Skoči na vsebino

Tapeciranje stropa

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
61 odgovorov v temi
gajo_g
gajo_g

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 720
  • Avtomobil: TOYOTA LANDCRUISER 4.2TDI

čestitke tole je pa res prva liga narejeno lp gajo_g
IF YOU DONT SEE WHO IS WEARING THE CROWN YOU MUST BEE BLIND !! BMW
Toyota LANDCRUISER HDJ100 4.2 TDI
Prikaži več možnosti
    • MIHOLD je všeč

MG
MG

• Globalni moderator
  • Sporočil: 2 662
  • Avtomobil: E39 530iA

Mojster, čestitke tudi od mene. :)

PS: E34 :ok
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 596
  • Avtomobil: Rdeča raketa

In koliko je kaj šivov na stropu? Ali je vse v enem kosu?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

lovestern
lovestern

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 589
  • Avtomobil: BMW 740i & 318 iC

Nobenih šivov, vse v enem kosu!

Aja... Sicer ni bela, imam pa svetlo sivo alcantaro sedaj, enak odtenek kot original blago, če bi te mogoče zanimalo...
Prikaži več možnosti

FLAT_eric
FLAT_eric

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 405
  • Avtomobil: e63 630iA LCI

Nobenih šivov, vse v enem kosu!

Aja... Sicer ni bela, imam pa svetlo sivo alcantaro sedaj, enak odtenek kot original blago, če bi te mogoče zanimalo...

Zelo dobro je izpadlo!

LP :ok
Prikaži več možnosti

Mario E36
Mario E36

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17
  • Avtomobil: E36 318i

Mojster čestitke :metalc :metalc :metalc

I jaz sam isto radil na podoben projekt,če nekom pomoč..:beer

http://www.ak-bmwcro...read.php?t=5910
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

CompactM
CompactM

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 270
  • Avtomobil: BMW 316i M-compact

Aja... bom priliko še izkoristil... Nekateri ste opazili, da sem uporabniku @MartinE30 delal tapete v e36 limo v beli barvi. Ker se tam niso videli (zaradi odseva svetlobe pri flešu - bele tapete) šivi in kakovost izdelave, pripenjam še sedaj 2 slikci tapet iz e36 limo v rdeči barvi. To sem delal ravno danes...

Aja, na vprašanja pripombe odgovarjam z veseljem, ampak prosim za konstruktivne objave, četudi bodo recimo negativne. Ne bi rad, da bom moral odgovarjati na žaljive pripombe v stilu: "kako je to grdo, ker mi tale barva ni všeč...", ipd...

Lp
Klemen

No, Klemen

Zelo lep prispevek, vendar če bi dozo prepotentnosti malce zmanjšal bi bilo še bolje. Za začetek, sam sem oblekel bočne tapete v zeleno eko usnje brez pištole na vroč zrak in brez veliko pompe. Najpomembnejša stvar je priprava podloge in izbira pravega lepila. Očitno ne preneseš kritike, kar je škoda ker si zelo talentiran iz priloženega sodeč. Vedi le da rdeča obloga ni popolnoma idealno narejena. Poglej pregib v zgornjem desnem kotu...ne zgleda ravno super zapeglan. No ampak ne zmeni se za mojo kritiko. Bye the way, poleg Patexa tudi Moment kleber v pločevinki ustreza nalogi.

Urejal Nixxon, 26.08.2010, 13:07.

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

lovestern
lovestern

BMW fanatik

• Uporabnik

No, Klemen

Zelo lep prispevek, vendar če bi dozo prepotentnosti malce zmanjšal bi bilo še bolje. Za začetek, sam sem oblekel bočne tapete v zeleno eko usnje brez pištole na vroč zrak in brez veliko pompe. Najpomembnejša stvar je priprava podloge in izbira pravega lepila. Očitno ne preneseš kritike, kar je škoda ker si zelo talentiran iz priloženega sodeč. Vedi le da rdeča obloga ni popolnoma idealno narejena. Poglej pregib v zgornjem desnem kotu...ne zgleda ravno super zapeglan. No ampak ne zmeni se za mojo kritiko. Bye the way, poleg Patexa tudi Moment kleber v pločevinki ustreza nalogi.

Kaj pa je tebe pičilo, da se spotikaš ob 2 in pol leti stare objave? Če bi ti dozo tvoje prepotentnosti zmanjšal bi mogoče opazil čemu so bile nekoč moje objave namenjene. Začel sem z zadevami ljubiteljsko. Nikomur nisem nič prodajal in nikomur nisem belil moje pameti s svojimi izdelki. Kot BMW ljubitelj sem svoje IZRECNO HOBI dosežke objavil na forumu. Žal so nekateri moje objave popolnoma napačno razumeli. In žal med njih spadaš tudi ti. Kot sem že pred dvema in pol leti napisal: "kritika dobrodošla, ampak konstruktivna".

Samo na podlagi konstruktivne kritike je človek ob nekih normalnih pogojih sposoben razvijati samega sebe, ter posledično tudi svoje izdelke, hobi, poklic, itd... Tako je iz nekoč ljubiteljskega zanimanja za usnje, šivanje in tapeciranje postala dejavnost, ki mi daje kruh. Nekateri na forumu so nekoč ob moji prvi objavi pisali, da je vse skupaj za en drek in da nikoli ne bom tapetnik in podobno. Če bi to jemal resno oziroma, če se takšnim objavam nebi branil, danes nebi bil to, kar sem. Res je! Tapetnik nisem. Po poklicu sem univ. dipl. ekon.. In danes moje tapete na e36 izgledajo takole:
Objavljena slika
Objavljena slika

No... V tem času sem se naučil še kaj bolj ekstremnega:
Objavljena slika
Objavljena slika

Še strop:
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

Če še te mogoče zanima: eko usnje, skaj in podobno... zgodovina. Uporabljeni materiali so: original BMW Montana usnje v barvi Safrangelb (na prvih dveh slikah) in na golfu: belo Bentley Walknappa Linen usnje, črno Porsche Nappa usnje, črna (tiefschwarz) alcantara.

Saj... Nočem se sedaj poveličevat... Ne pustim se pa žalit od vsakogar, ki prebere 2,5 leti staro objavo in misli, da ima kaj za pripomnit. Pri čemer spet poudarjam: pripomba ne boli, boli pa način izrečene/napisane pripombe.

:okLp
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Dejanss je všeč

marinero
marinero

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 880
  • Avtomobil: 300CDI

clovek. hudo.

Make it or break it.

Prikaži več možnosti

CompactM
CompactM

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Jap, spet je tvoj karakter prisel na plano. Imam PRAVICO komentirati kar hocem in koliko hocem. Zato smo na forumu. Po 2,5 letih si se bolj prepotenten, in naj se enkrat pripomnim....belo crna armaturka....spet nabran materijal. Delas super in res če bi imel ne vem kakšen dober avto bi ti ga zaupal za tapeciranje. Ne me narobe razumet, samo...evo in spet v tvojem odgovoru... eko usnje je preziveto bla bla....zdej je BMW Montana usnje...so fuc... what.... Z pravim usnjem je lazje delat in nisem dal eko usnje gor zato ker ne bi mogel sam nabavit originalnega ampak zato ker je bilo predrago. In to da si dipl. ing. ekonomije...kaj si hotel povedat s tem? Hvalisanje ali...? Ampak da se spet vrnem na začetek...človek, delaš perfektno in ne uničuj tega z svojo prepotentnostjo. V Visokem (BIH) je en samouk tip ki volane preoblaci v usnje za šalo pa ne vem če ma osnovno šolo. Itak pa sem se iz tvojih prispevkov ogromno naučil in sem ti zaradi tega zelo hvaležen in hvala ti nasploh ker tako vestno objavljaš svoje izdelke in vse. Tale bež vratna obloga je perfekcija. Ne bi rad da misliš kako sem te vzel na zob in samo kritiziram, pravzaprav te občudujem in ne mislim da je karkoli od videnega brezveze, ker ni. Samo način na katerega "začiniš" izdelke z svojimi izjavami in komentarji ni ravno lep. Thats all man. :beer ?
Prikaži več možnosti

CompactM
CompactM

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Ko smo že pri konstruktivnih stvareh:

Kako se spopadaš z preperelimi penami na sedalnih površinah in kaj meniš če bi se človek odločal med pravo alcantaro in usnjem kaj je pametneje izbrati? iz čisto funkcionalne perspektive?
Prikaži več možnosti

alesio
alesio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 200
  • Avtomobil: E 39 525 td touring,C 1

mojster si @lovestern,zdele mam pa js eno vprašanje,oz. potrebujem pomoč-kako ,če sploh se sname tapeta šibedaha na e34,brez da bi snemal cel strop?namreč,tista k je v avtu je popolnoma odstopila,imam pa rezervno iste barve in bi ju rad zamenjal,hvala za vsak info.
Prikaži več možnosti

lovestern
lovestern

BMW fanatik

• Uporabnik

Jap, spet je tvoj karakter prisel na plano. Imam PRAVICO komentirati kar hocem in koliko hocem. Zato smo na forumu. Po 2,5 letih si se bolj prepotenten, in naj se enkrat pripomnim....belo crna armaturka....spet nabran materijal. Delas super in res če bi imel ne vem kakšen dober avto bi ti ga zaupal za tapeciranje. Ne me narobe razumet, samo...evo in spet v tvojem odgovoru... eko usnje je preziveto bla bla....zdej je BMW Montana usnje...so fuc... what.... Z pravim usnjem je lazje delat in nisem dal eko usnje gor zato ker ne bi mogel sam nabavit originalnega ampak zato ker je bilo predrago. In to da si dipl. ing. ekonomije...kaj si hotel povedat s tem? Hvalisanje ali...? Ampak da se spet vrnem na začetek...človek, delaš perfektno in ne uničuj tega z svojo prepotentnostjo. V Visokem (BIH) je en samouk tip ki volane preoblaci v usnje za šalo pa ne vem če ma osnovno šolo. Itak pa sem se iz tvojih prispevkov ogromno naučil in sem ti zaradi tega zelo hvaležen in hvala ti nasploh ker tako vestno objavljaš svoje izdelke in vse. Tale bež vratna obloga je perfekcija. Ne bi rad da misliš kako sem te vzel na zob in samo kritiziram, pravzaprav te občudujem in ne mislim da je karkoli od videnega brezveze, ker ni. Samo način na katerega "začiniš" izdelke z svojimi izjavami in komentarji ni ravno lep. Thats all man. :beer ?

Nisi v poziciji, da bi lahko karkoli sodil. Niti o mojih izdelkih, niti o meni. Seveda imaš pravico napisati kar želiš.

Ko smo že pri konstruktivnih stvareh:

Kako se spopadaš z preperelimi penami na sedalnih površinah in kaj meniš če bi se človek odločal med pravo alcantaro in usnjem kaj je pametneje izbrati? iz čisto funkcionalne perspektive?

Ko preoblačim sedeže, in se spopadem s preparelimi penami, pene zaradi moje prepotentnosti kar same od sebe spet v prvotno tovarniško obliko skočijo. A me lahko sedaj razumeš, zakaj je moj karakter takšen kot je, dr. Freud? Iz funkcionalne perspektive pa je najbolj smotrno izbrati navadne sedeže iz blaga, na njih pa natakniti prevleke iz Interspara za 15€.

V bodoče lahko napišeš kaj hočeš, kar se mene tiče sva končala.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Eddy je všeč

lovestern
lovestern

BMW fanatik

• Uporabnik

mojster si @lovestern,zdele mam pa js eno vprašanje,oz. potrebujem pomoč-kako ,če sploh se sname tapeta šibedaha na e34,brez da bi snemal cel strop?namreč,tista k je v avtu je popolnoma odstopila,imam pa rezervno iste barve in bi ju rad zamenjal,hvala za vsak info.

Žal e34 s šibedahom nisem nikoli odpiral. Ampak če je zadeva kaj podobna z e36 stropom, potem žal ne bo šlo brez, da vzameš strop iz vozila. Potem še moraš kompleten šibedah odmontirati, oziroma vsaj toliko spustiti, da lahko vzameš ven pokrov šibedaha.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

CompactM
CompactM

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Nisi v poziciji, da bi lahko karkoli sodil. Niti o mojih izdelkih, niti o meni. Seveda imaš pravico napisati kar želiš.

Ko preoblačim sedeže, in se spopadem s preparelimi penami, pene zaradi moje prepotentnosti kar same od sebe spet v prvotno tovarniško obliko skočijo. A me lahko sedaj razumeš, zakaj je moj karakter takšen kot je, dr. Freud? Iz funkcionalne perspektive pa je najbolj smotrno izbrati navadne sedeže iz blaga, na njih pa natakniti prevleke iz Interspara za 15€.

V bodoče lahko napišeš kaj hočeš, kar se mene tiče sva končala.

JP, pravilno sem te ocenil:) pa nisem noben dr. Freud. No ja ti kar bodi nadrkan in pac uzivaj v prepricanju da si boga za jajca prijel s tem ko si kot diplomirani ekonomist začel opravljati delo tapetnika. In še naprej zlorabljaj forum za samopromocijo, ker očitno se ti samo za to tudi gre mr. "skaj in eko usnje je že zgodovina". Že to samo sebi je žalostno dejstvo da takorekoč v slabšalnem pomenu opisuješ materijale z katerimi si delal, povdarjanje da pa sedaj delaš z original bmw usnjem...to je irelevantno usnje je usnje, obstajajo različni kakovostni razredi usnja pa naj bo od BMW-ja ali krave. Pa še nekaj...nisem tvoja bejba za ta nakladanja v stilu "kar se mene tiče sva končala" :) Mislil sem da je forum namenjen drugim stvarem in v bistvu mi je žal da sem objavil DIY za popravilo ABS ASC črpalke-modula, ker zakaj bi si pomagali z nasveti ko pa vendar lahko trobimo kako smo mi kot magistri agronomije sposobni popraviti kos elektronike ki naj se sploh ne bi popravljal in to znajo samo določeni eksperti. Po mojem mnenju ta način ki si ga ti izbral za samopromocijo ni primer kako bi forum moral izgledati in redko kje se tudi na tujih forumih sreča takšna doza prepotentnosti. Glede tistega da nisem v poziciji da bi sodil o tvojih izdelkih: ZAKAJ DAJEŠ POTEM GOR SLIKE? :confused. Samega sebe negiraš, ker z objavo slik si vsakemu dal možnost da vidi in posledično sodi-oceni tvoje izdelke. Ne vidim tvojih pripomb na pohvale. Na sliki se kljub manjšemu formatu jasno vidi da je materijal nabran v nekaterih primerih. Kaj se to ne sme povedati javno tako kot se ti javno hvalisaš? Tako pač je, ne more vedno vse uspeti 100%. Kljub BMW-jevemu materijalu se ne more povsem vplivati na človeški faktor (to je malo ironije):). Kaj se ne sme javno povedat da poleg Patexa obstaja tudi Moment kleber ki ustreza nalogi?:confused. Jezen si ker sem se obdregnil na 2,5 leti star prispevek? Koliko časa pa naj bi po tvojem posti ostali na forumu?:confused.

Končal nisem ker nisem tudi začel. Forum je mesto kjer se srečujemo, rešujemo težave, diskutiramo, si pomagamo, razglabljamo o problemih in novostih. Forum je mesto pretoka informacij, mesto kontinuitete. Naj tako tudi ostane. Ne posiljuj bmwslo foruma.
Prikaži več možnosti
    • kakav, KINGKONG in tonchy uporabnikom je všeč to sporočilo

bawaria4ever
bawaria4ever

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 234
  • Avtomobil: Ne vem

Prjatu, kapo dol tvojemu delu. Pa ne pusti se sekirati, zaradi takih komentarjev, ker ima pač vsak pravico komentirati (eni negativno,drugi pač pozitivno), imamo različne okuse za različne stvari. Jas lahko samo rečem :eek .
Zdaj kosem videl tvoje delo, ti lahko rečem da se 100% v bližnji prihodnosti odločim za preoblačenje stropa na svojem e46 , v alcantaro najraje, tebe pa bi izbral za mojstra najraje.

ponudbo oziroma okvirno ceno mi lahko pošlješ na ps:ok

pa veliko dela ti želim še naprej,ker obvladaš sceno.
Prikaži več možnosti

marinero
marinero

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 880
  • Avtomobil: 300CDI

neka prikrita ljubezen je tukaj na delu.

Make it or break it.

Prikaži več možnosti

CompactM
CompactM

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Prjatu, kapo dol tvojemu delu. Pa ne pusti se sekirati, zaradi takih komentarjev, ker ima pač vsak pravico komentirati (eni negativno,drugi pač pozitivno), imamo različne okuse za različne stvari. Jas lahko samo rečem :eek .
Zdaj kosem videl tvoje delo, ti lahko rečem da se 100% v bližnji prihodnosti odločim za preoblačenje stropa na svojem e46 , v alcantaro najraje, tebe pa bi izbral za mojstra najraje.

ponudbo oziroma okvirno ceno mi lahko pošlješ na ps:ok

pa veliko dela ti želim še naprej,ker obvladaš sceno.

Kar ulizujte mu se....
Prikaži več možnosti

MG
MG

• Globalni moderator
  • Sporočil: 2 662
  • Avtomobil: E39 530iA

Kar ulizujte mu se....

"... Forum je mesto kjer se srečujemo, rešujemo težave, diskutiramo, si pomagamo, razglabljamo o problemih in novostih. Forum je mesto pretoka informacij, mesto kontinuitete. Naj tako tudi ostane. Ne posiljuj bmwslo foruma."
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in tonchy uporabnikom je všeč to sporočilo

alesio
alesio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 200
  • Avtomobil: E 39 525 td touring,C 1

×2

"... Forum je mesto kjer se srečujemo, rešujemo težave, diskutiramo, si pomagamo, razglabljamo o problemih in novostih. Forum je mesto pretoka informacij, mesto kontinuitete. Naj tako tudi ostane. Ne posiljuj bmwslo foruma."

Prikaži več možnosti
    • MG je všeč