Skoči na vsebino

Neumnosti iz Avto.neta

* * * - - 18 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
31868 odgovorov v temi
panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 818
  • Avtomobil: E61 535D

Tudi jaz po naseljih vozim tocno tako kot pise pa nej*bem kaj si un zadi misli... izven naselja po kaksnih lepih cestah, pa po ac je pa vecinoma drsna noga aktivna :-D

Nazadnje da sem uporabljal tempomat je bilo pomoje kaksna dva mesca nazaj ko sem se sred noci iz Trojan vracu v Lj. :-D

Hahaha jaz po Nemških AC nočem imet desne noge v uporabi, bo kar boljše 250 na tempomat, vsaj ne grem preko tovarniške blokade  :laugh

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 385
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

S kakimi se pa vi obremenjujete :ok2

Haha nebi verjel če nebi videl, pa sem mislil da je sam on tak poseben, pa zgleda da ima še par somišljenikov :-D
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 300
  • Avtomobil: prdalica

Moj bivsi picasso c4 je imel elektronsko omejeno hitrost na 180. Tempomat pa ni imel omejitve in si preko njege presegel to hitrost BP :)

Celo natipkal si ga lahko na 275 :)

Urejal mihaing, 06.04.2020, 18:34.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 328
  • Avtomobil: 330i, C4 Picasso, Touran

Moj bivsi picasso c4 je imel elektronsko omejeno hitrost na 180. Tempomat pa ni imel omejitve in si preko njege presegel to hitrost BP :)

Kaj a res? K moj pa ne gre čez 192. La naj bo ravnina ali pa dolina. Moram probat to. :)
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Moja bivsa P407 (2.2i) ni imel elektronske blokade, je 225kmh sel po ravnem, tempomat si pa lahko na 250 nastavil :metalc 

Seveda 250 ni nikoli dosegel  :-D

Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 179
  • Avtomobil: e24 635csi

Pri meni na Seatu je za doplačat in 160kmh tempomat in 210kmh tempomat. Isto je 100% tudi pri VW in drugih švabih istega razreda.

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 544
  • Avtomobil: F01 730xd

Jaz pa nonstop. V naselju tudi. Zato pa nikoli nisem nobene pike dobil ;) 50 tempomat, pa lahko oni za mano rojeva, mi je vseeno...

Ponavadi ni problem da fašeš pike v nasleju ker si šeč čez 50 zanalašč, ampak ker misliš da je konec naselja že, ker nobene bajte ni več, tabla za konec pa 50m pred tabo, policajček, ki stoji zraven ti samo še pomaha z loparčkom.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Ponavadi ni problem da fašeš pike v nasleju ker si šeč čez 50 zanalašč, ampak ker misliš da je konec naselja že, ker nobene bajte ni več, tabla za konec pa 50m pred tabo, policajček, ki stoji zraven ti samo še pomaha z loparčkom.

Se do table peljem 50 zmeraj, potem pa samo gasa  :burnout

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

mapetpun
mapetpun

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 249
  • Avtomobil: 2002 e39 525dA touring

https://www.avto.net...asp?id=15190364

vito al transporter?  :uh  :ok2

Prikaži več možnosti
    • bvogri je všeč

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 099
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Wow pa od BWMja volan
Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 334
  • Avtomobil: E91 LCI

V angleščini veliko lepše napisano, zgleda da ni domačin ali južni sosed. Poznam enega ex-pilota pri Adriji, ki je prodajal svojo F30 318d, ker je dobil službo na Tenerifih. Oglas je bil napisan tako, da so se ga vsi izogibali na 100m plus imel je tujo številko objabljeno. Sem mu svetoval naj napiše pravilno slovensko nekdo domač pa je našel nekega avto dilerja, ki je napisal tipični "slovenski" oglas. Avto je postal trojni M optik in podobno. Mislim da je s prodajo obupal. 

Avto je bil lep, ampak je ded naredil ogromno nepotrebnih stroškov tam, ko ni potrebno. Original M zunanji kit za 1000e+, 19 in 18 col platišča, oba kompleta na letnih gumah, ... Lastnik manj, kot eno leto, italijansko poreklo, ... Nič pametnega... 

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 472
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Ti resno misliš? Tebi pa res začne hitro adrenalin delat :-D  Jaz sem se včeraj vozil po Nemčiji z ACC na 250 (do tu je skodiran ACC na moji E61)  :metalc

Lepo so bile prazne ceste, brez tovornjakov, pa gre brez težav  :laugh

Poskusi kdaj skozi DE peljati v normalnih razmerah s tempomatom na 250km/h, Z radarjem niti v teoriji ne prideš do te hitrosti, ker bo vmes 100x zaviral in pospeševal... Ne vem no, meni je nad 150km/h tempomat popolnoma neuporaben, ker za razliko od elektronike znam predvidevati dogajanje in se prilagajati razmeram. Čakati, kdaj bo pri 250km/h radar naredil paniko, ker bo nekdo skočil pred njega... Ne hvala, to ni zame, raje se peljem tekoče. 

Sem imel že pri 150km/h na naših cestah večkrat povišan adrenalin, ko je nekdo skočil predme, radar je hitrost prilagodil in zadržal varnostno razdaljo, pacient tipa Jerry pa za mano tega ni predvidel. Kako se taka situacija izide pri 250km/h nočem preskusiti. Še bolj pestro je, ko se naši modri angeli postavijo na kakšen AC nadvoz in merijo varnostno razdaljo. Prvi v koloni napolni hlače in zavira, vsi ostali pa rešujemo masoven nalet, medtem ko inkasant tam zgoraj meri in beleži statistiko - dnevno na sporedu na naših AC. Ko se znajde v koloni še kakšen pacient... me res čudi da ni več nesreč na naših cestah. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • jocker in panica uporabnikom je všeč to sporočilo

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 328
  • Avtomobil: 330i, C4 Picasso, Touran

Ja sam so ga kr dobro ukrojil.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Poskusi kdaj skozi DE peljati v normalnih razmerah s tempomatom na 250km/h, Z radarjem niti v teoriji ne prideš do te hitrosti, ker bo vmes 100x zaviral in pospeševal... Ne vem no, meni je nad 150km/h tempomat popolnoma neuporaben, ker za razliko od elektronike znam predvidevati dogajanje in se prilagajati razmeram. Čakati, kdaj bo pri 250km/h radar naredil paniko, ker bo nekdo skočil pred njega... Ne hvala, to ni zame, raje se peljem tekoče. 

Sem imel že pri 150km/h na naših cestah večkrat povišan adrenalin, ko je nekdo skočil predme, radar je hitrost prilagodil in zadržal varnostno razdaljo, pacient tipa Jerry pa za mano tega ni predvidel. Kako se taka situacija izide pri 250km/h nočem preskusiti. Še bolj pestro je, ko se naši modri angeli postavijo na kakšen AC nadvoz in merijo varnostno razdaljo. Prvi v koloni napolni hlače in zavira, vsi ostali pa rešujemo masoven nalet, medtem ko inkasant tam zgoraj meri in beleži statistiko - dnevno na sporedu na naših AC. Ko se znajde v koloni še kakšen pacient... me res čudi da ni več nesreč na naših cestah. 

LP Tristan01

Sem že vozil, par let nazaj (z navadnim tempomatom). Odvisno kje si, kateri dan in katera ura. V nedeljo brez težav, ko ni tovornjakov na cesti.

Jaz mojega pri tej hitrosti ne pustim da sam zavira, zaviram dosti dosti prej jaz sam. Ne gre radarja izklopiti pri meni in če se želiš voziti s tempomatom, ga pač uporabljaš.

Za policaje me po Nemčiji ni strah, ker se držim omejitev (tam kjer so). Pri nas se pa max 150 vozim, večinoma 140km/h.

Sem koliko toliko vzoren voznik, redno uporabljam smernike, po AC se držim desnega voznega pasa, ne jemljem prednosti in ne lepim se za rit ;)

Po Nemčiji si pa dam duška, ker si nisem 535d kupil da bom varčeval na gorivu, pa se vozil 130km/h.... 

Urejal panki_86, 07.04.2020, 23:19.

Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 363
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Sem imel že pri 150km/h na naših cestah večkrat povišan adrenalin, ko je nekdo skočil predme, radar je hitrost prilagodil in zadržal varnostno razdaljo, pacient tipa Jerry pa za mano tega ni predvidel.

Bogi. A ti je žena po tistem oprala hlačke, ali si jih nesel mamici?

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 472
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Bogi. A ti je žena po tistem oprala hlačke, ali si jih nesel mamici?

Jerry nihče ni rabil prati hlačk razen bedaka tvojega kova za mano, ker je pričakoval da ima še 50 dodatnih metrov za zaviranje. Jebi ga enim pač predvidevanje ni močna stran. 

Sem že vozil, par let nazaj (z navadnim tempomatom). Odvisno kje si, kateri dan in katera ura. V nedeljo brez težav, ko ni tovornjakov na cesti.

Jaz mojega pri tej hitrosti ne pustim da sam zavira, zaviram dosti dosti prej jaz sam. Ne gre radarja izklopiti pri meni in če se želiš voziti s tempomatom, ga pač uporabljaš.

Za policaje me po Nemčiji ni strah, ker se držim omejitev (tam kjer so). Pri nas se pa max 150 vozim, večinoma 140km/h.

Sem koliko toliko vzoren voznik, redno uporabljam smernike, po AC se držim desnega voznega pasa, ne jemljem prednosti in ne lepim se za rit ;)

Po Nemčiji si pa dam duška, ker si nisem 535d kupil da bom varčeval na gorivu, pa se vozil 130km/h.... 

Sem tudi sam kar precej prevozil po DE. Žal so trenutki, ko lahko izkoristiš konjenico le še redki, po navadi pozno ponoči ali kot sam pišeš preko vikenda. Ravno zato sem tudi sam začel prakticirati tekočo vožnjo namesto binarne vožnje (poln plin ali zaviranje), ki jo ponujajo radarski tempomati. 

To kar omenjaš - pravočasno zaviranje (oz. pogosto le odvzemanje plina) in pospeševanje omogoča tekočo in kljub gostemu prometu hitro vožnjo. Iz prakse lahko potrdim, da je s takim načinom vožnje lahko 4 valjnik (18d ali 20d) enako hiter kot 30d ali 35d na radarskem tempomatu. Ko se promet sprosti primerjave ni, se je treba le vprašat, kako pogosto imaš možnost izkoristit razliko v moči.đ in ali si za te redke trenutke pripravljen plačati razliko v stroških med enim in drugim modelom.  

Policija v DE res ni problematična, dokler se držiš omejitev vsaj na približno. Na AC se tolerira do 20km/h nad omejitvijo, razen na deloviščih. Moteče so le oznake za hitrost, ki so precej manjše kot pri nas, zato pogosto zaviraš šele ko si znak prevozil. Ampak tudi tega se navadiš, na poteh, ki jih večkrat prevoziš, pa tako hitro ugotoviš kje so znaki in si že v naprej previden. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry nihče ni rabil prati hlačk razen bedaka tvojega kova za mano, ker je pričakoval da ima še 50 dodatnih metrov za zaviranje. Jebi ga enim pač predvidevanje ni močna stran. 

Tisti za tabo ni bil mojega kova, jaz nikoli za nobenim ne vozim. Če je zate vožnja pri 150 km/h adrenalinska boljše da ne sedeš poleg mene, mi boš revež še umrl zraven.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 952
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... zame je vožnja pri 150 že kar adrenalinska, pa še to samo nekaj kilometrov....verjetno pa bi bilo tako, da bi tako jaz pri tebi bremzal kot sopotnik, kakor ti pri meni...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

... zame je vožnja pri 150 že kar adrenalinska, pa še to samo nekaj kilometrov...

Zame tudi, če grem z biciklom.

Prikaži več možnosti
    • bvogri in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 952
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... tudi z menoj bi ti bila, glede na to, da je tam omejitev 60km/h :)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.