Skoči na vsebino

Neumnosti-->Avto.net

* * - - - 13 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
30351 odgovorov v temi
airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 428
  • Avtomobil: E39 525i

Ahahahha :)
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 143
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Ford Ka spojler...

http://ecomwebv2.joi...fiche/11312.pdf

Kako jim to rata homologirat, pri nas ni šans.. Oni na homologaciji zna uporabljat google in da ne moreš napizdit.

Urejal Bavarec fan, Včeraj, 07:45.

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 833
  • Avtomobil: prdalica

To kar deljao je tako ali tako vse pogojeno z hudimi spoznanstvi na homologaciji...

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 958
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

kakšna poznanstva na homologaciji. Kdo bo svoje ime zastavil za nekaj kar ne pije vode.Na homologacijah na LPP v Ljubljani ne jebejo nobenega, za štajerski konec ne vem, upam da ni tam drugače

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

kakšna poznanstva na homologaciji. Kdo bo svoje ime zastavil za nekaj kar ne pije vode.Na homologacijah na LPP v Ljubljani ne jebejo nobenega, za štajerski konec ne vem, upam da ni tam drugače

Mb in Sl. Bistrica nimaš šanse tole homologirat, fantje vse preverjajo. Pa strokovno so izredno dobro podkovani, mene so vrgli npr. zaradi ventilčkov na platiščih. So mi rekli da za vozila ki dosegajo končno hitrost nad 220 km/h al nekaj takega morajo biti kovinski. Ista scena ko sem homologiral vzmeti, optika je morala biti narejena u nulo brez rdečih odstopanj..  Pa decu ko prineseš TUV gre prvo gledat v neko bazo če vse štima... Po tisti aferi na tehničnih so pri nas postali zaf. ko sto mater...  :napaka

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 185
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Tudi v GO so komplicirali do 100 za homologacijo vzmeti. Vse je štimalo, samo obrazec sem imel eno verzijo starejšo kot je bila aktualna (zahtevajo slike ko se je vgrajevalo itd).

Sem moral vse papirje še enkrat izpolnit, pa na novo žig pri monterju itd.

Prikaži več možnosti

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik
  • Sporočil: 370
  • Avtomobil: Bmw e61

Tudi mene zanima kako za vraga gre to skozi postopke homologacije?
Prikaži več možnosti

Foggy
Foggy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 72

Poznam trenutnega lastnika. Starejši gospod cca 60 let.

Veš morda kaj več povedati o avtomobilu?

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 659
  • Avtomobil: skunk :)

Tudi mene zanima kako za vraga gre to skozi postopke homologacije?

Ker oni verjetno to humilugirajo :laugh :peace

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 405
  • Avtomobil: BMW logicno

Na LPP so noro zaf....,  se še med sabo skoraj stepejo, ko petelini , pred strankami.  

Sem kupil E70 Bmw X5 in en nadzornik ni hotel nikakor potrditi homologacije, ker so bile na avtu gume, ki niso dosegale obtežbe za tovorno vozilo.  Moje vozilo je namreč homologirano, kot tovorno, to se dosti dela v F , ker potem odbijajo DDV, čeprav je avto identičen ostalim X5 ima povsod stekla in vse sedeže......

No potem je nekako uvoznik avta uredil, da je bilo OK,  sam pa sem kasneje seveda kupil ta prave gume, ki so enake, kot sicer le ene 15 eur dražje ker imajo povečano nosilnost...,  imam pa zato stroške registracije in zavarovanja za ene 400 - 500  eur letno nižje, ker imam tovorno vozilo.....jasno vozno z B kategorijo.    

Pozna kdo koga, za pomoč za homologacijo električnega scooterja ?   Postopek in vse ? 

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 334
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Tudi na RTI-ju ne gre nic mimo. Celo doloceno je katero vlogo v postopku ima kdo, in vsako vozilo da skozi cela veriga zaposlenih - zdaj pa poskusi kaj zmutiti.

Ko sem peljal Juka na homologacijo na Avto Krko, so rekli, da dobijo dosti avtov z Level studia na homologacijo. Level studio za stekla naceloma uporablja v glavnem tri tipe folij. Kljub temu je izmeril svetlobno propustnost vsake sipe posebej. Tako, kot mora biti po reglcih.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Veš morda kaj več povedati o avtomobilu?

Mislim da bi ti lahko skoraj jaz več povedal o tem avtomobilu kot pa @hamannM5.  :laugh

Prikaži več možnosti