Skoči na vsebino

Neumnosti iz Avto.neta

* * * - - 19 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
32129 odgovorov v temi
RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 323
  • Avtomobil: LEPO

zakaj link? čakam da bo 3000€ pol grem iskat

Zanima me kaj se prodaja za 9000 in bi šlo za 4000.

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 378
  • Avtomobil: /

To je samo dokaz, da ga nisi vozil. Ker v programu Dynamic je volan tako trd, da po 20min vožnje dobivaš krče v zapestje.

V normalnem modu je zame premehek. V dynamic je pa trd, ampak še vedno čist brez filinga, pojma nimaš kaj se dogaja s kolesi in kam zavijaš. Sej pravim, če imaš Giuletto kot normalen voz, je super zadeva, če ga primerjaš s GTIjem in podobnimi, je neprimerljivo slabša.

Prikaži več možnosti
    • žorž4x4 je všeč

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik
  • Sporočil: 760
  • Avtomobil: Za iz točke A v točko B

V normalnem modu je zame premehek. V dynamic je pa trd, ampak še vedno čist brez filinga, pojma nimaš kaj se dogaja s kolesi in kam zavijaš. Sej pravim, če imaš Giuletto kot normalen voz, je super zadeva, če ga primerjaš s GTIjem in podobnimi, je neprimerljivo slabša.

Neprimerljivo slabša? No pa naštej dejstva, ki so neprimerljivo v prid GTIju in “podobnimi”?

Eni res govorite na pamet...

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 378
  • Avtomobil: /

Še dober, da sem jo vozil nekaj let.

- Volan je popolnoma brez filinga, to je meni že takoj deal breaker

- Izoliranost ni nivoju, posledično se motor pri 130kmh in visokih obratih hudičevo dere v kabino. Za enkrat je ok, za vsak dan ti najeda.

- poraba primerjalno vsaj liter do dva višja od GTIja, pod 9-10 težko prideš

- hudičevo visok nakladalni rob v prtljažniku, križ trpi za vsak malenkost težji predmet.

- načeloma zanesljiv, ampak ti ni nikoli dolgčas z elektroniko, večinoma malenkosti, ampak dovolj, da ti najeda

- slabi materiali, to najbolj vidiš, če avto sam sesaš. polno nekih nezakritih lukenj, slabe cenene plastike in tepiha.

Več se pa ne spomnem trenutno, je že nekaj let od tega in X avtomobilov. Overall je GTI bistveno bolj uravnotežen avto brez nekih minusov, pa še več potenciala ima in aftermarket delov.

Urejal neicheq, 30.06.2020, 11:20.

Prikaži več možnosti
    • bvogri, Silvershadow in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 780
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Tudi jaz opažam da imajo visoko izobraženi ljudje težave v vsakodnevnem življenju.

Tej visokoizobraženi ljudje so zdizajniral stvari k jih ti pol uporabljaš vsak dan.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • soulfly, Bavarious in J9320 uporabnikom je všeč to sporočilo

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 794
  • Avtomobil: bmw m3

V čem je boljši mk5-6 gti od te Alfe? Ajde če je želja po DSG ne rečem, ostalo pa je vse v prid Alfe...

pomoje v usem, sploh ne vidim ene stvari v čem bi lahko bla alfa dobra, že  po notranjosti zgleda kot alfe 1995, kanta od kante, si prav predstavljam tisto ročko od menjalnika s 6cm lufta. Verjemi da taljani niso karnaenkrat obrnili styl dela na kvaliteto

Zanima me kaj se prodaja za 9000 in bi šlo za 4000.

sej ni važno, realna cena je 3000€, to vam govorim, ne glejte tolko internet, tud po tu ini je treba vedet kaj je smiselen oglas s smiselno ceno in kaj ne, to pomeni da mora človek met mal iskušenj, mogoče tudi slabih, da ve da ni to da sam pogledas net in ves kolk je kaj vredno

Tej visokoizobraženi ljudje so zdizajniral stvari k jih ti pol uporabljaš vsak dan.

ampak  te ljudi jih mogoče vodijo precej majn izobraženi

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 738
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Ne vem, sem imel Bravo-ta 2009, pa se mi ni zdel nič slabši od Golfov enakega letnika. No lepši je bil, pa 1.4 turbak je bulletproof napram 1.4 tsi podobnih letnikov.  :ok Giulietto pa sem že tudi vozil diesla 170hp, pa se mi je zdel fajn avtek, no razen Lombardini motorja pod havbo.  :crazy

Prikaži več možnosti

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik

pomoje v usem, sploh ne vidim ene stvari v čem bi lahko bla alfa dobra, že  po notranjosti zgleda kot alfe 1995, kanta od kante, si prav predstavljam tisto ročko od menjalnika s 6cm lufta. Verjemi da taljani niso karnaenkrat obrnili styl dela na kvaliteto

sej ni važno, realna cena je 3000€, to vam govorim, ne glejte tolko internet, tud po tu ini je treba vedet kaj je smiselen oglas s smiselno ceno in kaj ne, to pomeni da mora človek met mal iskušenj, mogoče tudi slabih, da ve da ni to da sam pogledas net in ves kolk je kaj vredno

Odlična primerjava, golf je pa res pojem oblikovanja interierja :rofl

Očitno nisi sedel že v 159ki, ki je v rangu Bmw 3, pa vendar notranjost je napram Bmw-ju ali Mercedesu C istega letnika kot noč in dan.

Vsak avto je za določen krog kupcev, ki so bolj ali manj zahtevni...
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 38 471
  • Avtomobil: 159 TI

Ne vem, sem imel Bravo-ta 2009, pa se mi ni zdel nič slabši od Golfov enakega letnika. No lepši je bil, pa 1.4 turbak je bulletproof napram 1.4 tsi podobnih letnikov.  :ok Giulietto pa sem že tudi vozil diesla 170hp, pa se mi je zdel fajn avtek, no razen Lombardini motorja pod havbo.  :crazy

Bravo je meni osebno lepši kot Golf. Ampak to je stvar okusa posameznika. Glede 2.0 motorja pa nimam kaj reči.kontra. Letel je kot sneta skira, poraba pa minimalna. 

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 355
  • Avtomobil: E91 LCI

Nekateri pač ne vidijo 2m pred sabo in kritizirajo druge kako so nesposobni in izobraženi. 

Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 164
  • Avtomobil: UFO

Jaz imam lepe izkušnje z izobraženim kadrom, po firmah sem popravljal linije in stroje za njimi da je tud kakšen kos na koncu ven padel da so lahko prodali, pri avtih sem veliko plehovja zamenjal in ostalih kosov kateri so bili izredno kvalitetno skonstruirani, popravljal sem vodovode katere so strokovno uvrstili v prostor in je pol voda odnesla, druge pol pa plaz.. In nenazadnje tudi trenutno uporabljam opremo katero so naročili drugi po svojih neizkušnjah tako da pol stvari odnesem domov in popravim. Da o raznih kosilnicah, aparatih in ostalem kar je na voljo na trgu trenutno niti ne govorim.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

Mr.Fritz
Mr.Fritz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 226
  • Avtomobil: Ford S-Max

Bemti, če je ona alfica vredna 12.000, pol bi jaz moral Megana prodajaat za 16.000 ne pa za 1.600. 

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 087
  • Avtomobil: Bmw

Bemti, če je ona alfica vredna 12.000, pol bi jaz moral Megana prodajaat za 16.000 ne pa za 1.600.

Po želji.

Nekaj je prodajati, in nekaj je prodati...
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 794
  • Avtomobil: bmw m3

Odlična primerjava, golf je pa res pojem oblikovanja interierja :rofl

Očitno nisi sedel že v 159ki, ki je v rangu Bmw 3, pa vendar notranjost je napram Bmw-ju ali Mercedesu C istega letnika kot noč in dan.

Vsak avto je za določen krog kupcev, ki so bolj ali manj zahtevni...

ja notranjost 159 mi tudi ni ok

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 323
  • Avtomobil: LEPO

Torej buče gledaš  :ok2

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik

ja notranjost 159 mi tudi ni ok

Stvar okusa, meni je od vseh najbolj dinamična armaturka in interier. Števec za gorivo, temperaturo vode in turbo nad radiem :mljask
Navpični kazalniki, ravno prav velik trikraki volan, udobni sedeži z športnim pridihom...

(pa pustimo kombinacije barv oblazinjenja sedežev, dodatne opreme...) :)

Pripete slike za predogled

• 656E0DF8-75AB-47D6-B62F-89F5C238E5CD.jpeg
  • 12927D2F-1911-474F-83B3-014B331AE70D.jpeg
  • 780036D5-4386-4F52-BEDA-B875EABF56C0.jpeg

Urejal Silvershadow, 01.07.2020, 06:42.

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 567
  • Avtomobil: Bangle box

Stvar okusa, meni je od vseh najbolj dinamična armaturka in interier. Števec za gorivo, temperaturo vode in turbo nad radiem :mljask
Navpični kazalniki, ravno prav velik trikraki volan, udobni sedeži z športnim pridihom...

(pa pustimo kombinacije barv oblazinjenja sedežev, dodatne opreme...) :)

Sicer se strinjam s tabo in mi je osebno dizajn notranjosti v Alfah zelo všeč ampak tu pa e90-ki delaš malo krivico, s tem plastičnim volanom in armaturko z analognimi gumbi.

e2.jpg e3.jpg

Mercedes je pa v teh letih itak poden. Ameriški poden ...

Urejal Bavarious, 01.07.2020, 07:04.

You move your heart with a BMW, not people.

- B. Pishetreider

Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 355
  • Avtomobil: E91 LCI

Jaz imam lepe izkušnje z izobraženim kadrom, po firmah sem popravljal linije in stroje za njimi da je tud kakšen kos na koncu ven padel da so lahko prodali, pri avtih sem veliko plehovja zamenjal in ostalih kosov kateri so bili izredno kvalitetno skonstruirani, popravljal sem vodovode katere so strokovno uvrstili v prostor in je pol voda odnesla, druge pol pa plaz.. In nenazadnje tudi trenutno uporabljam opremo katero so naročili drugi po svojih neizkušnjah tako da pol stvari odnesem domov in popravim. Da o raznih kosilnicah, aparatih in ostalem kar je na voljo na trgu trenutno niti ne govorim.

Pri projektiranju je pogosto ogromno birokracije v ozadju, ki je kasneje nihče ne razume in samo preklinja čez projektanta. Mene v montaži vsi klejejo, zakaj more biti to tako, zakaj ne mora biti to poenostavljeno in izpadem najslabši na svetu. Če bi bili oni osveščeni kaj zahteva standard za varnost in ostala dokumentacija, bi mogoče razumeli, pa še to dvomim, ker nihče ne vidi čez težave na njihovi ravni in so itak najbolj bogi na svetu. 

To sem napisal svoj primer.

Sem prepričan da tudi v avtomobilski industriji isto, projektanti so znali/znajo narediti neuničljiv avto, ampak so kravatarji zahtevali avto, ki bo cenejši in bo po 200kkm zahteval določena popravila, ki bodo prinesla določene vsote denarja. 

Vsakega mehanika do sedaj sem slišal kleti projektante, zakaj je ta vijak iz tiste strani, če je tukaj 100x več prostora, zakaj niso tega drugače obrnili, sami nesposobneži. Tipično vidi samo svoj problem. Ekipa projektantov pa je sestavila skupaj 10000 problemov in vsi pač niso rešljivi oziroma se delajo kompromisi.

Malo več strpnosti eden do drugega nikoli ne škoduje. Tudi šolani ljudje niso požrli vsega znanja na svetu, plus iščejo rešitve, ki še ne obstajajo, temu se reče razvoj. Lahko se kakšen fail pokaže kasneje in čeprav je prestalo temeljito testiranje. V avtomobilski industriji porabijo več 100 miljonov in leta za razvoj in testiranje, marsikje pa tega časa in denarja ni.

Urejal J9320, 01.07.2020, 07:11.

Prikaži več možnosti

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik

Sicer se strinjam s tabo in mi je osebno dizajn notranjosti v Alfah zelo všeč ampak tu pa e90-ki delaš malo krivico, s tem plastičnim volanom in armaturko z analognimi gumbi.

attachicon.gife2.jpg attachicon.gife3.jpg

Mercedes je pa v teh letih itak poden. Ameriški poden ...

Sej ravno to, osnovna oprema pri Mercedesu ali BMW-ju pri teh letnikih je “opipana do amena” no, seveda naloženi so imeli popolnoma drugačen izgled:

Pripete slike za predogled

• 729407B6-084F-449D-98CF-4D63F865F899.jpeg
  • 6E534314-416F-47D7-8C1D-4AAB42F682D7.jpeg
  • 901F44D8-42E0-4B75-8DB4-6B8105501C1C.jpeg
Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 780
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Definitivno lahko. Če si visokoizobražen še nisi avtomatsko primeren za vodilno mesto. :ok 

To so pa ekonomisti ki gledajo inženirjem čez ramo, ki tebe motijo. Plus to kar je J9320 nazadnje napisal.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • J9320 je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.