Skoči na vsebino

Neumnosti-->Avto.net

* * - - - 13 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
30606 odgovorov v temi
sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 474
  • Avtomobil: UFO

Ja ampak tudi Uno turbo pride drag, pod 6 jurjev ga je težko dobit, lep pa pride preko 10. Corrado prav tako. Delte uvažajo iz japonske, ameriške avte z amerike ker so v memčiji že dražji. So pa to cene danes, čez 5 ali 10 let bo pa veselica to dobit ker bojo vsaj 150% dražji ti avti.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 909

Honda S2000, je res dober avtomobil, ni popoln a nudi veliko užitkov.

model zgoraj je inspiracijo črpal od magazina:
https://www.avto-mag.../honda-s2000-3/

Ceno pa postavil malenkost nižjo kot jo je imela nova S2000 iz tovarne cca. 33k eur

Recimo tale z Mobile.de je višji letnik, manj km,...

https://m.mobile.de/...18.html?ref=srp

Cene se gibljejo od 5k naprej...

Prodaja se že kar časa, mogoče uspe komu prodati svoje “sanje” :ok

Za 5k dobiš RHD model. LHD pa štarta z 10k, pa še za ta denar ima skoraj 250.000km in je model pred prenovo. Sicer se ne spomnim več tako dobro, ker je kar nekaj let preteklo od takrat, ko sem bil zainteresiran za nakup tega modela, ampak so bile spremembe pri faceliftu konkretne in se je splačalo pogledati za novejšim modelom. Bi bila tale konkretna S2000 morda celo vredna te cene, če bi bila facelift, ker za takšen denar boš tako ohranjen FL avto s takšnimi kilometri težko pripeljal iz tujine.

Rdeči z mobile.de mene vrednost niža wide bodykit, ki pomeni rezane blatnike, zame in za večino je to deal breaker. Dodatno odbija tudi to, da je avto s Poljske.

Pred kratkim bral tuj članek, ki je govoril o tem kateri avtomobili so veliko izgubili na vrednosti in se jih da dobiti za ca. 5.000,00 €....no med njimi je bila tudi Honda S2000 :)

Avto sicer ni slab, ampak tale cena je pa visoko visoko nad oblaki. V zadnjih letih se je našlo kar nekaj avanturistov, ki cenijo svoje avtomobile v višave na račun redkosti na našem trgu....prodajo se pa seveda po več let ne...

Za manj denarja in 10 let novejša zadeva....definitivno raje vzamem Z4....

https://www.avto.net...MW Z4 sDrive35i

Power to weight ratio imata sicer podoben, ampak S2000 je 250kg lažja, kar se konkretno pozna. In atmosferski motor, ki se vrti na 9k rpm je čisto nekaj drugega kot 3.0 turbak. Oba sta super, samo en je za dinamično kruzanje, drugi pa dobesedno gokart.

Ti pa takle avto hitro prazni denarnico, mene je Skyline z vsemi nadgradnjami in samim avtom vred do sedaj prišel skoraj 45k, za čez zimo imam že narejen spisek za nadaljnih 5k nadgradenj. Za ta denar bi lahko kupil in nadgradil petardo od E92 M3 ali 335i, ki bi bila na koncu za ta denar hitrejša od Skylina, sama vozniška izkušnja pa pač nikoli ne bo takšna kot v oskubljeni japonski kanti iz 90ih. Cene so se pa dvignile povsod, ne samo pri nas, ljudje se zavedajo, da novih avtomobilov po takšnem receptu ne bo več.

Prikaži več možnosti
    • powerslide, sash, MajoR in 5 ostalim je všeč

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 035
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Ja ampak tudi Uno turbo pride drag, pod 6 jurjev ga je težko dobit, lep pa pride preko 10. Corrado prav tako. Delte uvažajo iz japonske, ameriške avte z amerike ker so v memčiji že dražji. So pa to cene danes, čez 5 ali 10 let bo pa veselica to dobit ker bojo vsaj 150% dražji ti avti.

Zanimivo glede Uno-ta - osebno že 6k ne bi dal zanj  :eek

Za ostalo se pa strinjam - že zdaj so cene kar visoke, napram nekaj let nazaj, in zaenkrat res kaže, da bodo šle samo gor.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem za hec pogledal malo na mobile in autoscout, na mobile je najcenejši 1.4t 11k, v Italiji se dobi malenkost ceneje ampak vseeno si blizu 15k za lepega.
Se pravi da stane toliko kot odbijači in blatniki za lancio delto :)
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 400
  • Avtomobil: F15

mene malo skrbi ekologija in kaj se lahko zgodi v naslednjih 10-15 letih, ko mogoče ne bomo smeli na cesto s temi eksoti. Sam imam 2 takšna, kdo bo potem to kupil?

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik

Ekologija je v celoti in popolnoma ustvarjena z namenom lupljenja naroda. 97% co2 na svetu je naravnega izvora, večino kar istvari človek je industrijskega izvora in ni popolnoma nič škodljiva do okolja. Kakšne zakone bojo prodane duše sprejele je pa težko vedet, dvomim da bi prepovedali vožnjo starejšim avtom ker potem tretjina prebivalstva ostane brez prevoza, sploh glede na to da se davki zvišujejo iz leta v leto, avti se dražijo in si vedno več ljudi ne more privoščiti politično korektnik potrošniških polizdelkov.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • rockson, Grilzz, branevrankar in 4 ostalim je všeč

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 454
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Ja pa ja. :crazy

Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 997
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

vsem velikim kubaturam bodo nabili co2 davek, potem pa bo veselica. Še pocenili se bodo.

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 035
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

vsem velikim kubaturam bodo nabili co2 davek, potem pa bo veselica. Še pocenili se bodo.

Večina teh specialk in HH imajo mašine do 2.0  :flipa  :metalc

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni je kul da se pocenijo, bo pa še kakšen prišel h bajti :) sem računal povprečno starost mojih avtov in je 41 let. Mi ta novi malo pokvari statiskiko ker je 2002 letnik :)
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

DreamBMW
DreamBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 583
  • Avtomobil: E61 530dTA

Verjemi da ne bodo nabili davek kubaturam, ampak izpustom. Če pa ne izpustom, pa sigurno nekje da zjebejo folk. Banda pokvarkena "zelena"
LP
Prikaži več možnosti

artex
artex
  • Uporabnik
  • Sporočil: 458
  • Avtomobil: e34

Ampak po drugi strani pa je obnova starega namesto nakup novega tudi ekološko naravnana poteza :)  Trajnostni razvoj in reciklaža odsluženih predmetov pa to :)

Prikaži več možnosti
    • Jerry, sash in Bavarious uporabnikom je všeč to sporočilo

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 620
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Ekologija je v celoti in popolnoma ustvarjena z namenom lupljenja naroda. 97% co2 na svetu je naravnega izvora, večino kar istvari človek je industrijskega izvora in ni popolnoma nič škodljiva do okolja. Kakšne zakone bojo prodane duše sprejele je pa težko vedet, dvomim da bi prepovedali vožnjo starejšim avtom ker potem tretjina prebivalstva ostane brez prevoza, sploh glede na to da se davki zvišujejo iz leta v leto, avti se dražijo in si vedno več ljudi ne more privoščiti politično korektnik potrošniških polizdelkov.

C02 tard 10/10. Vse vec jih je:-)

https://youtu.be/_cUx07mxF8Q
Prikaži več možnosti

mapetpun
mapetpun

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 194
  • Avtomobil: 2002 e39 525dA touring

Meni je kul da se pocenijo, bo pa še kakšen prišel h bajti :) sem računal povprečno starost mojih avtov in je 41 let. Mi ta novi malo pokvari statiskiko ker je 2002 letnik :)

U mater, kaj pa imaš od teh starin? :)

Urejal mapetpun, 04.10.2019, 15:46.

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 351
  • Avtomobil: bmw m3

Zanimivo glede Uno-ta - osebno že 6k ne bi dal zanj  :eek

Za ostalo se pa strinjam - že zdaj so cene kar visoke, napram nekaj let nazaj, in zaenkrat res kaže, da bodo šle samo gor.

ma te kante od unotov dvomim da se katera proda za 10.000€ še za 5.000€ bol slabo, to si sami ljudje v nekem obdobju napihnemo cene, vsk ki pogleda oglase da še on v oglas ker je njegov še mal lepši od unga na netu.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 428
  • Avtomobil: Bmw

Ali ste ze kdaj doziveli kako nekateri prodajajo avtomobile na npr. Fb skupinah ali pa v fb marketplace?

Objavi sliko avtomobila in v opisu samo prodam.
Ali je cena ali pa ne, sedaj ni pomembno.
Ampak, da bi vsaj napisali katera oznaka, ali je avto dizel ali bencinar... stevilke ni zraven. Potem mu pa napisem zs ozr po sporocilu, ce mi lahko pove oznako pa vrsto motorja (benz/dizel), mi pa frajer odgovori da ga naj poklicem na stevilko.
Nevem no. Preprosto vprasanje, ker ce je dizel ali pa svoh motor me niti malo ne zanima... :crazy
In kaj naj sedaj, ga klicem da mi pove, da ima npr dizla, jaz mu naj pa povem, da dizla ne kupujem LoL
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik

1943 willys jeep za mal po terenu, naslednjo zimo pride na vrsto za obnovo, daily je 1987 E30 in še vikend avto 2002 E46. Upam da sem prav izračunal povprečno starost :) matematika mi ni nikoli šla :)
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • mapetpun je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 038
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

1943 willys jeep za mal po terenu, naslednjo zimo pride na vrsto za obnovo, daily je 1987 E30 in še vikend avto 2002 E46. Upam da sem prav izračunal povprečno starost :) matematika mi ni nikoli šla :)

Prav si izračunal, res je povprečje 41 let  :ok2

Ali ste ze kdaj doziveli kako nekateri prodajajo avtomobile na npr. Fb skupinah ali pa v fb marketplace?

Objavi sliko avtomobila in v opisu samo prodam.
Ali je cena ali pa ne, sedaj ni pomembno.
Ampak, da bi vsaj napisali katera oznaka, ali je avto dizel ali bencinar... stevilke ni zraven. Potem mu pa napisem zs ozr po sporocilu, ce mi lahko pove oznako pa vrsto motorja (benz/dizel), mi pa frajer odgovori da ga naj poklicem na stevilko.
Nevem no. Preprosto vprasanje, ker ce je dizel ali pa svoh motor me niti malo ne zanima... :crazy
In kaj naj sedaj, ga klicem da mi pove, da ima npr dizla, jaz mu naj pa povem, da dizla ne kupujem LoL

Fejsbuk klasika. Jaz vedno pravim da je FB samo za inteligentne, jaz žal nisem tako pameten da bi zastopil tisto kar folk piše tam gor, pa ne glede na to ali so to avtomobili ali kako drugo področje. Mater sem bukov, ej  :jok   :skrbast

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 766
  • Avtomobil: Citroen c5

Cene so se pa dvignile povsod, ne samo pri nas, ljudje se zavedajo, da novih avtomobilov po takšnem receptu ne bo več.

ma ni to... jest mislim da je to bolj fora da tisti ki smo imeli včasih kakšno neumno stvar ( ala r5gt, golfe gti, ipd ) imamo danes neko finančno zaledje in da si lahko to privoščimo. In potem se začne trgovina. Na koncu koncev pa je treba vedeti da se večina nabitih cen prodaja.. proda se bore malo.. kako že gre.. prva lastovica ne prinese še pomladi?

to kar so nam te stare gare, bo čez 20 let danes 18 letnim mučkom golf r, cupra ipd .... tut oni se bodo palili na neko mladost..

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja ampak trg za stare avte obstaja in je bolj ekskluziven kot za nove in če to spremljamo iz potrošniške perspektive je nerazumljivo kaj se dogaja. Imamo v ponudbi "cenejše" redke avte kateri so bili velikokrat izdelani z namenom homologacije za rally vozila, ter vrhunec avtomobilske proizvodnje in elegance ala Ferrari, Lambo, Aston.. Vsak nabavi kar lahko in mu je všeč. Nekateri si nabavijo Ferrarija 250Gto za 13mio, drugi pa Toyoto Supro za 200k. In če imaš tak avto v garaži je enako kot če bi imel kako redko sliko od Rembranta, kip od Leonarda v dnevni sobi.. Ponavadi so starejši naviti avti vrhunec kar je bil človek v tistem trenutku z razpoložljivo tehniko sposoben sestavit (kompresorji, turbine, 4 kolesni pogoni, sistemi za variabilno krmiljenje odpiranja ventilov in podobno..) in imajo zaradi tega posebno mesto v zgodovini.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • Silvershadow je všeč