Skoči na vsebino

Neumnosti iz Avto.neta

* * * - - 16 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
31651 odgovorov v temi
Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 146

Zimmerman je največje sranje kar ga lahko kupiš, če so navrtani pa sploh. Ne vem kako lahko to sploh prodajajo, da jih ni sram.

Zakaj?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 664
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Zakaj?

Zanič material, še no name kitajski diski so pomojem boljši. Ti diski začnejo trest v rekordno kratkem času, natančneje takoj ko jih prvič pregreješ. Normalne diske še enkrat zažgeš in nehajo trest, zimmerman drek pa ne neha nikoli. Kot sem ti rekel, v kanto z njimi. Če boš vztrajal boš zaradi tresenja uničil še puše na rokah, to gre potem kot domine. Jaz ne dam teh diskov gor niti če mi plačajo, da jih vzamem.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Zanič material, še no name kitajski diski so pomojem boljši. Ti diski začnejo trest v rekordno kratkem času, natančneje takoj ko jih prvič pregreješ. Normalne diske še enkrat zažgeš in nehajo trest, zimmerman drek pa ne neha nikoli. Kot sem ti rekel, v kanto z njimi. Če boš vztrajal boš zaradi tresenja uničil še puše na rokah, to gre potem kot domine. Jaz ne dam teh diskov gor niti če mi plačajo, da jih vzamem.

Ma nevem, dosti mehanikov jih predlaga in hvali, zato sem jih tudi vzel. Drugače ne tresejo, razen v točno določeni situaciji tresejo, katero mi je sedaj uspelo4-krat ponoviti v 8k km odkar so gor in ob isti taki situaciji so tudi original malo tresli, ko so bili še na cca. 40% življenske dobe, jaz bumbar sem jih pa stran vrgel :fight  :napaka  :napaka  

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ma nevem, dosti mehanikov jih predlaga in hvali, zato sem jih tudi vzel. Drugače ne tresejo, razen v točno določeni situaciji tresejo, katero mi je sedaj uspelo4-krat ponoviti v 8k km odkar so gor in ob isti taki situaciji so tudi original malo tresli, ko so bili še na cca. 40% življenske dobe, jaz bumbar sem jih pa stran vrgel :fight  :napaka  :napaka  

OMG  :crazy

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

OMG  :crazy

jbg, imam rešitev. Kupi kdo e60, grem na mercedesa :blabla , kjer ni težav s tresenjem pa če daš gor kitajske :laugh

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 053
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

@Donki kong... Sem ti rekel glede tresenja kaj bo :D

Urejal BMW_V10, 19.01.2020, 23:13.

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

@Donki kong... Sem ti rekel glede tresenja kaj bo :D

Bom sel en vecer malo na avtocesto pa da vidim :-D mogoce je pa problem ker jih sparam :-D
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 053
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Probaj pa javi, ker me zanima. Parkrat do 200 pa zavirat na polno. Kadar ni prometa seveda.
Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

ace
ace
  • Uporabnik
  • Sporočil: 61
  • Avtomobil: MB

jbg, imam rešitev. Kupi kdo e60, grem na mercedesa :blabla , kjer ni težav s tresenjem pa če daš gor kitajske :laugh

ATE trese tudi na mercedesu :)

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 799
  • Avtomobil: Bmw

ATE trese tudi na mercedesu :)

Jaz imam na mojem e46 ate ze 80k kilometrov in nobenih problemov
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 806
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Koliko pa imate kilometrov na avtomobilih?

Ate je eden redkih, kateri uliva diske v EU, večino ostalih diskov se uliva v Aziji. 

Tudi jaz sem bil zaprisežen, da so diski krivi, vendar se je na koncu izkazalo, da bile krive zavorne čeljusti. V večini primerov ni treslo, višja ko je hitrost bolj je treslo (pri 250km/h sem samo pohodil zavoro in je treslo). 

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 255
  • Avtomobil: e90 M3

Jaz sem mel navrtane zimmerman na kr neki avtih pa nikdar problema s tresenjem... Morda pred montažo ne spucate pesta pa disk ni naravnost. Pol pa trese.

Trese lahko tud če je batek na čeljusti zariban pa sam delno pritiska in zvija celjust in disk, Isto če je zaribana ploščica... Ni vse disk kriv.

Do zdaj sem imel težave s tresenjem samo enkrat. Pa še to z ATE. Fuknu dol kupu textar in je špilali bp..... :) Zgleda kakor naletiš ni pravila..

<p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8 projekt.

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Jaz sem mel navrtane zimmerman na kr neki avtih pa nikdar problema s tresenjem... Morda pred montažo ne spucate pesta pa disk ni naravnost. Pol pa trese.
Trese lahko tud če je batek na čeljusti zariban pa sam delno pritiska in zvija celjust in disk, Isto če je zaribana ploščica... Ni vse disk kriv.

Do zdaj sem imel težave s tresenjem samo enkrat. Pa še to z ATE. Fuknu dol kupu textar in je špilali bp..... :) Zgleda kakor naletiš ni pravila..

Zmontiran je pri meni sigurno super @etore.
Meni trese samo ob dolocenem pogoju, ne ob vsakem bremzanju. Bom ob rednem servisu pogledal da se preveri ce je kje se kaksen luft pojavil, kajti ob montazi ga ni bilo...
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jaz sem mel navrtane zimmerman na kr neki avtih pa nikdar problema s tresenjem... 

Trojka ima manj problemov s tresenjem in še nekako "prebavi" zimmermannove diske, petka pa nikakor. Težji kot je avto, večja je verjetnost da bodo diski tresli. Sicer pa ti kolikor te poznam precej dinamično voziš, v tem primeru s tresenjem ni problemov.

Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Trojka ima manj problemov s tresenjem in še nekako "prebavi" zimmermannove diske, petka pa nikakor. Težji kot je avto, večja je verjetnost da bodo diski tresli. Sicer pa ti kolikor te poznam precej dinamično voziš, v tem primeru s tresenjem ni problemov.

V vecini primerov je problem luft nekje, ne pa v disku. Disk treba pregret in nepravilno ohladiti da se “zvije”.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

V vecini primerov je problem luft nekje, ne pa v disku. Disk treba pregret in nepravilno ohladiti da se “zvije”.

To da je v večini primerov kriva zračnost na določenih delih, se strinjam. Se pa diski ulivajo in litina se ne zvija, kar verjetno veš tudi sam, zato si dal besedo v narekovaje. To kar si napisal je sicer res možno, ampak je zelo zelo redko, praktično nemogoče je pregret disk tako ohladit da začne trest, to pa zato ker je za to potrebno neenakomerno kaljenje. Kaljenje je postopek spremembe strukture materiala in je pri zavornih kolutih stalno prisotno, vsakič ko disk zažgeš ga s tem tudi površinsko zakališ. V večini primerov je površina diska zakaljena enakomerno, problem bi nastal edino v primeru če bi bil disk zakaljen neenakomerno, to pa pomeni da bi dejansko razbeljen disk morala delno (ne v celoti!) zalit voda, da bi se samo tam hitro ohladil, drugje pa ne. Tak disk bi bil lisast, po tem bi se poznalo da je nepravilno zakaljen in bi tresel kot hudič, kvečjemu za takega bi lahko rekli da je skrivljen, čeprav to v resnici strogo tehnično gledano ni pravi izraz. Kot rečeno je to zelo težko izvedljivo, razen če se po norenju dobesedno ne ustaviš v 30 cm visoki vodi, ali če nekdo/nekaj v trenutku ko je avto ustavljen špricne vodo na diske. Taki primeri so redki, teoretično je sicer možno, se pa to skoraj nikoli ne zgodi. Diski se ponavadi nepravilno zakalijo zaradi drugih razlogov, o tem pa kdaj drugič.

Prikaži več možnosti

nedvedinho
nedvedinho

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 306

Sam imam ravno obratne izkušnje. Z ATE vedno pozitivne, z Textar pa katastrofa.

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 255
  • Avtomobil: e90 M3

Zanimivo sej pravim zgleda odvisno na kakšno saržo naletiš hehe :)

Pa še vse kar se je napisalo v tej temi po malo :)

<p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8 projekt.

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

jurko
jurko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 566
  • Avtomobil: TRAKTOR

Evo reklama Korinta, domislijo pa majo haha :)

https://www.facebook...45969286843806/

Urejal jurko, 22.01.2020, 05:35.

Vsak naj dela tisto kar zna: francozi naj kuhajo, nemci pa delajo avtomobile :ok
Prikaži več možnosti
    • U2ros je všeč

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 450
  • Avtomobil: Bangle box

Kori(ni)ta - "Kod nas nema kiše!"

You move your heart with a BMW, not people.

- B. Pishetreider

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.