Skoči na vsebino

Stari kamioni

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1180 odgovorov v temi
x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 974
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

O kakih nalepkah ti to? :confused Mi je pa zabavno, da tovornjaku praviš avto :laugh

Prikaži več možnosti
    • Cotax je všeč

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 410
  • Avtomobil: bmw e46 330cd

gre, gre. sam probal. samo nalepka je bila gor dana in je avto šel 130. zvečer sem ob 22h štartal iz parkinga, dal gor nalepko do sežane. avto je nenorlano šel. vklopim garmina in kaže krepko čez 100. probam do konca tiščat gas in je bilo 130. ustavim na pumpi, kličem šefa ali so kaj zapirali hitrost (imeli obdobje ko so na mercedesih MP3 zapirali na 87). Pravi da Volvotov niso. Odklopim akumulatorje, počakam minuto in grem. Ista stvar. Avto leti na polno. Na meji ustavim, da dol nalepko in se avto pelje normalno, opazim pa da še vedno zaznava da stojim. Ustavim, gledam kaj je narobe in opazim s spodnje strani še eno nalepko. Čez vikend so na parkingu prali avto in so iz spodnje strani nataknili nalepko ter pozabili na njo. jaz sem iz zgornje nastavil še svojo in se odpeljal. Ko sem se vračal v slo, sem ponoči spet probal dati iz obeh strani da vidim kaj bo in glej zlomka, spet je avto šel na polno. Na Volvotu so rekli da ga očitno 2 nalepki nasprotno postavljeni toliko zmedeta da je tole reakcija. Je pa bil tole jubilejni Volvo 580.

Kakšne nalepke???
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 175
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

O kakih nalepkah ti to? :confused Mi je pa zabavno, da tovornjaku praviš avto :laugh

Interno se prevozniki pogovarjajo vedno o avtih.

Ko se najavljajo nakladi se vedno reče avto ima registracijo XXXX, prikolica YYYY

Urejal dylan_dog, 19.10.2020, 13:00.

Prikaži več možnosti
    • x-driver je všeč

Cuore Sportivo
Cuore Sportivo

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 571
  • Avtomobil: Česka Zbrojevka

Kamionarji so vedno imeli "avto" in "osebnega". Ve se kaj je kaj.

Alfa Romeo - Cuore Sportivo per sempre
Prikaži več možnosti
    • bmwziga in jjjernej uporabnikom je všeč to sporočilo

igorbugi
igorbugi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 098

Kakšne nalepke???

s-l1600.jpg

"How far are you willing to go to save the ones you love?"

Prikaži več možnosti

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik

s-l1600.jpg

Ok ne štekam, kaj ma veze ta nalepka?
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 973

Prazen kamion tehta tm cca 7.5t, prikolica tehta npr krone 6,8t...bergerca pa 4,7t...
Jeba tuki je edin k ti tovor čez prikolco loh vn poleti če bi tkole zabremzu.... Recimo če pelješ kako železo, je ni gurtne da zadrži tovor na prikolci

Ja lej, priblizne teze sem govoril, ce je zadaj ena os in +11t bruto je ze na plus 5t. dosti variacij, sicer bi me hitro demantirali, da nakladam. V glavnem 10 let in mlajsi kamioni EU porekla zavirajo prakticno isto kot osebni avtomobili. Tovor je pa najvecja jeba, sploh cisterne. Pac, da si ljudje predstavljajo kaj pomeni kamion danes.

In, ko ima danasnji kamion 700KM in 1500, 2000Nm navora, da lahko potegne hitreje kot golf 2.0 tdi 140KM je tudi dokazano. Celo na bruto 40t z 18 prestavami :metalc

Urejal jjjernej, 19.10.2020, 20:56.

Prikaži več možnosti

bmwziga
bmwziga

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 323
  • Avtomobil: 320dA

Kakšne nalepke???

magnet.

Urejal bmwziga, 20.10.2020, 05:30.

BMW.....ko razvada,postane navada

Prikaži več možnosti

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik

magnet.

Hm, ne vem če prime magnet na tega lubilejnega volvota 580...ker ima keramični menjalnik pa ne prime... 

Če pa prime slučajno se pa neboš dolgo vozu ker gre menjalnik cugrunt... Namreč kadar je magnet gor ni mazanja....

Magnet je mišlen da kadar delas pavzo v neki veliki fermi npr luka kooer in se pri razkladu malo premikaš... Avtocesta je strup za menjalnik če je magnet gor. 

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

In, ko ima danasnji kamion 700KM in 1500, 2000Nm navora, da lahko potegne hitreje kot golf 2.0 tdi 140KM je tudi dokazano. Celo na bruto 40t z 18 prestavami :metalc

Hmmm..., fizika ni ravno v prid tvojim trditvam... Kamion ima  5xveč konj, cca. 6-7x višji navor, pa 15x višjo težo  - prazen.

Prikaži več možnosti

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik

Hmmm..., fizika ni ravno v prid tvojim trditvam... Kamion ima  5xveč konj, cca. 6-7x višji navor, pa 15x višjo težo  - prazen.

Ma sj negre tok kot avto,  pa morš vedt da do 90 kmh more kamion 10x prešaltat.... 

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 036
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Ma sj negre tok kot avto,  pa morš vedt da do 90 kmh more kamion 10x prešaltat.... 

Do 90 gre prazen kamion toliko hitro kot soliden dizel. In ne rabi 10x menjat prestave. Danes so menjalniki precej pametni in znajo tudi kakšno brzino preskočiti kadar so motorni vrtljaji dovolj visoki. Če je v igri ročni menjalnik, ni nič drugače, saj izkušen voznik ve kako se prestave prekrivajo in kdaj lahko kakšno prestavo preskoči. Konec koncev menjalnik je preračunan tako, da deluje optimalno pri polni obremenitvi.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Jah ne vem..., nekaj gugulam... prazen Actros 2018, 450KM ima prazen 15sekund do 90km/h

Prikaži več možnosti

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik

Pa dej nehite prosm vas no, vsak dan delam po 300kilometrov z kamionom, trenutno z man TGX 440 lih sm naredu pavzo 45min na lukovici... Evo vam posnamem pospesek, prazen z prikolico 13,500kg pa boste vidl

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa dej nehite prosm vas no, vsak dan delam po 300kilometrov z kamionom, trenutno z man TGX 440 lih sm naredu pavzo 45min na lukovici... Evo vam posnamem pospesek, prazen z prikolico 13,500kg pa boste vidl

Posnemi, ker narod ne verjame. Tudi tega marsikdo ne verjame, da je s kamionom možen burnout, pa sem ga v živo videl v križišču. Solo vlačilec, verjetno izklopljenih par varovalk in bedak za volanom. Od gum se je lepo pokadilo. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik

Eo sm posnel, a zna kdobto nalimat da boste videli... Nsj ki v zasebno poslje tel da posljem posnetek na viber nekomu ki zna nalimat tole na forum

Prikaži več možnosti

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik

Posnemi, ker narod ne verjame. Tudi tega marsikdo ne verjame, da je s kamionom možen burnout, pa sem ga v živo videl v križišču. Solo vlačilec, verjetno izklopljenih par varovalk in bedak za volanom. Od gum se je lepo pokadilo. 

LP Tristan01

Burnout ni noben problem, sem tudi sam enkrat gume zažgal ki so bile tik pred menjavo aja pa da nebo zdaj kdo pameten šef je sam prašu če lahko kamion krog nariše haha... No uglavnem brez problema to vam povem iz prve roke.... Ampak vas morm panrazočarat pri pospešku pač, vsak golf tdi gre bolš k kamion hehe... Sploh pa k je nekdo prej napisu z 40 tonami haha... Jao

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja saj to jaz pišem, glede pospeškov, Tristan pravi, da gre kamion kot Golf TDI do 90.

Prikaži več možnosti

mare 330cd
mare 330cd

Novinec

• Uporabnik

Ja saj to jaz pišem, glede pospeškov, Tristan pravi, da gre kamion kot Golf TDI do 90.

Ne gre
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Govorim za prazen kamion, če imaš solo vlačilca je pa že hudo dinamična zadeva na cesti. Večkrat videno, kako je vlačilec na semaforju postil za sabo vse osebne avtomobile.. Samo pravega pacienta rabiš za volanom. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.