

Evo še eno staro sliko sm najdu hehe, to je biu res stroj, z tem kamionom sm naredu 700 000 kilometrov, dubu sm ga ko je imel 670 000 kilometrov se pravi miljon 370 tisoč kilometrov brez okvar, 1 turbina gor, olja ni piu NIČ... Pelu se je pa tok lepo ej, noro... Kabina na blazinah, ma top... 

Prikaži več možnosti

Svetnik
Svetnik

BMW fanatik

• Uporabnik

stroj :ok

Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 803
  • Avtomobil: Assless beemer

Hudo, sploh nisem vedel da so te škatle letele tok včasih!!

Kakšen je pa občutek za volanom pri teh brzinah mare330cd? Pa kako zavore primejo pol, če je treba hitro zavret?
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti
    • bmwziga je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 927
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Kakšen je pa občutek za volanom pri teh brzinah mare330cd? Pa kako zavore primejo pol, če je treba hitro zavret?

To so še motorji brez eko navlake in so res dali veliko od sebe, tudi prostornine motorjev so podobne kot pri atmosferskih predhodnikih... Zavirati dobrih 20 ton kolikor je tole tehtalo prazno je bil podvig. Če se je kaj zalomilo se je končalo zelo grdo, saj ni bilo elektronike, ki bi reševala situacijo. Se spomnim Italijana, ko je s takim Turbo Star-jem čez Trojane (pred AC) z lahkoto sledil prehitevanja osebnih avtomobilov.

Je bil pa tak slog vožnje V Italiji pogost dokler pred leti niso zaostrili kazni. Kot študent sem občasno vozil Turbo Daily 35-10, keson s povišano cerado, sem bil le par cm nižji od vlačilcev. Enkrat sem bil na poti V Bergamo prazen. Od Benetk dalje se nas je naredil konvoj, ki je vozil slabih 100km/h. Več tisto kljuse tako ni zmoglo. Tako sem že kakšne pol ure gledal pred sabo isto prikolico in prometa na levem pasu nisem spremljal preveč pozorno. Ura je bila med 5 in 6 zjutraj. Naenkrat me potegne V desno in je pol kombija na odstavnem pasu. Mimo mene je po levi padel konvoj vlačilcev s kakšnih 120 km/h. Ko je prišel prvi vštric mene, me je njegov zračni vrtinec dobesedno odbil na odstavni pas.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti
    • Cuore Sportivo je všeč

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 878

Eeem danes vsak povprecen kamion prazen leti vsaj 180kmh, 40t bruto pa 160kmh komot. Samo blokade pac nima.

Prikaži več možnosti

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik

Občutek ni nič kaj posebnega, vsaj meni se ne zdi nič kaj drastično... 

Zavore hja, prazen se ustaviš hitro... Pri 40 tih tonah je pa zavorna pot dosti daljša.. 

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 878

Aja, pri danasnjih bremzah popvrecen kamionar zavira bolje kot 98% soferjev v osebnih avtomobilih.

Tudi, ce je prazen, glava tehta +5 ton, prikolica isto, se pravi pod 11ton tole ni imelo.

Podcenjujete kamione, to so vesoljske ladije danes. vsak s kanckom bolj pozornosti na okolico in zilico za voznjo vozi tole kot raketo.

znanstvena fantastika 10 let nazaj.

40s dalje iz kabine...

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Sam tole se pa ustavi isto ko avto. :eek

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Sam tole se pa ustavi isto ko avto. :eek

Tole je pa zaviranje, kjer lahko voznik poleti skozi šipo če ni privezan...

Pri starih karetah katerim je tema namenjena je tole znanstvena fantastika.

Sicer ne vem kako sistem deluje pri Volvu, predvidevam pa da poleg zavor uporablja tudi retrader, kar precej skrajša zavorno pot.

Tole primerjati z vozili, kjer so bile boben zavore in motorna zavora (beri loputa na izpušnem kolektorju)...

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa če kabina ni dobro pripeta, jo lahko prekucne naprej..... :ok2

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • bmwziga je všeč

bmwziga
bmwziga

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 290
  • Avtomobil: 320dA

Tud Volvo euro 5 je šel 130 km/h pa so bile vse blokade notri :-D  :napaka  :blackeye

attachicon.gifDSC_9017.jpg

Evo še eno staro sliko sm najdu hehe, to je biu res stroj, z tem kamionom sm naredu 700 000 kilometrov, dubu sm ga ko je imel 670 000 kilometrov se pravi miljon 370 tisoč kilometrov brez okvar, 1 turbina gor, olja ni piu NIČ... Pelu se je pa tok lepo ej, noro... Kabina na blazinah, ma top... 

Kje si pa tole slikal če lahko vprašam?

BMW.....ko razvada,postane navada
Prikaži več možnosti

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik

Tud Volvo euro 5 je šel 130 km/h pa so bile vse blokade notri :-D :napaka :blackeye
Kje si pa tole slikal če lahko vprašam?

Noben negre z blokado več kot 89 kmh oz 90 kmh, saj ravno zato blokada je.... Razen če na taphografu malo pogolfaš da ti malo manj riše ene 3 kmh tok da je še v meji normale...
To je elektronska blokada zaradi omejitve hitrosti 90kmh... Ni to zdj blokada max hitrosti ce se razumeva... Ker ce teh blokad nebi bilo bi se vsi vozili 100 ali več po avtocesti.. Tako kot včasih ko teh blokad ni bilo, in tempomatov ni bilo pa ti je mal ušlo pa si pogledu na števc pa je blo prec 110kmh...jeba je ker je taphograf to zapisu im če te je ustavu policaj ti je lahko za 28 delovnih dni za nazaj pogledu listke

Slikano je v vipap videm krško leta 2005 pomoje

Urejal mare 330cd, 19.10.2020, 06:54.

Prikaži več možnosti
    • bmwziga je všeč

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik

Aja, pri danasnjih bremzah popvrecen kamionar zavira bolje kot 98% soferjev v osebnih avtomobilih.

https://www.youtube....h?v=vI9EIjUx20I
Tudi, ce je prazen, glava tehta +5 ton, prikolica isto, se pravi pod 11ton tole ni imelo.
Podcenjujete kamione, to so vesoljske ladije danes. vsak s kanckom bolj pozornosti na okolico in zilico za voznjo vozi tole kot raketo.
https://www.youtube....h?v=ridS396W2BY
znanstvena fantastika 10 let nazaj.
40s dalje iz kabine...

Prazen kamion tehta tm cca 7.5t, prikolica tehta npr krone 6,8t...bergerca pa 4,7t...
Jeba tuki je edin k ti tovor čez prikolco loh vn poleti če bi tkole zabremzu.... Recimo če pelješ kako železo, je ni gurtne da zadrži tovor na prikolci
Prikaži več možnosti
    • jjjernej je všeč

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 261

Emergency Brake asist :-D , me je spomnilo na tale video

če kdo noče gledat celega review-a, test sistema začnejo pri 10:49

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa če kabina ni dobro pripeta, jo lahko prekucne naprej..... :ok2

Bolj kot kabina bi me skrbel tovor. Pri takem zaviranju ni gurtne ali verige ki bi zadržala malo težji tovor na svojem mestu. Potem pa imamo stoječe vozilo skozi katerega poletijo projektili težki od par 100kg do nekaj ton...  Redko kdo se še spomni nesreče, ko je nekje med Celjem in Kozjanskim iz kamiona padel vez jeklenih palic in prerešetal poln avtobus delavcev. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • mare 330cd je všeč

bmwziga
bmwziga

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 290
  • Avtomobil: 320dA

Noben negre z blokado več kot 89 kmh oz 90 kmh, saj ravno zato blokada je.... Razen če na taphografu malo pogolfaš da ti malo manj riše ene 3 kmh tok da je še v meji normale...
To je elektronska blokada zaradi omejitve hitrosti 90kmh... Ni to zdj blokada max hitrosti ce se razumeva... Ker ce teh blokad nebi bilo bi se vsi vozili 100 ali več po avtocesti.. Tako kot včasih ko teh blokad ni bilo, in tempomatov ni bilo pa ti je mal ušlo pa si pogledu na števc pa je blo prec 110kmh...jeba je ker je taphograf to zapisu im če te je ustavu policaj ti je lahko za 28 delovnih dni za nazaj pogledu listke

Slikano je v vipap videm krško leta 2005 pomoje

gre, gre. sam probal. samo nalepka je bila gor dana in je avto šel 130. zvečer sem ob 22h štartal iz parkinga, dal gor nalepko do sežane. avto je nenorlano šel. vklopim garmina in kaže krepko čez 100. probam do konca tiščat gas in je bilo 130. ustavim na pumpi, kličem šefa ali so kaj zapirali hitrost (imeli obdobje ko so na mercedesih MP3 zapirali na 87). Pravi da Volvotov niso. Odklopim akumulatorje, počakam minuto in grem. Ista stvar. Avto leti na polno. Na meji ustavim, da dol nalepko in se avto pelje normalno, opazim pa da še vedno zaznava da stojim. Ustavim, gledam kaj je narobe in opazim s spodnje strani še eno nalepko. Čez vikend so na parkingu prali avto in so iz spodnje strani nataknili nalepko ter pozabili na njo. jaz sem iz zgornje nastavil še svojo in se odpeljal. Ko sem se vračal v slo, sem ponoči spet probal dati iz obeh strani da vidim kaj bo in glej zlomka, spet je avto šel na polno. Na Volvotu so rekli da ga očitno 2 nalepki nasprotno postavljeni toliko zmedeta da je tole reakcija. Je pa bil tole jubilejni Volvo 580.

BMW.....ko razvada,postane navada
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.