Skoči na vsebino

Slovenija blišč in beda

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
622 odgovorov v temi
gucci23
gucci23

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 837
  • Avtomobil: Executive & SUV

Namen mojega pisanja je vedno večje (opazno) razslojevanje v družbi in približevanje podobi nekaterih vzhodnoevropskih držav kot kot so Rusija, Madžarska, Češka, kjer imas na eni strani 3% ljudi, ki imajo v lasti 80% vsega premoženja.

Že dalj časa opažam, da kljub temu, da je moja preljuba prekmurska pokrajina, med najbolj zaostalimi, je zanimivo, da je še edina, ki ima nekako vse tri razrede družbe enakomerno zastopane, pri tem naj omenim to, da v MS le redko kje srečaš kakega klošarja in, da se počutiš maksimalno varno in ne čakaš na trenutek, ko ti bo nekdo skočil iz grma za vrat in te oropal.

Na Obali je slika povsem drugačna. Klošarjev mali miljon od Supernove do tržnice, po Čevljarski do Brola jih znam našteti tudi do 30 čeprav mi nekateri delujejo kot, da nebi bili naši ampak uvoženi? Da ne govorim o bratih z juga. Po drugi strani pa vidiš vsaj 100 pozerjev z avti na 50k €?

Zdaj pa se mi postavlja vprašanje ali res prihaja čas, ko bodo nekateri imeli vse nekateri pa nič? Ali je to država, o kateri smo sanjali? Kje je sociala?

Ker me prav srh spreleti ob misli, da te lahko nekdo zaštiha za 5 €?
Od poraza do poraza do končne zmage!
Prikaži več možnosti
    • Gajsa je všeč

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 278
  • Avtomobil: Mašina

Bo kar drzalo pa tudi NG ni kaj dosti bolj v ozadju. Sicer ljudi na tem obmocju delno resuje HIT...
Prikaži več možnosti

Virtus
Virtus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 200
  • Avtomobil: vespa

Namen mojega pisanja je vedno večje (opazno) razslojevanje v družbi in približevanje podobi nekaterih vzhodnoevropskih držav kot kot so Rusija, Madžarska, Češka, kjer imas na eni strani 3% ljudi, ki imajo v lasti 80% vsega premoženja.

Že dalj časa opažam, da kljub temu, da je moja preljuba prekmurska pokrajina, med najbolj zaostalimi, je zanimivo, da je še edina, ki ima nekako vse tri razrede družbe enakomerno zastopane, pri tem naj omenim to, da v MS le redko kje srečaš kakega klošarja in, da se počutiš maksimalno varno in ne čakaš na trenutek, ko ti bo nekdo skočil iz grma za vrat in te oropal.

Na Obali je slika povsem drugačna. Klošarjev mali miljon od Supernove do tržnice, po Čevljarski do Brola jih znam našteti tudi do 30 čeprav mi nekateri delujejo kot, da nebi bili naši ampak uvoženi? Da ne govorim o bratih z juga. Po drugi strani pa vidiš vsaj 100 pozerjev z avti na 50k €?

Zdaj pa se mi postavlja vprašanje ali res prihaja čas, ko bodo nekateri imeli vse nekateri pa nič? Ali je to država, o kateri smo sanjali? Kje je sociala?

Ker me prav srh spreleti ob misli, da te lahko nekdo zaštiha za 5 €?

Težko bi dejal, da so te procesi tako izraziti, kot ti želiš to opisat. Bi te pa opozoril da si naredil manjo napakco. V tvojem opisu je več bogatih kot revnih ;) Razen če to drži.
Prikaži več možnosti

gucci23
gucci23

BMW fanatik

• Uporabnik

Je res je več je bogatih, kar vidiš, saj se tudi bolj izpo(na)stavljajo, kolko pa jih je še takih, ki so na robu preživetja pa imajo na srečo vsaj stanovanje in niso na cesti, živijo pa po sistemu iz rok u usta.
Prikaži več možnosti

dejan_mik
dejan_mik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 585
  • Avtomobil: e46

O tem blišču bi se dalo razpravljati. Res je, da je kar dosti ljudi svinjsko bogatih, še več pa bi radi bili in prvo kar je, je (ponavadi) dober avto, da te vsi vidijo, kolk si ti oh in sploh... Če pa imaš malo informacij s pravih krogov pa kaj hitro ugotoviš, da je kar veliko teh "Wanna be bogatašev" samo na videz, v bistvu pa tisto, s čimer se kažejo (avto) na leasing in ga mu potem leasing hiša zapleni, ker ni mogel plačevati obrokov. Tko da, to je vse relativno.
Prikaži več možnosti

gasparri
gasparri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 569
  • Avtomobil: cl

Žal imaš v veliki meri kar prav.
No, slepcu je jasno, da cveti trgovina (Mercator, Tuš, Merkur) farmacija, temu dodaj pa še monopolno infrastrukturo (Siol, Telekom, Mobitel, Petrol, Istrabenz... skratka, spet neke vrste trgovina) pa smo skoraj na koncu!
Vse te firme so v glavnem v Ljubljani, tako da je revščina bolj kot ne rezervirana za provinco!
Proizvodnje je malo, če pa že je (recimo Mura v vašem koncu) je pa mizerno plačana in nekonkurenčna-beri, ne znamo prodat!
Sicer pa tudi v tujini ni rožnato! Revščine in še večje razslojevanje boš našel v Italiji npr. ...
-Marsikdo se pač ne more sprijaznit z novimi izzivi, ki jih prinaša potrošniška doba, malokdo je pripravljen od jutra do večera delat in zraven ne jamrat :ok2
Prikaži več možnosti
    • DonAndrino je všeč

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 375

O tem blišču bi se dalo razpravljati. Res je, da je kar dosti ljudi svinjsko bogatih, še več pa bi radi bili in prvo kar je, je (ponavadi) dober avto, da te vsi vidijo, kolk si ti oh in sploh... Če pa imaš malo informacij s pravih krogov pa kaj hitro ugotoviš, da je kar veliko teh "Wanna be bogatašev" samo na videz, v bistvu pa tisto, s čimer se kažejo (avto) na leasing in ga mu potem leasing hiša zapleni, ker ni mogel plačevati obrokov. Tko da, to je vse relativno.

Virtualni bogataši.:-D
Trend gre v to smer,da nekako srednji sloj izumira-po moje je to dolgoročen proces,ki pa bo enkrat nastopil.
Klošarjev je kar precej,dosti je uvoženih.
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

mTjay
mTjay

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 301
  • Avtomobil: BMW E39 530d

Priporočam za prebrat knjigo Bogati očka, Revni Očka (Rich Dad, Poor Dad) - Robert Kiyosaki in Kvadrant Denarnega Toka - Robert Kiyosaki in še PREROKBA ravno tako od Roberta Kiyosakija, za vse tiste ki mislite da do čedalje večjega razslojevanja ne bo prišlo, še posebej pa za tiste ki bi radi kej naredil v tej smeri da nebi pristali v večinskem delu prebivalstva..

Valda je še veliko drugih knjig... te sm izpostavu zato ker so napisane za kmečko logiko, katero bi zastopu tud mal starejši otrok...
Najpomembneje pri sreči je , da človek hoče biti to, kar JE !!:ok

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: BMW ...

Slovenija se bo znašla čez nekaj časa v krizi. Na eni strani res sloj bogatašev, ki so vsak dan bogatejši, na drugi strani na tistoče delavcev, ki se bori, da se bi njihova plača povečala iz 450 EUR na 460 EUR (karikirano).
Veliko pripomore tudi nesposobna politika gospoda Janše, če samo pogledamo kekca Bajuka, ki se sladko smeji o primeru tovarne Palome in vodstva, ki javno krade denar in uničuje firmo, prav tako posmehljivo komentira mnenje guvernerja banke Slovenije, ki svari pred prezadolženostjo, prenapihnjenimi delnicamil, inflaciji...
Prav tako so problem cene, preobremenjenost in čakalne vrste na cestninah. Ob omembni vinjet, se DARSu ježi koža, saj se njim gre le za zaslužek in za odplačevanje najdražje zgrajenih kilometrov avtocest v Evropi,...Tiste, ki so pobirali mastne provizije ob gradnji avtocest, bi sedaj morala boleti glava, ampak sej vemo kako je z odgovornostjo vodilnih in politikov pri nas, poda odstop in se je rešil zadeve. :crazy

In še bi lahko pisali o zdravstvu, vojski,....
Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

wtf
wtf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 487

Ja v Muri je res katastrofa. Mura bi že davno bila zgodovina, če ne bi država dajala denar za plače (ne vse, nekaj pa da). Danes je na mesto direktorja Mure stopil zloglasni bivši direktor prekmurske poslovalnice Triglava - Feri Cipot. Bomo videli, če bo prekmurec na čelu znal kaj narediti.

Ne predstavljam si, kako murina delavka z 250-300€ plače preživi mesec. Minimalno plačo ima redkokatera! Moja soseda naprimer dela v Muri že od 18tega leta (zdaj je blizu 40)... Ko je začela je imela oh in sploh veliko plačo, zgraditi si je dala bajto oh in sploh veliko, zdaj pa ima 250€ plače, ven dobi 150€, ker ima še nekaj kredita... Lepo, ne?

Prešnjič je ravno bila ena rojstno-dnevna (18 RD) zabava v vaškem domu in je slavljenec imel kar nekaj plošč narezkov, vendar sem se samo jaz nabasal do sitega, ostali so bolj ko ne vlivali alkohol v sebe. No saj zdaj to ni bitno, ampak bitno je to da je ta soseda okrog 3h zjutraj prišla tja (jaz sicer nisem bil koma pijan, ampak že fajn, ostali koma pijani) in je ukradla 2 plošči narezka in za en hlebec narezanega kruha... Mi je bilo težko pri srcu! S sabo je imela še 12 letnega sina, on pa je vzel en six-pack kokakol. Potem je ona prišla nazaj in me prosila, če ji natočim iz lagva za ene 3l rdečega vina - in sem ji nalil, kaj bom potem..

Žalostno, ne?
Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 632
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ja, to je res žalostno.

Obenem mi pa to tudi ne gre v glavo, da firma tako slabo stoji, da še za plače delavcev nimajo. Madona, še vedno delajo super oblačila, moja poročna obleka in še par drugih kosov od Mure (kaka srajca), katere premorem, so super kvalitetna, lepa in dobro se nosijo. :ok Torej na strani izdelave ne more biti razlog neuspeha. Torej kaj? Nesposobni managarji oziroma prodajna politika? Kraje denarja? :thumbsdown
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, to je res žalostno.

Obenem mi pa to tudi ne gre v glavo, da firma tako slabo stoji, da še za plače delavcev nimajo. Madona, še vedno delajo super oblačila, moja poročna obleka in še par drugih kosov od Mure (kaka srajca), katere premorem, so super kvalitetna, lepa in dobro se nosijo. :ok Torej na strani izdelave ne more biti razlog neuspeha. Torej kaj? Nesposobni managarji oziroma prodajna politika? Kraje denarja? :thumbsdown

Nekaj je že,verjamem pa da vsaka stvar ima svoje dno,in dokler ne bodo začele leteti glave,zaradi takih in podobnih stvari,ne bo nič boljše.
Nekaterim se bo na koncu dobesedno utrgalo.
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

wtf
wtf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 487

Rudi Cipot sem tam mislil (za novega direktorja Mure)... Feri Cipot je župan naše občine... sem se malo zmedel!

http://24ur.com/nasl...#video_60097595

No, danes so Kumperščaka zamenjali za Cipota.
Prikaži več možnosti

gucci23
gucci23

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, to je res žalostno.

Problem je v globalni konkurenci in prilagajanju le tej in tu je Mura zaspala. Saj so glavni igralci v tem poslu že davno outsoursali oz. dali v zunanje izvajanje vse razen core competenca se pravi oblikovanja in skrbi za blagovno znamko.
B2B odjemalci (Boss, Odermark, Escada, Akris...) Muro stiskajo pri cenah do maksimuma kolko se da, da ta še vedno posluje in životari brez sredstev za nadaljni razvoj, saj vidijo interes v kakovosti opravljenega dela.

Nesposoben management? Da in ne uspelo jim je obdržati Muro nad vodo vendar jim ni uspelo prestrukturirati Muri, da bi bila globalno konkurenčna.

Prodajna politika? Da, nimajo sredstev za razvoj in povečanje prepoznavnosti svojih blagovnih znamk ne dovolj sposobnega vodilnega kadra (midlle managementa), ki bi skrbel za prodajo ključnim kupcem, neučinkviti prodajni kanali, oglaševanje tu bi se dalo še marsikaj napisat.

Kraja? Po mojem ne, ker ni blo kaj za odnest, možno kakšne male provizije na posameznih poslih, predvsem pri nabavi osnovnih sredstev.
Prikaži več možnosti

gucci23
gucci23

BMW fanatik

• Uporabnik

Rudi Cipot sem tam mislil (za novega direktorja Mure)... Feri Cipot je župan naše občine... sem se malo zmedel!

http://24ur.com/nasl...#video_60097595

No, danes so Kumperščaka zamenjali za Cipota.

Se de dobro samo ljudje (zaposleni) njemi morejo zaupati, če ne bo zaupanja med managementom in zaposlenimi so vse dobre strategije za nič.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 632
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Aha, torej korporacije ožemajo manjša podjetja, jih držijo "z infuzijo" pri življenju, priklenjene na posteljo. :thumbsdown
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 841
  • Avtomobil: F31

V poplavi textila je težko vodit fabrko kot je Mura. Pomoje sta samo dve možnosti. Ali peljat blagovno znamko naprej kot vrhunski brand name, kar po moje tudi je, ali pa delat mass production za vojsko, pilote, zidarje... Država bo že poskrbela da bo imelo podjetje nekaj dela. Konec koncev je tu kar nekaj zaposlenih, poleg tega ta konec slovenije res nima veliko koncentracijo uspešnih podjetij kot npr centralni del SLO. Kar je seveda slabo.
:bmw MACHT FREI
Prikaži več možnosti

gasparri
gasparri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 569
  • Avtomobil: cl

Sicer smo že precej OFF ...

Pri celi zadeve najbolj bode v oči to, da so delavke vrhunske šivilje, nadpovprečno pridne, natančne ... obleke vrhunske, globalni svet pa raje nosi Italjanske krpe, ki so vrhunsko spromovirane in "poceni"!
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

Sicer smo že precej OFF ...

Pri celi zadeve najbolj bode v oči to, da so delavke vrhunske šivilje, nadpovprečno pridne, natančne ... obleke vrhunske, globalni svet pa raje nosi Italjanske krpe, ki so vrhunsko spromovirane in "poceni"!

Ko bi se zavedali, kaj vse naredi dobra reklama...
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Okoli tega se bo veliko govorilo, vendar; to kar vidiš še ne pomeni, da je tako tudi v ozadju............. vozi se z diablotom in pije 1deci đusa deci vode ko gre v lokal ( vem za enega v LJ k ima diablota in dela samo za diablota, v stanovanju nima nič, ker nima denarja za ga opremit, živi z mano, če nebi bilo mame bi umru od lakote.

Nek se vidi se samo vidi, to pa ne pomeni, da v resnici ni revež, anci, mogoče je še bolj revež kot ostali, ker dela samo za videz......( v resnici ni ker še vedno ima nek hud avto, ki ga lahko proda ).

Veliko je uvoženiš, ki prosjači na cestah, vsaj na primorskem..... zdej so še v KP-ju prišli iz trsta pogledat, če se da tukaj kaj več zaslužit kot tam.

Je to država o kateri "smo" sanjali? Itak, da ne...... Kje je sociala? Ja sej sociala je, pojdi v italjo v bolnico na pregled in potem se sprašuj kje je naša sociala, ker boš dobil račun za 150€. ker te je poslal zdravnik na pregled krvi :crazy

Pa zobarji pri nas.... pojdi v italjo in potem se še enkrat uprašaj kje je sociala pri nas...... Smo lahko samo srečni, da je kot je, ker bi lahko bilo še veliko slabše......

Je pa res, da nimamo za burek napram npr. skandinavskim državam kjer je vse pošlihtano.
Tu je še vedno tako ( moje osebno mnenje, subiektivno ne objektivno, da nebi bilo nesporazumov ), da "smo" na koncu koncev še vedno balkan in primitivna država, vodijo nas primitivci, direktoji firm so primitivci.........Vsak samo za svojo rit čeprav naj bi oni za vse riti pomagali...... Nato kaj naj človek naredi? Jaz pričnem mislit na mojo rit, ker čene bo kdo začel mislit na mojo, ampak za me :sex v rit.......

Na koncu vsi mislimo na svojo rit, ker pač drugače ne gre in evo, sociala papa.

PS.: Ponavljam to je moje osebno mnenje ne nekaj kar 100% drži. Zame je slovenija rojstna država,živel bom tu dokler mi ne uspe se preselit drugam. ( ni pa rečeno da je to za vsakega dobra odločitev )

LP
Prikaži več možnosti