Skoči na vsebino

BMWslo borza dela - nudenje zaposlitve

* * * - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
889 odgovorov v temi
Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 358

Bravo za hrbtenico, ...! In samo poklon za takšno odločitev! 

A je kdo tukaj, ki dela večinoma 8 ur dnevno, 40 tedensko, za plačo cca. 2000 € neto, regres, božičnica, 13. plača?

Samo firbec me, kaj delate za ta denar :) Ker tukaj vidim, da enim €€€ kar iz lufta letijo. 

To je skoraj 5000  € bruto na mesec, po podatkih fursa iz enega članka kar sem bral, je v sloveniji nekaj čez 13,000 ljudi, ki imajo na plačilni listi več kot 5000€ bruto (podatek za nek mesec v lanskem letu). Je pa res da veliko jih vleče denar drugače ven, potni stroški, ostali stroški, ker plača je preveč obdavčena. Tudi izplačilo dobičaka ni tukaj všteto.

Če gledaš samo programerje, ki delajo preko SPja, v kakšni tuji firmi (ali domači z tujimi lastniki), je tole normalna cifra. V sloveniji, redna zaposlitev za nedoločen čas je pa tole bolj redka stvar.

Računaj da en moj sodelavec je odšel iz naše firma delat preko SPja, za nekega arabca, 2150€ na mesec je bila začetna plača preko SPja. Če si plačuje minimalne prispevke dobi 1800-1900€. Pa to je začetna plača.

Jaz delam zadnja 2 tedna 70 ur na teden. Bo pa konkretno več kot 2000€ na koncu mesca.

Urejal Maticb, 14.12.2019, 21:43.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 588

To je skoraj 5000 € bruto na mesec, po podatkih fursa iz enega članka kar sem bral, je v sloveniji nekaj čez 13,000 ljudi, ki imajo na plačilni listi več kot 5000€ bruto (podatek za nek mesec v lanskem letu). Je pa res da veliko jih vleče denar drugače ven, potni stroški, ostali stroški, ker plača je preveč obdavčena. Tudi izplačilo dobičaka ni tukaj všteto.

Če gledaš samo programerje, ki delajo preko SPja, v kakšni tuji firmi (ali domači z tujimi lastniki), je tole normalna cifra. V sloveniji, redna zaposlitev za nedoločen čas je pa tole bolj redka stvar.

Računaj da en moj sodelavec je odšel iz naše firma delat preko SPja, za nekega arabca, 2150€ na mesec je bila začetna plača preko SPja. Če si plačuje minimalne prispevke dobi 1800-1900€. Pa to je začetna plača.

Jaz delam zadnja 2 tedna 70 ur na teden. Bo pa konkretno več kot 2000€ na koncu mesca.

Pripete slike za predogled

• 0330CA2B-E2AD-4323-8981-8F9C6BED12CD.png

Urejal Donki kong, 14.12.2019, 21:47.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Tole sem iskal:

https://www.datawrapper.de/_/xsyJ3/

In ja, sem zaokrožil celih 1000€, vem.

Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 450
  • Avtomobil: e91

Ce delas 70ur/teden za 2000€ na mesec delas v bistvu za minimalca
Prikaži več možnosti
    • jjjernej je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 588

Ce delas 70ur/teden za 2000€ na mesec delas v bistvu za minimalca

Od kdaj je pa minimalc 1200+netto?
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Za 7.14€ neto na uro pa ne bi toliko delal :D

Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 646
  • Avtomobil: Marprom/šved/zajc

To je skoraj 5000 € bruto na mesec, po podatkih fursa iz enega članka kar sem bral, je v sloveniji nekaj čez 13,000 ljudi, ki imajo na plačilni listi več kot 5000€ bruto (podatek za nek mesec v lanskem letu). Je pa res da veliko jih vleče denar drugače ven, potni stroški, ostali stroški, ker plača je preveč obdavčena. Tudi izplačilo dobičaka ni tukaj všteto.

Kot razvijalec lahko povem, da imam kar nekaj kolegov s plačo 3k+ bruto (kar je blizu 2k neto). Res pa, da poleg te cifre pridejo tudi večje odgovornosti za projekte itd...

Urejal Kirn, 15.12.2019, 16:35.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

No, po pregledu tiste statistike mislim da če seštejem na hitro je okoli 31,000 ljudi v sloveniji z plačo 2000€ neto  (4000€ bruto) ali več (osnovna plača).

Kot sem napisal je pa številka verjetno konkretno višja če sešteješ potne stroške, malico in upoštevaš zaposlitev preko SPjev.

Urban je pa spraševal o 2000€ neto + 13. plača , regres in božičnica, kar je verjetno bolj redko, z pogodbo za nedoločen čas.

Urejal Maticb, 15.12.2019, 16:50.

Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 646
  • Avtomobil: Marprom/šved/zajc

No, po pregledu tiste statistike mislim da če seštejem na hitro je okoli 31,000 ljudi v sloveniji z plačo 2000€ neto (4000€ bruto) ali več (osnovna plača).

Kot sem napisal je pa številka verjetno konkretno višja če sešteješ potne stroške, malico in upoštevaš zaposlitev preko SPjev.

Urban je pa spraševal o 2000€ neto + 13. plača , regres in božičnica, kar je verjetno bolj redko, z pogodbo za nedoločen čas.

https://medium.com/@...5b20691f3e#683a

Za 2k neto je na pogodbi 3300 bruto. In takih poznam kar nekaj - sicer večino res v osrednji sloveniji ampak tudi na štajerskem ne zaostajamo preveč.

Vse developerje s.p.-evce ki jih poznam imajo trenutno preko 4k bruto - kar je na normiran s.p. lepa številka.

Sicer pa namenoma nisem želel vključit še dnevnih migrantov v Graz. Tam so 3k bruto praktično začetne plače - ponudbe 50-60k/leto niso redke.

Da ne bo offtopic, če je kakšen Java razvijalec, ki v Mariboru išče službo - ZS.

Urejal Kirn, 15.12.2019, 17:09.

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 410

Sicer razpis ni objavljen, pa vendar.

Zaposlimo dva monterja vodovodnih naprav (monter vodovodnih in energetskih naprav).

Alternativna izobrazba:

- strojni tehnik

- strojna šola IV 

Delo se izvaja na območju bivše občine Kranj in Medvod. 

E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, F11 520dTA... to be continued

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 757

No, po pregledu tiste statistike mislim da če seštejem na hitro je okoli 31,000 ljudi v sloveniji z plačo 2000€ neto  (4000€ bruto) ali več (osnovna plača).

Samo 31.000 ljudi z visjo placo od 2000neto? Daj prosim link.
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

31,000 nad 4000€ bruto. Zdaj tisti izračun na data.doo ti da za 2000€ neto res okoli 3300€ bruto, oni screenshot od donki konga je pa bil 3800€ bruto.

Samo eno je bruto plača, eno je pa bruto strošek delodajalca, tak da se še to zakomplicira in priznam da nisem v detajle gledal o čem je govora (verjetno je bruto, ne bruto strošek delodajalca, tako da bi moral štet od 3300€ bruto naprej). Članek je:

https://www.zurnal24...loveniji-337744

Na oko bi rekel da prištej še nekje 25-30,000 ljud v razredih med 4000 in 3300€ na tem grafu (ono prej sem v excelu seštel)

Urejal Maticb, 15.12.2019, 18:15.

Prikaži več možnosti

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 306
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

Je kar tako, ker ce zelis nemska firma tam delati, nemec zahteva 50€ neto za delo ker je romunija pa sploh ne zelijo in se bolj splaca nas najet :)
Drugace pa programerji recimo ABB robotov, kuka itd ali pa cnc programerji tudi sluzijo ornk denarja... samo dajo tudi velke denarje v znanje in izobrazevanje. Tecaji so od 5k€ naprej pa na let rabis tam 2-3...

Pa imamo kaj takega pri nas ali bi moral v tujino? Za firme me zanima.

Prikaži več možnosti
    • eno1EKI je všeč

TommyGun
TommyGun

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 163

Išče se šofer, iz mb/ms z adr. Dela se 6/2, redno plačilo. 85€/dan.
Zs
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 355
  • Avtomobil: BMW

Me ne zanima delo, vendar kaj pomeni 6/2  da se dela 6 dni na teden in sicer 2 sobote delavne ostalo 5 dni ali ???  

Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 332
  • Avtomobil: Ni €€€

Predvidevam. 6 dni delaš,dva dni frej. Ruski turnus.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 162
  • Avtomobil: --------:)

Kaj pa adr je..?
Edit. Nsel.

ADR je evropski sporazum o mednarodnem cestnem prevozu nevarnega blaga (Accord européen relatif au transport international des marchandises Dangereuses par Route). ADR vsebuje posebne predpise o cestnem prometu glede pakiranja, pritrjevanja in označevanja nevarnega blaga.
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 332
  • Avtomobil: Ni €€€

Izpit. Nevarne snovi pa to.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 708
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Kaj pa adr je..? Edit. Nsel.
ADR je evropski sporazum o mednarodnem cestnem prevozu nevarnega blaga (Accord européen relatif au transport international des marchandises Dangereuses par Route). ADR vsebuje posebne predpise o cestnem prometu glede pakiranja, pritrjevanja in označevanja nevarnega blaga.

Nek izpit o prevozu nevarnih snovi
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 656
  • Avtomobil: A6 1.8 TFSI

Zdravo,

Zaradi povečanja obsega dela bomo letos zaposlili najprej za določen čas cca 3 do 4 ljudi. Do sedaj sem nove sodelavce zaradi zaupanja nekako črpal iz osebnih poznanstev in zvez, kar se je dobro obneslo, sedaj se bom pa najbrž moral poslužiti kakega portala ali zavoda. Kaj priporočate? mojedelo? deloglasnik? razpis preko zavoda?

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.