Skoči na vsebino

Neumnosti z Avto.neta

* * * - - 24 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
39958 odgovorov v temi
zlatajama
zlatajama

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 497

Tole pije vodo samo v primeru, da si ti uporabljal oba avta od novega. Moja E39 je bila vrhunska pa je bila tudi 20 let stara. Odvisno kako se je z avtom delalo.

Sam a ni ta vrhunska e39 ribnla pri novemu lastniku kmalu po nakupu?
Drugac si pa tud sam pisu da vec kot par mesecev zadeva ni delala..
https://www.bmwslo.c...03#entry3349018
Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 190
  • Avtomobil: je modre barve

Ni ravno z avto.net, je pa dobra… :skrbast :skrbast

Videl nedavno:

402645184_10227357537218951_5380010102891514291_n.jpg

Sepravi, lahko gre kmet na porša, ne more pa kmet iz porša...al kako že gre tisti znani rek.

No pa poglejmo to SUPERIORNOST, PREMIUM... Osnovnih stvari katere nimajo veze s tehnologijo
Avta sta letnik 2004 s podobnimi kilometri oba brez opreme.

attachicon.gifPolish_20231130_142453920.jpg

attachicon.gifPolish_20231130_142524560.jpg

attachicon.gifPolish_20231130_142612287.jpg

attachicon.gifPolish_20231130_142635691.jpg

attachicon.gifPolish_20231130_142648121.jpg

Zvit ključ, povešen strop, polomljena sredinska konzola, polomljeno stikalo za okna, polomljema počivalka za nogo.

Bi reku da bojo zadeve zdržale 2x dlje po tej logiki :)

Imam naslednika, E9x.

Isto brez opreme.

Isto je crknil, se povesil in popraskal skoraj vse možno. Edino motor še dela, če redno nalivaš olje, vodo in bencin.

Bi rekel, da bodo z naslednikom kake stvari popravili, pa je še slabše.

Recimo, poči plastika okrog zrcala na senčniku, da vse skupaj pade dol.

Odstopa barva/premaz na srednji konzoli še slabše kot mi je na E46.

Seveda je odstopil tudi strop. Usnje na sedežih obrabljeno ne le spredaj, ampak tudi zadaj okrog isofiksov.

Poleg DISE in vanosa (oboje že menjal, vanos sicer samo tesnilo) gre tu lahko še valvetronic motorček (redko) ali senzor. Tok tok, da še malo zdrži.

Olje pušča iz pokrova ventilov, ohišja oljnega filtra, mogoče karterja - ne vem, ker je itak vse mastno spodaj. Aja, pa servo posoda tudi.

Kadi modro, kati so se disintegrirali, lambde so dale odpoved že davno.

Aja, ne dela centralno zaklepanje, radio dela zelo švoh, ker so šli kabli na prtljažniku.

Airbag lučka: ne zaradi mrežice na sedežu, ampak konektorja pri akumulatorju.

Vodila oz regulatorji stekel grejo kot za šalo, ko je mrzlo raje odprem vrata kot okno, če rabim prezračit.

Diff resda ne buta, ampak rahlo ruži.

Klima ni delala že od nakupa, sedaj je crknil še ježek - nobenega napredka.

Skratka, pravi shitbox. No, saj je bil tudi daleč najcenejši benz E91 na netu z bohve koliko kilometri.

Ampak mašina se še zmeri veselo zavrti do 7000 rpm in počez gre še zmeraj rad, včasih še preveč rad.

Še dobro, da več ali manj stoji. Za trackday je bil kar okej, čeprav imam s trenutnim daily econo-hatchem isti čas.

Povprečen 17-letni hyundai accent (ali bilokaj drugega z vzhoda) je napram mojem muzejski primerek.

jst guvurim tku de me ldje zastuopjo! . . . 2014: če boš izzivu - jih boš fasu!
Prikaži več možnosti

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 643
  • Avtomobil: 330 xi

Ne bom trdil, da je moja slovnica pohvale vredna... ampak kako lahko tak oglas objaviš kot AH...

Screenshot_20231130_220459_Samsung Internet.jpg
Prikaži več možnosti
    • Straxer in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 261
  • Avtomobil: Za iz točke A v točko B

+ BMW vidis da je premium ,ko vidis kako asistencni sistemi delujejo glede na "konkurenco"(zdrsevanje natancno, LED luči svetijo kot je treba, aktivni tempomat se ne izgublja itd.).
Frustrirajoče je ko vidiš da 10let in vec BMW asistencni sistem deluje bolje kot nekaj novega od "konkurence"

No ja radarski tempomat deluje pri mojem Japoncu brezhibno, pa je star 18let…
Realno, vsaj zame BMW nima plusa, sem jih imel kar nekaj a sem v vsakega metal denar.
Moja ima Mazdo, samo kak končnik, olje in filtri…
Jaz pri mojem ležaji, končniki, olje in filtri…
Oba sta Japonca :ok

BMW je lep, lepo se vozi, a pri meni le-to ni več dovolj… :)

Sploh odkar so se začele banalne težave z loputkami in verigami…

Urejal Silvershadow, 01.12.2023, 06:24.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 861
  • Avtomobil: e86 3.0 si

No ja radarski tempomat deluje pri mojem Japoncu brezhibno, pa je star 18let…
Realno, vsaj zame BMW nima plusa, sem jih imel kar nekaj a sem v vsakega metal denar.
Moja ima Mazdo, samo kak končnik, olje in filtri…
Jaz pri mojem ležaji, končniki, olje in filtri…
Oba sta Japonca :ok

BMW je lep, lepo se vozi, a pri meni le-to ni več dovolj… :)

Sploh odkar so se začele banalne težave z loputkami in verigami…

Saj pri Audiju je enako, podobno tudi poslušam pri MB.  Jaz sem zdaj nekako tako odločen da bom naslednjega dailya vzel novega in s čim daljšo tovarniško garancijo. Zdaj koliko je smiselno čakati/želeti da bi se v SLO v prihodnosti pojavil kak cenovno sprejemljivi dolgoročni najem vozila ne vem, bi se pa pa z veseljem poslužil tega . 

Da bi bilo kaj takega pri nas, takoj vzamem/najamem..

https://www.leasingm...ariant=25859975

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 635
  • Avtomobil: e39 530iA, e85 Z4 3.0i

Adaptivne LED luči pri g30 delujejo bolj leseno. Delajo senco spredaj ali nasproti vozečemu, ampak imajo kasno paljenje, vsakič najprej zaslepijo drugega voznika. Zadnjič je fotr vozil za mano ponoči z vklopljeno avtomatiko, jaz sem popizdeval spredaj. Nonstop bleščalo v ogledalih.
Prikaži več možnosti
    • MG in dnjehen uporabnikom je všeč to sporočilo

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4 097
  • Avtomobil: Fiesta ST

Se strinjam z x-driverjem. Imel sem adaptive xenon na E61, adaptive LED na F20 in zdej mam adaptive LED na Fiesti in mi je Fordov sistem daleč najboljši.

Ne da ne svetijo zelo dobro ampak vklopijo/izklopijo se prepozno in v zaprtih ovinkih se izklaplajo in potem ne vklopijo nazaj tako da sem potem sam prižgal dolge in nisem uporabljal adaptive sistema. First world problems sej vem, ampak na Fordu ki ni bil niti pol cene in ni isti rang kot BMW teh problemov nimam in bi reku da dela ta sistem vsaj ene dve stopničke bolje.

Volvo bi naj bil spet klasa zase.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 85 710
  • Avtomobil: Bee-em-wee

Adaptivne LED luči pri g30 delujejo bolj leseno. Delajo senco spredaj ali nasproti vozečemu, ampak imajo kasno paljenje, vsakič najprej zaslepijo drugega voznika. Zadnjič je fotr vozil za mano ponoči z vklopljeno avtomatiko, jaz sem popizdeval spredaj. Nonstop bleščalo v ogledalih.

LED luči res slepijo, danes je za mano vozila ena Tesla in mi je šla na živce z ledicami, pa me sicer redko kaj zaslepi, niti meglenkarji ne. Problem LED je v njihovem principu delovanja, ta vir svetlobe ne meče v snopu, ampak jo razprši in osvetli vse, tudi tisto kar ni treba. So samo še en idiotizem v množici modernih norih avtomobilskih trendov, treba bi jih bilo prepovedat. Ali pa mehansko zasenčit z zaslonko, da bi dobili klasičen snop svetlobe kot pri navadnem žarometu/xenonu, ker tole ni za nikamor.

Ako se nešto ne može rešiti parama, može se rešiti sa još više para.

Prikaži več možnosti

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4 097
  • Avtomobil: Fiesta ST

Počaki da dobiš za rit kakega Raptorja. To sliko mam od lani :-D dokler je bil za mano nisem nič vidu v ogledala. Kot da bi se sonce za mano vozlo.

Aja pa kratke luči so to :)

Pripete slike za predogled

• IMG_1925.jpeg
Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 936
  • Avtomobil: Scenic + RT

Pa sem mislil da sem samo jaz postal alergičen na te luči.
Zadnjič sem hodil ob cestišču (z odsevnim jopičom). Ko se je kdo nasproti pripeljal je tako močna svetloba da nekaj časa sploh nisem videl.
A bi se naj adaptivne dolge luči ugasnile na pešce?

.................K N J I G O V E Z..................

Prikaži več možnosti

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 614

Danes ponoči na razdalji 25 km nisem imel dovolj prstov na rokah in nogah da bi naštel folk ki se:

a) Vozi z razštelanimi lučmi ki svetijo gor golobom (verjetno narobe vstavljena žarnica)

b) Se vozijo z meglenkami

c) Imajo crknjeno kratko luč, pa se zato vozijo z meglenkami

č) Gladko se furajo z dolgimi in tudi ko jim parkrat poblendaš ne dojamejo da imajo dolge prižgane.

Folku je res treba začet izpite poberat, to vsak hovdre dela na cesti kar se mu zljubi.

Urejal primitivnež, 01.12.2023, 23:25.

Prikaži več možnosti
    • YUGONIGGA, jjjernej, mic70 in 4 ostalim je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 85 710
  • Avtomobil: Bee-em-wee

Pa sem mislil da sem samo jaz postal alergičen na te luči.
Zadnjič sem hodil ob cestišču (z odsevnim jopičom). Ko se je kdo nasproti pripeljal je tako močna svetloba da nekaj časa sploh nisem videl.

Nisi, no pa saj zadnje čase nobena moderna stvar ni več normalna, vse je kot da bi se nekdo namenoma norca delal, kar tudi se.

Danes ponoči na razdalji 25 km nisem imel dovolj prstov na rokah in nogah da bi naštel folk ki se:

a) Vozi z razštelanimi lučmi ki svetijo gor golobom (verjetno narobe vstavljena žarnica)

č) Gladko se furajo z dolgimi in tudi ko jim parkrat poblendaš ne dojamejo da imajo dolge prižgane.

Folku je res treba začet izpite poberat, to vsak hovdre dela na cesti kar se mu zljubi.

Meni je to kul. Zakaj, zato ker ko vidim za sabo nekoga s takimi (razštelanimi) lučmi točno vem da ni provida, provide so bolj ali manj edina vozila na cesti ki imajo luči v piko naštelane, svetijo točno tako kot je treba in ko se na avtocesti za mano pojavi tak avto, takoj zavijem na desni pas in počakam da me prehiti, nakar se vrnem na prehitevalnega (ko vidim da ni radar), ga prehitim & pičim dalje. 

Ako se nešto ne može rešiti parama, može se rešiti sa još više para.

Prikaži več možnosti
    • primitivnež in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 614

Tudi HBA sistem vidim da ni ravno preveč bister, izklopi se po tem ko ti vsaj par desetink že sveti v ksiht. Ne vem za vas, ampak mene so v avtošoli učili da se dolge izkolpi ko vidiš da se ti približuje napsroti vozeče vozilo. Očitno ta HBA sistem ni hodu v avto šolo.

Prikaži več možnosti

LeQuack
LeQuack

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 245
  • Avtomobil: Kia Pro_Ceed

Ne bom trdil, da je moja slovnica pohvale vredna... ampak kako lahko tak oglas objaviš kot AH...

attachicon.gifScreenshot_20231130_220459_Samsung Internet.jpg

Tisti ki bi kupili ta avto bodo že razumeli.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

A še komu, ki ima xenonke, kdaj blendajo na AC nasproti? Na obeh avtih mi kdaj poblendajo, pa sem se že 10x prepričal, da ne sveti snop tako visoko, da bi prišel čez. Sem pa ugotovil, da pod nekim kotom luč blešči gor v zrak, čeprav če parkiram pred zid in svetim vanj, ne opazim nekega ekstra svetlega snopa zgoraj v temi... Ampak ko sem gledal avto malo iz daljave (malo vstran in malo višje sem stal), se je pa bleščala luč. Najbrž nerešljivo?

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 889
  • Avtomobil: G20 M340i xDrive

Na E61 mi je HBA delal res čudno. Dosti krat so mi nasproti vozeča vozila blendala, pa če sem naletel na prometni znak ali tablo ki označuje kraj je ugasnilo dolge luči.
V G20 pa HBA z laserskimi žarometi deluje zelo dobro, edino kar mi kdo poblenda so tovornjaki na AC, ko je vmes določen tip ograje.
Samozatemnitev nasproti vozečih vozil in vozil pred menoj deluje zelo dobro, kar hitro sledi vozilom.
Laserja ne vklopi, če zazna da so na tej cesti vozila.
Jaz imam to vedno vklopljeno.
Table ob cesti pa dodatno osvetli.
V G20 si HBA pomaga tudi z navigacijo (enako kot pri E61), tako da v naseljih izklopi dolge luči.

Urejal panki_86, 02.12.2023, 03:30.

Prikaži več možnosti

Vibo
Vibo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 393

Vem da ni BMW samo meni DLA na Passatu dela odlično. Zatemni posamično vozilo, pešca itd. Sem dosti na cesti pa mi še doben ni blendal. Prav tako se hitro vklopijo in hitro izklopijo tudi v ovinku ocitno zaznajo s kamero kdaj se kdo priblizuje in predcasno izklopijo.
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 503
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

A še komu, ki ima xenonke, kdaj blendajo na AC nasproti? Na obeh avtih mi kdaj poblendajo, pa sem se že 10x prepričal, da ne sveti snop tako visoko, da bi prišel čez. Sem pa ugotovil, da pod nekim kotom luč blešči gor v zrak, čeprav če parkiram pred zid in svetim vanj, ne opazim nekega ekstra svetlega snopa zgoraj v temi... Ampak ko sem gledal avto malo iz daljave (malo vstran in malo višje sem stal), se je pa bleščala luč. Najbrž nerešljivo?

Meni je moja omenla, ko sem za njo vozu da malo motijo na trenutke.

Ne vem za tvoje, a moje desno stran malo visje osvetlijo in ko je ovinek v desno zna ta visji snop osvetlit cel avto.

Luci drugace nastelane u nulo, ker sem na tehnicnem omenu naj bodo posebej pozorni ce kaj odstopa. So mi pa omenli da pri xenonu, ce je avto nizan in spredaj/zadaj ni enako razmerje visine, kot je to tovarnisko je treba nastelat visino, ker ce je avto nizji spredaj, treba luci dvignit, ce pa zadaj pa spustit.

Vedno vec je tudi folka, ki fura ledice v halogen luci in sveti u 3 krasne. Sploh v dezju je noro motece to.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Naštelane imam že prav drugače.
Prikaži več možnosti

Mr.Fritz
Mr.Fritz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 600

Nisi, no pa saj zadnje čase nobena moderna stvar ni več normalna, vse je kot da bi se nekdo namenoma norca delal, kar tudi se.

Meni je to kul. Zakaj, zato ker ko vidim za sabo nekoga s takimi (razštelanimi) lučmi točno vem da ni provida, provide so bolj ali manj edina vozila na cesti ki imajo luči v piko naštelane, svetijo točno tako kot je treba in ko se na avtocesti za mano pojavi tak avto, takoj zavijem na desni pas in počakam da me prehiti, nakar se vrnem na prehitevalnega (ko vidim da ni radar), ga prehitim & pičim dalje. 

Tebi se celo nekdo za rit prilepi in ti se celo umakneš desno?  :eek  Oprosti, en krog sem šel s tabo pa me zato čudi :ok2

Ta č se mi včasih zdi kot da niti ni več tak moteč, ker so kratke postale tak močne, da te te bolj zjebejo. Mene najbolj motijo zadnje meglenke, ko voziš za njimi. Sprednje niti ne. Zadnja je pa za popizdit moteča.

Ne vem, a sem jaz tak star (40 bom kmalu) ali postajam tak občutljiv, ampak v temi težje prenašam bilokere avtomobilske luči.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2023. Vse pravice pridržane.